یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 12:20 - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 234074
 • خبرنگار : 50001

امکان ثبت اعتراض به قطع یارانه و دهک بندی در سامانه حمایتی

وزارت تعاون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خود را ثبت کرده‌اند اکنون می‌توانند درخواست بررسی مجدد اطلاعات هر کدام از زیربخش‌ها را نیز ثبت کنند.

ثبت اعتراض به قطع یارانه در سامانه حمایت

بالاخره پس از مدتها انتظار وعده یارانه جدید رئیسی عملی شد و به حساب سرپرستان واریز شد. تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان یارانه جدید هنوز قابل برداشت نیست. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد. در ادامه به آخرین اخبار یارانه جدید می پردازیم.

در سامانه جدید حمایت معیشتی ، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به صورت تفکیک شده ثبت کنند.

امکان ثبت بیماری خاص و معلولیت افراد در سامانه حمایت معیشتی جدید فراهم شده است

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است و البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

ثبت اعتراض به قطع یارانه و مشاهده نتایج بازبینی دهک بندی خانوار

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت نموده‌اند، دعوت کرده است برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه نمایند.

گفتنی است سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

 

پنج شنبه بود که چهارمین مرحله از یارانه‌های نقدی جدید پرداخت شد؛ براین اساس دهک‌های یک تا ۳، نفری ۴۰۰هزار تومان و دهک‌های چهار تا نهم، نفری ۳۰۰هزار تومان یارانه گرفتند؛ اما از همان ماه‌ ابتدایی پرداخت یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی برخی مشمول یارانه شناخته نشده بودند و یارانه‌ای دریافت نکرده بودند.

افرادی که مرداد ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد معوقات سه ماه گذشته به علاوه یارانه شهریور ماه را دریافت خواهند کرد که این رقم براساس دهک فرد، رقمی بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان خواهد بود.

این افراد یا دهک دهمی بودند و یا پیش از آن یارانه‌ای دریافت نمی‌کردند. بنابراین شرایطی برای اعتراض این افراد فراهم شد و همچنان هم ادامه دارد؛ البته گفته می‌شد که یارانه نقدی تنها دو ماه برقرار است و پس از آن متوقف خواهد شد که تا به امروز این اتفاق نیفتاد.

بنابراین جاماندگان یارانه که در این چهار ماه همواره پیگیر یارانه‌های نقدی خود بودند و با توجه به احتمال ادامه یافتن این یارانه، بسیاری مصر بودند که حتما یارانه نقدی را دریافت کنند. وزارت رفاه در مرحله ۱۳۷ پرداخت یارانه‌ها معترضینی که توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی بعد از بازبینی‌ها دهک ۱ تا ۹ شناخته شدند معوقات اردیبهشت و خرداد ماه آن‌ها واریز شد و از پنج شنبه شب برایشان قابل برداشت بود.

همچنین افرادی که این ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد یارانه شهریور و نیز یارانه اردیبهشت، خرداد، تیر را دریافت خواهند کرد؛ یعنی اگر فردی دهک اول تا سومی باشد، ماه بعد یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرد که این رقم برای یک خانواده ۴نفره، حدود ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان خواهد بود. همچنین افراد دهک چهارم تا نهمی نیز یارانه ماه بعد نفری یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ در واقع یک خانواده ۴نفره که در دهک چهارم تا نهم باشد، ۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهد کرد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 35, میانگین امتیاز: 4,29 از 5)
Loading...

۱۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. محمد گفت:

  دخترم چند ساله ازدواج کرده چون شوهرش نطامیه پلیس + ۱۰ میگه ما نمیتونیم جداش کنیم و چون شوهرش یارانه نمیگیره پرونده هم نداره که جداش کنه تراکنش خونه و ماشین اونا را هم به حساب من گذاشتند و من با ماهی ۴ تومن دهک ده قرار دادند. شماره ۶۳۶۹ هم میگه تا جدا نشه نمیشه. جدا هم نمی‌کنند هیچ کس نمیدونه من باید به کجا بگم تا رسیدگی بشه؟

  • mahnaz گفت:

   به دامادتون بگید به دفاتر خدمات الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مراجعه کنه

 2. ایرانی گفت:

  آقا جلوی گرانی را بگیرید یارانه که به نصف ملت تعلق نگرفته، با این گرانی سرسام آور چکار کنیم نه یارانه ای نه سهام عدالتی فقط مالیات از ما می‌گیرند. ارز ۴۲۰۰ حذف شد همه چی ۳ برابر شد. با ۳۰۰ هزار تومان یارانه ملت چکار کنند. قیمتها را به قبل برگردانید مردم یارانه نخواستند

  موافقم ۲
 3. زری گفت:

  سلام من و مادرم جز دهک پنجم بودیم هفته قبل در سامانه حمایتی جدید به دهک بندی اعتراض کردیم. جز دهک ۶ شدیم، مگه میشه نه کاری نه خونه ای نه منبع درآمدی نه ماشینی نه حساب بانکی پر پولی!! اعتراض کنیم هی بدترش می‌کنند دو تا زن هستیم، مادرم تحت پوشش کمیته امداد هست به ما نفری ۳۰۰ میدن خدا رو خوش میاد؟

  موافقم ۲
 4. علی دری گفت:

  سلام، برای ما هر ماه یارانه واریز میشه قسط وام یک میلیونی که دادن هم کم میشه ولی خودمون حق برداشت نداریم و مسدود هست. دهک نهم هم هستیم یعنی چی؟؟

  موافقم ۱
 5. بذر افکن گفت:

  سلام، بنده معلول عادی از کار افتاده ناجا هستم، سه سر عایله دارم، ماهی بین هفت هشت میلیون تومان حقوق میگیرم، خانه ندارم وام گرفتم خانه رهن کردم، ماهی چهار پنج میلیون تومان اقساط پرداخت میکنم.
  شما یک خانه مناسب برای زندگی بچه هام بدهید اصلا یارانه نمیخواهم. الان کسانی هستند تحت پوشش کمیته امداد هستند خانه هم دارند و یارانه کامل دریافت میکنند و آب و برق و گازشان هم مجانی میباشد.

  موافقم ۲
 6. فرشید یوسفی گفت:

  من نه بیمه دارم، نه زمین و خونه، نه ماشین و سپرده بانکی، تو یه خونه اجاره ای با دوتا بچه زندگی مشقت بار دارم. خدا کمک کن ،شاید دولتمردان یه کم به خودشون بیان مارو نذارن جز دهک ۳ به بالا

 7. سعید گفت:

  سلام اگر تاکسی که یک خودروی عمومی محسوب میشه جزو خودروی دوم در دهک بندی کذایی حساب میشه
  پس اتاقی که دارید کار میکنید و یا تمام تجهیزاتی که به شما کمک میکنه برای کارتون باید جزو سرمایه شما حساب بشه چون تاکسی و تجهیزات شما جزو وسایل کاره و الان معلوم میشه کسانی که با سواد حداقلی به وسیله رانت و سهمیه وارد دانشگاه شدن و با بیسوادی کامل در راس کار دارن پدر مردم رو در میارن.

  موافقم ۲
 8. فرزاد از کرمان گفت:

  تو رو محض رضای خدا فکری به حال طبقه ی پایین جامعه کنید.با این وضع گرونی کمر مردم شکسته شما که ادعای مسلمان بودن دارید. شما که میگید شیعه‌ی امام حسین هستید. فقط یه بار بیایید به شهرها و روستاهای جنوب کرمان و ببینید مردم با چه وضعی زندگی می‌کنند. همین یه ذره امید مردم به همین یارانه‌ی ناچیزی که دولت بهشون میده رو ازشون نگیرید.

  موافقم ۵
 9. ابوالفضل گفت:

  سلام لطفاً بفرمایید که یارانه اردیبهشت ماه بنده که واریز شد یعنی به همه مردم ایران به دستور رییس جمهور. بعداً که اعتراض ما قبول شد بقیه ماه ها هم دریافت کردیم قرار شد معوقات اردیبهشت و خرداد ماه هم واریز شود که اونم واریز شد. سوالم اینجاست چرا یارانه اردیبهشت ماه تا به امروز هنوز قابل برداشت نیست. چرا واقعاً. لطفاً پیگیری کنید. الان چندین ماهه مسدود هست.

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 10. فاطمه کاظمی گفت:

  سلام من به دهک بندی یارانه ها اعتراض دارم من شخصا حقوق بگیر نیستم و بایستی دهک بندی اول تا سوم می بودم

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲
 11. یه معلول گفت:

  یارانه ی اردیبهشت ماه چرا هنوز قابل برداشت نیست پیگیری کنید

  موافقم ۳
  مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>