شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

ورود به سامانه حمایت معیشتی و مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوار – hemayat.mcls.gov.ir

سامانه حمایت

آدرس سایت حمایت معیشتی جدید

توجه: هم اکنون سامانه برای سرپرستان خانواری که قبل تر از طریق تلفن گویا و سامانه قبلی ثبت درخواست نموده‌اند، آماده خدمت می باشد. سایر سرپرستان خانوار نیز طی اطلاع رسانی بعدی (در هفته آینده) می توانند جهت دریافت خدمات مدنظر(ثبت اعتراض جدید، مشاهده دهک، شناسنامه اقتصادی، اطلاعات ساختار خانوار و …) به سامانه حمایت معیشتی مراجعه نمایند. ثبت درخواست بررسی از طریق تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ نیز فراهم است.

مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قابلیت‌های سامانه جدید درخواست از طریق کارت‌های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد، اعلام کرد: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، می‌توانند ضمن مشاهده نتایج، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را ثبت کنند.

آدرس سامانه جدید حمایت چیست؟

به گزارش ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir فعال است، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

ویدیو : چرا یارانه من قطع شده است و چه کار باید بکنم؟

اگر شما احساس می کنید که دهک بندی خانوار شما نیاز به بازبینی دارد این ویدیو را تماشا کنید تا ببینید چه چیزهایی ممکن است موجب تغییر دهک بندی شما گردد. دهک بندی خانوار با یک سری از شاخص ها از جمله چهار شاخص زیر تعیین می شود:

 1. بُعد خانوار (تعداد اعضای خانواده)
 2. تراکنش های بانکی
 3. اطلاعات خودرو
 4. حقوق و درآمد افراد

ممکن است دهک بندی شما به خاطر یکی از موارد زیر تغییر یافته باشد:

گروه اول: اگر در یک خانواده فرزندان ازدواج کردند و یا زندگی مستقل تشکیل دادند اما هنوز خانوار خودشان را از والدین جدا نکرده اند چون مجموع درآمدشان باهم حساب می شود ممکن است موجب شود خانوار ایشان در دهک ده قرار بگیرد. این افراد می توانند بعد از ثبت درخواست بررسی در سامانه حمایت و رجوع به سازوکاری که سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می کند با مراجعه به سایت این سازمان یا پلیس +۱۰ نسبت به تفکیک خانوار خودشان اقدام کنند.

گروه دوم: بعضی از افراد مثل کارپردازها و یا مدیران خرید هستند حساب شخصی و تجاری خودشان را جدا نکرده اند و یا وقتی افراد کارت بانکی خودشان را در اختیار دیگران گذاشته اند تا با آن کار کنند. اگر تراکنش بانکی این افراد به این دلایل بالا رفته باشد ممکن است باعث شود دهک دهمی شناسایی شوند. در مورد اول برای رفع این مشکل باید حساب شخصی و تجاری را جدا کنند و در مورد دوم باید بدانند این کار می تواند تبعات حقوقی برای این افراد داشته باشد و نباید کارت خود را در اختیار دیگران قرار دهند. وزارت رفاه بعد از ۳ ماه این افراد را وسع سنجی می کند، در صورتی که تا ان موقع حسابشان تفکیک شده باشد مشمول یارانه خواهند شد.

گروه سوم: افرادی هم هستند که خودرو خود را به صورت قولنامه ای فروخته اند، چون خودرو این افراد هنوز فک پلاک نشده است جزو اموالشان به حساب می آید و ممکن است باعث شود جزو دهک ده قرار گیرند. این افراد برای حل این مشکل باید به مراکز فک پلاک مراجعه کنند تا خودرویی که فروخته اند از لیست دارایشان حذف شود.

گروه چهارم: البته گروه دیگری هم هستند که واقعا درآمد بالایی دارند اما به دلیل داشتن بیماری خاص و پرهزینه یکی از اعضای خانواده نیاز به حمایت دارند. این عزیزان مشمول شرایط خاص می شوند و می توانند با مراجعه به سایت اعتراض به دهک بندی و اعلام شرایط خود تخت بررسی مجدد قرار بگیرند. در این زمینه وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی هم نظارت دارند.

حذف یارانه با خرید ارز سهمیه ای : دولت امسال برنامه دارد یارانه خریداران ارز سهمیه ای را با توجه به ضرورت افتتاح حساب ارزی و امکان احصای دقیق اطلاعات، قطع کند.

شنیده ها حاکی از آن است با توجه به آن که خرید ارز سهمیه ای نیازمند افتتاح حساب ارزی است و واریز ارز اسکناس به حساب ارزی پس از ۷۲ ساعت انجام می شود این امر موجب رصد دقیق خریداران ارز سهمیه ای و حذف یارانه آنها با توجه به تمکن مالی و گردش حساب بالای آنها خواهد بود.

  افراد می توانند بعد از اصلاح موارد گفته شده با مراجعه به سامانه حمایت نسبت به ثبت بررسی مجدد وضعیت خود اقدام کنند تا مجدد تحت آزمون وسع قرار بگیرند و در صورت مشمول شدن یارانه خود را دریافت کنند.

مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار یارانه بگیر

براساس این گزارش، همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند، می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به‌صورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص ماخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش‌بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است، البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

مشاهده نتایج بررسی مجدد دهک بندی خانوار

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، دعوت کرده است تا برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر، سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه کنند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه کنند.

گفتنی است، سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش موردنظر را داشت، در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک‌تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به‌صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

دانلود اپلیکیشن سامانه حمایت (به زودی)

هموطنان می توانند از طریق اپلیکیشن اندرویدی و IOS هم به سامانه حمایت وزارت کار و رفاه اجتماعی دسترسی داشته باشند. تا اطلاعات درآمدی، نتیجه اعتراض به دهک بندی و حذف یارانه خانوار و همچنین علت عدم دریافت یارانه را مشاهده و پیگیری نمایند.

راهنمای ثبت نام در سامانه حمایت

کاربر با مراجعه به سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی می شود و گزینه ورود/ثبت نام که در بالای سمت چپ صفحه قرار دارد را انتخاب می نماید.

فرایند ثبت نام

در صورتی که فرد برای اولین بار وارد این سامانه شود، گزینه ی ثبت نام را انتخاب کرده و وارد صفحه زیر می گردد . پس از وارد کردن شماره تلفن همراه (که الزاما باید به نام فرد متقاضی باشد) ، کد ملی ، تاریخ تولد و عبارت امنیتی، با فشردن کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف به شماره فرد ارسال می گردد . پس از ورود این کد، ثبت نام فرد نهایی شده و اطلاعات فرد در سامانه ذخیره می گردد.

فرایند ورود به سامانه حمایت

در صورتی که فرد قبلا مراحل ثبت نام خود را طی کرده باشد وارد صفحه ورود می شود و با وارد کردن شماره تلفن همراه و عبارت امنیتی و فشردن کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف دریافت می کند.

فرد متقاضی پس از وارد کردن کد تایید، بر روی عبارت ورود به سامانه حمایت کلیک می نماید. در صورتی که کد یکبار مصرف دریافت نشود و یا پس از دریافت به صورت اشتباه وارد شود، بعد از پایان زمان مقرر که در پایین کادر مشخص شده است، کد به صورت خودکار و مجددا به شماره همراه وارد شده ارسال می گردد.

فرایند خروج از سامانه حمایت

پس از بررسی وضعیت، فرد به صفحه ی اصلی باز میگردد و با فشردن دکمه خروج کار با سامانه پایان می پذیرد و فرد از سامانه خارج می گردد.

راهنمای درخواست بررسی دهک بندی در سامانه حمایت

مرحله ۱ :درخواست بررسی

پس از ورود به پنل کاربری، متقاضی میتواند دهک خانوار خود را مشاهده نموده و همچنین با کلیک بر روی قسمت اعضای خانوار و اطلاعات شناسه اقتصادی، میتواند وضعیت کلی خود را مشاهده نماید. سپس در صورتی که به وضعیت دهک، اطلاعات شناسه اقتصادی و اعضای خانوار خود اعتراض دارد، میتواند با ورود به قسمت درخواست بررسی اعتراض خود را ثبت نماید.

مرحله ۲ :توافق نامه

پس از ورود به قسمت درخواست بررسی، فرد توافق نامه را به صورت دقیق مطالعه و در صورت تایید این توافق نامه روی گزینه موارد فوق را مطالعه نموده و قبول دارم کلیک نموده و سپس روی دکمه ثبت و ادامه کلیک مینماید.

مرحله ۳ : اطلاعات خانوار

پس از مشاهده اطلاعات خانوار در صورتیکه این اطلاعات مورد تایید فرد باشد، مطابق شکل زیر گزینه صحیح است را انتخاب نموده و پس از کلیک بر دکمه ثبت و ادامه وارد صفحه ی بعد میشود.

چنانچه اطلاعات خانوار مورد تایید فرد نباشد با انتخاب گزینه صحیح نمی باشد، راهنمای نمایش داده شده را مطالعه و آن را تایید نموده و پس از آن گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.

مرحله ۴ :اطلاعات خودرو

در این مرحله، فرد متقاضی پس از مشاهده اطلاعات خودرو، در صورت تایید اطلاعات مربوط به خودروها، گزینه صحیح است درخواست بررسی ندارم را انتخاب مینماید و پس از کلیک کردن بر روی گزینه ثبت و ادامه وارد صفحه بعد میشود.

اما در صورت اعتراض به موارد ذکر شده، میبایست در قسمت درخواست بررسی یکی از گزینه های دیگر را انتخاب نماید. اعتراض به خودروها در دو حالت زیر اتفاق میافتد که در هر دو حالت، فرد پس از انتخاب دلیل اعتراض بر روی آیکن ثبت و ادامه کلیک و وارد صفحه بعد میشود.

۱- در صورتیکه گزینه اساسا این خودرو در مالکیت فرد نبوده است انتخاب کند.

۲- در صورتیکه خودرو واگذار شده ولی فرایند فک پلاک هنوز طی نشده است را انتخاب کند.


مرحله ۵ :اطلاعات واریز و خرید

پس از نمایش مجموع برداشت خانوار در نیمه اول و دوم سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ،فرد در صورت تایید این اطلاعات میبایست در قسمت درخواست به بررسی مجدد گزینه ندارم را انتخاب نماید و پس از فشردن دکمه ثبت و ادامه وارد صفحه بعد میشود.

ولی در صورتیکه فرد به اطلاعات واریز و خرید اعتراض دارد گزینه دارم را انتخاب مینماید و پس از آن گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.


مرحله ۶ :اطلاعات درآمد

در قسمت اطلاعات درآمد، با توجه به اینکه این مبالغ به طور مستقیم از پایگاه داده ثبتی دریافت میشود امکان اعتراض وجود ندارد و پس از مشاهده این قسمت، گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.


مرحله ۷ :شرایط خاص

این قسمت مربوط به خانواری است که اعضای خانوار آن دارای شرایط خاص است.

۱- در صورتیکه فرد گزینه شرایط اقتصادی خانوار تحت الشعاع بیماری پرهزینه یکی از اعضاست را انتخاب کند، مطابق شکل زیر میبایست نام فرد، نوع بیماری و سازمان بیمه گر را از لیست انتخاب نماید.

۲- در صورتیکه خانوار دارای عضو معلول تحت پوشش سازمان حمایتی می باشد نام فرد را مطابق شکل زیر انتخاب نماید.

درصورتی که فرد به هر دو قسمت (بیمار پر هزینه و بیمار معلول) اعتراض دارد میتواند در هر مورد گزینه های مورد نظر را انتخابنموده و در نهایت دکمه ثبت و ادامه را انتخاب نماید.

مرحله ۸ :تعهد نامه

در قسمت تعهدنامه، فرد به طور دقیق متن را مطالعه نموده و در صورت تایید موارد فوق را مطالعه نموده و قبول دارم و سپس کلیک بر دکمه ثبت و ادامه فرایند بررسی شرایط خانوار پایان میپذیرد.


مرحله ۹ :پایان

در این مرحله فرد کد رهگیری جهت پیگیری را مشاهده مینماید و علاوه بر این کد پیگیری برای فرد پیامک میشود.

فیلم آموزش درخواست بازبینی در سامانه حمایت

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 297, میانگین امتیاز: 3,93 از 5)
Loading...

۱۳۴ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. نیک خواه گفت:

  با سلام ما از سال۸۵ مددجوی کمیته امداد هستیم و الان من و مادرم با هم زندگی میکنیم که قبلا دهک ۲ بودیم الان ۴ شده و هیچ سرمایه و ماشینی و چیزی نداریم تنها درآمد ما پولی است که کمیته واریز میکند لطفا پیگیری فرمایید با تشکر

  موافقم ۵
 2. بختیارن از چهارمحال شهرلردگان گفت:

  باسلام خسته نباشید، من یک کارگر ساده فصلی ام بخدا وضع مالیم خوب نیست مستاجرم یارانه اردیبهشت ماه ر. نفری سیصدهزارتومن ریختن بحساب. سه تا بچه مدرسه ای هم دارم خواهشاً یه پیگیری کنید ممنون

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 3. کارگر خوزستانی گفت:

  من الان دوساله خدمتم تموم شده بیکارم . هرجا میرم یا سابقه کار میخوان یا پارتی. دارم کارگری میکنم سر ساختمون که اونم چند روز هست چند روز نیست . پارسال همین موقع اردیبهشت ماه یه وام خونگی ده میلیونی ثبت نام کردم ماهی ۵۰۰ تومن الان بعد گذشت ۱۰ ماه وامم در اومده اول فروردین ده میلیون به حسابم اومد. نه خونه ای دارم نه ماشین یا موتور دارم برا من زده دهک پنج و یارانه من رو نصف کردن . الان دستم هم به هیچ جا بند نیست دو هفته هم هست بیکارم د اخه ده میلیون چیه ؟ ده میلیونی که از ماهانه ۵۰۰ تومن پس انداز اومده چیه ؟ الان من جوون که نه میتونم ماشین بخرم نه خونه نه ازدواج کنم نه یه کار بدرد بخور داشته باشم آقایان دولت اسلامی اون دنیا میخواین جواب خدارو چی بدین ؟ اصن خدا هست ؟ کاش خدا بود میزد به کمرتون . خدا نیست خدایی وجود نداره که جوابتونو بده

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 4. امیر گفت:

  با سلام بنده هم از اون دسته از افرادی هستم که به خاطر شرایط شغلی و تراکنش های حسابی محل کارم یارانه م قطع شده از پارسال تا الان اعتراض گذاشتم و فقط یه پیام اومده که بررسی میکنیم به سایت هم نتونستم ورود کنم دیگه؛ یه پیگیری کنید.

  موافقم ۶
 5. بهمن گفت:

  سلام بنده جزو بیماران خاص هستم و تحت پوشش بهزیستی نه خانه دارم، نه ماشینی و نه حساب بالای دارم ولی الان جزو دهک پنج هستم و اعتراض دادم ولی هنوز جوابش نیومده و ماهی ۲۶۰هزار یارانه میاد به حسابم

  موافقم ۹
 6. محمد رحیم برآهویی گفت:

  سلام قبلا یارانه ۴۰۰ میگرفتم الان چرا ۳۰۰ کردین هیچ درآمد دیگه ای هم ندارم من یه کارگر ساده ام فقط سنم بالاست توان کارکردنم ندارم

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۳
 7. محمد گفت:

  جالبه من با دهک ۷ یارانم قطع شد.
  اعتراض زدم دهکم شد ۱۰ و همچنان بعد از بیشتر از یکسال در حال بررسی هستید.
  خسته نباشید دلاوران

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۲
 8. محمدزاد گفت:

  سلام، من بازنشسته کشوری هستم و خودم حسابدار بودم، من با بررسی های میدانی به این نتیجه رسیدم که اطلاعات تان درست و معقول و منطقی نبوده و در مورد همه یکسان نبوده و تمام جوانب و شرایط خانواده در نظر گرفته نشده و این کارتان اگر اعتقاد به عدالت داشته باشید صحیح نمی باشد و الان مدت طولانی است در حال بررسی هستید و هنوز پاسخی ندادید و اجازه ارایه مدارک و توضیح حضوری نمی دهید فشار تورم و گرانی روی مردم خیلی زیاد شده و از این طرف یارانه ما را قطع میکنید، یارانه افراد مرفه باید قطع شود و آنها نیاز به یارانه شما ندارند. فقط خدا به داد ما برسد و آه و نفرین ما شما را به عذاب الهی برساند. خدایا کمکم کن.

  موافقم ۲۴
 9. بساط فتاحی گفت:

  من یک کارگر ساده هستم و شغلم فصلی است هیچ پشتیبان یا منبع درآمد دیگری ندارم، نه ماشین گران قیمتی دارم که سند به نامم باشد نه آپارتمانی که اجاره آن را بگیرم و به دلیل سن بالام دیگر توان کارگری هم را ندارم. یارانه معیشتی مرا قطع کردند

  موافقم ۲۰
 10. سهراب بیچاره گفت:

  من بازنشسته هستم در جهت سر و سامان دادن بچه هایم مجبور شدم از خورد و خوراکم بزنم و به همراه پاداش پایان خدمت خود مبلغی را
  در بانک پس انداز کنم. علاوه بر اینکه ارزش پولم یک دهم شده وعملا با این تورم کمر شکن کاری برای بچه هایم نتوانستم بکنم، یارانه خانواده ام نیز قطع شده ومرا جزو مرفهین جامعه محسوب کردند، اعتراض هم میکنم کسی پاسخگو نیست و سایتشان نیز سرکاریه، به راستی این بود عدالتتان من که به نوبه خودم ازتون نمیگذرم.

  موافقم ۴۸
  مخالفم ۶
 11. اکبر گفت:

  بابا اینا همه را مسخره کردن با این یارانه به کسی که باید یارنه بدن نمیدن به کسی که باید ندن میدن معلوم نیست این اطلاعات غلط را از کجا در می آورن بنده کارمند هستم حقوقم هم برای همه معلوم است تا به حال نتوانستم یارانه بگیرم سایت اعتراض هم عملا قطع است همه ما را سرکار گذاشتن به هیچ جا هم نمی تونی شکایت کنی

  موافقم ۴۷
  مخالفم ۱
 12. علی گفت:

  باسلام
  احتراماً اینجانب معلم بازنشسته ای هستم که به صورت متوالی طی سالیان قبل و اکنون از قرض الحسنه های شهر مبادرت به دریافت وام داشته ام. اما از بهار سال۱۴۰۱ که واریز مبلغ جدید یارانه‌ها شروع شد. یارانه بنده قطع گردیده است. لذا درخواست بررسی مجدد را دارم. سرافراز بمانید.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۴
  • نصیر گفت:

   سلام به من گفته اند یارانه به شما تعلق می گیرد و از مهر ۱۴۰۱ هم ثبت نام کرده ام و وارد سایت هم می شویم می گویند یارانه به شما تعلق می گیرد اما خبری نیست باید چکار کنیم؟ لطفا ما را راهنمایی نمایید. الان حدود ۷ ماه از اعتراض می گذرد کجا باید بریم؟

   موافقم ۹
   مخالفم ۴
 13. محمد نکا گفت:

  من و خانمم و مادرم با هم زندگی میکنیم .من تحت پوشش بهزیستی و مادرم تحت پوشش کمیته امداد. مستاجر هم هستیم. شغلم دستفروشی کنار خیابان هست. نه ماشین دارم و نه ملکی. دهک ۶ قرار گرفتیم .چرا؟

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۲
 14. رضا گفت:

  من معلم بازنشسته هستم با ۴ فرزند که هیچکدام ازدواج نکرده اند و همسرم هم معلم بازنشسته است ، خانه شخصی ندارم ، یکدستگاه نیسان در سال ۹۰ بنام پسرم خریداری کردم و آنرا فروختم ولی قبل از انتقال به خریدار ، اتومبیل مذکور به سرقت رفت و سند انتقال نشد و همچنان در سامانه سند بنام پسرم میباشد و جزئ دارایی ما محسوب میشود و هیچ ارگانی حتی دادسرا که پرونده سرقت در آنجا ارجاع شده جوابگوی حذف از دارایی من نیستند و سازمان هدفمندی یارانه ها مرا جزء دهک ۱۰ قرار داده است آنوقت مسئولین دم از عدالت و برابری می‌زنند!
  لطفا اگر ارگانی جواب سرو سامان داری به من بدهد از واریز یارانه برایم مهمتر است ولی افسوس….!!

  موافقم ۲۵
  • mahnaz گفت:

   صرف داشتن یک خودرو باعث نمیشه در دهک ۱۰ قرار بگیرید، در صورتی که فرزندان شما دارای درآمد هستند، جزء درآمد خانوار حساب می شود، پیشنهاد می کنم یارانه افراد مجرد خانواده که درآمد دارند را جدا کنید. مجموع درآمد شما و همسرتون هم که بازنشسته هستید هم ممکنه تو تغییر دهک بندی تاثیر گذاشته باشه.

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۴
 15. محمود گفت:

  سلام، توزیع یارانه ها واقعاً ناعادلانه است. من یک معلم بازنشسته با خانمم و سه فرزند در پایین شهر مشهد زندگی میکنیم و تقریباً بیشتر حقوق ما صرف ارزاق و تحصیل بچه‌ها می شود نمی دونم چگونه ما دهک ده هستیم. هرچه هم اعتراض کردیم فایده‌ای ندارد. سامانه هم مثل مسئولان، مشکل داره

  موافقم ۳۹
  مخالفم ۲
 16. حمید گفت:

  من باز نشسته هستم چزء دهک ۱۰ هستم با نماینده ها و متخصصان هم ردیف هستم. من از یارانه خودم گذشتم و نمیخوام. تورم رو برگردونید به سال ۹۶ من شخصا یارانه بهتون پرداخت میکنم تا کی مردم و وادار به گدایی میکنید چیزی که حقشان است از ما بگیرید بدید به اختلاسگران

  موافقم ۵۱
  مخالفم ۳
 17. علی ج از اهواز گفت:

  بنده حقوق بگیر اداره کاری هستم بعلت عدم توانایی در پرداخت هزینه دانشگاه دخترم و مدرسه پسرم مجبور شدم خانه ام که به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان را بفروشم و پول آن را در بانک سپرده بگذارم که از پولش خرج دانشگاه و مدرسه بچه هایم را بدهم یارانه ام را قطع کردند و اعتراض کردم می گویند در حسابت پول زیاد داری نمی دونم چطور حساب می کنند . به کی باید بگیم.

  موافقم ۴۲
  مخالفم ۳
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×