یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

زمان واریز یارانه خرداد ۱۴۰۲ اعلام شد

زمان واریز یارانه

یارانه خرداد کی واریز می شود؟

اطلاعیه شماره ۲۱ سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه مرحله ۱۴۸ ( خردادماه ) از ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ خرداد ماه قابل برداشت است.
یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۴۷ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۲ به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۰ خرداد ماه قابل برداشت است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، در این اطلاعیه آمده است:

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۴۶ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مطابق معمول، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ خرداد ماه قابل برداشت است.

یارانه خرداد ۱۴۰۲ نقدی است؟

با توجه به اظهار نظر وزیر اقتصاد در چند روز گذشته و عدم آماده سازی زیر ساخت مربوطه برای پرداخت یارانه به صورت کالابرگ به احتمال زیاد یارانه خرداد ماه به صورت نقدی  پرداخت شود.

کسر اقساط تسهیلات اربعین و وام کرونایی

در صورتیکه سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی دوم کرونا اقدام نموده‌اند، باقی مانده اقساط وام کرونا این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.

همچنین سرپرستان خانواری که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات (اربعین) را دریافت نموده اند اقساط وام اربعین به نسبت بعد خانوار از حساب ایشان کسر خواهد شد.


سازمان هدفمندی یارانه‌ ها اعلام کرد: امشب ضمن پرداخت یارانه مهر ماه ، معوقات دوره های گذشته نیز به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، این سازمان با انتشار اعلامیه‌ای اعلام کرد: یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۴۰ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مطابق معمول به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و از ساعت ۲۴ امروز (چهارشنبه ۲۰ مهرماه) قابل برداشت است.
بر همین اساس، در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد به حساب آنان واریز خواهد شد.

همچنین سرپرستان خانواری که پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا اقدام کرده‌اند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد .

واریز یارانه و معوقات به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی

این سازمان اعلام کرد در این مرحله، سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، در صورتی که در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه مهرماه ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این افرادی که تا مهرماه نسبت به ثبت نام جهت دریافت یارانه اقدام نکرده اند نیز چنانچه جزو دهک‌های اول تا نهم شناخته شده باشند یارانه مهرماه را به همراه معوقات یارانه دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده و افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

برای ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است.

سرپرستان مذکور همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت‌نام خود، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.


 ⇓ اخبار یارانه مربوط به ماه های قبل ⇓


یارانه نقدی شهریور ساعت ۲۴ امشب واریز می‌شود

(۱۴۰۱/۰۶/۲۰) به گزارش تصویر زندگی به نقل از تسنیم، با توجه به اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی کمک معیشتی بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مطابق معمول، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۰ شهریور ماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.


یارانه شهریور ماه نقدی پرداخت می‌شود

سخنگوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها گفت: هنوز دستوری مبنی بر پرداخت کالابرگ ابلاغ نشده است و یارانه شهریور هم به صورت نقدی پرداخت می‌شود
طیبه حسینی در برنامه رادیویی درمورد موضوع حذف یارانه نقدی و توزیع کالابرگ اظهارکرد: صحبت‌هایی درمورد امکان اینکه یارانه از این به بعد به صورت کالابرگ تخصیص پیدا کند بوده اما تا به این لحظه ابلاغ رسمی به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها صورت نگرفته و تا زمانی این دستور به ما داده نشود کماکان یارانه به صورت نقدی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: اگر قرار باشد تغییری در نحوه پرداخت یارانه‌ها انجام شود قطعاً اطلاع رسانی می‌شود، اما تا به الان دستوری مبنی بر تغییر پرداخت یارانه به صورت کالابرگ برای ما وصول نشده و ما یارانه را کماکان به صورت نقدی پرداخت می‌کنیم.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: طبق قانون مصوب سال ۱۴۰۱ تکلیف شده که یارانه به صورت کالابرگ الکترونیک پرداخت شود، اما شرایط و زمینه‌های انجام این کار هنوز مهیا نشده و به همین علت هم تاکنون به ما ابلاغ رسمی نشده است.

سخنگوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها گفت: هنوز دستوری مبنی بر پرداخت کالابرگ ابلاغ نشده است و یارانه شهریور هم به صورت نقدی پرداخت می‌شود


(۱۴۰۱/۰۵/۲۰) سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه مربوط به مردادماه ۱۴۰۱ برای دهک اول تا سوم به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و دهک چهارم تا نهم به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان امشب به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، در این اطلاعیه آمده است: یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۳۸ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مطابق معمول، به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۰ مردادماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

در صورتی که این سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا اقدام کرده‌اند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.

واریز یارانه به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی به دهک‌بندی و ثبت‌نامی‌های جدید

سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه مردادماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، افرادی که تا ابتدای مرداد ماه نسبت به ثبت‌نام جهت دریافت یارانه اقدام کرده اند، نیز در صورتی که جزو دهک‌های اول تا نهم شناخته شده‌اند، در این مرحله یارانه نقدی خود را دریافت می‌کنند.

همچنین سرپرستان خانواری که در مرحله ۱۳۷ (تیرماه) در زمره یارانه بگیران قرارگرفته اند(ثبت نامی های جدید و یا بازبینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) معوقات اردیبهشت و خرداد را نیز همراه یارانه مرداد ماه دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده یا افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، می‌توانند برای ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند. برای ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است.

تمامی اشخاص می‌توانند برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.


سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که مبالغ کسر شده به دلیل بازپرداخت وام کرونای سال ۱۳۹۹ بوده است.
طبق دهک بندی که از سوی دولت صورت گرفت یارانه جدید برای همه واریز نشد و کسانی که یارانه جدید برایشان واریز نشده بود در سامانه ای که از سوی دولت اعلام شده بود اعتراض خود را ثبت کردند.

زمان واریز یارانه مرداد 1401

چرا یارانه قابل برداشت نیست

پس از ثبت اعتراض مردم برای یارانه جدید دولت اعتراض ها را بررسی کرد و یارانه جدید برای مردم واریز کرد ولی غیر قابل برداشت است تا نتیجه قطعی دولت برای برداشت معوقات و جاماندگان یارانه جدید اعلام شود.

واریز یارانه مرحله ۱۳۷ از غروب روز دوشنبه بیستم تیرماه آغاز شد و طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار است تا روز جمعه ۲۴ تیر ماه ادامه پیدا کند. در این مرحله برای افراد حاضر در دهک اول تا سوم مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان واریز شد. برای مرحله ۱۳۸ یا مرداد ماه ۱۴۰۱ نیز احتمالا میزان واریزی‌ها تغییری خاصی نخواهد داشت. اما در این میان برخی از یارانه بگیران گفته اند که مرحله ۱۳۷ مبالغی کمتر از ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر دریافت کرده اند.

در پاسخ نیز سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که مبالغ کسر شده به دلیل بازپرداخت وام کرونای سال ۱۳۹۹ بوده است. در واقع مبلغ اقساط ماهانه وام کرونا ۳۵ هزار تومان است که از دو سال قبل تاکنون از حساب یارانه بگیران کسر می‌شود.

یارانه مرداد ۱۴۰۱ کی واریز می‌شود؟

در مورد زمان یارانه مرداد ۱۴۰۱ هنوز سازمان هدفمندی یارانه‌ها جزئیاتی مشخص نکرده است، اما همچون تیر ماه باید انتظار داشته باشیم که آغاز واریز یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانوار از روز پنجشنبه ۲۰ مرداد ماه باشد. پایان واریزها نیز هنوز به شکل کامل مشخص نشده، اما احتمالا بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت زمان خواهد برد.

در این میان برخی از رسانه‌ها نیز مدعی اند که در مرحله ۱۳۸، زمان واریز یارانه‌ها طولانی نخواهد شد و در یک روز خاص سرپرستان خانوار یارانه این مرحله را دریافت می‌کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 123, میانگین امتیاز: 4,21 از 5)
Loading...

۳۰ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ناشناس گفت:

  ازدولتمردان محترم خواهشمندیم که یارانه مارا به صورت نقدی پرداخت کنند که ما با این همه گرانی و تورم این یارانه دردی از مشکلات ما کم نمی‌کند؟ رو این یارانه برنامه ریزی کردیم و اگر کوپنی شود توان پرداخت قبوض برق آب و غیره را نداریم و توان رفتن به پزشک و دارو و درمان را هم نداریم. تقاضا داریم مبلغ یارانه ما را با توجه به این گرانی های و تورم افزایش چشم گیری دهید. حداقل جایی اگر کالایی را اقساطی میگیریم، بتوانیم تا حدودی پرداخت کنیم. با کوپنی کردن یارانه، ملت علی‌الخصوص مردم فقیر دچار آسیب میشوند. باتشکر.

  موافقم ۷
 2. قاسم گفت:

  سلام چرا یارانه بهمن ماه ۱۴۰۱ بانک مهر برای من واریز نشده؟ خیلی نیاز دارم

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۲
 3. حسن پهلوان گفت:

  سلام یارانه دیشب یعنی بهمن ۱۴۰۱ برای ما واریز نشد .در این گرونی و بدبختی منتظر بودم بریزن برم وام های عقب افتادم و بدم حالا دستم به کجا بنده پیش کی میتونم برم تو رو خدا پیگیری کنید با روح و روان مردم بازی نکنید خدا رو خوش نمیاد .

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳
 4. شهرام گفت:

  یارانه بهمن ماه برای من واریز نشده، در صورتی که ماه های قبل به ازای هر نفر ۳۰۰ تومان میگرفتیم. علتش چیه؟

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 5. علی عسگر حراتی گفت:

  سلام و عرض ادب، بنده جز دهک اول جامعه و یارانه بگیران هستم از زمانی که دهک بندی شد یارانه ها خانواده ما که ُسه نفر هستیم به ازای هر کدام از ما ۴۰۰ هزار دریافت میکردیم یعنی ماهی ۱۲۰۰ اما الان به مدت ۴ماهه کمتر از ۹۰۰ هزار یارانه میگیرم یعنی هر کدام ۳۰۰هزار البته با کسری وام کمتر از ۹۰۰هزار میشه عنایت بفرمایید.چرا همچین موردی برای ما پیش آمد لطفاً کمک و راهنمایی بفرمایید
  درپناه خرد

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   احتمالاً دهک بندی برای شما تغییر کرده است. از طریق سایت یا شماره اعلام شده وضعیت دهک بندی را چک کنید.

   موافقم ۷
   مخالفم ۱
 6. مصطفی گفت:

  اعلام شد امشب از ساعت ۲۴ یارانه قابل برداشت می باشد من ساعت ۲شب رفتم برای بچم شیر خشک بخرم عدم موجودی زد علت چیست از چه ساعتی یارانه قابل برداشت هست؟

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۲
 7. تتا گفت:

  سلام، ماه قبلی یارانه برا من و همسرم سه میلیون و پونصد اومد دلیلش چیه؟

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۲
  • mahnaz گفت:

   در صورتی که جدیدا برای دریافت یارانه ثبت نام کرده اید یا یارانه شما قطع شده بود و دوباره وضل شده، میتونه معوقات این چند ماه اخیر باشه

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۶
  • سام گفت:

   سلام، چرا این ماه یارانه ۳۰۰تومن اومده به حسابمون درحالی که ما جز دهک اول هستیم‌؟

   موافقم ۷
   مخالفم ۱
 8. خراسانی گفت:

  سلام ما خانواده دو نفره هستیم چرا چندین ماهه ۵۰۰ تومان برای مادرم که سرپرست خانوار هستند و عضو بهزیستی و در دهک یک قرار دارند یارانه واریز میشه، ممنون میشم جوابگو باشید

  موافقم ۹
  مخالفم ۴
 9. Hossin گفت:

  سلام ، چرا میخواید یارانه کسانی که سهمیه دلارشون رو فروختن قطع کنید، اینا که فروختن از نداری فروختن شما بهشون سهمیه دادید برید دلالا رو بگیرید اینا چه گناهی کردن سرشون کلاه رفته

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۶
 10. محمد جواد گفت:

  با سلام خسته نباشید من تازه ده روزه میشه ثبت نام کردم کی جوابش میاد چقد طول میکشه؟ ممنون یکی جواب بده

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۵
 11. علیرضا گفت:

  اینجانب علیرضا مالکی شجاع چون درآمد فرزندم را با من سنجیده اند من را جزو دهک دهم بحساب آورده اند من که یک بازنشسته هستم چرا به من یارانه نمیدن، خواهش میکنم بررسی بفرمایید

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۵
  • mahnaz گفت:

   از طریق پلیس +۱۰ یارانه فرزند خودتون رو که درآمد داره جدا کنید و مجددا در سیستم اعتراض خودتون رو ثبت کنید.

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۵
 12. مهدی گفت:

  سلام ما هم که خانواده سه نفر هستیم نفری ۴۰۰ پرداخت شد اما یارانه شهریور ماه نفری ۳۰۰ پرداخت شده است علت چیه؟

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۶
  • mahnaz گفت:

   وارد سایت حمایت معیشتی شوید و بررسی کنید. احتمالا دولت دهک بندی شما رو تغییر داده.

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۶
 13. حسن گفت:

  سلام، وقتی که یارانه اردیبهشت و خرداد رو واریز کردند ما ۲ نفر بودیم و ۸۰۰ هزار دریافت کردیم که کلا شد ۱۶۰۰ و تیرماه بعد از تولد فرزندم خانواده سه نفری شدیم ۱۲۰۰ واریز کردند دوباره مرداد ماه ۸۰۰ واریز کردند(دو نفر حساب کردند) امیدوارم یارانه شهریور رو واریز کنند کلی بدهی دارم.

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۴
 14. حسن گفت:

  خواهشا یارانه را نقدی بدید کالابرگ برا قدیم بوده نه عصر تکنولوژی

  موافقم ۶۸
  مخالفم ۳
 15. امیر رضانژاد گفت:

  سلام من و پسر جز جاماندگان یارانه بودیم که اواخر اردیبهشت ثبت نام کردیم و مرداد ماه بهمون یارانه ۸۰۰ تومان و معوقات هم یک میلیون دویست دادن درصورتی که دهک اول هستیم و برای اولین بار یارانه نقدی گرفتیم و قسط وام کرونا نداشتیم

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۴
 16. جمشید گفت:

  خدا کنه حداقل یارانه رو نقدی پرداخت کنند تا خودمون به یه زخمی بزنیم. کالابرگ وقتی آدم احتیاج به چیز دیگه ای داره به چه دردمون میخوره

  موافقم ۸۰
  مخالفم ۶
 17. زهرا گفت:

  من جزو جا ماندگان یارانه بودم که در اردیبهشت ماه در سایت اعلامی ثبت نام کردم و شماره شبای حسابی که درج کردم متعلق به بانک گردشگری هست. در حال حاضر یارانه تیر و‌ مرداد واریز شده اما هیچ پولی به حساب من نیومده چون میگن بانک خصوصی معرفی کردی باید تغییر حساب ثبت کنی، کسی میدونه برا ویرایش شماره حساب چکار باید کنم؟

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۵
 18. حسین گفت:

  سلام بنده از جاماندگان یارانه بودم که در اوایل سال پس اعلام ثبت نام جدید توسط دولت، ثبت نام کردم با گذشت چهار دوره جاماندن و عدم دریافت یارانه در بیست مرداد اولین یارانه ام را دولت برام محبت کرد واریز کرد اما به علت مسدود بودن حساب بانکی ام‌ که در روز قبلش یعنی نوزدهم فتا مسدود کرده بود روز بیستم بعد از واریز اولین یارانه ام توسط سازمان هدفمندی به خزانه برگشت میخورد که بنده در روز بیست و یکم حساب یارانه ایم را تغییر دادم.
  بنده بارها به سازمان هدفمندی تقاضای بررسی دادم و حتی گفته ام که حسابم را عوض کردم‌ که مشکلی برای واریز نباشد آیا نباید مجددا اولین یارانه ام را دریافت کنم؟ کارمند سازمان بهم میگه رفته به خزانه باید قیدش را بزنید.
  خدا شاهد هست من زیر خط فقر زندگی میکنم، تو همین مملکت هستم و من هم دارم با این گرانی‌ها روزم را سر میکنم. هنوز یارانه معوقه سه دوره پیشم را هم نگرفته ام. ازتون خواهش میکنم رسیدگی کنید اگر در مشکلات در کنار مردم‌ هستید.

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۴
 19. م د گفت:

  چرا یارانه ما که از اول ۴۰۰ هزار تومان بود الان شده ۳۰۰ هزار تومان در صورتی که نه خانه ای به اسم سرپرست داریم و نه ماشین. از قشر ضعیف جامعه هستیم و خودم هم زیر پوشش کمیته امداد هستم. آیا این ناحقی نیست که از ما که قشر ضعیف هستیم کم کنند و به اونها که خانه و ماشین و حقوق میگیرند بدهند چرا درست تحقیق نمی‌کنند؟

  موافقم ۶۶
  مخالفم ۷
  • افشاری هستم گفت:

   یارانه مارو هم ماه اول چهار صد هزار تومان بود ولی از ماه دوم تغییر کرد و شد سیصد هزار تومان درحالی که نه خانه ای داریم نه ماشینی همسرم کارگر ساختمانیه نمیدونم بر چه مبنایی شما بررسی میکنید و تحقیق می کنید در حالی که ما از خانواده های جز سه دهک اول هستیم و مستاجر و همسرم دو ماهه که بخاطر سرما بیکاره ولی یارانه ما سیصد هزار شده تعجب کردنی نیست؟ انصافه بکی ماشین خونه درآمد و حقوق ماهیانه داره و سفر خارجی میره سیصد بگیره ما هم با کمترین امکانات معیشتی سیصد تومن؟

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۵
  • ارنیکا گفت:

   سلام نوشتن یارانه نقدی از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه قابل برداشت هست ولی برای کارتم موجودی گرفتم هنوز چیزی برامون پرداخت نکردن، کسی میدونه علت چیه؟

   موافقم ۹
   مخالفم ۲
 20. علی اصغر گفت:

  سلام. چرا درست بررسی نمی‌کنید. چون اگر بررسی میکردید متوجه میشدید که بنده باز نشسته حداقل بگیر هستم. سهام عدالت نداریم ماشینی که در سامانه به نام من نشون میده، سالها پیش فروش رفته و پلاکش هم فک شده، سفر خارج هم نداشتیم خواهشاً بررسی کنید. چهار ماه است هنوز میگویید در حال بررسی است. دولت قبلی زیر یک ماه بررسی میکرد چرا شما بعد از چهار ماه هنوز میگویید در حال بررسی است.‌ تو را به خدا انسانی بررسی کنید این همه ما را بازی ندهید. شاید من در دهک یک تا سه باشم.

  موافقم ۵۶
  مخالفم ۹

ارسال دیدگاه شما

×