سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

اختصاص ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت به جاماندگان مشمول

بیش از ۲ میلیون مددجوی بهزیستی از  دریافت سهام عدالت جاماندن!!

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص وجود بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارمددجوی تحت پوشش بهزیستی جامانده از دریافت سهام عدالت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش اعلام شد که طبق تصویب‌نامه هیات وزیران با معرفی افرادی که به عنوان جامانده سهام عدالت شناسایی شده‌اند، میزان سهامی که به این افراد اختصاص خواهد یافت و نام شرکت‌هایی که سهام خود را به جاماندگان تخصیص می‌دهند، مشخص شد. طبق این تصویب نامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مکلف شد در مرحله اول از محل باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در بنگاه‌های قابل واگذاری نسبت به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک اول ایثارگران اقدام کند.

علیرضا انجلاسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به موضوع اجرای بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و جمعیت افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و سه دهک اول ایثارگران، اظهار کرد: در این زمینه سازمان بهزیستی کشور براساس تقاطع‌سنجی با سامانه سازمان خصوصی‌سازی نسبت به شناسایی افراد تحت پوشش فاقد سهام عدالت اقدام خواهد کرد و پس از آن سازمان خصوصی‌سازی نسبت به تخصیص سهام اقدام می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که تاکنون بهزیستی لیستی از جا ماندگان تحت پوشش سهام عدالت به دولت ارسال کرده بود؟ توضیح داد: پیش از این یکبار توسط حوزه فناوری سازمان بهزیستی کشور تقاطع سنجی با سامانه‌های مربوطه انجام شده اما با این آیین‌نامه نیاز به ارسال مجدد لیست کل مددجویان جهت شناسایی جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش است.

بنابر اظهارات انجلاسی، هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی فاقد سهام عدالت هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور افزود: سهام قابل واگذاری مربوط به سه بانک (صادرات، ملت و تجارت) و دو شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.

به گفته انجلاسی، مبلغ سهام مورد واگذاری با ۵۰ در صد تخفیف معادل ۱۰ میلیون تومان بوده که در یک بازه ۱۰ ساله اقساط آن مستهلک می‌شود.


(۱۴۰۱/۰۶/۹) سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص سهام عدالت، گفت: دولت طبق قانون بودجه سال جاری مکلف است به جاماندگان دو دهک کم درآمد شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی سهام عدالت اختصاص دهد که تا آخر سال این کار انجام خواهد شد.

سهام عدالت برای افراد جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی

سهام عدالت جاماندگان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی

به گزارش فارس، وزیر امور اقتصادی و دارایی، ادامه داد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ دو تکلیف به دولت سپرده شده است، یکی اینکه افراد جامانده تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی که جاه مانده‌اند، سهام عدالت به آنها اختصاص یابد و دوم اینکه سایر اشخاص جا مانده در ۶ دهک کم‌درآمدی جامعه که سهام عدالت ندارند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم قرار ندارند.

وی، تصریح کرد: در گام اول اولویت به گروه اول یعنی افراد جامانده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که باید سهام عدالت به آنها اختصاص داده شود برای این منظور پیش‌نویسی تهیه کرده‌ایم و این پیش‌نویس در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد. در مرحله ارائه به هیأت دولت قرار دارد. قرار است به ۳ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی که سهام عدالت ندارند، به ازای هر نفر ۱۰ میلیون تومان از سهام شرکت‌های دولتی تخصیص یابد.

مطلع شوید: آخرین اخبار سهام عدالت در ۲۴ ساعت گذشته

سهام عدالت برای جاماندگان ۶ دهک کم‌درآمد جامعه

خاندوزی، یادآور شد: دسته دوم افرادی از ۶ دهک کم‌درآمد جامعه هستند که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار ندارند و سهام عدالت هم به آنها  اختصاص نیافته است. دولت همچنین طبق برآورد ۱۳۰ هزار میلیارد  تومان به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و صندوق تأمین اجتماعی بدهکار است که امسال باید بدهی خود را بپردازد. بنابراین اول باید تکالیف خود به صندوق بازنشستگی و تأمین اجتماعی را بدهد و بعد ببینیم چقدر سهام دولتی می‌ماند که از مابقی آن سهام برای تعیین تکلیف افراد جا مانده از ۶ دهک درآمدی سهام عدالت اختصاص داده شود، اما هنوز مصوبه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 11, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. رقیه اکبری گفت:

    عضو کمیته امداد هستم اما متاسفانه سهام ندارم، امکان ثبت نام هم که نذاشتید چیکار باید بکنم

  2. بازنشسته گفت:

    چرا دولت خدمتگذار، تکلیف آنهایی که سهام عدالت ندارند را روشن نمیکند و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و مدیر عامل تامین اجتماعی چرا پیگیر این قضیه نیست و چرا ۲۵ درصد متناسب سازی و ترمیم حقوق ما بازنشستگان تامین اجتماعی را اجرا و پرداخت نمیکنید اقای وزیر کار و شورای عالی کار و نمایندگان کانون پیگیر باشید تا آخر دی ماه بتوانیم ۲۵ درصد متناسب سازی را بگیریم.

    موافقم ۶
    مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>