شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

سهمیه بنزین مهر ۱۴۰۲ کی واریز میشود

سهمیه بنزین

۶۰ لیتر سهمیه بنزین مهرماه خودرو‌های شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد چهارشنبه (یکم مهرماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می شود.
در ششمین ماه سال ۱۴۰۲، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز می‌شود، همچنین سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شده است.

نوع خودرومیزان سهمیه بنزین
سواری شخصی بنزینی۶۰ لیتر
سواری شخصی دوگانه سوز۳۰ لیتر
تاکسی بنزینی۴۰۰ لیتر
تاکسی دوگانه سوز۲۰۰ لیتر
موتورسیکلت۲۵ لیتر
وام کم مصرف بنزینی۲۰۰ لیتر
وانت کم مصرف دوگانه سوز۶۰ لیتر
وانت پرمصرف بنزینی۳۰۰ لیتر
وانت پرمصرف دوگانه سوز۱۲۰ لیتر
آمبولانس۵۰۰ لیتر

سهمیه‌بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ بر اساس مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد.

سهمیه بنزین را تا چند لیتر و چه مدت می توان ذخیره کرد؟

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده‌نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل‌ذخیره خواهد بود.

در یک تا دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های وضع شده ناشی از آن، مصرف سوخت کشور در مقایسه با سال‌های پیش از کرونا کاهش یافت، اما با بهبود شرایط، مقدار مصرف بنزین در کشور به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت، به‌نحوی‌که میانگین مصرف امسال به بیش از ۱۱۱ میلیون لیتر افزایش یافت و در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ نیز رقم بی‌سابقه ۱۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر را ثبت کرد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 7, میانگین امتیاز: 3,86 از 5)
Loading...
×