سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • تاریخ انتشار: 13:20 - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
  • دسته : اخبار اقتصادی
  • کد خبر : 235538
  • خبرنگار : 50001

جزئیات عرضه اولیه بورس در روز سه‌شنبه ۲۷ دی

عرضه اولیه

بازار سرمایه پس از حدود سه ماه میزبان یک عرضه اولیه خواهد بود و روز سه‌شنبه نماد “فروژ” در فرابورس عرضه خواهد شد.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایسنا، سه‌شنبه (۲۷ دی) عرضه اولیه سهام شرکت صنایع فرو آلیاژ ایران با نماد معاملاتی “فروژ” در قالب ۱۱۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از کل سهام شرکت به روش ترکیبی انجام خواهد شد.

هر فرد چقدر می تواند سهام بخرد؟

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی در مرحله نخست دو میلیون و ۷۵۰ سهم بوده و حداکثر تعداد سهام  قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در مرحله دوم ۱۱۰ سهم است.

در عرضه به روش ترکیبی، در روز عرضه پنج درصد سهام شرکت به صندوق‌ها عرضه می‌شود و کشف قیمت توسط صندوق‌ها صورت می‌گیرد. پس از کشف قیمت توسط صندوق‌ها عموم مردم می‌توانند در قیمت ثابت سهم را خریداری کنند.در مرحله نخست عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط به روش حراج انجام می‌شود و سهم دامنه قیمتی ندارد.
قیمت ارزش‌گذاری شده برای هر سهم ۳۹هزار و ۶۸۸ ریال است. قیمت عرضه در مرحله دوم مطابق قیمت کشف شده در مرحله نخست خواهد بود و تعداد کل سهام قابل عرضه به عموم مردم نیز ۵۵ میلیون سهم است.

بر اساس این گزارش، عرضه به روش ترکیبی عرضه‌ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف‌شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.

پیش از این نیز “توسن” در تاریخ ۲۳ شهریورماه سال قبل به روش ترکیبی و طی دو مرحله  عرضه شده بود.

جزئیات عرضه اولیه روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه

روز چهارشنبه هفته جاری مورخ ۲۸ دیماه ۱۵ درصد از سهام شرکت سیمان اردستان به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه اولیه می گردد.

عرضه سهام شرکت سیمان اردستان با نماد «اردستان» برای روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه در بورس قطعی شد.

در اطلاعیه منتشر شده از سوی این شرکت اعلام شد که روز چهارشنبه (۲۸ دی ۱۴۰۱) معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت سیمان اردستان به عنوان پانصد و هشتاد و هشتمین شرکت پذیرفته شده در ﺑﺨﺶ”سیمان، آهک و گچ”، طبقه “تولید سیمان، آهک و گچ” با کد صنعت «۵۳۹۴»، در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد معاملاتی” اردستان” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی ۲۰۰ سهم و قیمت مبنا ۹۰۹ تومان خواهد بود.

همچنین کف قیمت عرضه ۸۱۸ و سقف آن یک‌هزار تومان است؛ بنابراین حداکثر نقدینگی لازم برای شرکت در این عرضه اولیه ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. کوروش گفت:

    چرا عرضه اولیه رو به مردم نمیدن؟😯😯

    موافقم ۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>