دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

از فوق العاده ویژه کارمندان چه خبر؟

سخنگوی هیات رئیسه مجلس حذف فوق‌العاده ویژه کارکنان دولت در مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را تکذیب کرد.
باشگاه خبرنگاران نوشت : سیدنظام الدین موسوی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه مجلس فوق‌العاده ویژه کارکنان را در جریان بررسی قانون اصلاح بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری حذف کرده است، گفت: پیشنهاد دولت در لایحه مذکور این بود که دولت می‌تواند تا ۳۵ درصد فوق‌العاده ویژه کارکنان تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری را افزایش دهد که این موضوع مغایر بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری فوق‌العاده ویژه تا ۵۰ درصد تعیین شده است بنابراین مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق، فوق‌العاده ویژه را «تا ۵۰ درصد» مصوب کرد.

او اضافه کرد: طی روزهای گذشته مسئولان سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به شماره ۴۷۳۲۳۹ مورخ ۵ آذر ۱۴۰۱ و برخی مسئولان اجرایی به دفعات مختلف اعلام کرده‌اند که مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق، فوق‌العاده ویژه کارکنان را حذف کرده است درحالیکه این ادعا نادرست است و مجلس فوق‌العاده ویژه پیشنهادی دولت یعنی «تا ۳۵ درصد» را «تا ۵۰ درصد» افزایش داده است.

موسوی تصریح کرد: از آنجا که برخی دستگاه‌ها، از ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه برخوردار شده‌اند، اما در لایحه پیشنهادی دولت این عدد تا ۳۵ درصد با نظر آن سازمان برای دستگاه‌های اجرائی پیش‌بینی شده بود، مجلس این رویه را ناعادلانه و مغایر با قانون دائمی تشخیص داد بنابراین آن را «تا ۵۰ درصد» افزایش داد.

او افزود:در این راستا مجلس شورای اسلامی برای کمک به دولت و مدیریت منابع، بر اجرای دقیق بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری تأکید کرده به این معنا که دولت می‌تواند تا ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه به سایر دستگاه‌های مشمول پرداخت کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی هیچگونه تغییر و جابه جایی در ارقام فوق العاده ویژه انجام نداده و تمامی مباحث مطرح شده در این زمینه در مجلس ثبت و ضبط است که در صورت نیاز ارائه می‌شود.


فوق العاده ویژه ۳۵ درصد

خبر خوش وزارت کار برای کارمندان؛ فوق العاده ویژه ۳۵ درصد برای همه کارمندان اعمال می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص فوق العاده ویژه ۳۵ درصد کارمندان نکاتی را بیان کرد.
سید محمد رضا حسینی اظهار داشت: با زحمتی که وزیر پیشین آغاز کرد و محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرانجام رساند، فوق العاده ویژه ۳۵ درصد برای کارکنان وزارتخانه‌هایی که تاکنون شامل شان نشده بود از جمله وزارت کار، مراحل پایانی تصویب را طی می‌کند و از ماه آینده (شهریور ماه) در فیش حقوق این کارکنان اعمال می‌شود.

وی افزود: رویکرد دولت سیزدهم عدالت است و بر این مبنا اقشار ضعیف و استان‌های محروم در آن جایگاه ویژه‌ای دارند و دولت جایگاه ویژه‌ای برای آنان قائل است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هدف بنده از سفر استانی بررسی مسائل و مشکلات اداره کل و حضور در شورای هماهنگی، مرور سیاست‌های دولت جدید و ارزیابی اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

همچنین امروز سرپرست وزارت کار در جمع بازنشستگان و در حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بندر انزلی، افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بر مبنای مصوبه شورایعالی کار را ابلاغ کرد.

با این حساب، مستمری بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت افزایش خواهد یافت.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 11, میانگین امتیاز: 3,73 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. بیگی گفت:

  با سلام ببخشید فوق العاده خاص پرسنل علوم پزشکی چی شد بخدا حجم کار بالاست دائما سرکار با هوای سرد و آلوده و کرونا با همه سختی‌ها دست و پنجه نرم میکنیم ولی هیچ خبری از فوق العاده خاص پرسنل علوم پزشکی نیست خواهش میکنم پیگیری بفرمایید ممنون

 2. اکبری گفت:

  سلام آیا افزایش ۵۰ درصد فوق العاده ویژه برای کارکنان صحت داره یا فقط در حد حرف و شایعه هس ؟؟
  اگه صحت داره پس کی می خوان حکم بزنن از شهریور در بوق کرنا کردن که می خوان فوق العاده ویژه به کارکنان دولت بدن اما تا امروز که دوم بهمن ماه هس هیچ خبری نیس ، رتبه بندی معلما که اجرا شد پس دیگر کارمندان فرزندان نا خلف دولت هستند که فقط قول و عده های سر خرمن بهشون داده میشه.
  بخدا بقیه کارکنان هم آدمند و گرفتار و در همین مملکت با تورم و نداری دست و پنجه نرم می کنن.

  موافقم ۳
 3. بازنشسته علوم پزشکی گفت:

  چرا ۱۵درصد احکام صادر شده بازنشستگان علوم پزشکی رو پرداخت نمی کنید ؟!تاکی انتظار و وعده وعید ؟! بخدا خسته شدیم عمل کنید ؟!

  موافقم ۲
 4. محمدجانکی گفت:

  آیا ۳۵ درصد فوق العاده جذب شامل بازنشستگان فرهنگی میشود و آیا متناسب سازی ۹۰درصدی بازنشستگان کشوری و لشکری با دیده شدن ۹ و ۵ همت در بودجه امسال اجرا میشود؟

  موافقم ۴
 5. بازنشسته کشوری گفت:

  چه تفاوتی بین بازنشسته تامین اجتماعی و کشوری است که یکی ۳۸ درصد بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان و یکی فقط ۹۰۰ هزار تومان باید افزایش داشته باشد.

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>