چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 13:08 - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 232695
 • خبرنگار : 50001

لزوم افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری

خبر خوش سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان

(۱۴۰۱/۰۵/۲۵) سخنگوی دولت در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری، تصریح کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیش از این پیشنهادی برای افزایش حقوق این عزیزان ارائه داده بود و با سازمان برنامه و بودجه جلسات مشترکی تشکیل شد و افزایش حقوق کارمندان دولت با تمرکز بر افرادی که دریافتی پایین‌تری دارند پیشنهاد شد و باید این پیشنهاد مراحل نهایی خود را طی کند تا امکان اجرایی شدن آن فراهم شود؛ پیش‌بینی ما این است تا پایان ماه آینده این موضوع فراهم شود.


جزئیات پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت

بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز مشمول پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق خواهند بود.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، پیشنهاد افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان در یک الگوی جدید به هیئت دولت ارائه شده است.

این پیشنهاد را سازمان‌های «اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» با هدف بهبود و کمک به معیشت کارمندان، بازنشستگان کشوری، لشکری و افزایش قدرت خرید، ارائه کرده‌اند و در روز‌های آینده، روال قانونی تأیید آن انجام خواهد شد.

عادلانه‌سازی پرداخت‌ها، افزایش قدرت خرید و همچنین کمک به حفظ بنیان خانواده در راستای قانون جوانی جمعیت کشور، از اهداف این پیشنهاد عنوان شده است.

الگوی جدید پیشنهادی، این‌گونه است که معادل ریالی امتیازاتی که برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت با عنوان متناسب‌سازی حقوق به صورت ثابت در احکام کارگزینی در نظر گرفته می‌شود، به حقوق افزوده خواهد شد.

بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز بر اساس جزء ۲ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور، مشمول این افزایش حقوق خواهند بود.

افزایش کمک هزینه اولاد و حق عائله‌مندی

همچنین در راستای اجرای ماده ۱۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مطابق این پیشنهاد، کمک هزینه اولاد و حق عائله‌مندی همه گروه‌های حقوق‌بگیر در دستگاه‌هایی که در ماده ۲۹ قانون برنامه پنج‌ ساله ششم توسعه مطرح شده و همچنین نیرو‌های مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی (به استثنای مشمولان قانون کار)، کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات، افزایش خواهد یافت.


افزایش حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری

(۱۴۰۱/۰۵/۲۳) سازمان‌های “امور اداری و استخدامی” و “برنامه و بودجه” الگوی جدیدی از افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان را به هیئت دولت ارائه کردند.
به گزارش ایمنا، سازمان‌های “امور اداری و استخدامی” و “برنامه و بودجه” در پیشنهادی مشترک، الگوی جدیدی از افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان را جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به دولت ارائه کرده‌اند.

این پیشنهاد با هدف بهبود و کمک به معیشت کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشگری و ارتقای قدرت خرید آنها به دولت ارائه شده است و در روزهای آینده روال قانونی تأیید آن طی خواهد شد.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم افزایش حقوق بازنشستگان لشکری تاکید کرد و گفت: بازنشستگان این امکان را ندارند که مانند شاغلان از کارانه‌، اضافه کار و حق ماموریت‌ها برخوردار شوند بنابراین بهتر است بازنگری در زمینه افزایش حقوق این اقشار صورت گیرد.

افزایش حقوق بازنشستگان لشکری

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، علیرضا زندیان اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت کالاها در بازار، میزان تورم و کاهش قدرت خرید مردم، حقوق پرداختی به بازنشستگان کافی نیست و هزینه زندگی آنها را تامین نمی‌کند.

وی با اشاره به لزوم افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، ادامه داد: باید در میزان پرداخت حقوق به بازنشستگان لشکری و کشوری نیز تجدید نظر شود چرا که افزایش ۱۰ درصدی حقوق با نرخ تورم تناسبی ندارد، مخصوصاً برای بازنشسته‌ها با حقوق پایین.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان از ایجاد عدالت و افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد بازنشستگان این امکان را ندارند که مانند شاغلان از کارانه‌، اضافه کار و حق ماموریت‌ها برخوردار شوند بنابراین بهتر است بازنگری در زمینه افزایش حقوق این اقشار صورت گیرد و امیدواریم بتوانیم در این زمینه شاهد بهبود شرایط باشیم.

منبع: خانه ملت

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 83, میانگین امتیاز: 3,95 از 5)
Loading...

۲۴ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ستاره گفت:

  با سلام و درود فراوان خدمت شما…
  حقوق بازنشستگان فرهنگی و کشوری بدون افزایش واریز گردید… باسپاس

  موافقم ۱
 2. ایرانی گفت:

  با سلام، نمایندگان محترم مجلس و مسئولین بی خیال سازمان بازنشستگی نیرو‌های مسلح بجای شعار دادن به فکر افزایش حقوق قانونی بازنشستگان لشکری باشید. همه می‌دانید حقوق ما کم است و اکثر پرسنل بازنشسته بیمار یا فاقد مسکن و مشکلات فرزندانشان را دارند.
  تا کی میخواهید دست رنج و زحمت قشر بازنشسته را پایمال کنید. از خدا بترسید، آه خانواده‌ها گریبان گیرتان خواهد شد. خودتان میخورید می‌خوابید انواع اقسام کد و اضافه کاری به خودتان میزنید. با وجود شعارهایتان مبنی بر اینکه درد پرسنل بازنشسته را میدانید شبها چطور خوابتان میبرد،وقتی فرزند بازنشسته با شکم خالی میخوابد.
  از مسئولین تامین اجتماعی یاد بگیرد که افزایش حقوق بازنشستگان را به نتیجه رساندند ولی شما نمیتوانید. واقعاً خیلی ضعیف و بی خیال و به فکر میزهایتان هستید. جناب سردار گودرزی شما که فرد انقلابی هستید و با نظامیان بازنشسته در زمان جنگ و بعد جنگ که در مناطق عملیاتی بودند و دور از خانواده در یک سنگر بودید، شما دیگر چرا ؟! انتظار از شما بیشتر بود ولی شما هم نا امیدمان کردید.
  خدا بالا سرمان هست همیشه . بیش از این حقوق ما رو زیر پا له نکنید، از خدا بترسید. ما فقط خدا رو داریم و لعنت خدا به مسئولین بی کفایت سازمان و … .خدایا شاهد باش و خودت قضاوت کن، ما فقط به تو توکل می کنیم.

  موافقم ۶
 3. حسین گفت:

  سلام شما را به خدا بداد قشر زحمت کش نیروهای مسلح برسید نگذارید پس از سی سال خدمت صادقانه به این مرز بوم و زندگی محترمانه، حالا نباید شرمنده داماد و عروس نوه بشویم

  موافقم ۱۲
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>