دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 14:00 - ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 228853
 • خبرنگار : 50001

ورود و ثبت نام وام ودیعه مسکن – سایت دریافت وام اجاره مسکن saman.mrud.ir

پرداخت وام اجاره ۱۴۰۱ از کی شروع می‌شود؟

(۱۴۰۱/۰۴/۰۶) در این زمینه، اعلام بانک مرکزی حاکی از آن است که بخشنامه مربوط به وام ودیعه مسکن در ۱۰ خرداد به بانک‌ها ابلاغ شده است و دستورالعمل نحوه معرفی متقاضیان از سوی وزارت راه و شهرسازی باید اعلام می‌شد که این موضوع امروز با حضور معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و مدیران مربوطه در بانک مرکزی نهایی شد.

همچنین، براساس اعلام بانک مرکزی، با شیوه نامه‌ای که امروز وزارت راه و شهرسازی ارائه کرد و قرار شد تا امروز نهایی و به شبکه بانکی ابلاغ شود، پرداخت وام کمک ودیعه مسکن نیز به‌زودی عملیاتی می‌شود.

شرط دریافت وام اجاره ۱۴۰۱

ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن آغاز شده است. افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره‌نامه و کد رهگیری باشند.

مبلغ اقساط وام اجاره مسکن

(۱۴۰۱/۰۴/۰۶) رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز از تصویب کاهش ۵ درصدی نرخ سود این تسهیلات در جلسه شورای عالی سران قوا خبر داده بود؛ به گفته وزیر راه، ۵ درصد از نرخ سود وام ودیعه مسکن یارانه محاسبه و از ۱۸ به ۱۳ درصد کاهش می‌یابد.

پیش از این نرخ سود وام ودیعه مسکن ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله بود که سبب شده بود تا مبلغ اقساط این تسهیلات ماهانه ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان باشد؛ رقمی که با انتقاد برخی فعالان بازار مسکن مواجه شده و مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفته بود: وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۸ درصد و اقساط ۲.۵ میلیون تومانی، بیش از آنکه به سود مستأجران باشد، به سود بانک هاست.

با این حال در صورت ابلاغ وام جدید ودیعه مسکن به بانک‌های عامل، با نرخ سود ۱۳ درصد، مبلغ اقساط ماهانه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای مستاجران تهرانی ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان، تسهیلات ودیعه ۷۰ میلیون تومانی برای مستاجران ساکن کلانشهرها یک میلیون و ۵۹۲ هزار تومان و تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی برای مستاجران سایر شهرها ۹۱۰ هزار تومان است.

مبلغ وامنرخ سودبازپرداختشهرمبلغ اقساط ماهانه
۱۰۰ میلیون تومان۱۳ درصد۵ سالهتهران۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان
۷۰ میلیون تومان۱۳ درصد۵ سالهکلانشهرها۱ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان
۴۰ میلیون تومان۱۳ درصد۵ سالهسایر شهرها۹۱۰ هزار تومان

سود وام ودیعه مسکن به ۱۳ درصد رسید

(۱۴۰۱/۰۳/۳۱) وزیر راه و شهرسازی گفت: با مصوبه ستاد سران قوا، قرارداد یکساله مستاجران تمدید می‌شود که به موجب آن میزان افزایش نرخ اجاره بها در تهران و شهر‌های بزرگ ۲۵ درصد و در شهر‌های دیگر ۲۰ درصد خواهد بود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی مصوبات بازار اجاره امسال با مصوبات تفاوت زیادی ندارد، ولی ضمانت اجرایی آن دستگاه قضائی است البته بسته جدیدی هم هست که این هفته در دولت مطرح می‌شود که قطعاً می‌تواند به مستأجران کمک کند.

کد رهگیری و سامانه رهگیری به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده و از این پس همه معاملات باید با کد رهگیری ثبت شود تا قابل پیگیری باشد. اگر کد رهگیری در سامانه اسکان و املاک ثبت نشود خانه خالی محسوب می‌شود و بر اساس قانون مشمول مالیات خواهد شد.

مبلغ کمک ودیعه در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در سایر کلانشهر‌ها ۷۰ میلیون تومان و در شهر‌های دیگر ۴۰ میلیون تومان است. بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود کمک ودیعه ۱۸ درصد است که ۵ درصد آن شامل یارانه می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی زمان آغاز خبر مهم درباره ثبت نام وام اجاره ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن

ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از فردا (پنجشنبه) ۱۲ خردادماه در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی شروع می‌شود.

معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن از روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه از طریق ثبت درخواست در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن خبر داد.

Loading...ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

لینک سایت ثبت نام وام اجاره ۱۴۰۱

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، پیرو تصمیم دولت برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در سال ۱۴۰۱ به مستاجران، ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات مذکور از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی http://saman.mrud.ir آغاز می‌شود.

به موجب مصوبه شورای پول و اعتبار و از محل تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن به منظور حمایت از مستاجران در امسال تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن از طریق معرفی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن چقدر است؟

سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان مصوبه و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است.

سود وام ودیعه مسکن چقدر است؟

نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 12, میانگین امتیاز: 4,25 از 5)
Loading...

۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. غلام حسین محمدی گفت:

  صاحب خانه از حضور و تکمیل فرم رهگیری ما در کافی نت امتنا می کند آیا قانون قضایی کشور با این مالکان برخورد میکند یا خیر متشکرم

 2. ناشناس گفت:

  وام‌ ودیعه مسکن رو‌ بانک ها اینقد دیر میدن که ما باید بریم تو خیابون بخوابیم. بانک تجارت ثبت نام کردیم، هر وقت میریم میگن بودجه نیست. اگه بودجه ندارین پس چرا اسمتون جز لیست بانک های وام دهنده میاد؟

 3. ح ع گفت:

  صاحبخانه میگوید چرا کد رهگیری گرفتیم، ما میخواهیم آن کد را باطل کنیم و به جای دیگر نقل مکان کنیم پس چطوری میتونیم دوباره برای وام ودیعه ثبتنام کنیم؟

ارسال دیدگاه شما

×