سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

زمان ثبت نام جدید مسکن ملی و لیست شهرها اعلام شد

احتمال ثبت نام جدید طرح نهضت ملی مسکن از اردیبهشت ماه

(۱۴۰۲/۰۱/۱۵) مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در سال جاری حتما در استان تهران ثبت نام جدید برای طرح نهضت ملی مسکن خواهیم داشت. این موضوع به نظر وزارتخانه بستگی دارد اما ممکن است اردیبهشت سامانه ثبت نام باز شود.
به گزارش خبرگزاری برنا، خلیل محبت‌خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار کرد: در سال جاری حتما در استان تهران ثبت نام جدید برای طرح نهضت ملی مسکن خواهیم داشت. این موضوع به نظر وزارتخانه بستگی دارد اما ممکن است اردیبهشت سامانه ثبت نام باز شود.

وی درباره قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن گفت: قیمت برای قراردادهایی که سال گذشته منعقد شده ثابت است و بر اساس آن کار را پیش می‌بریم. قراردادها قانونی است و پیمانکاران باید مطابق آن واحدها را تحویل دهند. نرخ سال گذشته بر اساس فهرست بهای ۱۴۰۱ بود. امسال هم اگر قرارداد جدید ببیندیم بر اساس ۱۴۰۲ منعقد می‌شود.

محبت‌خواه تصریح کرد: قیمت واحدها بستگی به تعداد طبقات، امکانات، مشاعات و منطقه، متفاوت است و نمی‌توان نرخ ثابتی را برای کل پروژه‌ها اعلام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به تامین زمین برای ساخت مسکن گفت: امسال تمامی زمین‌هایی که برای طرح نهضت ملی مسکن احصا شده را تامین خواهیم کرد. اگر نیاز به تغییر کاربری و الحاق باشد اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی هم‌چنین درباره رفع تصرف از اراضی دولتی در تعطیلات نوروز گفت: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه امسال، یگان حفاظت از اراضی وزارت راه و شهرسازی در تمام شهرهای استان تهران در حالت آماده‌باش بودند که حدود ۷.۶ هکتار رفع تصرف از اراضی ملی صورت گرفت.

محبت‌خواه یادآور شد: بخش قابل توجهی از تصرفات در شرق استان تهران، فیرزکوه، دماوند و حومه آن اتفاق افتاده بود. در مواردی دیوارکشی و احداث بنا صورت گرفته بود که تماما رفع تصرف شد.


آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به ۲۰۰ میلیون کاهش می‌یابد

(۱۴۰۱/۱۱/۲۹) رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با تشریح جزئیات قیمت پیشنهادی انبوه‌سازان برای ساخت نهضت ملی مسکن، گفت: بر این اساس آورده متقاضیان به ۲۰۰ میلیون تومان کاهش می‌یابد.

به گزارش تصویر زندگی، ایرج رهبر در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آغاز ساخت پروژه‌های طرح اقدام ملی در زمان حضور محمد اسلامی وزیر اسبق راه و شهرسازی، اظهار کرد: همان دوره بارها اعلام کردیم با توجه به تجربه مسکن مهر که گروه هدف ان متقاضیان کم‌توان بود در طرح اقدام ملی تجربه ما می‌گوید آورده متقاضیان زیاد است و آنها توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

وی با اشاره به این‌که متقاضیان حداقل باید ۴۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشند، ادامه داد: در طرح ملی مسکن نیز اعلام شده که متقاضیان در یک بازه مشخص باید اقساط ۴۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. واقعیت آن است که اکثر متقاضیان این طرح توان پرداخت این آورده را ندارند.

وی افزود: بر این اساس با هدف ساخت پروژه‌ها و خانه‌دار کردن سریع مردم،‌ به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد دادیم از توان مالی بخش خصوصی در قبال سهم از پروژه استفاده شود.

رئیس انجمن انبوه‌سازان با بیان متاسفانه مسئولان قبلی وزارت راه یا اطلاعی از وضعیت متقاضیان نداشتند یا این‌که یا پیشنهاد ما را نمی پذیرفتند، اضافه کرد: خوشبختانه در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی، وضعیت تغییر کرده است. اخیرا جلسه‌ای با وزیر راه داشتیم و پیشنهاد انبوه‌ سازان را تکرار و تاکید کردیم که مردم توان پرداخت اقساط آورده را ندارند.

رهبر بیان کرد: در این جلسه پیشنهاد استفاده از توان مالی بخش خصوصی را مطرح کردیم که آقای بذرپاش آنرا پذیرفت و تاکید کرد پیشنهاد خوبی است.

وی از دستور وزیر راه و شهرسازی برای بررسی پیشنهاد انبوه‌سازان خبر داد و گفت:‌ در رابطه با قیمت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن نیز پیشنهاد ۷.۹ میلیون تومانی با احتساب شاخص تعدیل سه‌ ماهه سوم سال ۱۴۰۱ را برای هر مترمربع ارائه کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که ساخت بخشی از واحدهای نهضت ملی مسکن آغاز شده است، اظهار کرد:‌ به‌عنوان مثال هزینه ساخت یک واحد ۱۰۰ متری حدود یک میلیارد تومان است. حدود ۳۰۰ میلیون از این مبلغ را وام پوشش می‌دهد و ۷۰۰ میلیون تومان دیگر را بایستی متقاضیان پرداخت کنند. بر اساس پیشنهاد انبوه‌ سازان ۵۰۰ میلیون تومان از این مبلغ را بخش خصوصی تامین می‌کند و متقاضیان ۲۰۰ میلیون تومان آورده خواهند داشت.


احتمال افزایش وام نهصت ملی مسکن به ۵۰۰ میلیون تومان

وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار می‌رود سقف وام نهضت ملی مسکن از ۳۵۰ به ۵۰۰ میلیون تومان و دوره بازپرداخت نیز افزایش یابد تا قدرت مالی ساخت و ساز بالاتر برود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  مهرداد بذرپاش در جلسه کمیته تخصصی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با موضوع پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساخت سالانه یک میلیون مسکن، اظهار کرد:‌ مسکن و شهرسازی و حمل‌ونقل دو حوزه اصلی برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی است. این دو موضوع اگرچه اشتراکاتی دارند اما تلاش‌های متفاوتی می‌طلبند و تا کنون برای آن‌ها دو شورای حمل ونقل و مسکن تشکیل و به صورت هفتگی جلسه تشکیل می شود.

وی ادامه داد: کارهای ستادی و پشتیبانی در خصوص اجرای وعده ۴ ساله دولت، انجام شده است و مطالبه اصلی دولت این است که اجرای قانون جهش تولید مسکن به سرمنزل مقصود برسد.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات پیش‌رو به‌ویژه در بخش تأمین مالی و تورم، کار این بخش سخت‌تر شده است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تأمین زمین و اراضی موردنیاز برای این هدف‌گذاری افزود: بخشی از زمین ها در مالکیت وزارتخانه و شهرهای جدید است اما مطابق قانون جهش تولید مسکن سند بخش دیگر بایستی به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود.

بذرپاش با تأکید بر این‌که کار حوزه مسکن در چند بخش انجام می‌شود، گفت: بیش از ۲۰۰ هزار مسکن مهر نیمه تمام باقی مانده که درصد پیشرفت‌های مختلف دارد و تعدادی از آن ها تا پایان سال از طریق منابع صندوق ملی مسکن تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به شهر جدید پرند خاطرنشان کرد: یکی از بحران‌های موجود، مسکن‌هایی است که مردم وجه آن را پرداخت کرده اما هنوز تحویل نگرفته اند؛ این درحالی است که منابع آن صرف زیرساخت‌ها شده، بنابراین تأمین منابع را به‌صورت واریز ۱۰ همت به صندوق ملی مسکن می‌طلبد تا بخشی از آن برای مسکن مهر و بخش دیگر برای ما به تفاوت و جبران کسری سود بانک‌ها صرف شود که در این راستا تکمیل مسکن‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت ساخت، در دستور کار است.

وی با بیان این‌که اصلی‌ترین تمرکز وزارت راه و شهرسازی روی بافت‌های فرسوده و ناپایدار است، گفت: این اقدام علاوه بر تولید مسکن، کشور را از مخاطرات بافت فرسوده نجات می‌دهد و تولید و ایمن سازی آن حائز اهمیت است. در بخش نوسازی بافت فرسوده طرح‌های انگیزشی و بسته های تشویقی طراحی شده که با استقبال مردم مواجه شده است و نتیجه قابل قبول داشته است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به خودمالکی‌ها و ساخت و ساز از سوی مردم اعلام کرد: فرآیند ساخت و ساز شخصی در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است، اما با راهبرد طرح‌های تشویقی گوناگون که از سوی معاونت شهرسازی درحال اقدام است، روند ساخت مسکن سرعت می‌گیرد.

بذرپاش با اشاره به بخش واگذاری زمین و ساخت واحد مسکونی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن،  تصریح کرد: در شهرهای با جمعیت کم‌تر از ۲۵ هزار نفر جمعیت، زمین ۲۵۰ متری و در روستاها زمین ۵۰۰ متری داده می‌شود که این متراژ بسته به شرایط قابل تغییر است. از سوی دیگر با ارائه تسهیلات بانکی، ساخت و ساز تقویت و افزایش خواهد یافت و انتظار می‌رود سقف وام از ۳۵۰ میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیون اضافه و زمان بازپرداخت نیز اضافه شود تا قدرت مالی بالاتری به اشخاص برای ساخت و ساز داده شود.

بذرپاش در ادامه به توافق با دستگاه‌هایی که در خصوص ساخت مسکن ایفای نقش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: کارهای نهادی با دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های بزرگ در راستای تأمین مسکن کارکنان زیرمجموعه خود انجام شده است تا علاوه بر تحقق هدف دولت در حوزه مسکن، این سازمان‌ها به‌عنوان محرک‌های اصلی ساخت مسکن وارد عمل شوند.


ثبت نام دور جدید نهضت ملی مسکن بدون اطلاع رسانی آغاز شد

(۱۴۰۱/۰۹/۰۹)جدیدترین دور ثبت نام نهضت ملی مسکن در ۱۶ استان کشور آغاز شده است، درحالی که از قبل در سامانه جامع طرح حمایتی مسکن اطلاع رسانی نشده است.
بررسی‌های صورت گرفته در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن حاکی از بازگشایی این سایت برای دوره جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن است.

گفتنی است این نهمین دور از ثبت نام نهضت ملی مسکن در کشور است و آخرین دور از این ثبت نام در ۸ شهریور ماه بوده  است و هم اکنون این دوره در شهر‌های از جمله مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، ‏چهارمحال بختیاری و خراسان شمالی را شامل می‌شود.

این دوره از ثبت نام نهضت ملی مسکن بدون هیچ اطلاع رسانی از قبل بازگشایی شده و پیش از این اعلام شده بود که در صورت باز شدن دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن امکان باز بودن دائمی آن وجود دارد.

فهرست کامل استانها و مناطقی که در دوره نهم نهضت ملی مسکن امکان ثبت نام در آنها وجود دارد را در ادامه مشاهده می کنید:

نام استاننام شهر محل سکونتشهر قابل ثبت نام
آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقیاسکواسکو
آذربایجان شرقیاهراهر
آذربایجان شرقیایلخچیایلخچی
آذربایجان شرقیبستان آبادبستان آباد
آذربایجان شرقیبناببناب
آذربایجان شرقیخسروشاهخسروشاه
آذربایجان شرقیخمارلوخمارلو
آذربایجان شرقیدوزدوزاندوزدوزان
آذربایجان شرقیسرابسراب
آذربایجان شرقیشبسترشبستر
آذربایجان شرقیصوفیانصوفیان
آذربایجان شرقیعجب شیرعجب شیر
آذربایجان شرقیقره آغاجقره آغاج
آذربایجان شرقیگوگانگوگان
آذربایجان شرقیمراغهمراغه
آذربایجان شرقیملکانملکان
آذربایجان شرقیممقانممقان
آذربایجان شرقیمیانهمیانه
آذربایجان شرقیهادیشهرهادیشهر
آذربایجان شرقیهشترودهشترود
آذربایجان شرقیورزقانورزقان
آذربایجان شرقیباسمنجباسمنج
آذربایجان شرقیخارواناخاروانا
آذربایجان شرقیخواجهخواجه
آذربایجان شرقیترکمنچایترکمنچای
آذربایجان شرقیهریسهریس
آذربایجان شرقیوایقانوایقان
آذربایجان شرقیبخشایشبخشایش
آذربایجان شرقیتیکمه داشتیکمه داش
آذربایجان شرقیسیه رودسیه رود
آذربایجان شرقیجلفاجلفا
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)ایرانشهرایرانشهر
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)بمپوربمپور
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)گلمورتیگلمورتی
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)پیشینپیشین
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)محمدانمحمدان
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)نگورنگور
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)فنوجفنوج
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)قصرقندقصرقند
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)چابهارچابهار
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)کنارککنارک
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)نیکشهرنیکشهر
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)زردآبادزردآباد
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)اسپکهاسپکه
ایرانشهر (جنوب سیستان بلوچستان)چابهارچابهار
بوشهر
بوشهربوشهرعالیشهر و چغادک
بوشهرچغادکچغادک
بوشهرخورموجخورموج
بوشهرآبپخشآبپخش
بوشهرآبدانآبدان
بوشهراهرماهرم
بوشهربرازجانبرازجان
بوشهربندر ریگبندر ریگ
بوشهربندر کنگانبندر کنگان
بوشهربندر دیربندر دیر
بوشهربندر دیلمبندر دیلم
بوشهربوشکانبوشکان
بوشهرجمجم
بوشهرسعدآبادسعدآباد
بوشهربهارستانبهارستان
بوشهرتنگ ارمتنگ ارم
بوشهرآبادآباد
بوشهرعسلویهشهر جدید نایبند
بوشهرچاه مبارکشهر جدید نایبند
بوشهرنخل تقیشهر جدید نایبند
بوشهرشنبهشنبه
کرمان (جنوب)
کرمان (جنوب)عنبرآبادعنبرآباد
کرمان (جنوب)کهنوجکهنوج
کرمان (جنوب)درب بهشتدرب بهشت
کرمان (جنوب)جبالبارزجبالبارز
کرمان (جنوب)قلعه گنجقلعه گنج
کرمان (جنوب)فاریابفاریاب
کرمان (جنوب)منوجانمنوجان
کرمان (جنوب)رودباررودبار
چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاریبروجنبروجن
چهارمحال و بختیاریچلگردچلگرد
چهارمحال و بختیاریفرادنبهفرادنبه
چهارمحال و بختیاریگندمانگندمان
چهارمحال و بختیاریگهروگهرو
چهارمحال و بختیاریهفشجانهفشجان
چهارمحال و بختیاریسورشجانسورشجان
چهارمحال و بختیاریفرخ شهرفرخ شهر
چهارمحال و بختیاریسفیددشتسفیددشت
چهارمحال و بختیارینافچنافچ
چهارمحال و بختیارینقنهنقنه
خراسان جنوبی
خراسان جنوبیاسلامیهاسلامیه
خراسان جنوبیزهانزهان
خراسان جنوبیشوسفشوسف
خراسان جنوبیعشق آبادعشق آباد
خراسان جنوبیآرین شهرآرین شهر
خراسان جنوبیارسکارسک
خراسان جنوبیدیهوکدیهوک
خراسان جنوبیسه قلعهسه قلعه
خراسان جنوبیاسفدناسفدن
خراسان جنوبیگزیکگزیک
خراسان جنوبیدرحدرح
خراسان شمالی
خراسان شمالیآشخانهآشخانه
خراسان شمالیاسفرایناسفراین
خراسان شمالیایورایور
خراسان شمالیبجنوردبجنورد
خراسان شمالیتیتکانلوتیتکانلو
خراسان شمالیجاجرمجاجرم
خراسان شمالیحصارگرمخانحصارگرمخان
خراسان شمالیدرقدرق
خراسان شمالیرازراز
خراسان شمالیسنخواستسنخواست
خراسان شمالیشوقانشوقان
خراسان شمالیشیروانشیروان
خراسان شمالیفاروجفاروج
خراسان شمالیقاضیقاضی
خراسان شمالیگرمهگرمه
خوزستان
خوزستانرامشیررامشیر
خوزستانآبادانآبادان
خوزستانآغاجاریآغاجاری
خوزستانسالندسالند
خوزستانشهرامامشهرامام
خوزستانشهرهای استان خوزستانشهر جدید شیرین شهر
خوزستانباغ ملکباغ ملک
خوزستاناروند کناراروند کنار
خوزستانسردشتسردشت
خوزستانشهرهای استان خوزستانشهر جدید رامین
خوزستانتشانتشان
خوزستانقلعه خواجهقلعه خواجه
سمنان
سمنانآرادانآرادان
سمنانشهمیرزادشهمیرزاد
سمنانمهدیشهرمهدیشهر
سمنانامیریهامیریه
سمناندیباجدیباج
سمنانسمنانشهر جدید ایوانکی
سمنانگرمسارشهر جدید ایوانکی
سیستان و بلوچستان
سیستان و بلوچستانسورانسوران
سیستان و بلوچستانمیرجاوهمیرجاوه
سیستان و بلوچستانخاشخاش
سیستان و بلوچستانزهکزهک
سیستان و بلوچستانسیرکانسیرکان
سیستان و بلوچستانمهرستانمهرستان
سیستان و بلوچستانسراوانسراوان
سیستان و بلوچستانجالقجالق
سیستان و بلوچستانهیدوچهیدوچ
سیستان و بلوچستاننوک آبادنوک آباد
سیستان و بلوچستانگشتگشت
سیستان و بلوچستاندوست محمددوست محمد
سیستان و بلوچستاندوست محمد،ادیمی،بنجار،محمدآبادشهرجدید رامشار
سیستان و بلوچستانشهرهای زابل،هیرمند،نیمروز،هامون،زهکشهر جدید رامشار
لارستان
ارستانعمادشهرعمادشهر
ارستانلطیفیلطیفی
ارستانعلامرودشتعلامرودشت
ارستانفالفال
ارستاناشکناناشکنان
کرمان
کرمانسیرجانسیرجان
کرمانبافتبافت
گلستان
گلستانبندرترکمنبندرترکمن
گلستانگرگانگرگان
گلستانگمیش تپهگمیش تپه
گلستانکردکویکردکوی
گلستانسیمین شهرسیمین شهر
مازندران
مازندرانبلدهبلده
مازندرانکوهی خیل-جویبارکوهی خیل-جویبار
مازندرانگلوگاهگلوگاه
مرکزی
مرکزیشهرهای شهرستان اراک،دلیجان و محلاتشهر جدید امیرکبیر
مرکزیشهرهای شهرستان اراک ،شازند و خمینشهر جدید مهاجران
هرمزگانشهرهای شهرستان بندرعباس و خمیرشهر جدید علوی

امکان نام‌نویسی طرح نهضت ملی مسکن در زاهدان فراهم شد

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: امکان نام‌نویسی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌بر سایر شهرهای استان در زاهدان نیز فراهم شد.

ابوالفضل مهدیار روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: متقاضیان برای نام‌نویسی در این طرح باید به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند.

وی از تامین زمین برای ساخت ۱۴۲ هزار و ۲۰۴ واحد مسکونی شهری طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان در برنامه چهار ساله خبر داد و افزود: بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش‌از ۲۰۵ هزار نفر از شهروندان استان در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند و همچنان این روند با توجه به استقبال مردم ادامه دارد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در خصوص شرایط لازم برای نام‌نویسی طرح نهضت ملی مسکن گفت: متقاضی و افراد تحت سرپرستی باید فاقد زمین مسکونی و یا واحد مسکونی باشند و متقاضی از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی و دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

وی تصریح کرد: همچنین متقاضی باید متاهل و یا سرپرست خانوار باشد و زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن و مردان مجرد بین ۲۳ سال تمام تا ۴۵ سال به شرط ارائه تعهد نامه محضری در خصوص ارائه سند رسمی ازدواج در زمان واگذاری واحد، همچنین متقاضی باید دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا باشد.


جاماندگان مسکن ملی ثبت نام کنند

(۱۴۰۱/۰۸/۰۳) سایت نهضت ملی مسکن برای جاماندگان باز شده است و متقاضیان مسکن ملی می‌توانند در این سایت ثبت نام کنند.

نصیر حیدری با اشاره به بازگشایی سایت نهضت ملی مسکن برای ثبت‌نام جاماندگان مسکن از بین جامعه هدف بهزیستی، اظهار کرد: برای مدتی سایت ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن بسته شده بود، اما مجددا سامانه در شهرهایی که هنوز دارای ظرفیت ثبت‌نام است باز شده تا متقاضیان به صورت الکترونیکی ثبت‌نام و مدارک و مستندات لازم را بارگذاری کنند.

به گزارش خبرآنلاین، وی با بیان اینکه از مهرماه سامانه برای شهرهایی که دارای ظرفیت برای ثبت‌نام است، باز شده و به محض تکمیل شدن ظرفیت در هر شهر بسته خواهد شد، خاطرنشان کرد: در شهرهایی که ظرفیت ثبت نام تکمیل شده باشد، امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

رئیس دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: هر متقاضی باید در استان مربوطه خود ثبت‌نام کند، زیرا هر مددجو در استانی که دارای پرونده مددجویی است امکان دریافت کمک بلاعوض را دارد.

به گفته حیدری، براساس آخرین به روزرسانی تاکنون بالغ بر ۱۰۲ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که در گام بعدی وزارت راه و شهرسازی شرایط این خانواده‌ها را بررسی کرده و خانواده‌هایی که قبلا از طرح‌های قدیمی مسکن مهر یا تسهیلات ارزان قیمت مسکن برخوردار نشده باشند فرم (ج) سبز دریافت می‌کنند اما کسانی که قبلا از این تسهیلات استفاده یا کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند فرم برای آنها قرمز خواهد شد.


امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن برای جاماندگان فراهم شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار کرد: امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن برای جاماندگان مرحله اول، فراهم شد.

وحید داعی، امروز چهارشنبه ۶ مهر گفت: بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن برای تمامی شهرهای استان خراسان جنوبی فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند؛ در مجموع ۷۳ هزار و ۸۱۴ نفر در خراسان جنوبی در مرحله اول برای بهره‌مندی از طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که ۵۵ هزار و ۶۶۳ نفر حائز شرایط شدند و از این تعداد تاکنون ۳۲ هزار و ۷۶ نفر تأیید نهایی شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: ۱۷ هزار و ۳۲۰ نفر از افراد تأیید شده، تا کنون افتتاح حساب کرده‌اند که ۶ هزار و ۵۶۴ نفر در نوبت تخصیص زمین هستند؛ ۱۰ هزار و ۸۹۱ نفر متقاضی دارای آورده بالای ۴۰ میلیون تومان در مرحله تخصیص و افتتاح حساب هستند.

داعی با اشاره به تأمین ۳۰ هزار و ۸۸۹ قطعه زمین در نهضت ملی مسکن استان تا کنون، گفت: در مجموع ۷۲ هزار و ۵۹۵ نفر از مجموع ثبت نام شدگان مرحله اول، تعیین تکلیف شده‌اند.

وی افزود: ساخت سه هزار و ۴۰۳ واحد آغاز شده و ۱۵ هزار و ۹۰۵ نفر قراردادهای ساخت خود به صورت قرارداد با سازنده و یا مشارکت مدنی منعقد کرده‌ و ۳ هزار و ۸۱۹ واحد موفق به اخذ پروانه ساختمانی شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین ۶۳۸۲ واحد در مرحله فونداسیون، ۲ هزار و ۷۲۰ واحد در مرحله اسکلت و سقف، ۸۰۸ واحد دارای سفت کاری، ۳۵۵ واحد دارای نازک کاری و ۲۲۰ واحد در مرحله پایانی است.

داعی یادآور شد: از مجموع متقاضیانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند؛ ۵ هزار و ۳۷۵ نفر مرد مجرد ۲۳ تا ۴۵ سال، ۳ هزار و ۹۸ نفر زن مجرد بالای ۳۵ سال، ۱۴۸ نفر مرد مجرد بالای ۴۵ سال و هزار و ۶۸۷ نفر مشمول قانون جوانی جمعیت متقاضیان دارای سه فرزند به بالا هستند.


متقاضیان وام مسکن ملی پس از دریافت پیامک، به بانک مسکن مراجعه کنند

(۱۴۰۱/۰۶/۱۶) مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران: متقاضیان نهضت ملی مسکن پس از دریافت پیامک، به بانک مسکن مراجعه کنند.محبت خواه گفت : متقاضیان بعد از مراجعه به بانک و کسب اطمینان از صحت اطلاعات ارسالی پیامک، نسبت به واریز آورده اولیه اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: متقاضیان تایید شده نهایی نهضت ملی مسکن استان تهران که برای آن‌ها پیامک واریز وجه ارسال شده است، می‌توانند به نزدیک‌ترین شعبه بانک مسکن مراجعه کنند.

آقای  محبت خواه افزود: متقاضیان مسکن ملی که تشکیل پرونده داده و در حال حاضر پیامک افتتاح حساب دریافت کرده اند، بعد از مراجعه به شعبه بانک مسکن محل زندگی خود و کسب اطمینان از صحت اطلاعات ارسالی پیامک، نسبت به واریز وجه اولیه یا همان آورده اولیه به مبلغ ۴۰ میلیون تومان به حساب مسدودی خود اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: حساب‌های مسدودی تنها قابلیت برداشت برای شهر‌های جدید، بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران را دارند.


اعلام زمان ثبت‌نام جدید نهضت ملی مسکن در ۴۰۰ شهر و ۳۱ استان

(۱۴۰۱/۰۶/۰۱) معاون مسکن وزیر شهرسازی گفت: برای ۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی در ۳۱ استان و ۴۰۰ شهر از هفته آینده ثبت نام جدید انجام می‌شود.

«محمود محمودزاده» عصر امروز  در برنامه زنده تلویزیونی درباره جزئیات ثبت نام در مرحله جدید نهضت ملی مسکن، گفت: اواسط هفته آینده برای ثبت نام ۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی در شهرهایی که ظرفیت خالی وجود دارد، سامانه باز خواهد  شد.

به گفته محمودزاده، ثبت نام دور جدید نهضت ملی مسکن در ۳۱ استان و  در ۴۰۰ شهر خواهد بود و مجددا در صورت تامین زمین سامانه در دوره‌های بعد برای ثبت نام باز می‌شود.

معاون مسکن وزیر شهرسازی گفت: بعد از باز شدن سامانه، متقاضیان حداقل یک ماه فرصت دارند که درخواست خود را در سامانه ثبت کنند. برای متقاضیان قبلی نیز زمان ویرایش تعیین شده بود و در نهایت یک میلیون و ۵۰۰ نفر همه شرایط را داشتند و توانستند آورده خود را نیز واریز کنند.

وی خبر داد: برای متقاضیانی که در یک ماه گذشته ثبت نام داشتیم فرصت ویرایش فراهم می شود. افرادی که در دوره قبل از ثبت نام جا ماندند می‌توانند در شهر مورد نظر ثبت نام کنند.

به گفته محمودزاده، در دور اول دو و نیم میلیون نفر واجد شرایط بودند اما فقط یک و نیم میلیون نفر به طور قطعی ثبت نام کردند. اگر واجدین شرایط وارد پروژه نشوند و آورده اولیه را واریز نکنند، متقاضی جدید جایگزین می شود.


جزئیات دور جدید ثبت نام مسکن ملی از اوایل شهریور

(۱۴۰۱/۰۵/۳۰)  محمودزاده معاون مسکن وزارت راه گفت : نهضت ملی مسکن تنها طرح حمایتی است که یارانه و درصد تسهیلات برای دهک های مختلف در آن، متفاوت است. در دهک اول تا سوم وام نهضت ملی مسکن مطابق توان خانوار با کمترین سود پرداخت می شود.

معاون مسکن وزارت راه گفت: بیش از ۵ میلیون ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن داشتیم ، یک میلیون و ۵۰۰ هزار متقاضی حایز شرایط چهارگانه هستند و  برای تکمیل و بارگذاری مدارک مراجعه کرده اند.

وی گفت: همین حدود زمین ساخت نهضت ملی تامین شده است و خبر خوب اینکه با تامین زمین  امکان ثبت نام مجدد در هفته آینده در برخی شهرها فراهم می شود.

ثبت نام جدید مسکن ملی

تحویل ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا آخر امسال

(۱۴۰۱/۰۵/۲۴) عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس از تحویل ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، اقبال شاکری در مراسم اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان اظهار کرد: قرار است ۲۰۰ هزار واحد از سالانه یک میلیون واحد نهضت ملی مسکن را تعاونی‌ها بسازند.

وی با اشاره به بالا بودن شتاب علی در کشور افزود: توسعه‌ای که آغاز شده، این صنعت را جهانی می‌کند؛ گروه‌های دانش بنیان از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنند تا بر دولت در راستای اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فشار بیاورند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: تفاهمنامه‌ای با شرکت‌های خارجی با محوریت اتاق تعاون ایران امضا شود که این شرکت‌ها بتوانند با همتایان ایرانی خود در تعامل باشند و کمیسیون مشترک برگزار کنند و از پروژه‌های صنعت احداث در کشور که در حال اجراست، بازدید شود و خارجی‌ها به توانمندی‌های شرکت‌های عمرانی و ساخت و ساز ایرانی پی ببرند.

شاکری با تأکید بر اینکه ظرف ۵ تا ۶ ماه آینده بخش مهمی از طرح احداث سالانه یک میلیون مسکن در دولت سیزدهم، نهایی می‌شود بیان کرد: ۶۰۰ هزار واحد از نهضت ملی مسکن تا آخر امسال تحویل داده خواهد شد و یک شوک بزرگ صنعتی به کشور وارد می‌شود.


زنان سرپرست خانوار هم میتوانند در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند

(۱۴۰۱/۰۵/۱۲) زاغیان معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی اصفهان گفت: متقاضیان مسکن ملی مهاجر نیستند و باید حداقل پنج سال در یک محل سکونت داشته باشند تا واجد شرایط دریافت مسکن شوند.
امیر زاغیان گفت: پنج سال سکونت در یک محل، عدم استفاده از خدمات دولتی و عدم مالکیت شرایط ثبت نام و دریافت نهضت مسکن ملی است و کسی که حداقل پنج سال در یک محل ساکن است مهاجر محسوب نمی‌شود.

او افزود: زنان سرپرست خانوار هم می‌تواند برای دریافت نهضت مسکن ملی ثبت‌نام کنند و تا به امروز ۲۶ هزار خانم مجرد، ۴۴ هزار آقای مجرد ثبت نام کنند که شرط تحویل خانه به مجرد‌ها تاهل است.


افزایش آورده اولیه برای مسکن ملی / متقاضیان انصراف می‌دهند؟

(۱۴۰۱/۰۵/۰۴) پیش‌تر قرار بود آورده اولیه متقاضیان این طرح، حدود ۲۰۰ میلیون تومان باشد. اما بعدا محمودزاده گفت: «نخستین قسط از آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای دهک‌های اول تا سوم درآمدی ۲۰ میلیون تومان پیش‌بینی شد. برای سایر دهک‌ها هم مانند قبل این آورده ۴۰ میلیون تومان است.»

این در حالی است که برخی متقاضیان نهضت ملی مسکن از افزایش پرداختی خود در طرح مذکور خبر دادند. طبق اعلام شرکت عمران شهر جدید پرند متقاضیان باید طی ۸ مرحله ۳۲۰ میلیون تومان واریز کنند. یعنی متقاضیان باید هر مرحله ۴۰ میلیون تومان به حساب خود نزد بانک مسکن واریز کنند.

حالا هم معاون وزیر راه و شهرسازی از قیمت جدید ساخت این مسکن‌ها خبر داد، هزینه ساخت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن حدود شش میلیون تومان است.


وام مسکن ملی ۷۰۰ میلیونی می‌شود؟

(۱۴۰۱/۰۵/۰۴) تسنیم: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان به شورای پول و اعتبار خبر داد. وام این طرح در زمان حاضر ۴۵۰ میلیون تومان است.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه جهان‌آرا با یادآوری این‌که طی ۱۰ سال گذشته به دلیل عدم توجه به بخش مسکن بین عرضه و تقاضا فاصله زیادی به‌وجود آمده است، اظهار کرد: در کشور ۸ میلیون مستأجر داریم، ضمن این‌که با توجه به ازدواج‌ها، سالانه نیازمند ساخت ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار واحد مسکونی هستیم.

وی ادامه داد: برای رفع این نیازها، رئیس‌جهموری دستور ساخت ۴ میلیون مسکن را داد که البته اگر سالانه یک میلیون مسکن را هم بسازیم باز با کمبود مواجه خواهیم بود.

وی با اشاره به ثبت‌نام ۵.۴ میلیون متقاضی در نهضت ملی مسکن و پالایش ۳.۲ میلیون نفر از این تعداد، افزود: تاکنون اراضی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تامین شده و تا شهریور اراضی ۳.۲ میلیون واحد تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با یادآوری این‌که همه زمین‌های واگذار شده به مردم در نهضت ملی مسکن ۹۹ ساله و رایگان است، بیان کرد: در دولت نهم و دهم برای ۱.۶ میلیون مسکن زمین تامین شده، اما در نهضت ملی مسکن زمین ۳.۲ میلیون واحد تامین می‌شود و ۸۰۰ هزار واحد نیز مسکن روستایی است.

هزینه ۷ میلیون تومانی ساخت هر مترمربع نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان این‌که به دلیل تورم امکان پیش بینی قیمت تمام شده ساخت وجود ندارد، تصریح کرد: هزینه ساخت هر متر مربع ۶ تا ۷ میلیون با تورم امروز تمام می‌شود اگر تسهیلات نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان برسد بخشی از مشکل رفع می‌شود که ما این موضوع را به دولت و شورای پول و اعتبار پیشنهاد داده ایم.

قاسمی گفت: اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن ۲۰ ساله و پلکانی است و براساس ۵۰ درصد از هزینه‌های درآمدی خانواده‌ها پیش بینی شده است.

تحویل واحد‌های نهضت ملی مسکن از شهریور

وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا شهریور امسال خبر داد و با اشاره به این‌که اگر مردم در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت‌نام نکنند از ارائه بسیاری از خدمات محروم می‌شوند، گفت: اکنون اطلاعات ۷۲ میلیون نفر را در سامانه داریم و با وجود آنکه تکمیل نشده جامع‌ترین سامانه اطلاعات مردم است.

قاسمی با بیان این‌که برای ۷۵۰ هزار واحد خانه خالی کشور به سازمان مالیاتی قبض مالیاتی داده ایم، اضافه کرد: از این رقم حدود ۶۰ هزار مالک اعتراض کرده اند. هدف از مالیات خانه خالی، درآمد برای دولت نیست بلکه می‌خواهیم عرضه مسکن را زیاد کنیم و اگر مالکان خانه را خالی نگه دارند مالیات می‌پردازند و در صورت عدم پرداخت، جریمه می‌شوند.

وی با تاکید بر این‌که بانک‌های فعال در حوزه املاک در صورت عدم پرداخت مالیات جریمه خواهند شد، اظهار کرد: قیمت گذاری مسکن در بسیاری از کشور‌ها وقتی با بحران مواجه می‌شوند گرفته می‌شود و این مصوبه‌ها در دو سال گذشته هم وجود داشت. این مصوبه سقف ۲۵ درصد در سران تصویب شد و بسیاری از مالکان واحد‌های اجاره خود را تخلیه ن


خبر بد برای متقاضیان مسکن ملی،  هزینه ساخت بالا رفت

(۱۴۰۱/۰۵/۰۳) به نقل از تسینم، علیرضا جعفری در رابطه با جدیدترین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن و هزینه ساخت این واحدها اظهار کرد: دستورالعملی سال گذشته در رابطه با قراردادهای طرح نهضت ملی مسکن ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در این دستورالعمل مبنای محاسبه هزینه‌های ساخت برای هر مترمربع ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ۵ درصد پلوس ( بـالاتر از بـرآورد انجـام شـده از سوی کارفرمـا) و ۱۰ درصد مینـوس( پـایین‌تـر از برآورد پیمانکار) است.

جعفری گفت: از سوی دیگر مبنای محاسبه هزینه‌های ساخت بر اساس ضریب تعدیل سه‌ماه سوم سال ۱۴۰۰ نیز است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران افزود: با توجه به این‌که در قیمت‌گذاری‌ها یک شاخص و یک مبنا را داریم که قیمت بازار است.

ضمن این‌که ضریب تعدیل را نیز داریم، امروز ملاک عمل ما مطابق همان ضریب شاخص تعدیل سه‌ماهه سوم سال ۱۴۰۰ تقریبا حدود ۶ میلیون تومان هزینه ساخت هر مترمربع واحدهای نهضت ملی مسکن است.


تکلیف تمامی متقاضیان تهرانی طرح نهضت ملی مسکن این هفته مشخص شود

(۱۴۰۱/۰۵/۰۲) خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در جلسه با مدیران عامل شهرهای جدید پرند، پردیس، اندیشه، هشتگرد و ایوانکی بر تعیین تکلیف ۷۳ هزار نفر باقیمانده ثبت نامی در طرح نهضت ملی مسکن استان تهران به صورت ویژه تاکید کرد.وی گفت: تعیین تکلیف تمامی متقاضیان ظرف هفته جاری در شهرهای جدید می‌بایست هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.

محبت خواه افزود: در استان تهران ۴۳۴ هزار نفر در شهرهای جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن داشته‌اند که در مرحله اول می‌بایست متقاضیان باقیمانده تعیین تکلیف شوند.همچنین مقرر شد در اولین جلسه شورای مسکن استان نیز وضعیت مساکن مهر ناتمام شهرهای جدید تعیین تکلیف و نهایی شود. به گزارش ایرنا جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با مدیران عامل شهرهای جدید به‌صورت مستمر، منظم و ماهانه خواهد بود و آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در مباحث تخصیص زمین، متقاضیان، شروع پروژه‌های جدید و پیشرفت پروژه‌ها، انعقاد قرارداد با بانک‌ها و… بررسی خواهد شد.


مبلغ تمام شده هر واحد از مسکن ملی چقدر است؟

(۱۴۰۱/۰۵/۰۱) معاون وزیر راه و شهرسازی: آورده برای دهه های مختلف متفاوت است، طراحی صورت گرفته است تا برای دهک های اول تا سوم حدود ۸۰ درصد قیمت ساخت را از طریق تسهیلات پر کنیم .

تحت پوششین کمیته امداد و بهزیستی شامل این دهک‌ها می شوند یعنی حدود ۸۰۰ هزار خانوار در این پروژه قرار می گیرند.

دهک‌های متوسط حداقل حدود ۵۵ درصد قیمت تمام شده را با تسهیلات انجام می‌دهیم و به لحاظ اهمیت این موضوع برای دولت، اخیراً با دستور رئیس جمهور ،معاون اول محترم کار گروهی را تشکیل دادند تا برای تامین مالی موضوعات بپردازیم تا فاصله بین توان مالی خانوار و قیمت تمام شده را پر کنیم .

نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که قیمت تمام شده ساختمان به خیلی از موضوعات مرتبط است، آنچه که دولت کمک می کند زمین، سود تسهیلات و یارانه هایی است که در انشعابات و امثال آن متقبل می‌شود و قیمت بازار قیمت مخصوص خود است.

کدام شهر ها ظرفیت جدید و باقی مانده دارند؟

رئیس جمهور دستور دادند تا کل نیاز زمین برای ۴ میلیون واحد تا مردادماه تامین شود یعنی تمام استانداران به عنوان رئیس شورای عالی مسکن استان مکلف شدند تعدادی که اشاره شده که قریب به یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار واحد است علاوه بر یک میلیون و پانصد هزار واحدی که اشاره شد را تا انتهای مرداد ماه تعیین تکلیف کنند. اگر اینگونه شود طبیعتا ثبت نام جدید هم خواهیم داشت.


زمان تحویل واحدهای مسکن ملی اعلام شد

(۱۴۰۱/۰۵/۰۱) معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تحویل ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به عنوان اولین واحدهای طرح نهضت ملی مسکن تا پایان شهریور امسال در شهرهای مختلف کشور خبر داد.

شرط وزارت راه برای ثبت‌نام جدید مسکن ملی

محمودزاده گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور باید کل زمین مورد نیاز برای ۴ میلیون واحد مسکونی تا مرداد ماه تامین شود، یعنی تا انتهای مرداد باید زمین یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تعیین تکلیف شود و اگر این اتفاق رخ دهد ثبت نام جدید هم برای طرح نهضت ملی مسکن خواهیم داشت.


مهلت ثبت‌نام نهضت ملی مسکن تمدید می‌شود؟

(۱۴۰۱/۰۴/۲۹) تمدید مهلت ثبت‌نام نهضت ملی مسکن به پالایش متقاضیان و ظرفیت خالی این طرح بستگی دارد. باید دید آیا معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مهلت ثبت‌نام را تمدید می‌کند یا خیر؟

وزارت راه و شهرسازی امروز چهارشنبه در خصوص تمدید یا عدم تمدید مهلت ثبت‌نام هفتمین مرحله از فراخوان نهضت ملی مسکن اعلام نظر خواهد کرد.

به نقل از ایسنا، روز ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ فرصت ثبت‌نام در هفتمین مرحله‌ی فراخوان نهضت ملی مسکن در ۱۷ استان و ۱۶۳ شهر که از اواسط ماه جاری آغاز شده بود به پایان می‌رسد.

پیگیری‌ها درخصوص تمدید فرصت ثبت‌نام حاکی از آن است که معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، امروز چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ نتیجه تصمیم در این زمینه را اعلام خواهد کرد.

قاعده‌ی کلی که در مراحل ثبت‌نام نهضت ملی مسکن وجود دارد این است که پس از پایان هر مرحله از نام‌نویسی و پالایش متقاضیان در صورت وجود ظرفیت‌های خالی، امکان ثبت‌نام در مراحل بعدی وجود دارد.

بنابراین اگر فرصت ثبت‌نام در این مرحله نیز به اتمام برسد احتمال نام‌نویسی در بعضی مناطق طی ماه‌های آینده وجود دارد.


هشدار وزارت راه به متقاضیان مسکن ملی

(۱۴۰۱/۰۴/۱۶) مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: اگر افرادی که مشمول نهضت ملی مسکن شده‌اند اما مدارک را بارگذاری نکرده‌اند، تا پایان تیر مهلت تکمیل مدارک را دارند در غیر این صورت حذف می‌شوند.

سه دسته از افرادی که نیاز به آورده اولیه ندارند

وی تصریح کرد: برخی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده و برای نوسازی واحدهای موجود در این بافت‌هاست، برخی دیگر در قالب تفاهم‌نامه‌های وزارت راه و شهرسازی با دستگاه‌های اجرایی است برخی هم توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود؛ این ۳ دسته نیازی به مراجعه به بانک یا افتتاح حساب یا واریز آورده اولیه ندارند.

مهلت ثبت نام مسکن ملی

ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن از روز گذشته آغاز شده و تا پایان تیر ادامه دارد.

حذف متقاضیان نهضت مسکن بعد از پیامک سوم

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طی سه مرحله به متقاضیان نهضت ملی مسکن پیامک واریز آورده ارسال می‌کنیم و اگر پس از مرحله‌ی سوم وجهی پرداخت نکنند افرادی از لیست ذخیره را جایگزین آنها می‌کنیم، البته بنا به دستور وزیر فعلا پروژه‌ها با استفاده از وام بانکی پیش می‌رود تا اعتماد متقاضیان جلب شود.


اعلام لیست استان ها و شهرهای دارای ظرفیت ثبت نام در فاز هفتم طرح نهضت ملی مسکن

با عنایت به ثبت نام مرحله هفتم طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای دارای ظرفیت مازاد زمین (تا سقف ظرفیت زمین تامین شده)، به اطلاع متقاضیان می رساند که لیست استان ها و شهرهای دارای ظرفیت مازاد زمین در این مرحله از ثبت نام به شرح جدول ذیل می باشد. بدیهی است در صورت تامین زمین در سایر شهرهای کشور در روزهای آتی، سامانه در این شهرها نیز به تدریج بازگشایی می گردد و اسامی شهرها به لیست ذیل اضافه می گردد.

همچنین لازم به ذکر است متقاضیان مسکن در شهرهای جدید، می بایست سابقه سکونت لازم در شهر محل سکونت ذکر شده در این جدول را داشته باشند.

لیست شهرهای دارای ظرفیت ثبت نام در فاز ۷ ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن

استانشهر محل سکونتشهر محل تقاضا (دارای ظرفیت ثبت نام در مرحله هفتم طرح نهضت ملی مسکن)
ایلامدهلراندهلران
ایلاممهرانمهران
ایلامپهلهپهله
ایلامتوحیدتوحید
ایلاممورموریمورموری
ایلامموسیانموسیان
بوشهرامام حسنامام حسن
بوشهراهرماهرم
بوشهرآبپخشآبپخش
بوشهرآبدانآبدان
بوشهربادولهبادوله
بوشهربرازجانبرازجان
بوشهربردخونبردخون
بوشهربندر دیلمبندر دیلم
بوشهربندر ریگبندر ریگ
بوشهربندردیربندردیر
بوشهربندرکنگانبندرکنگان
بوشهربهارستانبهارستان
بوشهرتنگ ارمتنگ ارم
بوشهرجمجم
بوشهرچغادکچغادک
بوشهرخورموجخورموج
بوشهردوراهکدوراهک
بوشهرسعد آبادسعد آباد
بوشهرشنبهشنبه
بوشهربوشهر و شهر جدید عالیشهرشهر جدید عالیشهر
بوشهرعسلویه، نخل تقی و چاه مبارک و شهر جدید نایبندشهر جدید نایبند
تهرانتهرانشهر جدید ایوانکی
خراسان جنوبیزهانزهان
خراسان جنوبیدرحدرح
خراسان جنوبیگزیکگزیک
خراسان شمالیاسفرایناسفراین
خراسان شمالیایورایور
خراسان شمالیبجنوردبجنورد
خراسان شمالیتیتکانلوتیتکانلو
خراسان شمالیجاجرمجاجرم
خراسان شمالیدرقدرق
خراسان شمالیسنخواستسنخواست
خراسان شمالیشوقانشوقان
خراسان شمالیگرمهگرمه
خراسان شمالیشیروانشیروان
خراسان شمالیفاروجفاروج
خراسان شمالیقاضیقاضی
خراسان شمالیآشخانهآشخانه
خراسان شمالیرازراز
خراسان شمالیحصار گرمخانحصار گرمخان
خوزستانشهرهای استان خوزستان و شهر جدید رامینشهر جدید رامین
خوزستانشهرهای استان خوزستان و شهر جدید شیرین شهرشهر جدید شیرین شهر
سمنانسمنان، گرمسار و شهر جدید ایوانکیشهر جدید ایوانکی
سیستان وبلوچستانایرانشهرایرانشهر
سیستان وبلوچستانبمپوربمپور
سیستان وبلوچستانپیشینپیشین
سیستان وبلوچستانچابهارچابهار
سیستان وبلوچستانفنوجفنوج
سیستان وبلوچستانقصرقندقصرقند
سیستان وبلوچستانکنارککنارک
سیستان وبلوچستانگلمورتیگلمورتی
سیستان وبلوچستانمحمدانمحمدان
سیستان وبلوچستاننگورنگور
سیستان وبلوچستاندوست محمد، ادیمی، بنجار، محمدآباد و شهرهای شهرستان زابل، هیرمند، نیمروز و هامون زهک و شهر جدید رامشارشهر جدید رامشار
فارساردکاناردکان
فارسارسنجانارسنجان
فارساشکناناشکنان
فارساقلیداقلید
فارسایزدخواستایزدخواست
فارسآبادهآباده
فارسآباده طشکآباده طشک
فارسباب انارباب انار
فارسبواناتبوانات
فارسبهمنبهمن
فارسحاجی آبادحاجی آباد
فارسحسامیحسامی
فارسحسن ابادحسن اباد
فارسخاورانخاوران
فارسخوزیخوزی
فارسدارابداراب
فارسدبیراندبیران
فارسدژکرددژکرد
فارسرحمت آبادرحمت آباد
فارسسدهسده
فارسسعادت شهرسعادت شهر
فارسعلامرودشتعلامرودشت
فارسصغادصغاد
فارسفراشبندفراشبند
فارسقیرقیر
فارسکازرونکازرون
فارسگله دارگله دار
فارسکره ایکره ای
فارسوراویوراوی
فارسنی ریزنی ریز
کرمانباغینباغین
کرمانچترودچترود
کرمانشهدادشهداد
کرمانعنبرآبادعنبرآباد
کرمانقلعه گنجقلعه گنج
کرمانمنوجانمنوجان
کرمانبافتبافت
کرمانبرواتبروات
کرمانبهرمانبهرمان
کرمانجبالبارزجبالبارز
کرمانجیرفتجیرفت
کرماندرب بهشتدرب بهشت
کرماندهجدهج
کرمانرودباررودبار
کرمانفاریابفاریاب
کرمانگنبکیگنبکی
کرمانکهنوجکهنوج
کرمانریحان شهرریحان شهر
کرماننظام شهرنظام شهر
کرمانشاهقصرشیرینقصرشیرین
کهگیلویه وبویراحمدچرامچرام
کهگیلویه وبویراحمددوگنبداندوگنبدان
کهگیلویه وبویراحمددهدشتدهدشت
کهگیلویه وبویراحمدلیککلیکک
کهگیلویه وبویراحمدمارگونمارگون
گلستانبندرترکمنبندرترکمن
گلستانجلینجلین
گلستانکلالهکلاله
گلستانگرگانگرگان
گلستانگمیش تپهگمیش تپه
گلستانسیمین شهرسیمین شهر
گلستانقرققرق
گیلانمنجیلمنجیل
گیلانرستم آبادرستم آباد
لرستانالیگودرزالیگودرز
مرکزیشهرهای شهرستان اراک، دلیجان و محلات و شهر جدید امیرکبیرشهرجدید امیرکبیر
مرکزیشهرهای شهرستان اراک، شازند و خمین و شهر جدید مهاجرانشهرجدید مهاجران
هرمزگانابوموسیابوموسی
هرمزگانبالاشهربالاشهر
هرمزگانبستکبستک
هرمزگانبندرجاسکبندرجاسک
هرمزگانبندرعباسبندرعباس
هرمزگانبندرلنگهبندرلنگه
هرمزگانبندزرکبندزرک
هرمزگانبیکاءبیکاء
هرمزگانپارسیانپارسیان
هرمزگانپلپل
هرمزگانتیرورتیرور
هرمزگانجناحجناح
هرمزگانچارکچارک
هرمزگانحاجی ابادحاجی اباد
هرمزگاندشتیدشتی
هرمزگانرویدررویدر
هرمزگانزهوکیزهوکی
هرمزگانزیارت علیزیارت علی
هرمزگانسردشتسردشت
هرمزگانسرگزسرگز
هرمزگانسندرکسندرک
هرمزگانسیریکسیریک
هرمزگانفینفین
هرمزگانقلعه قاضیقلعه قاضی
هرمزگانکرگانکرگان
هرمزگانکنگکنگ
هرمزگانکوشکنارکوشکنار
هرمزگانکوهستککوهستک
هرمزگانکوهیچکوهیچ
هرمزگانگروکگروک
هرمزگانلمزانلمزان
هرمزگانلیردفلیردف
هرمزگانمینابمیناب
هرمزگانهرمزهرمز
هرمزگانهنگوئیههنگوئیه
هرمزگانشهرهای شهرستان بندرعباس و خمیر و شهر جدید علویشهر جدید علوی

آغاز ثبت‌نام متقاضیان جدید نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز

(۱۴۰۱/۰۴/۱۵)قاسمی، وزیر راه و شهرسازی: با بررسی‌هایی که انجام شده در چهار استان و در حدود ۴۰ شهر از امروز (چهارشنبه، ۱۵ تیرماه) سامانه بازگشایی خواهد شد. برخی از شهرهایی که زمین و متقاضی وجود دارد، برنامه داریم تا مردم را صاحب خانه کنیم.

جزئیات مرحله جدید ثبت نام مسکن ملی را در گزارش زیر ببینید.

متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می‌شوند

(۱۴۰۱/۰۴/۱۱) مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: آن دسته از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن که واجد شرایط هستند و برای آنها پیامک واریز وجه ارسال شده اگر نسبت به تامین آورده اولیه اقدام نکنند نفراتی از اولویت‌های بعدی جایگزین آنها خواهند شد.

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سهمیه استان تهران در طرح نهضت ملی مسکن، سالیانه ۱۵۵ هزار واحد است که هیچ مشکلی در بخش زمین نداریم. زمین برای دو سال آینده تامین شده و تا چهار سال آینده هم تامین خواهد شد.

وی افزود: تا حدود ۴۵ روز قبل در حال بررسی مسائل مربوط به زمین در کارگروه و کمیسیون بودیم که این مرحله به اتمام رسیده است. هم‌اکنون مشغول تهیه طرح‌ها و مشاور هستیم. در بعضی مناطق پیمانکاران وارد فعالیت شده‌اند. در برخی نقاط هم زمین در اختیار پیمانکاران قرار گرفته که به زودی کارهای اجرایی شروع می‌شود.

به همه افراد واجد شرایط پیامک ارسال کرده‌ایم

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آن دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران که تکلیفشان مشخص نشده است گفت: به تمام کسانی که واجد شرایط شناخته شده‌اند پیامک داده‌ایم تا نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کنند. اگر آورده را به‌موقع واریز نکنند نفراتی از اولویت‌های بعدی جایگزین آنها می‌شوند.

متقاضیان واجد شرایط که پیامک دریافت نکرده اند چه کنند؟

محبت‌خواه تصریح کرد: اگر کسی واجد شرایط است و برای او پیامک ارسال نشده موضوع را از طریق سایت پیگیری کند. چنانچه نتیجه نگرفت به اداره راه و شهرسازی شهرستان مربوطه برود.


شرایط و زمان دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن مشخص شد

(۱۴۰۱/۰۴/۰۹) براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، در شهر‌هایی که ظرفیت تکمیل نشده دارند ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن در دستور کار  قرار خواهد گرفت.
طبق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مقرر شده، بعد از پالایش و تعیین تکلیف متقاضیان، در صورت وجود ظرفیت مازاد در اراضی تخصیصی به نهضت ملی مسکن  و اراضی جدید احصا شده در استان‌ها و بعد از اعلام ظرفیت واحدمسکونی قابل ساخت بر روی اراضی مذکور، مرحله جدید ثبت‌نام به صورت بر خط از طریق سامانه آغاز شود.

پیش از این  وزیر راه وشهرسازی اعلام کرده بود  که ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر آغاز خواهد شد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها اظهار کرد: پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ تیرماه تمدید شده است و استان‌ها باید توجه داشته باشند متقاضیانی که با مکاتبه نسبت به تعیین تکلیف مدارک خود اقدامی نکنند با هماهنگی شورای استان از ادامه طرح کنار گذاشته شوند تا متقاضیان بیشتری امکان حضور در اجرای طرح را پیدا کنند.


ثبت نام جدید مسکن ملی

وی تصریح کرد: بعد از ۱۵ تیرماه سامانه طرح‌های حمایتی مسکن برای متقاضیان جدید به مدت ۱۵ روز باز می‌شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش شده امکان ثبت‌نام از افراد جدید نیز فراهم باشد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص افتتاح حساب متقاضیان پالایش و تایید شده که به بانک معرفی شدند نیز توضیح داد: مدیران کل راه و شهرسازی دقت کنند که حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب متقاضیان معرفی شده به بانک‌ها دو هفته است که باید این زمان رعایت شود تا اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت لازم را پیدا کند.

قاسمی تاکید کرد: هر هفته جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری نیز باید برگزار و در خصوص الحاق اراضی به طرح نهضت ملی مسکن تصمیمات لازم گرفته شود.

وی گفت: با برنامه‌ریزی و سرعت دهی به کار در صدد هستیم که تا پایان شهریورماه اجرای فونداسیون واحدهای طرح نهضت ملی مسکن از دو میلیون واحد عبور کند.

وزیر راه و شهرسازی، اولویت نخست مدیران کل راه و شهرسازی را اجرای طرح‌های حمایتی عنوان کرد و گفت: در شهرهایی که مشکل زمین وجود ندارد نهایت همکاری با مردم انجام شود تا بدون تراکم خودشان نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

اختصاص ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسکن

قاسمی در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها اعلام کرد: طبق ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها باید ۲۰ درصد سهم تسهیلات را به بخش مسکن اختصاص بدهند که در این خصوص ضرورت دارد تا بانک‌ها نهایت همکاری را داشته باشند. همچنین در بند ۵ ماده قانون جهش تولید مسکن نیز تاکید شده که برای تامین زمین از اراضی دولتی برای اجرای پروژه‌های قانون جهش تولید مسکن وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده ۱۰ قانون مذکور اقدام لازم را بعمل آورد.

۵۵ هزار واحد طرح نهضت ملی توسط ستاد فرمان امام (ره) اجرایی شد

قاسمی یادآور شد: در تفاهم وزارت راه و شهرسازی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) باید ۱۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن توسط آن ستاد اجرایی و عملیاتی می‌شد که هم‌اکنون۵۵ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده و در حال اجراست.

وی در خصوص بررسی روند اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن و گزارش آن به رییس‌جمهوری اعلام کرد: در دو هفته آینده جلسه شورای‌عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهوری برگزار خواهد شد که در آن جلسه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تفکیک استان‌ها گزارش می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ محدودیتی برای بهره‌مندی از توان پیمانکاران و انبوه‌سازان خوش‌نام در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد اعلام کرد: در بیشتر استان‌ها پالایش‌ها در مرحله نهایی شدن است که باید اینکار سرعت بیشتری یابد.

۵.۴ میلیون نفر برای مسکن ملی نام نویسی کردند

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کردند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند. ثبت نام در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می‌شود.

آدرس سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن » saman.mrud.ir

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.

منبع: ایسنا

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 50, میانگین امتیاز: 4,16 از 5)
Loading...

۳۸ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. اسمان گفت:

  سلام، من برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کردم حدود یک ماهه که کد رهگیری گرفتم اما هنوز میزنه که برید و کد رهگیری را از بنگاه دریافت کنید!!

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. زهرا گفت:

  اسم این مسکن ملی نیست مسکن پولدار هاست چرا که بچه دو ساله هم که تازه زبون باز کرده میتونه تشخیص بده که کسی که مستاجر هست یعنی زندگیش سخت میگذره یعنی هر سال صاحب خونه کرایه خونه رو زیاد میکنه کسی که مستاجر هست از کجا بیاره چندین قسط چند ده میلیونی بده انصافتون کجا رفته وقتی هیچ سرمایه ای نداریم نتونستیم پس انداز کنیم، بعد ۵.سال ازدواج کردیم هنوز تصمیم نداریم بچه دار بشیم چون از بعدش میترسیم چه گلی بگیریم سرمون ؟ با این وضعیت اقتصادی جامعه از کجا بیاریم ۸۰ میلیون قسط بدیم، نه ولخرجی کردیم نه سفر پرخرجی رفتیم بعد ۵.سال هنوز نتونستیم یه پراید مدل پایین حتی بخریم، خونه پیش کش، بخدا قسم شماها بفکر مردم نیستید بi قران نیستید همش چرت و پرت میگید. وگرنه هر آدم عاقلی میدونه که مستاجر از این پولا نداره. و کسی هم بتونه یه قسطش رو جور کنه شک نکنید با قرض و قوله جورش کرده و برای قسط بعدی دیگه کسی رو نداره که ازش قرض بگیره.

  موافقم ۷۲
  مخالفم ۲
 3. حاجی محمد گفت:

  با سلام تمام مدارک من سبز هستند اول میزد در انتظار تایید مدیر. الانم مینویسد تایید نهایی درخواست میخاستم بدونم که من الان در مسکن ملی پذیرفته شدم و اینکه چرا پیامک واریز وجه واسم نمیاد. با تشکر از زحمات شما.

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
 4. سجاد گفت:

  سلام ، من هم مثل خیلی از متاهلین جوان با داشتن ۲ فرزند به خودم امیدواری دادم که با این طرح شاید بتونم واسه خانواده ام سرپناهی تهیه کنم اونم تو این اوضاع اقتصادی افتضاح با یک حقوق ۴ میلیون و پانصد تومنی!!!!!!!
  اما خیال باطل کردم!! لطفا نگید مسکن ملی بگید مسکن پولدارها!! آخه با این حقوق قسط بدم یا خرج زندگی یا ۲۰۰ میلیون آورده به بانک مسکن!!! انصاف تون رو این چه عدالتی ؟؟؟؟ اگه من اینقدر داشتم که خودم میرفتم خونه میخریدم!!

  موافقم ۴۰
 5. کشاورز گفت:

  سلام وقت به خیر من چند بار رفتم واسه ثبت نام ولی سایت باز نبود مثل اینکه چند روز باز شده بود و ما اطلاع نداشتیم نتونستیم ثبت نام کنیم سایت هم مهلت تمام شده و بسته شده چیکار باید بکنیم آیا باز هم باز یا تمدید میشه یا نه؟ بخدا نه حقوق درستی داریم نه سرمایه ای تو این وضعیت گرونی مستاجر بودن ظلمه. واسه ماها که جا موندیم هم یه کار کنید کمرمون زیر اجاره های خدا تومنی شکسته.

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۴
 6. حمید گفت:

  من شهر بیرجند ثبت نام کردم اسمم در اومده، آورده اولیه ۸۰ میلیون و باید ۸ تا قسط ۶۰ میلیون هم واریز کنم هر سه ماه
  اخه با حقوق قانون کار ۶۵۰۰ چه جوری ماهی ۲۰تومن پرداخت کنم تازه فقط این نیست ۳۵۰میلیون وام مسکن داره ۱۸ درصد که تا ۱۸ سال باید ماهی حدود ۶ میلیون تومان قسط بدم.
  این کجاش کمک به قشر ضعیفه.

  موافقم ۵۷
  مخالفم ۳
 7. احمدی گفت:

  لطفاً دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن رو اعلام کنید
  تاریخ ثبت نام جدید نهضت مسکن ملی در استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان گچساران به مرکزیت دوگنبدان را اعلام فرمایید. با تشکر

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 8. بخشایشی گفت:

  سلام وخسته نباشید. ببخشید ما شرایط و وقت نداشتیم ثبت نام کنید، زمان مجدد ثبت نام کی شروع میشه لطفا اطلاع بدید.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۳
 9. افتخاری گفت:

  سلام وقت بخیر، ما سه سال پیش مسکن ملی ثبت نام کردم آورده اولیه هم واریز کردیم الان بعد سه سال یک آپارتمان ۳ طبقه ساختن و بعد از عید تعطیل کردن. با این وضع گرون تو را خدا به فکر مستاجرها باشید. آقایان مسئول چرا آورده دوم نمی‌گیرید کار کنید والا خسته شدیم با این گرونی کمر شکن. لطفاً به مسکن ملی تبریز هم رسیدگی کنید

  موافقم ۱۶
 10. علی گفت:

  سلام، در استان قزوین ثبت نام‌ مسکن انجام‌ شده ولی متاسفانه طبق گفته باید بعد از ثبت نام هر ۴ یا ۶ ماه مبلغ ۴۰ میلیون تومان پرداخت شود به مدت ۱۰ جلسه. خوب خودتان در نظر بگیرید چطور یک کارگر یا یک بازنشسته می‌تواند این مبلغ را پرداخت کند. مجبوراً امتیاز خود را می‌فروشند به دلال ها یا سرمایه داران بعد می‌شود همین شرایط سخت و کمرشکن برای مستاجران. پس مسکن ملی و نهضت ملی یعنی چه آقایان دولت بیاید از صمیم قلب خدمت کنید نه اینکه فقط بگین ما کار انجام داده ایم فکری برای آورده های مردم برای مسکن کنید

  موافقم ۵۳
  مخالفم ۲
 11. محمد گفت:

  چرا تو اراک ثبت نام رو باز نمی‌کنید؟ این همه زمین تو اراک هست پس چرا به مردم نمیدید؟ ادارات دولتی همه زمینها رو صاحب شدن حالا پای مردم که میاد وسط زمین گیر نمیاد؟؟؟؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۲
 12. محمد گفت:

  اعلام کردن کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند آورده اولیه واریز نکنند چرا الان خبری ازش نیست…این همه پول بانک‌ها کجا خرج میشه خونه درست کنن قسطی تحویل مردم بدن …البته اون کسانی که واقعا خونه ندارن

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۵
  • علی گفت:

   سلام خسته نباشید…ما ثبت نام کردیم رد درخواست خورده، چون شناسنامه رو اسکن نکردیم…الان واسه ما بارگذاری مدارک مشکل پیدا کرده، یه کاری کنید که بتونیم درست کنیم. نمیدونم چرا زاهدان ثبت نامی نداره.

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
 13. همدان گفت:

  مگه دولت نگفته متری چهار میلیون و هفتصد و پنجاه. یعنی یک واحد صد متری میشه حدود پانصد میلیون .. .پس اینا که سیصد و پنجاه میلیون رو وام میده الباقی یه خونه صد متری میشه صد و بیست و پنج میلیون ..اونوقت چطوری میگن باید سیصد میلیون آورده بیاری؟؟؟؟؟

  موافقم ۵۲
  مخالفم ۴
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×