سه شنبه , 26 دی , 1396
آرین موتور
آرین موتور

   رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

 

داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی خوب است یا بد؟

پزشکان معتقدند رابطه جنسی می‌تواند به کاهش دردهای قبل از دوران قاعدگی یا همان PMS کمک زیادی کند. البته تمامی این موارد جدای از حکمی است که اسلام در این باره داده است. وقتی اسلام چیزی را حرام می‌کند به این معنی است که مضرات آن بیشتر از فوایدش است. اما زوجینی که ممکن است زندگی زناشوئی پرخطری داشته باشند، می‌توانند در این دوران نیز رابطه جنسی سالمی برقرار کنند.

در دوران قاعدگی دهانه‌ی رحم باز است و دیواره‌های آن نیز بر اثر ریزش زخمی شده‌اند. برای همین است که وقتی در دوره عادت ماهانه نزدیکی صورت می‌گیرد، میکروب‌ها به سادگی وارد رحم شده و ایجاد عفونت می‌کنند. به همین علت باید برای برقراری رابطه‌ی جنسی سالم در این دوران برخی موارد را رعایت کرد. مواردی که در ادامه امده است برای جلوگیری از گسترش آلودگی و کثیفی است که باید  رعایت شود.

اغلب خانم ها اظهار می دارند که امیال جنسی در آنها در زمان عادت ماهیانه افزایش پیدا می کند و برخی نیز تمایلی به برقراری رابطه در دوران قاعدگی ندارند. به عنوان مثال اگر او از تامپون استفاده کند زمانی که آنرا خارج می کند واژن خشک می شود و زمان زیادی طول می کشد تا مجددا از طریق روان کننده طبیعی (و نه خون) مرطوب گردد. اگر از نوار بهداشتی استفاده کند، ممکن است از بوی بد و ظاهر آن خجالت زده شود. او دوست ندارد شما هیچ یک از این ها را مشاهده کنید و تمام کارها را در تنهایی انجام میدهد که این امر به خودی خود او را از برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی دور می کند.

البته خواست‌های جنسی یک خانم در دوران تخمک‌گذاری و اندکی بعد از آن به بیشترین حد خود می‌رسد.  ولی به خاطر یک سری اعتقادات سنتی و قدیمی زوج‌ها سعی می‌کنند تا در این دوران نزدیکی نداشته باشند. این عمل بیشتر به دلیل این تفکر  که خانم‌ها در دوران قاعدگی ناپاکند در ذهن‌ها مانده است. اما صنعت پزشکی برخلاف این را نشان می‌دهد.

مشکل دیگر برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی ، آلودگی آن است. خانم ها اغلب با این مشکل آشنا هستند و تعجبی از خون و کثیفی به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقایون احساس تهوع کنند و تمایلی به انجام این کار نداشته باشند. بنابراین تصمیم با خودتان است که قصد دارید در طول این دوره چه نوع رابطه ای با هم داشته باشید.

 

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

برخی زنان تمایلی به برقراری رابطه در دوران قاعدگی ندارند

 

روش برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی

هیچ دلیلی برای خجالت کشیدن وجود ندارد. بیشتر زنان به این دلیل که ممکن است دیدن خون همسرشان را اذیت کند اجازه نمی‌دهند در این دوران رابطه جنسی داشته باشند و خودشان را از لذت رابطه در دوران ماهیانه محروم میکنند. این طبیعت بدن زن است و هیچ دلیلی برای خجالت وجود ندارد.

-از حوله استفاده کنید.
یک راه برای جلوگیری از کثیفی و آلودگی این است که از حوله استفاده کنید. حوله باعث می‌شود تا مایع قاعدگی به تشک شما نرسد و باعث کثیف شدن آن نشود. ضمنا بهتر است قبل از شروع رابطه جنسی در دوران قاعدگی یک حوله تیره رنگ روی تخت بیندازید. دیدن خون روی ملحفه سفید انرژی و لذت جنسی را از خیلی‌ها می‌گیرد.

-دراز بکشید.
به پشت دراز بکشید چون اگر در این صورت قرار بگیرد جریان خون کمتر است و خونریزی کمتری رخ می‌دهد.

-در حمام عمل مقاربت را انجام دهید.
در این روش هم آلودگی کمتری ایجاد می‌شود و جریان آب نیز باعث می‌شود تا باقی جریان‌ها کمتر مورد توجه قرار بگیرد.

– از کاندوم رنگی استفاده کنید .

حتما هنگام رابطه زناشویی در دوران قاعدگی  از کاندوم استفاده کنید، به ویژه کاندوم رنگی قرمز رنگ  چون رنگ قرمز آن باعث می‌شود کمتر متوجه خونریزی شوید.
ضمنا خیلی‌ها فکر می‌کنند دوران قاعدگی احتمال حاملگی وجود ندارد و می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند اما این کاملا در زنان مختلف متفاوت است و در خیلی ها دوران تخمک‌گذاری منظم نیست. به هیچ وجه ریسک نکنید و مهمتر آنکه احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی در این دوران بسیار زیاد است.

 

چاره رابطه جنسی تمیز به هنگام قاعدگی :

یک راه حل مناسب برای پیشگیری از کثیفی و آلودگی استفاده از اسفنج دریایی است. البته استفاده از آن هنوز رایج نشده است اما آنها می توانند به راحتی حداقل برای چند ساعت جلوی خون ریزی را بگیرند. می توانید انها را از داروخانه ها تهیه کنید. البته باید توجه داشته باشید که حتما از انواع دریایی آن باشد، چرا که اسفنج های ساختگی کار مشابه را نمی توانند انجام دهند. نوع دریایی، اسفنجی است که فقط در اقیانوس ها یافت می شود و قیمت آن کمی بالاست.
از داخل اسفنج یک گردی به اندازه یک تخم مرغ بزرگ در آورید، آنرا با آب خیس کنید و سپس فشار دهید تا تمام آبها از آن خارج شود. سپس آنرا به آرامی وارد واژن کنید و درست در همان جایی که تامپون را قرار می دهید، بگذارید. ناپدید شدن آن غیر ممکن است چرا که دهانه داخلی رحم بسیار کوچک بوده و اسفنج از آن رد نمی شود، برای خارج ساختن آن، فرد باید خم شده انگشتش را داخل واژن فرو کرده آنرا پیدا کند و با فشار کوچی در آورد. برای پیدا کردن مهارت قدری تمرین لازم است اما ارزشش را دارد زیرا هیچ گونه لک و آلودگی ایجاد نخواهد شد. شما می توانید این کار را در آستانه شب انجام دهید و زمانی که مشغولیت به پایان رسید، انرا خارج کنید. حتی می توانید آنرا خارج کرده تمیز کنید و مجددا برای دفعات بعدی از آن استفاده نمایید.

 

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

یکی از مشکلات برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی ، آلودگی آن است

 

آيا برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی به سلامتي ما آسيب ميزند؟

سالم بودن يا ناسالم بودن چيزي (از نظر بهداشتي) دقيقاً به معني حرام يا حلال بودن آن (از لحاظ شرعي) نيست. به اين ترتيب توجه داشته باشيد كه در اينجا به اين سوال پاسخ نمي دهيم كه رابطه جنسی در دوران قاعدگی حلال يا حرام است بلكه صرفاً اثرات آن بر سلامت انسان را بررسي ميكنيم.

 

اين موضوع را ميتوان از چند نظر بررسي كرد:

آيا قاعدگی باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري هاي مسري عفوني ميشود؟

خون محيط مناسبي براي حضور و رشد و انتقال عوامل بيماريزاست. بنابراين درصورت آلودگي يكي از طرفين به يك عامل عفوني ميكروبي يا ويروسي (مثل سوزاك، سيفيليس، كلاميديا و عامل ايدز و ويروس تب خال) امكان انتقال اين عامل به ديگري در زمان قاعدگی افزايش مي يابد. علاوه بر اين قاعدگی ممكن است يكي از عوامل بيرون ريختن تب خال هاي تناسلي در زنان باشد.

 

در يك مطالعه در دانشگاه ميشيگان بر اساس مصاحبه هاي انجام شده نشان داده شد كه احتمال ابتلا به عفونت هاي كلاميديايي با رابطه جنسی در دوران قاعدگی ارتباط مستقيم دارد. در مطالعه اي ديگر رابطه جنسی هنگام قاعدگی با افزايش احتمال خطر عفونت و التهاب لگني همراه نبوده است. در هرحال بايد توجه داشت اگر به فرض طرفين رابطه آلوده به عفونت نباشند. رابطه جنسی به خودي خود منجر به مشكل خاصي از اين نظر نمي شود.

 

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

احتمال ابتلا به عفونت با رابطه جنسی در دوران قاعدگی ارتباط مستقيم دارد

 

رابطه جنسی چه تاثيري بر مدت زمان و شدت خونريزي در دوران قاعدگی دارد؟

گاهي ممكن است بدليل افزايش انقباضات رحمي ناشي از ارگاسم (و اثر هورمون اكسي توسين) بافت در حال ريزش داخلي رحم سريعتر ريزش كند و قاعدگی زودتر از زمان مورد انتظار پايان يابد. در يك مطالعه در دانشگاهي در آتن در زنان نزديك به سن يائسگي، بررسي ها حاكي از افزايش همزماني رابطه جنسی در دوران قاعدگی با افزايش ميزان زمان و شدت خونريزي رحمي در زنان بود.

 

افزايش خونريزي از علائمي است كه ممكن است افراد بدين خاطر تشويق به برداشتن رحم در دوران نزديك به يائسگي شوند. بعبارت ديگر احتمال داده شد كه افرادي كه حين قاعدگی اقدام به نزديكي نميكنند كمتر تحت عمل هيستركتومي يا برداشتن رحم قرار ميگيرند.

در يك مطالعه ديگر بر روي 498 زن نازا آندومتريوز با احتمال داشتن رابطه جنسی حين قاعدگی رابطه مستقيم داشت. نظر بر اين است كه هيجانات جنسی و ارگاسم بعنوان يك فعاليت حركتي ميتواند به كاهش دردهاي رحمي حين قاعدگی نيز كمك كند و به اصطلاح اثر سودمندي داشته باشد.

 
آيا رابطه جنسی دهاني حين قاعدگی امكان پذير است؟

برخلاف تصور احتمالي شما زوج هاي زيادي هنوز مايل هستند حتي حين قاعدگی (بطرز محدودي) به رابطه جنسی دهاني ادامه دهند. صرفنظر از مسائل بهداشتي در مورد احتمال انتقال عوامل بيماريزا كه قبلا به آن اشاره شد ظاهراً علت خاصي ندارد كه آنها را از اين كار منع كرد.

 
آيا در زمان قاعدگی نياز به استفاده از مواد ضدبارداري وجود دارد؟

با توجه به اينكه احتمال بارداري در زمان قاعدگی نزديك به صفر است زوج ها ميتوانند بدون نگراني از بابت بارداري ناخواسته اقدام به رابطه جنسی كنند و از اين لحاظ نيازي به ضدبارداري مناسب نيست.

 
آيا مردم بطور معمول هنگام قاعدگی اقدام به رابطه جنسی ميكنند؟

بررسي ها نشان داده است كه اقدام به رابطه جنسی حين قاعدگی چندان شايع نيست. احتمالاً پس زمينه هاي مذهبي، سنتي و فرهنگي مهمترين عوامل چنين ممانعتي بوده اند. برعكس مصرف الكل و ماريجوآنا، تشويق جفت به رابطه جنسی و افزايش ميل جنسی حين قاعدگی از عوامل مهم منجر به رابطه جنسی حين قاعدگی بوده اند. نبود دانش و مهارتهاي جنسی كافي براي ارضاء زوج بدون دخول ممكن است يكي از عوامل مهم بروز تنش هاي جنسی در يك رابطه عاطفي- جنسی نه چندان مستحكم در يك زوج و نتايج مربوط به آن (چون روابط جنسی غيررسمي با جفت ديگر) شود.

 

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

 

تاثير دوره ماهانه خانم ها بر ميل جنسی

آیا مایلید تا بتوانید روزهایی را که همسرتان بالاترین میل جنسی را دارد، پیش بینی کنید؟ باور کنید یا نه این امر کاملا قابل پیش بینی است. تنها چیزی که لازم است مقداری تحقیق، یک تقویم، و بررسی های دقیق است و سپس شما بزرگترین هدیه را دریافت می کنید. (و شانس بیشتری پیدا می کنید تا در زمان پیش قاعدگی تا حد امکان خودتان را از روح سرد او دور نگه دارید.)

بدون هیچ شک و شبهه ای ثابت شده است که خواست های جنسی یک خانم به طور قابل توجهی در هنگام تخمک گذاری (و اندکی پس از آن) افزایش پیدا می کند. در ادامه شما را راهنمایی می کنیم که بهترین زمان برقراری رابطه جنسی با همسرتان چه وقت است و چگونه آقایون می توانند بیشترین استفاده را از این اوقات ببرند.

 

بهترین زمان برقراری رابطه چه موقعی است؟

پاسخ سوال از آن شماست! پاسخ کوتاه به این سوال: بهترین زمان در حین تخمک گذاری، زمانی که خانم در بالاترین میزان باروری قرار دارد، می باشد. و اما پاسخ بلند: شامل این مطلب می شود که تخمک گذاری چیست و چگونه می توان زمان آنرا تشخیص داد که در زیر توضیح داده می شود.

 

تخمک گذاری چه زمانی رخ می دهد؟
تشخیص دقیق روز تخمک گذاری به این دلیل که هر فردی دوره مخصوص به خود را دارد قدری دشوار است. برخی خانم ها هر 20 روز یکبار و عده ای دیگر هر 60 روز یکبار قاعده می شوند. اما برای خانم هایی که دوره قاعدگی آنها هر 28 روز یکبار است، زمان تخمک گذاری را می توان 14 تا 16 روز پیش از اولین روز قاعدگی تخمین زد؛ البته نه 14 تا 16 روز بعد از اتمام دوره. شاید تعداد روزهای قبل و بعد از قاعدگی یکسان نباشند به همین دلیل نمی توان گفت دقیقا وسط دوره.

 

زمان تخمک گذاری در سر او چه می گذرد؟
در حین تخمک گذاری است که خانم بیشترین تمایل را به برقراری رابطه جنسی با یک مرد جذاب دارد. “جذاب” همیشه باید به دهان بزی شیرین باشد! ایده آل های کلی خانم ها در این زمان تا حد بسیار زیادی نزول می کند. میل برقراری رابطه جنسی کامل با یک موجود مذکر زنده در بالاترین میزان خود قرار می گیرد. او شدیدا مشتاق است تا با شوهر دوست داشتنی و خوش هیکل خود ارتباط برقرار کند.

زمان تخمک گذاری، خانم ها تمایل پیدا می کنند بیشتر خودشان را نمایش دهند، و رفتار تحریک آمیز از خودشان نشان دهند؛ هر چند این امور بر خلاف طبیعت همیشگیشان باشد. این میل با پوشیدن لباس های شهوت برانگیز تر، کفش های پاشنه بلند، و چهره های مردد خود را نمایان می کند. این زمان خانم با هر موقع دیگری از نظر بیولوژیکی تغییر پیدا می کند زیرا در موقعیت باروری قرار دارد. او شهوت بسیار زیادی در خود احساس می کند، احساس می کند خواستنی است و انرژی او میخواهد به هر طریقی خارج شود. اگر مشکل حادی در این زمان بروز نکند (به عنوان مثال شکست عاطفی یا استرس) به طور قطع خانم فعالانه به دنبال رابطه جنسی می رود.

همچنین در تحقیقات ثابت شده که تعداد بسیار زیادی از خیانت هایی که از جانب خانم ها نسبت به آقایون انجام شده در همین زمان اتفاق افتاده است. البته موارد دیگری نظیر تمایل شریک جنسی، و کیفیت رابطه را نیز باید در نظر گرفت.

 

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

 

چرا برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی حرام است ؟

به صورت مختصر چند علت ذكر مي‏شود:

1- يكي از مهمترين عوامل لازم جهت مقاربتِ مطلوب وجود آرامش روحي و ميل جنسی است كه در اصطلاح پزشكي به آن ( Libido ) يا ميل جنسی گويند. يعني طرفين ميل به مقاربت داشته باشند و الا در صورت عدم وجود ميل از يك يا هر دو طرف عمل جنسی براي طرفي كه ميل كافي ندارد، نه تنها مطلوب و پسنديده نيست، بلكه موجب تنفر نيز مي‏شود.

در دوران قاعدگی ، سطح هورمون‏هاي جنسی خانم‏ها (استروژن و پروژسترون) كاهش مي‏يابد و در اثر آن ديواره داخلي رحم ريزش يافته و خونريزي مي‏شود. در اين دوران از يك طرف به علت كاهش هورموني، عواطف و روحيه خانم‏ها بسيار حساس و زودرنج شده و كج‏خلقي و بي‏حوصلگي خانم‏ها در اين دوره بيشتر مي‏شود و حتي گاه تحمل بچه ‏داري را ندارند و از طرف ديگر خونريزي از توان جسمي آنها مي‏كاهد (درست مثل اين كه شما برويد بانك خون و يك كيسه خون بدهيد) و به اين دليل از نظر پزشكي توصيه كرده‏اند در كارهاي منزل مثل لباس شستن، ظرف شستن و… در اين مدت به خصوص روزهاي اول خانم‏ها را ياري دهيد. یکی از مهمترین عوارض نزدیکی در پریود عفونتهای شدید رحمی به خصوص آندومتریوز می باشد

حال با اين اوصاف آيا مقاربت كه هم آمادگي روحي مي‏خواهد و هم آمادگي جسمي صحيح است؟ مسلما در اين گونه مواقع فقط مردان به لذت جنسی مي‏رسند، ولي زن به لحاظ عدم آمادگي به اوج لذت جنسی يا اُرگاسم نمي‏رسد و دچار درد ناحيه كمر و لگن و… شده و حتي احتمال سردمزاجي و كاهش ميل جنسی حتي در دوران طهارت و پاكي براي او وجود دارد. حتي گاهي به علت عدم آمادگي روحي و جنسی ِ زن، خود مرد هم آن طور كه بايد لذت نمي‏برد؛ يعني غدد ترشحي دستگاه تناسلي زن كه مسير مقاربت را لزج و آماده مي‏كنند، به خوبي فعاليت نمي‏كنند و مقاربتي دردناك همراه با خاطره ‏اي بد براي زن به دنبال دارد و خود مرد هم به ارگاسم نرسيده است. در حالي كه تمام توصيه‏ هاي پزشكي اين است كه بهترين مقاربت، مقاربتي است كه هر دو جنس آن هم در يك زمان و يا با فاصله زماني اندك به اوج لذت جنسی (اُرگاسم) برسند.

2- يكي از اهداف مقاربت، تكثير نسل است. هر چند از نظر پزشكي احتمال آبستني زن در ايام عادت بسيار كم است، ولي در بعضي از قبايل يهودي (در اسرائيل) كه به مقاربت در ايام عادت ماهانه نيز مي‏پردازند و در مواردي زنها حامله مي‏شوند، بيماري‏هاي ارثي و نواقص ژنتيكي متعددي در بچه‏ ها مشاهده شده و حتي در كتب پزشكي ثبت و ضبط شده است. بنابراين جهت اجتناب از پيدا كردن چنين فرزندان ناقص الخلقه ‏اي، اجتناب پسنديده ‏تر است.

3- استراحت جنسی براي هر دو جنس (مرد و زن) يك ضرورت است، كه علم نيز آن را ثابت كرده است. قاعدگی خانم‏ها وسيله ‏اي اجباري است براي اين كه زن و مرد مدتي استراحت جنسی داشته باشند و بعد از آن با ميل و رغبت بيشتر در كنار يكديگر باشند. از طرف ديگر به واسطه افراط دچار خودكشي نشوند. هر بار نزديكي و مقاربت كه همراه با ارگاسم باشد، تمام عضلات بدن (حتي عضلات موها كه هر كدام از موهاي بدن انسان به غير از سر و صورت داراي عضله‏ اي بسيار كوچك است و موقع بيرون آمدن از استخر يا ترس و… منقبض شده و موها را راست مي‏كند) به يك باره منقبض شده و به شدت از ذخيره انرژي بدن مي‏كاهد. احساس خستگي شديد بعد از مقاربت به خاطر همين مطلب است.

سخن معروف بوعلي سينا ـ كه كتاب قانونش صدها سال در دانشكده ‏هاي پزشكي تدريس مي‏شد ـ اين است كه انسان با هر بار مجامعت يك ميخ به تابوتش مي‏زند و چه بسا در اثر افراط، سريعا به پايان زندگي جنسی و دنيوي خود برسد. بنابراين علم حكم مي‏كند اجبارا هم كه شده، در اين مدت خود و همسرتان استراحت كنيد.

4- در طول دوران قاعدگی ، لايه داخلي رحم، دهانه رحم و مجراي داخلي مهبل ريزش دارند و سطوح و لايه‏ هاي زيرين تا اتمام دوران قاعدگی بسيار نازك و شكننده هستند و هرگونه تماسي ايجاد خراش و آسيب‏ ديدگي مي‏نمايد كه زمينه را براي بروز عفونت‏ هاي بعدي فراهم مي‏نمايد.

5- اغلب انجام نزديكي منجر به ايجاد پارگي‏ هاو آسيب‏ هاي بافتي مي‏نمايد كه در حالت طبيعي به لحاظ حضور ترشحات اين آسيب‏ هاي جزئي به سرعت و با تكثير سلول‏ها ترسيم مي‏شود. در دوران قاعدگی ترشحات طبيعي واژن (مهبل) حضور ندارند [ كه خود به دليل اُفت هورموني است ] و لذا ترميم با اشكال مواجه مي‏ گردد. به همين دليل است كه اگر در اين دوران نزديكي صورت گيرد با احساس سوزش و درد توأم خواهد بود.

6- طول دوران سيكل قاعدگی 28 روز فرض مي‏شود كه تخمك‏ گذاري 14 روز قبل از بروز قاعدگی صورت مي ‏پذيرد. لذا پيش‏بيني زمان تخمك‏ گذاري بسيار دشوار است. در برخي موارد زمان تخمك‏ گذاري به جلو افتاده و در اواخر قاعدگی (قاعدگی ‏هاي طولاني) صورت مي‏گيرد. لذا براي زوجيني كه قصد پيشگيري از بارداري را دارند نزديكي منجر به باروري مي‏شود.

7- دوران قاعدگی براي اكثر خانم‏ها همراه با دردهاي لگني، شكمي، كمردرد، احتقان ناحيه شكم، احساس سنگيني و درد ناحيه پستان‏ها و… همراه است. به علاوه فرد دچار افسردگي و اضطراب و برخي ديگر علائم روحي – رواني نيز هست. لذا تحميل نزديكي در چنين حالتِ بيمار گونه‏ اي صحيح نبوده و تجربه منفي به بار خواهد آورد كه در روابط آتي زناشويي ايجاد مشكل خواهد كرد.

 

گردآوری : مجله تصویر زندگی

منابع:banooka.ir/hamshahrionline.ir/eq1.ir/zanjefil.com/مردماناین مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:نظر یا پرسش خود را بیان کنید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
مطالب قبلی این بخش
 • نکاتی در مورد سلامت جنسی خانم ها

  نکاتی در مورد سلامت جنسی خانم ها   نکاتی که پزشکان در مورد سلامت جنسی و داشتن رابطه جنسی سالم  به شما نمی‌گویند   صحبت کردن درباره‌ی سلامت جنسی و رابطه جنسی برای بسیاری از …

 • عوامل موثر بر ناباروری مردان را بشناسید

  قاتلان اسپرم و عوامل موثر بر ناباروری مردان   اگر بعد از مدت‌ها زندگي زناشويي حالا آمادگي لازم را پيدا كرده‌ايد كه بچه‌دار شويد، بهتر است بدانيد هزار و يك چيز هست که مي‌تواند باعث …

 • آشنایی با دستگاه تناسلی زنان

  آشنایی با دستگاه تناسلی زنان   بر خلاف دستگاه تناسلی مردان، تمام اجزاء دستگاه تناسلی زنان در درون بدن در محوطه لگن قرار گرفته است.دستگاه تناسلی زن از دو بخش عمده خارجی و داخلی تشکیل …

 • تاثیر طول آلت تناسلی در لذت جنسی

    رابطه طول آلت تناسلی مردان و لذت جنسی (۱۸+)   طول آلت تناسلی مرد چه تاثیری در لذت جنسی زن دارد ؟ آیا شما هم نگران طول آلت تناسلی خود هستید؟ طول استاندارد آلت …

 • علت خواب آلودگی پس از رابطه زناشویی

  دلیل خواب آلودگی بعد از رابطه زناشویی چیست؟   براي بسياري از زنان يکي از واقعيت‌هاي آزار‌دهنده زندگي، رابطه ميان رابطه زناشویی و خرخر کردن مردان است. به‌نظر مي‌رسد که مردان پس از آميزش جنسی، …

 • درمان کمبود میل جنسی زنان

    درمان‌های شگفت‌انگیز برای کمبود میل جنسی زنان   نوشیدن یک فنجان چای سبز به عنوان یک روش مؤثر برای درمان کمبود میل جنسی زنان شناخته شده است. سعی کنید در رژیم روزانه‌تان حتما آن …

 • رابطه جنسی دهانی آنچه درباره رابطه جنسی دهانی باید بدانیم | آموزش رابطه جنسی

  درباره رابطه جنسی دهانی بیشتر بدانیم   رابطه جنسی دهانی یکی از مراحل مهم پیش نوازش مرد برای زن است. معمولا مردان ابایی از رابطه جنسی دهانی ندارند و به راحتی این کار را برای …

 • پس از اتمام رابطه جنسی چه باید کرد؟

    پس از اتمام رابطه جنسی نخوابید پس از اینکه به اوج لذت جنسی رسیدید و تقریبا پس از حدود 20 دقیقه تلاش مکرر، تعجبی ندارد که بخواهید درازی بکشید و سپس برای صرف غذایی …

 • دیسپارونی شایع ترین مشکل جنسی خانم ها

  اگر درمان نشود، مي‌تواند حتي باعث طلاق شود دیسپارونی مشکل جنسی شايع خانم ها!   مطالعات در كشورهاي غربي نشان مي‌دهد از هر 10 زن، يكي به اين نشانه مبتلاست اما تخمين متخصصان در كشور …

 • تحریک جنسی زنان با پیش نوازی

   چه پیش نوازی هایی برای زن خوشایند است؟   آیا می دانید چگونه همسر خود را تحریک کنید؟بسیاری از مردان نمی دانند که چگونه باید همسرشان را تحریک کنند! نقاط حساس جنسی زن کجاست؟ چگونه …

 • عکس نقطه جی در مردان نقطه جی در مردان کجاست؟ روش پیدا کردن نقطه p (پروستات) مردان برای ماساژ

    در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد: نقطه جی چیست؟آیا مردان هم نقطه جی دارند؟روش های تشخیص نقطه جی(پرینه) در مردان؟چگونگی ماساژ نقطه جی مردان توسط همسر؟ ماساژ نقطه جی و بهبود زود …

 • اثرات مصرف الکل بر توانایی جنسی مردان

    مشکلات جنسی ناشی از مصرف الکل در مردان   اختلالات جنسی در مردان الکلی مصرف مداوم و مزمن الکل سبب اختلالات جنسی می شود. الکل دارای اثرات سمی بر روی کبد، مغز و سیستم …

 • میل جنسی, افزایش میل جنسی, ماساژ جنسی, تقویت نیروی جنسی, تقویت قوای جنسی, درمان کم شدن میل جنسی, بیشتر شدن میل جنسی, بهبود میل جنسی, رابطه جنسی, رابطه زناشویی, دانستنیهای جنسی تمرین برای بهبود میل جنسی

  تمرین برای بهبود میل جنسی   تمرین برای بهبود میل جنسی اولین مرحله از چرخه جنسی داشتن رغبت جنسی به فرد مقابل است. زنان دوست دارند اغوا شوند، دوست دارند بدانند بخاطر اینکه آنها را …

 • رابطه جنسی بدون دخول رابطه جنسی بدون دخول | رابطه جنسی در دوران نامزدی و بارداری | ارضای جنسی بدون مقاربت

  رابطه جنسی بدون دخول ( مقاربت ) مناسب دوران نامزدی و دوران بارداری  رابطه جنسی بدون دخول :: رابطه جنسی در دوران نامزدی ارتباط  بین زن و مرد وجوه محتلفی دارد که یکی ازآنها نزدیکی و رابطه …

به کانال ما در تلگرام بپیوندید