یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

زمان واریز معوقات جاماندگان یارانه اعلام شد

۲ میلیون نفر به جمعیت یارانه بگیران اضافه شدند

وی اضافه کرد: در پی اعتراض حذف شدگان و جاماندگان از یارانه، درخواست ۵۰۷ هزار و ۹۳۰ سرپرست خانوار تا ابتدای شهریور امسال، مورد بررسی و بازبینی مجدد قرار گرفت و پذیرفته شد. اگر بخواهیم جمعیت هر خانوار را حدود سه نفر درنظر بگیریم می‌توان گفت که حدود دو میلیون نفر به جمع یارانه بگیران اضافه شدند.

سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها با بیان این‌که آمارهای پرداخت یارانه در شهریورماه و مهرماه هنوز نهایی نشده است، گفت: پرونده دیگر سرپرستان خانوار حذف شده نیز در حال بررسی است.
به گزارش ایسنا، اما براساس آخرین آمارهای دریافت شده حدود ۷۶ میلیون نفر ماهانه حدود ۲۷ همت یارانه می‌گیرند که در ماه‌های گذشته افراد اضافه شده مذکور به جمع یارانه‌بگیران، مبلغی حدود پنج همت به یارانه‌های واریزی دولت اضافه کردند.

همچنین طبق اطلاعیه رسمی ستاد هدفمندی یارانه‌ها همچنان امکان اعتراض به حذف یارانه برای سرپرستان خانوار وجود دارد و آنهایی که یارانه نقدی‌شان در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، در صورتیکه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه مهرماه ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این افرادی که تا مهرماه نسبت به ثبت نام جهت دریافت یارانه اقدام نموده اند نیز چنانچه جزو دهک های اول تا نهم شناخته شده باشند یارانه مهرماه را به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.


سازمان هدفمندی یارانه‌ ها اعلام کرد: امشب ضمن پرداخت یارانه مهر ماه ، معوقات دوره های گذشته نیز به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، این سازمان با انتشار اعلامیه‌ای اعلام کرد: یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۴۰ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مطابق معمول به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و از ساعت ۲۴ امروز (چهارشنبه ۲۰ مهرماه) قابل برداشت است.
بر همین اساس، در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد به حساب آنان واریز خواهد شد.

همچنین سرپرستان خانواری که پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا اقدام کرده‌اند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد .

واریز یارانه و معوقات به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی

این سازمان اعلام کرد در این مرحله، سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، در صورتی که در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه مهرماه ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این افرادی که تا مهرماه نسبت به ثبت نام جهت دریافت یارانه اقدام نکرده اند نیز چنانچه جزو دهک‌های اول تا نهم شناخته شده باشند یارانه مهرماه را به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده و افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

برای ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است.

سرپرستان مذکور همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت‌نام خود، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.


سرپرست مدیریت اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه حمایت وضعیت خود را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم زینل‌پور با بیان این‌که از اردیبهشت ماه با مردمی سازی وتوزیع عادلانه یارانه تعدادی از مردم در دهک دهم و در لیست پرداخت یارانه قرار نگرفتند، اظهار کرد: این افراد از ۲۰ اردیبشهت ماه باید به سایت حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه واعتراض خود را ثبت می‌کردند.

وی افزو: افرادی که تا ۱۵ خردادماه ثبت اعتراض کردند یارانه‌های آن‌ها تا ۲۰ مردادماه سالجاری پس از بررسی مجدد و مورد مشمول بودن  برقرار شد.

سرپرست مدیریت اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت:‌ عده‌ای بازهم به دریافت نکردن یارانه‌ها اعتراض داشتند که از طرف سازمان هدفمندی شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اعلام شد ومتقاضیان جامانده از دریافت یارانه ها می توانستند،دلیل قرار گرفتن در دهک را مشاهده و برای رفع مشکل  اقدام کنند.

زینل پور تصریح کرد: افرادی که از سال ۹۳ از دریافت یارانه انصراف دادند و افرادی که از سال ۹۵ بدلیل تراکنش مالی یا دلایل دیگر مشمول دریافت یارانه نبودند که این افراد میتوانند به سامانه حمایت مراجعه و ثبت نام کنند که اطلاعات آن‌ها بررسی می‌شود و یارانه اردیبهشت ماه معوقه به حسابشان واریز میشود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که می‌خواهند یارانه آنها از سرپرست جداسازی شود، می‌توانند به فرمانداری مراجعه کنند ونامه جداسازی از سرپرست دریافت وبعد به سامانه مراجعه و آن‌ را ثبت کنند.


زمان واریز معوقات یارانه ثبت نامی های جدید

به گزارش تصویر زندگی به نقل از خبرآنلاین، ۷۰ هزار سرپرست خانواری که قبلا درخواست بازبینی داشتند این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده شدند.

سیده طیبه حسینی، سخنگوی هدفمندی یارانه ها در این خصوص اظهار کرد: سامانه رفاه وزارت رفاه کماکان پذیرای درخواست بازبینی افراد است و افرادی که ماه گذشته درخواست بازبینی آنها ثبت شده و دهک یک تا ۹ شناخته شده باشند، این ماه همراه سایر افراد، یارانه خود را دریافت کردند.

حسینی گفت: ۷۰ هزار سرپرست خانواری که قبلا درخواست بازبینی داشتند این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده شدند. اگر دهک یک تا ۳ باشند، رقم یارانه دریافتی آنها ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر فرد و اگر دهک ۴ تا ۹ باشند رقم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر عضو خانوار به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رقمی که مسدود بوده و مبلغی که باید به ازای این چند ماه دریافت می کرده اند، در ماه آتی به حساب آنها واریز می‌شود.


یارانه جاماندگان

یارانه معوق اردیبهشت و خرداد کی واریز می شود؟

پیگیری‌ ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد هم زمان با واریز یارانه مرداد، قرار است بابت یارانه‌های معوقه اردیبهشت و خرداد نیز با متقاضیان تایید صلاحیت شده تسویه کامل صورت بگیرد. در مقابل کسانی که تازه به جمع یارانه بگیران اضافه ‌شده‌اند معوقات خود را همراه با یارانه شهریور خواهند گرفت.

به گزارش تصویر زندگی، پس از اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی در اردیبهشت ماه، دولت به جاماندگان و معترضانی که استحقاق دریافت یارانه داشتند، بدهکار شد.

به صورت مشخص این تسویه شامل کسانی خواهد شد که بعد از ثبت نام یارانه در یکی از دو سامانه وزارت رفاه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تقاضایشان برای دریافت یارانه جدید مورد موافقت قرار گرفت و از تابستان به فهرست یارانه بگیران اضافه شدند.

» آخرین اخبار مربوط به یارانه را اینجا دنبال کنید«

تسویه حساب با متقاضیان چگونه خواهد بود؟

تیرماه امسال هم زمان با به‌روز شدن اطلاعات درآمدی شهروندان دهک‌های یک تا نُه، شماری از این شهروندان تایید صلاحیت شده‌یارانه ماه تیر را دریافت کردند.

در مقابل اما تسویه‌یارانه‌های معوقه ماه‌های اردیبهشت و خرداد این گروه به قرآیندی زمانبر تبدیل شد و همه شهروندان تایید صلاحیت شده از بابت تسویه حساب معوقات، وضعیت مشابه و یکسانی نداشتند.

براساس مشاهدات میدانی، نظرات ثبت شده‌مخاطبان و حتی پیگیری‌های انجام شده‌ از دو نهاد متولی رسیدگی به‌ درخواست متقاضیان و جاماندگان، روال یکسانی برای تسویه حساب دولت وجود نداشت. برخی طلبشان را کامل گرفته‌بوند، با عده‌ای تسویه حساب ناقص صورت گرفته‌بود. گروهی دیگر همچنان منتظر واریز یارانه‌های اردیبهشت و خرداد بودند.

علاوه بر این در فهرست مردادماه یارانه بگیران، افراد جدیدی هم حضور دارند. این گروه از شهروندان معترضان و جاماندگانی بودند که در نوبت اول رسیدگی، از سوی وزارت رفاه در دهک دهم درآمدی قرار گرفتند و تقاضایشان برای دریافت یارانه معیشتی مورد موافقت قرار نگرفت.

از این تعداد ۴۰ درصد کسانی که درخواست بازبینی مجدد دادند و مدارک و مستندات لازم را نیز ارائه کردند، به فهرست یارانه بگیران اضافه شدند و شامگاه امشب همراه با سایرین یارانه مرداد خود را دریافت خواهند کرد.

درخصوص معوقات یارانه این گروه نیز به احتمال زیاد تسویه حساب نهایی تا موعد واریز یارانه شهریور ماه صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر به موازات این اتفاقات، نام‌نویسی از جاماندگان و معترضان جدید از طریق سامانه‌های اینترنتی سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت رفاه همچنان ادامه دارد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 22, میانگین امتیاز: 4,27 از 5)
Loading...

۱۹ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. مسعود گفت:

  سلام، از آبان ماه یارانه ام وصل شده، امروز که ۲۱ دی ماه هستش یارانه دی ماه رو دادن ولی معوقات یارانه اردیبهشت تا مهرماه رو برام واریز نکردن، لطفا پیگیری نمایید.

  موافقم ۱۱
 2. ن ق گفت:

  ۳ماهه یارانه من وصل شده ولی معوقاتم پرداخت نشده، لطفا راهنمایی کنید

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۳
  • سيد ضيا علوي گفت:

   با سلام و عرض ارادت . از ابتدای سال یارانه من قطع شده و سه ماه هست پش از اعتراض اوکی شد ولی معوقات پرداخت نشده و یک یارانه بلوکه هم در حسابم هنوز آزاد نشده است. لطفا پیگیری فرمایید . هیچ شماره تلفن هم جهت سوال نمودن وجود ندارد.

   موافقم ۲
 3. یزدان گفت:

  سلام دو ماه پیش ثبت نام کردم فقط یارانه خودم واریز شده ولی بچهام نه، معوقات یارانه هم ندادن !!

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 4. جعغر گفت:

  معوقات یارانه مهر ماه هم واریز نشد!!

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۳
 5. Yousef گفت:

  بنده اعتراض کردم و در دهک ۹ قرار گرفتم ولی متاسفانه تاکنون معوقات یارانه ماه‌های گذشته را دریافت نکردم لطفا پیگیری کنید.

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۵
 6. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر من از سال ۹۳ یارانه ام قطع شده برای همسرم واریز میشد برای من خیر الان در سایت my.gov.ir ثبت نام کردم زده ثبت شده در حال بررسی هست و در سایت حمایت معیشتی نوشته شما مشمول دریافت یارانه هستید و دهک هم زده دهک شش ولی خبری از پرداختی نیست چرا؟

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 7. یوسف امیری گفت:

  سلام، من دهک هفتم برام ثبت شده تا بحال فقط یارانه شهریور برام واریز شده، کمک یارانه معیشتی چهار ماه قبل(اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد) برام واریز نشده ، تقاضای پیگیری و رسیدگی دارم

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۲
 8. مهر نوروزی گفت:

  سلام ما شماره شبا رو اشتباه وارد کردیم، ویرایش سایت کی راه اندازی میشه

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   سامانه سجام ثبت نام کردید؟ اگه آره اونجا ویرایش کنید. اگه امکان ویرایش نداشت از پشتیبانی سجام راهنمایی بخواید

   موافقم ۳
 9. علی گفت:

  از ثبت نامی های جدیدی هستیم که تا حالا یارانه دریافت نکردیم. به گفته خودشون در سایت hemayat.mcls.gov.ir ما رو زده دهک یک ولی تا امروز ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ریالی واریز نکردن، تو رو به هر کی می پرستید بزنید، انقدر مردم رو اذیت نکنید…

  موافقم ۷
 10. میرعلی اصغر چاوشی گفت:

  سلام ، یارانه معیشتی که اردیبهشت ماه واریز شده تا الان امکان برداشت نداره، لطفا پیگیری کنید.

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 11. دهخدا گفت:

  باسلام، فرزندان زیر ۱۸ سال تکلیف یارانه هاشون چی میشه این سوال خیلی از شهروندان هستش. پسرم از اول جز جامانده ها بود الان که میخوام ثبت نامش کنم میگن منتظر باشید سایت ثبت نام افراد زیر ۱۸ سال باز بشه الان ۴ ماه هست به همین منوال پیش رفته، تکلیف چیه؟ خواهشا جواب بدین.

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 12. روزبه گفت:

  بنا به دلایلی، از ابتدا موفق به ثبت نام یارانه نشدیم. تا اردیبهشت امسال که ثبت نام کردیم، ۵ نفر اعضای خانوار، جزو قشر متوسط رو به پایین جامعه هستیم، نه خونه، نه ماشین هیچی…
  تا به امروز هم یارانه ای واریز نشده، هر ماه هم میگن این ماه یارانه جاماندگان + معوقات واریز میشه، از این ماه، به اون ماه، از این عید، به اون عید. کی میخوان واریز کنند خدا میدونه…
  داخل سایت my.gov.ir هم زده، درخواست شما با موفقیت ثبت شده پس از بررسی از طریق پیامک به شما اعلام خواهد شد. حالا سوال اینجاست؛ واقعا بعد از سه ماه هنوز دارید بررسی می‌کنید، واقعاً خسته نباشید..
  اول سایت رو برای جاماندگان باز می‌کردید، بررسی هاتون رو انجام می دادید. بعد می‌رفتید سراغ برنامه اصلاح ارز ترجیحی و بالا بردن قیمت ها. قطعا این به ذهن هر آدم عقلی میرسه. تعجبم، چطور به ذهن دولت مردان نرسیده، یا شاید رسید! ولی…

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 13. مهدی گفت:

  اقا فقط برای یک ماه معوقه ریختید ،در صورتی که برای خیلی از مردم ،۲ معوقه را پرداخت کردید، آقا شما را به خدا رسیدگی کنید ،به خدا به پولش نیاز داریم بی کاریم.

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   برای کسایی که اعتراض کرده بودن و درخواست بازبینی قبول شده، تیر ماه و مرداد ماه واریز کردن. یه ماه یارانه معوق اردیبهشت هم تو حسابشون هست ولی امکان برداشت نیست.

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
 14. حسین گفت:

  یارانه منو قطع کردن کارمند بازنشسته بیشتر نیستم درآمد دیگری ندارم سه تا فرزند دارم که به سن ازدواج رسیدن خونه ای داشتم فروختم که آنها را سروسامان بدم میگن سود سپرده میگری، یارانه منو قطع کردن. حکومت عدل علی همینه؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 15. کسری گفت:

  چرا معوقات اردیبهشت و خرداد بر خلاف وعده سخنگوی هدفمندی واریز نشد؟ در حالی که تیرماه هم فقط ۳۰۰ هزارتومان برای چهار نفر واریز کردن!!! لطفا پیگیری کنید. ما روی حرف سخنگو حساب میکنیم.

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
 16. مهدی گفت:

  با سلام
  معوقات یارانه رو چرا واریز نکردن، لطفاً پیگیری بفرمائید.

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۳

ارسال دیدگاه شما

×