چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

امکان ثبت اعتراض به قطع یارانه و دهک بندی در سامانه حمایتی

حدود سه میلیون نفر دوباره یارانه گرفتند

تسنیم: براساس اطلاعات سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از مجموع ۵ میلیون و ۹۳۰ هزار نفری که یارانه آنها در اردیبهشت قطع شده بود، ۳ میلیون نفر مجدد مشمول یارانه شدند.

همچنین یک میلیون نفر نیز در دهک ۱۰ درآمدی قرار گرفته‌اند و مشمول دریافت یارانه تشخیص داده نشده‌اند.


وزارت تعاون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خود را ثبت کرده‌اند اکنون می‌توانند درخواست بررسی مجدد اطلاعات هر کدام از زیربخش‌ها را نیز ثبت کنند.

ثبت اعتراض به قطع یارانه در سامانه حمایت

بالاخره پس از مدتها انتظار وعده یارانه جدید رئیسی عملی شد و به حساب سرپرستان واریز شد. تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان یارانه جدید هنوز قابل برداشت نیست. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد. در ادامه به آخرین اخبار یارانه جدید می پردازیم.

در سامانه جدید حمایت معیشتی ، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به صورت تفکیک شده ثبت کنند.

امکان ثبت بیماری خاص و معلولیت افراد در سامانه حمایت معیشتی جدید فراهم شده است

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است و البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

ثبت اعتراض به قطع یارانه و مشاهده نتایج بازبینی دهک بندی خانوار

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت نموده‌اند، دعوت کرده است برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه نمایند.

گفتنی است سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

 

پنج شنبه بود که چهارمین مرحله از یارانه‌های نقدی جدید پرداخت شد؛ براین اساس دهک‌های یک تا ۳، نفری ۴۰۰هزار تومان و دهک‌های چهار تا نهم، نفری ۳۰۰هزار تومان یارانه گرفتند؛ اما از همان ماه‌ ابتدایی پرداخت یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی برخی مشمول یارانه شناخته نشده بودند و یارانه‌ای دریافت نکرده بودند.

افرادی که مرداد ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد معوقات سه ماه گذشته به علاوه یارانه شهریور ماه را دریافت خواهند کرد که این رقم براساس دهک فرد، رقمی بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان خواهد بود.

این افراد یا دهک دهمی بودند و یا پیش از آن یارانه‌ای دریافت نمی‌کردند. بنابراین شرایطی برای اعتراض این افراد فراهم شد و همچنان هم ادامه دارد؛ البته گفته می‌شد که یارانه نقدی تنها دو ماه برقرار است و پس از آن متوقف خواهد شد که تا به امروز این اتفاق نیفتاد.

بنابراین جاماندگان یارانه که در این چهار ماه همواره پیگیر یارانه‌های نقدی خود بودند و با توجه به احتمال ادامه یافتن این یارانه، بسیاری مصر بودند که حتما یارانه نقدی را دریافت کنند. وزارت رفاه در مرحله ۱۳۷ پرداخت یارانه‌ها معترضینی که توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی بعد از بازبینی‌ها دهک ۱ تا ۹ شناخته شدند معوقات اردیبهشت و خرداد ماه آن‌ها واریز شد و از پنج شنبه شب برایشان قابل برداشت بود.

همچنین افرادی که این ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد یارانه شهریور و نیز یارانه اردیبهشت، خرداد، تیر را دریافت خواهند کرد؛ یعنی اگر فردی دهک اول تا سومی باشد، ماه بعد یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرد که این رقم برای یک خانواده ۴نفره، حدود ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان خواهد بود. همچنین افراد دهک چهارم تا نهمی نیز یارانه ماه بعد نفری یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ در واقع یک خانواده ۴نفره که در دهک چهارم تا نهم باشد، ۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهد کرد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 70, میانگین امتیاز: 3,97 از 5)
Loading...

۴۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. محمد گفت:

  من متولد ۱۳۶۵ هستم، بعد از عمری کارکردن و قرض و قوله کردن یه واحد آپارتمان سند دار خریدم ، تا سند خونه به نام من خرد یارانه من رو قطع کردید، من میخواستم ازتون بپرسم آیا تو این مملکت اگه کسی صاحب یه واحد آپارتمان و یه پراید باشه چیز زیادیه ، شما باید یارانه اش رو قطع بکنید، لطفا به من یکی پاسخ بده

 2. مهدی رمضانی گفت:

  با سلام و عرض خدا قوت خدمت عزیزان زحمت کش. به استحضار میرساند یارانه نقدی اینجانب بی دلیل و از اواخر سال گذشته قطع گردید . و بدنبال اعتراض بنده جهت قطع یارانه مبلغ ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ ریال بحساب اینجانب واریز گردید که با گذشت بیش از ۶ ماه هنوز قابل برداشت نیست. خواهشمند است رسیدگی فرمائید. بنده کارمند هستم و با حقوق معمولی و این رشد افسار گسیخته تورم هیچ کاری نمیشه کرد .

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 3. عبدالکریمی هستم گفت:

  من از روزی که یارانه دهک بندی شده هر ماه برای من یه مبلغ واریز میشه یه ماه ۳۰۰ یکماه ۴۰۰ یک ماه ۲۷۰ ، به کی دردمون بگیم هر ماه اعتراض ثبت می‌کنم باز همین برنامه است

  موافقم ۱
 4. خزایی گفت:

  سلام چرا سامانه حمایت معیشتی باز نمیشه که دوباره اعتراض بزنیم؟ چرا یارانه ما قطع شده؟

  موافقم ۴
 5. امیر گفت:

  من دو ماه اول یارانه برام ۳۰۰ تومن ریختن بعد دو ماه که اعتراض زدم ۴۰۰ تومن شد باز این ماه که دی ماه هستش شده ۳۰۰ هیچ جایی هم برای اعتراض نیست.

  موافقم ۱
 6. سلیمان فرازمهر ارومیه گفت:

  سلام مردم می نویسن مردم میخونن چندین بار اعتراض به دهک بندی کردم چندبار اینجا نوشتم ذره ای ترتیب اثر داده نشد کشور عزیزمان الله بختکی اداره میشه با قرعه کشی ماشین ببری، زمین ببری، آپارتمان ببری، یارانه ببری، سکه ببری و هزاران مورد دیگر…..یا نبری خدا صاحبش را برسونه…..

  • امیر گفت:

   صاحبش دقیقا مردم هستند، جای خادم و خدمتگزار عوض شده، مردم باید جایگاه خودشون رو به دست بیارند. دست از دعا کردن، آرزو کردن و منتظر بودن برداریم و برای تغییر سرنوشتمون قدم برداریم.

 7. حسین -م گفت:

  باسلام من یک کارمندم با دو فرزند فاقد هرگونه زمین آپارتمان و خونه در هیچ کجای این کره خاکی. دلمون به دولت انقلابی خوش بود که با افزایش یارانه ها درمانی برای دردامون پیدا بشه.. متاسفانه پیدا که نشد هیچ، یارانه رو از اردیبهشت قطع کردن. هر چقدر هم اعتراض زدم بجایی نرسید. اگر کسی این رو میخونه تقاضا دارم جواب بدید. چرا؟؟؟

  موافقم ۱
 8. حسن گفت:

  والا نمیدونم این چه مملکت باعدالتی هست که بعضی از مردم را سهام عدالت دادن ما بدبختا هم باید محروم باشیم

  موافقم ۲
 9. محرم کلان زاد گفت:

  سلام خداوند متعال شما رو که از عدالت حرف میزنید نابود کند. من یه پیک موتوری اسنپ هستم چرا باید یارانه من به خاطر پسرم که در نمایشگاه ماشین کار میکنه قطع کنند مگه خرج ما را اون میده حساب من چک کنید بدهی های من تو دادگستری چندین میلیون تومان هست نگاه کنید. یارانه پسر من رو قطع کنید نه من رو

  موافقم ۷
 10. حسن گفت:

  ظاهرا ما در ایران زندگی نمی کنیم نه سهام عدالت دادن نه یارانه.خدا به زمین گرمتون بزنه.این هم از عدل علی

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۲
 11. محسن پایکارزاده گفت:

  سلام از اردیبهشت یارانه من قطع شد خرداد واریز شد ولی قابل برداشت نیست و دیگه مبلغی واریز نشده تا الان که ما ۹ هست من دو تا خونه به نامم هست یکی ۳۵ متری که پسرم ازدواج کرده، در اون زندگی می کنه اون یکی هم ورثه ای هست و یک چهارم اون برای من هست که برادرام در اون زندگی می کنند دو تا ماشین به نامم هست یکی دست پسرم و اون یکی خودم بیماری خاص دارم بیمه ام سلامت هست و در آمد زیادی ندارم در سامانه یارانه هم قسمتی برای توضیحات نگذاشته اند راهنمایی کنید چکار کنم

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   عزیز دولت نمیدونه که ماشین یا خونه شما رو کی استفاده میکنه، اگه فرزند متاهل شما درآمد داره و هنوز یارانه خودش رو جدا نکرده درآمد ایشون هم برا شما حساب میشه. ماشین دوم رو هم به نامش بزنید و یارانه رو جدا کنید. اعتراض بزنید.

   موافقم ۱
   • Morteza گفت:

    چطور اعتراض بزنیم وقتی که سایتشون مشکل داره، سه هفته هرچه تلاش میکنم موفق به ثبت اعتراض نشدم.

    موافقم ۲
 12. عبدالواحد یلمه گفت:

  من خونه مشترک با برادرم ساختم که همه گردش مالی اون تو حساب بنده بود و موقع بررسی بهم اعلام کردن که شش ماهه اول سال گردش مالی شما بالای ۵۰ میلیونه و با اینکه خودتون در جریان هزینه سنگین ساخت خانه هستیدولو اینکه بنده فرزند سومم تازه بدنیا اومده بود نه تنها حمایتی نشدم بلکه یارانه بنده هم قطع شد و حتی وام فرزندآوری هم به شهر سکونت بنده تعلق نگرفت به این دلیل که فرزندآوری تو شهر ما بالای نرماله، حالا نمیدونم چطور تشخیص دادن که یارانه بنده رو قطع کردن و طی چندین اعتراض باز همینطور قطع هست .انشالله که این پول و حق بنده از گلوی کسی پایین نره🙏🙏

  موافقم ۱۳
 13. حسن فیروزی گفت:

  من بازنشسته تامین اجتماعی با حداقل حقوق هستم یارانه مرا از اردیبهشت قطع کردن و بعد از اعتراض یکماه به حساب من ریختن اما غیر قابل برداشت است.به کجا باید مراجعه کنم تا صدای اعتراض من شنیده شود؟؟؟؟

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۴
 14. مهدی خسروی گفت:

  با عرض درود و احترام، چطور ۹۰درصد ملت ایران یارانه بگیر هستند ولی بنده که مستاجرم و متاسفانه ورشکست و بیکار شده ام، بدون بیمه و پشتیبان حتی از یارانه برخوردار نیستم؟ اگر نیازمند نبودم هرگز اعتراض نمی کردم ،از خدا بترسید زیرا صبر هم اندازه دارد.

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۳
 15. اسد عابدی گفت:

  سلام یارانه اردیبهشت چرا قابل برداشت نیست والا من نه حقوق بگیرم نه سرمایه دار با دست کار میکنم، نمی دانم چرا یارانه بنده رو قطع کرده اند من اعتراض دارم، این اصلا عادلانه نیست

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۱
 16. ابراهیم مهدیان گفت:

  شمایی که تشخیص میدین یارانه به ما تعلق نگیره مگه ما ایرانی نیستیم مگه دم از عدالت نم‌یزنید چرا شمایی که از عدالت علی حرف میزنید بین مردم فرق گذاشتید این یارانه حق همه مردمه اونایی که درآمد بیشتر دارن که حق دولت پرداخت میکنن دلیلی نداره یارانه‌ش قطع بشه

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۲
  • عبدالله گفت:

   سلام چرا یارانه من ۳۰۰ هزار شده نه ماشین دارم، نه خانه، جز کدام دهک حساب میشم

» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>