یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

اعطای پلاک ویژه معلولان برای اعضای خانواده

پلاک ویژه معلولان

مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که از این پس خانواده افراد دارای معلولیت ذهنی شدید و خیلی شدید و همچنین خانواده افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی متوسط، شدید و خیلی شدیدی که قادر به رانندگی نیستند می‌توانند از امتیاز پلاک ویژه خودروی افراد دارای معلولیت بهره‌مند شوند.

علیرضا انجلاسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بهره‌مندی از پلاک ویژه برای افراد دارای معلولیت مزایای خاصی دارد، اظهار کرد: تاکنون تنها افرادی که دارای معلولیت جسمی حرکتی متوسط، شدید و خیلی شدید که قادر به رانندگی و دارای گواهی‌نامه رانندگی بودند می‌توانستند از این امتیاز برخوردار شوند و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که قادر به رانندگی نیستند و مشکلات زیادی برای تردد در سطح شهر دارند از این امتیاز بی‌بهره بودند که بر اساس توافق بعمل آمده با پلیس راهور امکان بهره‌مندی خانواده افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید از پلاک ویژه فراهم آمده است.

وی افزود: بر اساس توافق به عمل آمده با پلیس راهور با اعطای این امتیاز به یکی از اعضای خانواده این افراد شامل پدر یا مادر یا خواهر یا برادر یا همسر و یا فرزند این مشکل برطرف خواهد شد.

انجلاسی یادآور شد: بر این اساس در صورتی که فرد مالک خودرو دارای معلولیت جسمی حرکتی با شدت معلولیت متوسط، شدید و یا خیلی شدید به دلیل عدم توانایی جسمانی قادر به رانندگی نیست، یکی از اعضای خانواده شامل همسر یا فرزند یا پدر یا مادر یا برادر و یا خواهر به عنوان راننده، جهت اخذ پلاک ویژه معرفی می‌شود و در خصوص افراد دارای معلولیت ذهنی شدید و خیلی شدید هم یکی از افراد درجه یک نسبی این فرد شامل پدر یا مادر یا خواهر یا برادر که مالک خودروی سواری هستند می‌توانند پلاک ویژه دریافت کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 11, میانگین امتیاز: 3,64 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. احمدی گفت:

    سلام، یک سال هست اقدام کردم برای پلاک ویژه معلولین ولی خبری نیست

  2. حسین گفت:

    ببخشید من رفتم به سازمان بهزیستی دکتر منو معاینه کرد، چهار بار کمرم تحت عمل جراحی قرار گرفته و آخرین بار عمل روی پای چپم جواب نداد و پام هیچ حسی نداره. دکتر بهزیستی معلولیت خفیف برای پای چپم زده و خوب نمیتوانم کلاچ و ترمز بگیرم آیا به من پلاک ویژه معلولین میدن؟ من با عصا راه میروم

    موافقم ۲

ارسال دیدگاه شما

×
/a>