یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

فیش حقوقی شهریورماه بازنشستگان تامین اجتماعی صادر شد

بالاخره افزایش ۳۸درصدی باضافه ۵۱۵۰۰۰ تومن در حقوق بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی اعمال شد و فیش حقوق صادر و قابل رویت برای بازنشستگان در سایت شد. همه این عزیزان می توانند با سیستم eservices.tamin.ir سرو فیش حقوقش خود را مشاهده و از میزان افزایش قانونی اعمال شده باخبر شوند. آموزش دریافت فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را ببینید.


احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی صادر شده

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای پایانی هفته گذشته، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح در روزهای آینده خبر داد. علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران) در این رابطه می‌گوید: طبق اخبار دریافتی ما در کانون، احکام جدید بازنشستگان کارگری صادر شده است.

او اضافه می‌کند: بازنشستگان می‌توانند در دو سه روز آینده این احکام را روی سامانه مربوطه ببینند و آن‌ها را دریافت کنند.

عیوضی در مورد فیش‌های حقوقی شهریور گفت: فیش‌های حقوقی نیز به زودی براساس احکام جدید بازنشستگان صادر خواهد شد؛ طبق اطلاعات ما همه‌ی این کارها در هفته‌ی جاری انجام می‌شود.

زمان پرداخت مستمری شهریورماه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

این عضو کانون بازنشستگان در ارتباط با پرداخت مستمری شهریور مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت مستمری شهریور براساس احکام و فیش حقوقی جدید، از بیستم شهریور آغاز می‌شود؛ پرداخت مستمری‌ها مثل همیشه براساس حروف الفبا است و از روز بیستم به امید خدا کلید می‌خورد.

هنوز اطلاعاتی در ارتباط با زمان پرداخت معوقات بازنشستگان که مربوط به مابه‌التفاوت پنج ماه اول سال است، بیرون نیامده این در حالیست که مدیرعامل سازمان وعده داد این اتفاق  به زودی می‌افتد و بازنشستگان نگران پرداخت معوقات خود نباشند.


سرپرست وزارت رفاه از افزایش ۳۸ درصدی به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان حقوق بازنشستگان در سایر سطوح خبر داد و گفت: این افزایش از شهریور ماه اعمال می‌شود.

تامین‌ اجتماعی
محمدهادی زاهدی‌وفا در نشست کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در بندرانزلی، جزئیات تصمیم دولت برای بازنگری در میزان افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

زاهدی‌وفا با اعلام این مطلب که احکام اصلاح‌شده از شهریور اعمال‌شده و افزایش مطابق با مصوبه شورای عالی کار و هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد، گفت: دولت در این زمینه می‌خواست تصمیم دوباره در مجموعه سازمان تأمین اجتماعی گرفته شود و به همین جهت کار را به وزرای عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی سپرد.

وی تصریح کرد: دولت برای سایر اقشار و بهبود وضعیت معیشت این افراد نیز برنامه دارد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود محدودیت بودجه‌ای دولت در سال جاری گفت: بنابراین برای هر تصمیمی که وزرای عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی باید اتخاذ می‌کردند نیاز به کار کارشناسی دقیق بود تا در نهایت توانستیم سقف آنچه در ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی آمده اعمال کنیم که همان مصوبه شورای عالی کار و هیئت مدیره تأمین اجتماعی بوده است.

صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریور ماه

زاهدی وفا اعلام کرد: احکام اصلاح‌شده بر این مبنا از شهریورماه در پرونده شخصی بازنشستگان تأمین اجتماعی اصلاح و حقوق براساس آن از همان ماه، جاری خواهد شد.

سرپرست وزارت کار با اشاره به دیگر برنامه این وزارتخانه در خصوص بازنشستگان گفت: علاوه بر این از بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی کمک می‌خواهیم تا در هر استانی یک شرکت سرمایه‌گذاری برای پیشرفت کشور تأسیس کنند و اولویت پذیره‌نویسی در آن شرکت سرمایه‌گذاری، بازنشستگان و سپس کارگران هستند؛ پیش‌بینی شده تا بانک رفاه آورده اولیه برای هسته‌های این شرکت را فراهم کند و بازنشستگان و کارگران و کارمندان ما می‌توانند به صورت یکجا و قسطی سهام آن را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه تکلیف جدی ما این است که حتماً بازنشستگان و کارگران تا پایان این دولت واجد خانه ملکی باشند، افزود: در هر استان پیگیر آن هستیم که صندوق‌های زمین و ساختمان را طبق ماده ۵ قانون جهش تولید مسکن تأسیس کنیم و بازنشستگان می‌توانند سهام آن صندوق‌ها را با روش‌های تسهیل کننده خریداری کرده و در ادامه با افزایش سرمایه می‌توانند سهام خود را به مسکن تبدیل کنند و این کمکی به پروژه مسکن ملی است که براساس تفاهم‌نامه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی است.

سرپرست وزارت کار با بیان اینکه ما در تفاهم‌نامه خود با وزارت راه و شهرسازی تعهد کردیم که ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ارائه دهیم، اظهار کرد: ما در زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هم تولیدکنندگان مصالح و مواد اولیه را داریم و هم شرکت‌های پیمانکاری فعال در این زمینه وجود دارند، لذا در صورت هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و اقشار هزینه این کار برای ما کمتر خواهد بود و این باعث می‌شود افراد فاقد مسکن در این مکانیزم خانه‌دار شوند یا اگر خانه‌دار هستند، برای فرزندان خود خانه تهیه کنند.

وی با بیان اینکه در این زمینه از تجربه ۳۰ ساله بازنشستگان تأمین اجتماعی استفاده می‌کنیم و قرار است این شرکت‌های سرمایه‌گذاری به صورت تعاونی اداره شوند، گفت: ما تکلیفی بنابر قانون داریم تا بخش تعاون را گسترش دهیم و این شرکت‌های تعاونی زیر نظر مقامات هر استان باید تشکیل شود و استانداران بر کیفیت مدیریت این تعاونی‌ها نظارت داشته باشند و قرار نیست منابع فقط از مرکز به استان‌ها تزریق شود بلکه خود استان‌ها باید بتوانند در زمینه سرمایه‌گذاری مولد شوند.

مستمری بازنشستگان غیرحداقلی بگیر چقدر تغییر می کند؟

زاهدی‌وفا با اشاره به دلایل تأخیر دولت در زمینه تصویب حقوق بازنشستگان گفت: در زمینه پرداخت حقوق افزایش‌یافته بازنشستگان مشکل کمبود منابع نداریم اما منابع تأمین اجتماعی بیشتر «تعهدی» است و بحث نقد شدن این منابع نیاز به کار و زمان داشت و به همین علت کار با تأخیر انجام شد تا پرداخت‌ها انجام شود. بر این اساس بازنشستگان سایر سطوح در شهریورماه، مطابق مصوبه شورای‌ عالی کار یعنی افزایش ۳۸ درصد به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان را دریافت خواهند کرد.

وی با بیان این مطلب که دولت اگر بخواهد سهامی را از فروش املاک و اموال خود عرضه کند، اولویتش بازنشستگان و کارگران هستند، ادامه داد: این دارایی‌ها قطعاً حکم دارایی بین نسلی را خواهد داشت و برای فرزندان بازنشستگان باید بماند و به همین دلیل برای حفظ این دارایی‌ها در صندوق‌های مشارکتی، لازم است همه دوستان بازنشسته مشارکت کنند و در تمامی استان‌ها با ما همکاری داشته باشند. لذا در مدیریت تعاونی‌ها و صندوق‌ها قرار نیست که دولت یک طرف میز باشد و بازنشستگان یک طرف بلکه همه باید دور یک میز به مشارکت در زمینه مدیریت برنامه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری بپردازیم.

زاهدی‌وفا تصریح کرد: طبق توصیه‌های مکتب اسلام ما باید همواره‌ شأن و منزلت بزرگان را رعایت کنیم و این موضوع باید خود را در عمل نشان دهد لذا در بسیاری مواقع بنده تمایل داشتم به جای واژه بازنشسته از واژه «پیشکسوت» برای بازنشستگان عزیز استفاده کنم و امیدواریم در ادامه آرامش و رفاه بیشتری برای این جوانان گذشته و امید بیشتر به تداوم زندگی فراهم شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 10, میانگین امتیاز: 4,30 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. محمد (بازنشسته تامین اجتماعی) گفت:

  ببینید خیلی جالب است بازنشستگان تامین اجتماعی پنج ماه با لجبازی هیئت دولت خون دل خوردند، نامه نوشتند، اعتراض کردند. به رهبری متوسل شدند به مجلس متوسل شدند. کتک خوردند، براشون پرونده سازی شد. زندان رفتند.
  از سوی دولت مورد تمسخر قرار گرفتند، باره ها دستور دادند قول دادند وعده دادند، به شعور بازنشستگان کارگری اهانت کردند تا به همین ماه سال کشاندند.
  همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در سال ۱۴۰۱ اعمال نکردند، گاهی به نعل زدند گاهی به میخ. به بازنشسته‌ها کممحلی کردند به خودشان حتی صدا و سیما اجازه ندادن ببینند درد و مرگ و درخواست بازنشستگان کارگری چیست تا اینکه بالاخره از روی ناچاری اعلام کردند ولی تبعیض را نگاه کنید، نگاه دوگانه را ببینید. دید مسئولین محترم را نسبت به مردم ببینید.
  حقوق بازنشستگان کارگری را که از بیت المال نیست و حاصل سرمایه گذاری و پرداخت بیمه چند ساله همین بازنشستگان کارگری است را با خون به دل کردن بازنشسته ها بدهند، نصف و نیمه بدون همسان سازی. این آقایان باید چه توقعی از کارگران و بازنشستگان فردا برای تولید بیشتر و باکیفیت‌تر دارند. تازه هر روز همین کارگران را از شرکت‌ها تعدیل می کنند ولی تاکنون کدام کارمندی را بعد چند سال سابقه بیرون کردند.
  بحث من کارمندان و کارکنان محترم نیست بحث نگاه و عمل تبعیض آمیز دولتمردان در حق جامعه ی بی پناه ولی زحمتکش تامین اجتماعی است جامعه ای که فقط کار میخواهند، حقوق ناچیز برای گذران زندگی میخواهند نه از دولت از زور و بازوی خودشان.
  آیا روزی هست که کارگری به خاطر حادثه جان نباخته باشد چرا چون کار با کار فرق میکند فلز داغ گداخته آلوده به خاک و روغن و دود با کاغذ سفید و خودکار چند گرمی فرق میکند چه بسا که در این زمان همین بی پناهان جویای کار قراردادی اگر سوادی بیشتر نداشته باشند کمتر ندارند ولی چرا هیئت محترم وزیران با مجلس برای تدوین قانون برای حمایت از قشر زحمتکش همکاری نمیکند
  چرا مجلسیان منتظرند تا فریاد انسان‌های بیگناه با ضرب باتوم خاموش شود. آقایان مسلمان، آقایان مسئولین کشور، آقایان انقلابی بس است تبعیض بس است. رسانه محترم تصویر زندگی لطفاً صدای این بنده‌ی حقیر زحمتکش و بازنشسته ی کارگری را به گوش مسئولین محترم برسان که فرزندان تحصیل کرده ی اینجانب با مدرک فوق لیسانس که با خون دل خوردن من به اینجا رسیده، بیکار است چون کارگر بودم اگر کارمند دولت بودم حتما دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران کار داشت .

  موافقم ۹

ارسال دیدگاه شما

×
/a>