یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

وام ۲۰۰ میلیونی ودیعه یا خرید مسکن به خانواده‌ دارای سه فرزند

نمایندگان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ مصوب کردند که به خانواده‌ های فاقد مسکن که از ابتدای سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌ شوند ۲۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن پرداخت شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.

نمایندگان در ۹ روز گذشته و در ۳ شیفت ۱۸ تبصره از لایحه بودجه را بررسی کرده اند که در ادامه جزئیات یکی از مصوبات آنها را می‌خوانیم:وکلای ملت در جلسه امروز با اکثریت آرا با جزء ۳ بند (الف) تبصره ۱۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

هیچ بانکی حق دریافت سند خانه برای پرداخت وام اجاره ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: هیچ بانکی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن حق ندارد از متقاضیان ضامن و با سند خانه درخواست کند.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در صورت مشاهده در یافت سند خانه از متقاضیان وام  ودیعه مسکن  توسط بانک‌ها، بلافاصله با آنها طبق قانون برخورد خواهد شد و همچنین طبق مصوبه هیئت دولت بانک‌ها برای پرداخت چنین تسهیلاتی نباید ضامن و یا وثیقه‌ای دریافت کنند و نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد است.

او می‌گوید: متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن در صورتی که سند خانه برای ضمانت داشتند چه نیازی به دریافت تسهیلات ودیعه دارد که بخواهد آن را به بانک اعطا کند.

روز گذشته در فضای مجازی مطرح شده بود که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن از متقاضیان سند خانه درخواست می‌کنند که همین امر باعث نارضایتی متقاضیان شده بود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 6, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. امیر گفت:

    باسلام بانک‌ها اصلا به مصوبه دولت درمورد وام ودیعه مسکن توجه نمی‌کنند و براشون مهم نیست. بنده برای دریافت وام ۴۰ میلیونی ودیعه مسکن ۱۰۰میلیون سفته و یک ضامن کارمند با نامه کسر حقوق بردم الان هم بهانه آوردن که ضامن شما چون ضامن دونفر دیگر هست و اون بنده خداها اقساط عقب افتاده دارند. وام شامل شما نمیشود. و باید اون دونفر اقساط شون رو پرداخت کنند تا ضامن شما بتواند برای دریافت این وام ضمانت شما را کند. خلاصه بانک‌ها به هر طریقی شده وام گیرندگان را اذیت می‌کنند و سنگ جلوی پاهایشان می‌ندازند. ولی بعضیا به راحتی وام‌های میلیاردی دریافت می‌کنند. توی ایران واقعا وام گیرندگان خرد که دنبال وام‌های ناچیز هستند مورد اذیت قرار می‌گیرند تا جایی که از گرفتن وام پشیمان میشوند.

    موافقم ۱۵

ارسال دیدگاه شما

×