چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 14:46 - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 234512
 • خبرنگار : 50001

وام خرید لوازم خانگی ۱۴۰۱ شامل چه کالا‌هایی می‌شود؟

دریافت وام خرید لوازم خانگی از سامانه طرح توان خرید

به گزارش تصویر زندگی، متقاضیان دریافت وام ۱۰۰ میلیونی خرید لوازم خانگی باید نزدیک ۱۳۰ میلیون برگردانند. این تسهیلات فقط به عروس و داماد‌هایی که امسال ازدواج کردند، پرداخت می‌شود

وام خرید لوازم خانگی به عروس و داماد‌هایی که امسال ازدواج کردند تعلق می‌گیرد. با اعلام وزارت صمت متقاضیان دریافت وام خرید لوازم خانگی نیازی به ارائه چک ندارند و داشتن یک ضامن برای دریافت تسهیلات کفایت می‌کند. وام خرید لوازم خانگی با سود ۱۸ درصدی در ارقام ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی پرداخت می‌شود. محاسبه اقساط آن نشان می‌دهد متقاضیان دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی باید بعد ۳۶ ماه کمی بیش از ۱۳۰ میلیون برگردانند و این رقم برای زوج‌هایی که روی وام ۵۰ و ۳۰ میلیونی حساب باز کردند، به‌ترتیب حدود ۶۵ و ۴۰ میلیون تومان خواهد بود. هنوز جزئیات دقیق فرآیند پرداخت وام مشخص نیست، اما تا الان پنج بانک برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کردند.

محاسبه اقساط وام خرید لوازم خانگی

وام خرید لوازم خانگی قرار است در مبالغ ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی پرداخت شود. آنطور که وزارت صمت گفته، سود وام خرید لوازم خانگی ۱۸ درصد است و متقاضیان باید ظرف سه سال اقساط آن را تسویه کنند. متقاضیان دریافت وام ۱۰۰ میلیونی هر ماه باید سه میلیون و ۶۱۵ هزار تومان به‌عنوان اقساط وام خرید لوازم خانگی کنار بگذارند و به‌این ترتیب جمع کل اقساط بعد سه سال ۱۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان می‌شود و سود وام حدود ۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. عروس و داماد‌هایی که روی وام ۵۰ میلیونی خرید لوازم خانگی حساب باز می‌کنند، باید ماهی یک میلیون و ۸۰۷ هزار تومان قسط پرداخت کنند. جمع کل اقساط برای وام ۵۰ میلیونی خرید لوازم خانگی تقریبا ۶۵ میلیون و ۷۵ هزار تومان و سود این وام ۱۵ میلیون و ۷۵ هزار تومان است. اقساط وام ۳۰ میلیونی خرید لوازم خانگی هم ماهی یک میلیون و ۸۵ هزار تومان خواهد بود. در این وام جمع کل اقساط به ۳۹ میلیون و ۴۵ هزار تومان می‌رسد که ۹ میلیون و ۴۵ هزار تومان از این رقم، سود کل وام محاسبه می‌شود.

اقساط وام خرید لوازم خانگی چقدر است؟

انواع وام خرید لوازم خانگیاقساط ماهانهسود وامجمع کل اقساط
۱۰۰ میلیون تومانسه میلیون و ۶۱۵ هزار تومان۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان۱۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
۵۰ میلیون تومانیک میلیون و ۸۰۷ هزار تومان۱۵ میلیون و ۷۵ هزار تومان۶۵ میلیون و ۷۵ هزار تومان
۳۰ میلیون تومانیک میلیون و ۸۵ هزار تومان۹ میلیون و ۴۵ هزار

شرایط دریافت وام خرید لوازم خانگی‌

وام خرید لوازم خانگی فعلا به عروس و داماد‌هایی که امسال ازدواج کردند، پرداخت می‌شود. علیرضا شاه‌میرزایی معاون وزارت صمت با اعلام این خبر گفته منابع مالی بابت اجرای این طرح برای ۲۰۰ هزار خانوار تامین شده است. هنوز جزئیات دقیقی از فرآیند پرداخت وام به متقاضیان مشخص نیست، اما گفته شده بانک‌های گردشگری، آینده، پارسیان، تجارت و رفاه برای اجرای این طرح حاضر به همکاری شدند که نحوه فرآیند پرداخت وام در این بانک‌ها متفاوت خواهد بود. متقاضیان دریافت وام خرید لوازم خانگی نیازی به ارائه چک ندارند، اما باید یک ضامن داشته باشند.

وام خرید لوازم خانگی شامل چه کالا‌هایی می‌شود؟

وام خرید لوازم خانگی شامل لوازم برقی، آشپزخانه، منزل و سیسمونی ایرانی می‌شود. در سامانه طرح توان خرید گران‌ترین یخچال ایرانی مدل RF RZ50 W دوقلو سام‌الکترونیک است که قیمت آن ۳۵ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان است. یخچال فریزر دوقلو مدل ۲۰ فوت دیاموند تاچ B از برند امرسان با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزان‌ترین گزینه در این مرحله است. بین تلویزیون‌های موجود در این طرح مدل غول‌پیکر ۶۵ اینچ TU7000 را از برند سام‌الکترونیک به‌عنوان یکی از گران‌ترین مدل‌ها ۲۸ میلیون و ۴۳۸ هزار تومان می‌فروشند و قیمت ارزان‌ترین مدل یعنی تلویزیون ۳۲ اینچ T4500 از همین برند پنج میلیون و ۵۹۵ هزار تومان است. ماشین‌لباسشویی ۹ کیلویی ایرانی با قیمت ۱۹ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان گران‌ترین انتخاب و ماشین‌لباسشویی هشت میلیونی ایرانی ارزان‌ترین گزینه برای زوج‌های جوانی است قصد خرید لوازم خانگی را از این طرح دارند. همانطور که چند سطر بالاتر گفتیم، وام خرید لوازم خانگی فقط مختص به اقلامی مثل تلویزیون، یخچال و ماشین‌لباسشویی نمی‌شود و زوج‌های جوان برای خرید لوازم پخت‌وپز، شستشو، پذیرایی، مبلمان، میز و صندلی، سرویس خواب، لوازم دکور و پوشاک نوزاد می‌توانند روی وام خرید لوازم خانگی حساب باز کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. جابر گفت:

  سیاست اشتباهی است، بنده هرگز دنبال وام ۱۰۰میلیونی خرید کالای لوازم خانگی نخواهم رفت، چون فروشگاههای سطح شهر بدون ضامن تا ۱۰۰میلیون تومان کالا بصورت چکی به مشتریان میدهند با کارمزد ۱۰درصد
  این سیاست اشتباه اقتصادی باعث تورم وگرانی شده به محض اینکه بانک ها و دولت چنین طرح‌هایی ابلاغ می کنند فوری کاسبان بازار با تشویق مردم به خرید کالا با شرایط بهتر اعلام آمادگی می کنند. بنده همین امروز رفتم کالای جهیزیه بخرم برند اسنوا به بانک معرفی می کرد سایر فروشگاه ها به بانک معرفی نمی کنند خودشان تمام کالاها را ۱۲ماهه تا ۱۰درصد بیشتر به مشتریان می فروشند مردم مجبور نیستید ۱۰۰میلیون بگیرن ۱۳۰میلیون به بانک بپردازن ۵درصد اضافه هم به فروشگاه‌های بزرگ تحت بانک های خصوصی بپردازن ۱۸درصدبعلاوه۵درصدجمعا ۲۳ درصد کالاهای گران را گرانتر بخریم چرا؟؟

  موافقم ۶

ارسال دیدگاه شما

×
/a>