سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
  • تاریخ انتشار: 22:39 - ۱۴۰۱/۰۶/۰۴
  • دسته : اخبار اقتصادی
  • کد خبر : 234791
  • خبرنگار : 50001

تبدیل یارانه نقدی به کالابرگ الکترونیکی تا پایان سال

تبدیل یارانه نقدی به کالابرگ

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: با تصویب کالابرگ الکترونیک در هیات دولت تا پایان سال شاهد اجرای آن در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احسان خاندوزی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه نقدی در برخی از استان‌های کشور به صورت پایلوت خبر داد و گفت: با تصویب کالابرگ الکترونیک در هیات دولت تا پایان سال  شاهد اجرای آن در تمامی استان‌های کشور خواهیم بود.

وی افزود: تدوین سیاست‌های کالابرگ الکترونیک جزو مصوبات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱ ذیل بودجه است  که با جدیت از طرف وزارت رفاه پیگیری می‌شود.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی، در بعد فنی نواقصی در این طرح وجود داشت به طوری که اطلاعات و داده‌های خرید باید تطبیق داده می‌شد و همچنین ایرادات سیاستی که تمامی آنها مرتفع شده است.

وی افزود: در شهریور ماه وزارت رفاه پیشنهاد نهایی را که در کل کشور از سوئیچ کالابرگ الکترونیک استفاده کنیم به هیات دولت می‌آورد و با تصویب نهایی تا پایان امسال در کشور شاهد اجرای آن خواهیم بود

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. عبدالله گفت:

    سلام علیکم. کالابرگ چند اشکال اساسی دارد: فقط شامل اجناس خاص میشود و همانها تکرار میشود و زیاد می‌آید؛ بعضیهاش هم به مزاج همه نمی‌سازد. بدتر اینکه فروشگاه زنجیره‌ای فقط در شهرهای متوسط و بزرگ هست؛ حال آنکه اکثر قریب به اتفاق مستضعفین در روستاها و نقاط شهری کوچک ساکنند؛ در شهرهای بزرگ هم همۀ مشمولین نزدیک فروشگاه غذائی نیستند؛ صرف نمیکند برای چند قلم کالا متحمل هزینه شوند. حق بسیاری از بیماران و افراد مسن نیز ضایع میشود. لذا باز داستان کوپن‌فروشی شروع میشود و در نتیجه، کالابرگ همان یارانه نقدی با اعمال شاقه است. مائیم و قانونگذاری سواره که از پیاده خبر نداره. و السلام

ارسال دیدگاه شما

×
/a>