سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 23:41 - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 228358
 • خبرنگار : 50001

سایت ثبت اعتراض به یارانه معیشتی – hemayat.mcls.gov.ir

دستور رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

کمک‌معیشتی ماه اول به حساب مشمولان متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی‌ها، واریز شود

رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

به گزارش ایسنا،‌ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده، اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

یارانه معیشتی شامل من نشده کجا اعتراض کنم؟

امکان ثبت اعتراض به یارانه معیشتی فراهم شد

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان ثبت اعتراض نسبت به یارانه تخصیصی از طریق «سامانه رسیدگی به درخواست کمک حمایت معیشتی و یارانه نقدی» خبر داد.

سامانه اعتراض به عدم دریافت یارانه معیشتی

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هم وطنان گرامی می‌رساند پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها، هم وطنانی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت اعتراض کنند.»

کسانی که به نحوه دهک‌بندی خود اعتراض دارند می‌توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (refahdb.mcls.gov.ir) اعتراض خود را ثبت کنند.

افرادی که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی و ۳۰۰ هزار تومانی دریافت نکردند می توانند به سایت اعتراض به یارانه معیشتی مراجعه کنند.

🔹 ۳۰ درصد جمعیت کشور یارانه ۴۰۰ هزار تومانی را دریافت می‌کنند.

🔹 ۶۰ درصد جمعیت نیز یارانه ۳۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

🔹 ۱۰ درصد نیز بی نیاز از دریافت یارانه هستند.

افرادی که یارانه نگرفتند، سه ماه فرصت اعتراض دارند

📌وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

🔹معیشت و آرامش مردم دغدغه اصلی رئیس‌جمهور است؛ دشمن می‌خواهد حالا که قرار است یارانه‌ها، مردمی و عادلانه توزیع شود با انتشار شایعه، آرامش شما را برهم بزند.

🔹مردم عزیز هر فردی به هر دلیلی مشمول دریافت نشده، ۳ماه فرصت اعلام دارد؛ یارانه، برای شما و مبلغ آن محفوظ است.

شماره‌های پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص «دهک‌بندی یارانه‌ها»

شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ و شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سؤالات در این زمینه در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

ویدیو روش اعتراض به عدم پرداخت یارانه معیشتی و درخواست بازبینی

Video Credit Goes To Telegram Channel: @bourseonshows

بررسی استحقاق خانوارها برای دریافت کمک حمایت معیشتی بر چه مبنایی انجام می شود؟

وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی معیار دهک بندی خانوار جهت دریافت یارانه معیشیتی را بازگو کرد.

❌ شرایط زیر مربوط به یارانه معیشتی قبلی هستش که  از خود سایت hemayat.mcls.gov.ir حذف شده و به احتمال زیاد مبنای دهک بندی در یارانه معیشتی جدید نمی باشد. ❌

خانوارهایی که حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند، مشمول کمک حمایت معیشتی نمی‌شوند:

 • خانوارهایی که اعضای آن دارای «واحد مسکونی»، «شغل» و «خودرو» به طور همزمان هستند یا خانوارهایی که دارای «دو واحد ملکی» هستند
 • خانوارهایی که بیش از ۳ سفر خارجی غیرزیارتی هوایی (در چهار سال اخیر) داشته‌اند
 • خانوارهایی که دارای خودرو سواری به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودرو عمومی به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان باشند
 • کارفرمایانی که بیش از ۳ بیمه پرداز داشته باشند
 • خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلانشهرها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۹۰۰ میلیون تومان باشد
 • گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ جمعاً بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند
 • خانوارهایی که مجموع درآمد ماهانه آنها با توجه به تعداد اعضای خانوار بیشتر از مبالغ زیر باشد:
  • ۱ نفره: ۴ میلیون تومان
  • ۲ نفره: ۵ میلیون تومان
  • ۳ نفره: ۶ میلیون تومان
  • ۴ نفره: ۷ میلیون تومان
  • ۵ نفره و بیشتر: ۸ میلیون تومان

زمان ثبت نام از متقاضیان یارانه جدید، جاماندگان یارانه و افرادی که از یارانه انصراف داده بودند (منصرفین دوره قبل)

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده در راستای تکلیف مقرر در جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و در راستای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها آغاز شد.

سرپرستان خانوارهایی که تاکنون از گرفتن یارانه جامانده‌اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه می‌باشند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری نمایند و سپس  با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند. متقاضیان برای ثبت‌نام، نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی را ندارند.

زمان ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای اعداد زوج و همچنین روز های پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱  برای اعداد فرد از طریق این درگاه می‌باشد.

درصورتی که این متقاضیان به هر دلیلی موفق به انجام ثبت‌نام در روزهای یادشده نشوند، می‌توانند در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ و یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱  نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است ثبت‌نام پس از این تاریخ متوقف نخواهد شد و تاریخ جدید برای افرادی که در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام نشوند، متعاقباً اعلام می‌شود.

برای ثبت‌نام در اختیار داشتن شماره همراه بنام سرپرست خانوار،کدملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار ضروری است.

بدیهی است، پس از ثبت‌نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می گردد که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

معترضین به دهک‌بندی اعلام‌شده و یا قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ کماکان باید از طریق آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری نمایند.

بر اساس این فراخوان، افرادی که در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه قرارگرفته‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد یا مراجعه به درگاه های اعلام‌شده ندارند.

نظرات خودتون رو در پایین این صفحه با ما به اشتراک بگذارید

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 210, میانگین امتیاز: 4,05 از 5)
Loading...

۱۷۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. اسدی گفت:

  ثبت نام یارانه کی شروع میشه

  موافقم ۱
  • mahnaz گفت:

   هنوز تاریخ مشخصی از طرف سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام نشده، به محض باز شدن سایت ثبت نام یارانه در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

   موافقم ۱
 2. حسین گفت:

  سلام ما ایرانی هستیم و دارای شناسنامه و کارت ملی و ملیت اصیل ایرانی، این یارانه باید به همه مردم اعم از غنی و فقیر تعلق میگرفت و تبدیل مجدد ایران به جامعه طبقاتی ،مربوط به زمان ساسانیان بود که در قرن جدید شاهد احیای مجدد آن هستیم. اگر کسی خانه و ماشینی دارد که حق ابتدایی زندگی شهروند است و در اثر گرانی ها و تورم و کاهش ارزش پول باعث شده قیمت خودرو و مسکن بالا رود و از نظر دولت چنین فردی جز دهک های پر درآمد محسوب می شود و از تمام امکانات دولتی حذف میشود، سوال اینجاست آیا مردم در این نوسانات اقتصادی نقشی داشته اند که اقشار متوسط و متوسط رو به پایین و سایر اقشار باید با قطع یارانه و امکانات عمومی تنبیه شوند؟ آیا فکر نمیکنید به مرور زمان این افراد دچار آسیب شده و دولت درگیر مشکلات جدیدی شود؟ اکثر مردم مستاجر هستند چه از نظر ملک مسکونی و یا تجاری و با این وضعیت بی ثبات بازار به سختی می توانند هزینه های خود را پرداخت کنند، کسی ممکن است خانه شخصی و یک ماشین داشته باشد ولی مقروض بانک هم باشد و قسط پرداخت کند. لطفا در تصمیماتی که میگیرید از کارشناسان خبره مشورت بگیرید و از تجارب کشورهای مشابه استفاده شود تا شاهد چنین هیاهویی نباشیم. مردم دیگر توان تحمل این بازی های سیاسی و ندانم کاری های افراد بی تجربه را ندارند. متشکر

  موافقم ۷
 3. ناصر گفت:

  دولت سلیقه ای عمل کرده متاسفانه تمام درآمد مملکت مال آقایانه هر چی بدبختی ماله ملته. با کدوم منطق یارانه مستاجرها رو قطع کردید ارز ۴۲۰۰را قطع کردید ارزاق رو تا حد نهایت قیمتش رو بردید بالا بعد میگید دولت مردمی!! کدوم دولت مردمی.

  موافقم ۷
 4. حسین گودرزی معظمی گفت:

  به خدا اصلا عدالت نمیدانید یعنی چی. من بدبخت با چهار تا فرزند دوتا داماد دوتا نوه دوتا دختر دم بخت بالای دویست میلیون بدهی دستی، پنج ماه قسط وام هایم عقب افتاده بنده. با همسر شهید که همسر برادرم بوده ازدواج کردم الان آمدید حقوق خانمم را با من حساب کردید به هر کس که شما میپرستید یک ریال از حقوقش رو به من نمیدهد چون شهید خودش بچه دارد بعد بچه ها برای کمک به من یارانه‌شون را جدا نکردن و ازدواج کردن. به خدا قسم به آخر خط رسیده ام با دریافتی زیر شیش میلیون این همه بدبختی به خدا قسم دیگه روم نمیشه نگاه به فامیل و بچه‌هام بکنم دوتا دخترم خواستگار دارن از نداری جواب رد دادم اگه من جز ثروتمندانم پس وای به احوال فقرا.

  موافقم ۴
 5. حسين گفت:

  با سلام، متاسفم از این نحوه بررسی صلاحیت دریافت کمک معیشتی. من برای یک شرکت شخصی مشغول به کار هستم چهار سال قبل شرکت دستگاهی برای شرکت ترکیه ای ساخت و من مجبور شدم برای راه اندازی دستگاه چهار بار به ترکیه بروم در قالب ماموریت کاری و حالا برای من عنوان شده شما به ترکیه مسافرت کردی. اون نادانی که فکر میکنه با حقوق کارگری میشه سالی دو بار به ترکیه رفت صلاحیت کارشناسی و تائید دهک بندی را ندارد. با تشکر

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 6. محمدرضا گفت:

  دولت ناکار آمد با بی تدبیری و عدم شناخت کافی از شرایط زندگی مردم دست به اقدامات نسنجید و غیر علمی می زند و با روح و روان مردم زجر کشیده بازی می کند ۴۳ سال مدام جمهوری اسلامی که ادعای مدیریت جهان رو در سر حاکمانش دارد در حال آزمون و خطاست تا همیشه آب را گل آلود نگه دارد که بیشتر به دردش می خورد و هیچ وقت هم حاضر نیست واقعیت‌ها را قبول کند و سعی دارد همیشه بین مردم جهت جلوگیری از اتحاد تفرقه بیندازد. یارانه باید بطور مساوی بین مردم تقسیم شود و از دارایی مردم هم مالیات گرفته شود.

  موافقم ۵
 7. احمد گفت:

  یارانه متعلق به تمام مردم است اینقدر تو زندگی مردم سرک نکشید. هر کس نخواست انصراف میدهد اینجور که معلوم است نصف مردم در دهک ده گذاشتید و یارانه را در جیب خودتون.

  موافقم ۸
 8. علی گفت:

  من بازنشسته ام؛ یارانه ام قطع شده کلی پول دارو من و همسرم میشه. به حساب خودم برا پسرم وام گرفتم که بذاره تو بانک بتونه وام بگیره. ۳۵سالشه.مهندسه، نه زن داره نه زندگی. چرا باید یارانه ما رو قطع کنند. این چه عدالتی هست. خوبه که خود را دولت انقلابی میدونید. پول بیت المال برای همه مردم است.

  موافقم ۳
 9. علی پور گفت:

  همسر من مکانیکه ما برجی ۵ تومن کرایه مغازه میدیم‌ و ۵ تومن کرایه خونه ولی مشتری که کارت میکشه پول لوازم یدکی و تراشکاری و روغن و … همه رو تو کارت خوان مغازه میکشه موجودی و تراکنش ما میره بالا شدیم دهک ۱۰ یه پراید ۹۰ داریم سال ۹۹ ماشینمون فروخته بودیم رو پول رهن گذاشتیم الان تو سایت ۲ تا خودرو نشون میده.

  موافقم ۹
 10. جهان گفت:

  سلام،
  بر اساس فقه شیعه، پرداخت بیت المال (یارانه) به کلیه افراد جامعه اسلامی باید بصورت مساوی و برابر انجام گیرد و پرداخت نابرابر آن (مشابه صدقه یا خمس و زکات) تنها به اقشار فقیر جامعه دارای اشکال شرعی است و در صورت نارضایتی باقیمانده مردم که آنرا دریافت نکرده اند، مشخص نیست که این پول حلال باشد. لطفا در صورت عدم آشنایی با موضوع، استفتا نمایید. متشکرم.

  موافقم ۱۴
 11. محمدی گفت:

  یارانه حق همه مردم ایران هست و اگر کسی یارانه نیاز نداشت خودش باید اعلام کنه.
  من و همسرم دو کارمند ساده دولت هستیم، نه هیات علمی هستیم و نه ریس و … فقط دو کارمند ساده. بخاطر حقوقمون هم مالیات به دولت پرداخت میکنیم. جزو دهک ۱۰ قرار گرفتیم. اینکه پس انداز میکنیم تا بتونیم یک خونه بخریم، شدیم پولدار؟ دهک بندی بر اساس حساب های بانکی کاری بسیار اشتباه است چون افرادی که خونه و ماشین و املاک زیادی دارند رو نمیتونه شناسایی کنه. البته احتمالا راه دیگه ای هم نداشتند چون هیچ زیرساخت درست و حسابی برای شناسایی این افراد در کشور وجود نداره. هرچه بر سر مردم آمد که آمد….
  باز هم تاکید میکنم، یارانه حق هر ایرانی هست.

  موافقم ۱۰
 12. مهناز گفت:

  بنده نزدیک نه ساله ازدواج کردم ولی هنوز در سایت تحت سرپرستی پدرم میباشم! با اینکه پدرم مستمری بگیر است و خودرویی ندارد و حتی تلفن همراهی به نامش نیست به خاطر شغل و .. من، پدرم را مشمول یارانه نکرده اند!! چگونه است با کد ملی ریز و درشت زندگی آدم رو در میارن اونوقت بعد از نزدیک نه سال از ازدواج بنده، هنوز من رو مجرد حساب کرده اند و تحت سرپرستی پدر
  فقط برای اینکه یارانه ندن به یک بازنشسته مستمری بگیر با حقوق پنج تومن و کلی هزینه بیماری و زندگی

  موافقم ۹
  • mahnaz گفت:

   از طریق پلیس +۱۰ نسبت به جدا سازی یارانه خودتون اقدام کنید و بعد برای پدر گرامی درخواست بازبینی بدین

   موافقم ۶
  • کریمی گفت:

   مردم را سر گردان کردند. اصلا آمارشون بروز نیست آمار مربوط به چهار پنج سال قبله. من دخترم سه ساله ازدواج کرده و مستقل شده ولی خانواده من را چهار نفره با حقوق ۱۵ میلیون حساب کرده اند در صورتیکه یه باز نشسته با ۷ میلیون مستمری هستم و یک پسر دانشجو دارم. ما را در دهک ده قرار داده اند و حقوق و ماشین دخترم را که مستقل شده بحساب من آورده اند.

   موافقم ۶
   • mahnaz گفت:

    در صورتی که فرزند دختر شما ازدواج کرده و یارانه خودش رو جدا کرده،(یارانه ایشون به حساب شما واریز نمیشه) نبایستی درآمد و دارایی ایشون برای شما محاسبه بشه. در سایت درخواست بازبینی بدهید.

    موافقم ۲
 13. رمضانعلی فتاحی نیا هستم از آمل گفت:

  با سلام، یک سوال داشتم چرا شما این یارانه را به همه هموطنان نمی دهید، تا جایی که می دانم هیچ عدالتی در توزیع یارانه شما وجود ندارد چون یک عده زمین دارند بدون اینکه جایی ثبت باشد ولی یارانه سه دهک اول را می گیرند ولی یک کارمند بازنشسته که فقط چندر غاز حقوق دارد را یارانه اش را قطع کردید چرا و به چه علت چون فقط اطلاعاتش را دارید واقعا جای بسی تاسف است برید خجالت بکشید واقعا شرم آور است با این یارانه دادنتان

  موافقم ۱۵
 14. مختار گفت:

  من هر چی وارد میشم میگه کد ملی با خط تلفن مطابقت ندارد. من که فردی بازنشسته هستم هیچ یارانه ای تعلق نگرفته چرا، جواب منو بدید.

  موافقم ۹
 15. مصطفی گفت:

  سلام من با حداقل حقوق مشمول یارانه معیشتی نشدم پس چطور رئیس دولت میگه برای ۹۰ درصد جامعه یارانه پرداخت شده نتیجه میگیرم دولت دروغگویی بیش نیست.

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۱
 16. زهرا گفت:

  از دولت گله مندم چرا اول میاد تشویق به فرزندآوری میکنه و وام میده تا جوان سازی جمعیت صورت بگیره بعد قحطی پشته سرش میاره بنده و همسرم تا یکماه پیش بفکر فرزند دوم بودیم الان گوه بخوریم بچه بیاریم دیگه نسل سوخته دهه شصتی هستیم ولی دیگه نسل سوخته قرن ۱۴ نخواهیم آورد دیگه نه به فرزندآوری

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۱
 17. X گفت:

  واقعا نمی دونم چرا ما که مستمری بگیر تامین اجتماعی هستیم جز دهک۱۰هستیم؟ پسرم جدا زندگی می کنه ولی یارانه‌ش با ما یکی هست. خونه داریم؟ خوب همه اونایی که یارانه گرفتن مستاجرن؟ خیلی ها که پولشون از پارو بالا میره یارانه گرفتن. بازنشسته که همه پولش رو خرج دوا و درمان میکنه. اینه عدالتتون؟؟

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۳
 18. افشار گفت:

  هیچکدام از شماره ها جوابگو نیست مشغولن چرا اینقدر مردم رو اذیت میکنید

  موافقم ۲۸
  مخالفم ۱
 19. زیبا گفت:

  سلام به دهک بندی کارگر بیچاره ای که نه خونه داره نه زمین داره نه ماشین شخصی داره نه وام گرفته و…. در دهک ۵ معترضم
  ۶ میلیون حقوق کارگر بدبخت فلک زده مگه چیه که از دهک اول به دهک پنجم ارتقا دادید؟ خود شما چند ماه میتونید با این درآمد بگذرونید که کارگر رو اینجوری قرار دادید؟ عدالت توی کشور ما نیست و نمیشه با ابن مزخرفات عدالت برقرار کرد
  یه خانواده سه نفره با ۶ میلیون حقوق و اجاره و هزار بدبختی دیگه یارانه ۱۷۰۰ ریختن کجای این عادلانه‌س؟ تا کی باید این ناعدالتی ها رو ببینیم و دم نزنیم؟؟ خدا به داد یه دونه بچه من برسه 😔😔😔😔

  موافقم ۲۹
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×