دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

ثبت نام وام ازدواج سال ۱۴۰۱ + شرایط دریافت و اقساط

سرانجام پرونده تصمیم‌گیری درباره وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ بسته شد و با وجود انتقادهای سیستم بانکی مبنی بر عدم توانایی در پرداخت مبالغ و همچنین گلایه‌های وزارت ورزش که این مبالغ وام ازدواج، جوانان را بدهکارتر می‌کند مبلغ وام ازدواج افزایش یافت.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از ۰۱‏/۰۱‏/۱۳۹۷ بوده است، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون (۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله است.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر ۲۵ سال و زوجه های زیر ۲۳ سال یک میلیارد و پانصد میلیون (۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.
تمامی بانک ها موظفند به صورت ماهانه، تعداد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداختی و تعداد افراد در نوبت دریافت این تسهیلات را به صورت عمومی اعلام کنند.
همچنین، با توجه به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افراد مندرج در قانون یاد شده مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی هستند.

مراحل دریافت وام ازدواج در سال ۱۴۰۱

۱ – شرایط عمومی متقاضیان وام ازدواج

 1. دارا بودن  تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .
 2. به هر یک از زوجـــین مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.
 • تبصره ۱ : به هر یک از زوجین مبلغ  یک میلیارد و دویست میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .
 • تبصره ۲ : به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ  ۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .
 • تبصره ۳ :  کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده ، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد .
 • تبصره ۴ :  اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .
 1. دارا بودن کارت ملی ( موقت یا دایم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی .
 2. با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد)
 3. به استناد مفاد بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۰۱‏/۰۱‏/۱۳۹۷ می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.
 4. چنانچه متقاضیان قبل از سال ۱۳۹۷ ازدواج نموده و در صف سامانه ازدواج در انتظار اخذ وام باشند، صرفاً مشمول سقف فردی ۵۰۰ میلیون ریال خواهند شد.

۲ – مدارک مورد نیاز برای وام ازدواج

 • اصل و کپی سند ازدواج .
 • اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .
 • اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .
 • اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .
 • اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن .
 • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .
 • کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام .

۳ – شرایط ضامن برای وام ازدواج

 1. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها، مبلغ هفتصد میلیون (۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت ده ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.
 2. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.‏

۴ – روش ثبت نام وام ازدواج

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط فوق می‌باشند ، ابتدا باید از طریق همین سایت ثبت نـام کرده  و فرم مربوطه را تکمیل نمایند که در صورت موفقیت آمیِز بودن مراحل ثبت نام ، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی می‌باشد ، به شخص ثبت نام کننده داده می‌شود

متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام  می‌گردد ، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام نمایند . بدیـهی است در صورت عدم مــــراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده ، ثبت نـام آنهاکان لم یکن تلقی می‌گردد .

۵ – مدت زمان بازپرداخت ازدواج و سود آن

 • – مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۲۰ماهه با اقساط مساوی بوده و سررسید اولین قسط ، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور می‌باشد .
 • – نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۴ (چهار) درصد تعیین می‌گردد .

اقساط وام ازدواج چقدر است؟

مبلغ وام ازدواج برای هر یک از زوج‌ها ۱۲۰ میلیون تومان است اما به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

بنابراین مثلا اگر زوج ۲۴ سال و زوجه ۲۳ سال سن داشته باشند مجموعا به انها ۳۰۰ میلیون تومان وام تعلق میگیرد لی اگر زوج ۲۴ و زوجه هم ۲۴ ساله باشند جمعا به انها ۲۷۰ میلیون تومان وام تعلق میگیرد.

توجه شود که مبلغ وام در در تمام موارد بالا، در صورتی‌که یکی از زن و شوهر یا هر دو، ایثارگر (یعنی جانبازان، آزاده و فرزندان آنان و فرزندان شاهد) باشند، ۲ برابر خواهد شد.

اقساط این وام بلافاصله بعد از پرداخت شروع میشود و مدت زمان بازپرداخت وام ۱۰ ساله با نرخ سود ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

قسط وام ازدواج ۱۵۰ میلیونی: ماهانه حدود یک میلیون و ۳۶۴ هزار تومان (یعنی هر زوج جوان زیر ۲۵ و ۲۳ سال، باید مبلغ ۲ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان را ماهانه بپردازند)

قسط وام ازدواج ۱۲۰ میلیونی: ماهانه حدود یک میلیون و ۹۱ هزار تومان (یعنی هر زوج باید ۲ میلیون و ۱۸۲ هزار تومان را ماهانه بپردازند)

۶ – دستور العمل اجرایی پرداخت وام ازدواج ایثارگران

ماده ۱- تسهیلات موضوع این دستور العمل از محل منابع قرض الحسنه بانکهای عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می شود.

تبصره ۱ :  به استناد مفاد جزء (۱) بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور،  به هر یک از زوجین که مشمول ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشند، مبلغ  ۱۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

تبصره ۲ :  به استناد مفاد جزء (۲) بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد و مشمول ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشند،
مبلغ  ۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

ماده ۲- متقاضی ایثارگری می تواند در سامانه ازدواج ثبت نام نماید که همانند سایر متقاضیان ازدواج، قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد.

ماده ۳- با توجه به ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد ایثارگر مشمول، صرفا شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می باشند.

ماده ۴- مدت بازپرداخت تسهیلات موصوف، همانند سایر متقاضیان حداکثر ۱۰ سال (۱۲۰ ماه) می باشد.

ماده ۵- پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل از زمان ابلاغ مصوبه قابل اجرا می باشد.

ماده ۶- رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای این تسهیلات الزامی می باشد.

ماده ۷- در راستای اجرای ماده ۵۰ قانون خدمات رسانی به ایثارگران، و اعطای وام ازدواج به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران براساس بندهای (ز)، (ح) و (ط) ماده ۱ دستور العمل قانون خدمات رسانی به ایثارگران ، درصورتی که استعلام وضعیت مشمولین مذکور در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت بهره مندی آنان از تسهیلات موصوف از طریق وب سرویس میان این بانک و بنیاد شهید (برای ازدواج دوم و در صورتیکه متقاضی در ازدواج قبلی از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره مند نگردیده باشد) مثبت درج گردد، مورد اقدام قرار می گیرد:

ز ) خانواده شاهد: خانواده‌های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی از اعضای خانواده‌شان (پدر، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقودالاثر یا اسیر شده باشد.

ح ) خانواده ایثارگران: خانواده‌های جانبازان و آزادگان که شامل همسر، فرزند و والدین آنها می‌شود.

ط ) در صورت فوت جانبازان و آزادگان مشمول این قانون، خدمات و امتیازات مربوط، به خانواده تحت تکفل آنان تعلق می‌گیرد.


اخبار جدید وام ازدواج

رئیس بانک مرکزی: بانکی که ظرف ۱۰ روز وام ازدواج را واریز نکند، تخلف کرده

علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد هیئت دولت اظهار داشت: بخشنامه تسهیلات ازدواج به بانک ها اعلام شده و از زمانی که مدارک تکمیل شود بانک ها مکلف هستند ظرف مدت ۱۰ روز تسهیلات را به حساب زوجین واریز کنند اگر نشود بانک تخلف کرده است. وی افزود: اگر بانک ها در این زمینه تخلف کردند، مردم تخلفات بانک هارا به سامانه های بانک مرکزی اعلام کنند.

رییس بانک مرکزی در مورد تعیین تکلیف نرخ سود سپرده های بانکی گفت: هنوز جمع بندی در شورای پول و اعتبار رخ نداده است.

وی ادامه داد: در کشورهای مختلف وقتی تورم جهانی اتفاق افتاد نرخ سود بانکی را ‌اصلاح کردند و در کنترل توم جهانی موثر بود؛ ما هم باید بررسی کنیم که در صورت جمع بندی اعلام میکنیم.

شرایط وام ازدواج در سال 1401
شرایط جدید دریافت وام ازدواج ۱۴۰۱

پرداخت وام ازدواج ۱۰ روزه شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تأکید کرد.

(۱۴۰۱/۰۸/۱۲) در متن بخشنامه یاد شده آمده است: پیرو نامه شماره ۹۰۳۵۳‏/۰۱ مورخ ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۱ در خصوص ابلاغ جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به آگاهی می‌رساند؛ مطابق با نص صریح قانون، «بانک‌ها و موسسات اعتباری مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، حداکثر با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند. عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی صلاح است.»
بدیهی است، با توجه به ضرورت اجرای قانون و اقدام درخصوص اجرای کامل سهمیه ابلاغی و کاهش تعداد متقاضیان در صف سامانه قرض‌الحسنه ازدواج، و جدّیت این بانک به منظور جلوگیری از افزایش تعداد متقاضیان در صف، در صورت عدم اقدام از سوی آن بانک، تعیین شعبه افراد ثبت نام شده راساً از سوی بانک مرکزی مورد اقدام قرار خواهد گرفت. لذا، آن بانک موظف است در اسرع وقت ضمن تعیین شعبه، پذیرش و تعیین تکلیف متقاضیان در صف سامانه قرض‌الحسنه ازدواج، پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی، ظرف مدت حداکثر ۱۰ روزکاری نسبت به پرداخت تسهیلات مزبور اقدام کند.

بر این اساس، خواهشمند است به واحدهای اجرایی ذیربط دستور اکید فرمایید تا نسبت به تعیین شعبه افراد در صف و اعطای تسهیلات به متقاضیان تسریع کرده و ضمن جبران و اعطای تسهیلات بابت باقیمانده سهمیه، نسبت به رعایت سهمیه ماهانه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را به این مدیریت کل ارسال کنند.‏


وام ۳۰ میلیون تومانی بانک تجارت به زوج های جوان

(۱۴۰۱/۰۴/۲۱) بانک تجارت در طرح زوج مهر که با همکاری معتبر ترین عرضه کنندگان لوازم خانگی کشور اجرا می شود اهدافی همچون حمایت از تولید ملی و افزایش رقابت پذیری تولید کنندگان داخلی را دنبال می کند٬ ضمن آن که اجرای این طرح در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی بانک تجارت و با هدف تشویق جوانان به سنت حسنه ازدواج نیز صورت می گیرد.

هموطنانی که وام قرض الحسنه ازدواج خود را از بانک تجارت دریافت کنند می توانند از تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی طرح زوج مهر این بانک نیز بهره مند شوند.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، براساس این طرح که با هدف اعطای تسهیلات به زوج های جوان برای تامین جهیزیه و مایحتاج اولیه زندگی طراحی شده، همه زوج های جوان دریافت کننده وام قرض‌الحسنه ازدواج از شعب این بانک می توانند با خرید لوازم خانگی از فروشندگان طرف قرارداد بانک در این طرح (گروه انتخاب الکترونیک، گروه لوازم خانگی پاکشوما و مجموعه آقای فرش) حداقل به میزان چهارصد و پنجاه میلیون ریال٬ علاوه بر دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از تسهیلات مرابحه در این طرح به مبلغ سیصد میلیون ریال بهره مند شوند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات پس از ثبت نام وام ازدواج در سامانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و انتخاب بانک تجارت برای دریافت این وام به شعب بانک مراجعه کرده و هریک از زوجین پس از دریافت وام ازدواج می توانند با مراجعه به سایت شرکای تجاری این طرح شامل گروه انتخاب الکترونیک، گروه لوازم خانگی پاکشوما و مجموعه آقای فرش و خرید کالا به میزان حداقل ۴۵۰ میلیون ریال و دریافت فاکتور خرید٬ برای دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی طرح زوج مهر به شعبه بانک تجارت مراجعه کنند.

سود طرح تسهیلاتی زوج مهر۱۵ درصد با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه بوده که از همه شعب بانک تجارت در سراسر کشور قابل دریافت است.

بانک تجارت در طرح زوج مهر که با همکاری معتبر ترین عرضه کنندگان لوازم خانگی کشور اجرا می شود اهدافی همچون حمایت از تولید ملی و افزایش رقابت پذیری تولید کنندگان داخلی را دنبال می کند٬ ضمن آن که اجرای این طرح در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی بانک تجارت و با هدف تشویق جوانان به سنت حسنه ازدواج نیز صورت می گیرد.

زوج های متقاضی دریافت وام قرض الحسنه ازدواج و تسهیلات طرح زوج مهر می توانند اطلاعات کامل از شرایط دریافت تسهیلات مذکور را از پایگاه اطلاع رسانی بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir دریافت کنند.


آیین‌نامه تسهیل پرداخت وام ازدواج ابلاغ شد

(۱۴۰۱/۰۴/۱۲) سخنگوی دولت از ابلاغ آیین‌نامه‌ مربوط به تسهیل پرداخت وام ازدواج خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

«‏۴۸ ساعت پس از تاکید رئیس‌جمهور، آیین‌نامه‌ مربوط به تسهیل پرداخت وام ازدواج ابلاغ شد.

بانک‌ها مکلفند تا ۱۰ روز پس از تکمیل مدارک با اعتبارسنجی، دریافت حداکثر یک سفته یا یک ضامن یا طبق بخشنامه ضمانت وام‌های خرد، وام ازدواج را پرداخت کنند.

بانک مرکزی به تخلفات احتمالی رسیدگی می‌کند.»

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 54, میانگین امتیاز: 4,20 از 5)
Loading...

۱۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. عباس گفت:

  عزیزان همش دروغه بنده سه ماه پست بانک ثبت کردم هنوز پیامک معرفی هم نیومده من که ی درصدم رو این وام ازدواج حساب باز نکردم و نمیکنم همش حرف مفت هست هیچ وامی در کار نیست

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 2. بدبخت گفت:

  من ۱۵ روزه که پیامک معرفی به بانک ملی برام اومده ولی اصلاً اجازه نمیدن صحبت کنم از شعبه انداختنم بیرون میگن رئیس بانک مرکزی و رئیس جمهور برا خودشون میگن.

  موافقم ۱۳
 3. کنکوری گفت:

  سه ماه بانک مسکن برای وام ازدواج ثبت نام کردم ولی هنوز جوابش نیومده چه برسه ده روزه بخوان وام بدن، فقط دروغ فقط دروغ خدا ازتون نگذره

  موافقم ۲۱
 4. مجیدی گفت:

  دروغه بانک مرکزی هر چی میگه بقیه بانک‌ها یه چیز دیگه ای میگن، آذربایجان غربی شهرستان خوی بانک ملی، کسر از حقوق ۱۵۰ میلیونی بردم ۲۰۰میلیونی چک دادم هنوز هم میگن برو یه ضامن با کسر از حقوق ۲۰۰میلیونی بیار. الان یه وام ۱۵۰ تومنی رو باید ۳۰۰میلیون کسر از حقوق ببریم. آقای رئیس بانک مرکزی شما تهران نشستی بخشنامه صادر میکنی مگه کسی به این بخشنامه ها نگاه میکنه من از سال ۱۴۰۰ تا الان دنبال وام ازدواج هستم هنوز هم نتونستم بگیرم بخدا کسی نگاه نمیکنه

  موافقم ۱۴
 5. مالک گفت:

  سلام.، آقا من در یکی از شعبه‌های بانک صادرات برای دریافت وام اقدام کردم. میگه یک سال بعد بیا نوبت بهت میدیم. آخه این چه قانونی هست آقای قانونگذار؟ شما یه حرفی می‌زنید بعد حرف خودتون رو قبول ندارید. خواهشاً پیگیری کنید.

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۱
 6. ریباز گفت:

  مشکل اول بحث آسان نبودن روند تشکیل پرونده است که خودش هفت خان رستم است، حالا این عزیزان لطف کرده اند، که اگر هفت خان رستم که رد کردی (برای خیلی ها که در همان خان اولش میمانند چه برسه به خان هفتم) ده روزه وام بهت میدهند نه به این شادباش ده روزه و نه به این هفت خان رستم…عزیزان یه کم در مورد مدارک و ضامن ها شرایط را تسهیل کنید….تو را خدا نظر کارشناسی نشده ندید واقعیت جامعه را باید حس کنید و بعد کار انجام دهید، متاسفانه اول انجام میدهید و بعد از انجام کار کارشناسی میشود….

  موافقم ۱۴
 7. سعید گفت:

  من دوتا ضامن (دوتا معلم زیر ۲۰سال سابفه کار)بردم باز میگه چک هم باید بدن، فقط دارن سنگ جلو پای جوونا میندازن بعد تشویث به ازدواج هم می کنند، یه ضامن و سفته همش الکیه.

  موافقم ۱۹
 8. Samira گفت:

  الان یکی ضامن کارمند نداشته باشه باید چیکار کن؟ چه خاکی توی سرش بریزه

  موافقم ۳۵
 9. نادر گفت:

  دقیقا همین مطالب که بالا نوشته به بانک گفتم. در جواب گفتن که برو از همونی وام بگیر که این چرندیات رو بهتون گفته…. هر بانکی برا خودشون یه قانونی گذاشته….۳ تا شعبه عوض کردم هر کدوم مدارکی ضمانتی متفاوت ازم خواسته…. به خدا آدمو از هر لحاظ نصفه جون میکنند

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۲
 10. ایمان گفت:

  باور کنید الان چهار ماه میشه کارهای بانکی وام ازدواج رو انجام دادم و منتظر واریزم، مشکلات داریم چرا واریز نمیشه؟

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
 11. کرمبیک عبدالهی گفت:

  سلام وام ازدواج را با ضمانت یارانه میشه گرفت من ضامن ندارم

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۶
  • mahnaz گفت:

   تو متن نوشته که “طبق تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین بپذیرد.”. حالا بانک ها بهش عمل می کنند یا نه،باید از بانک پیگیری کنید.

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>