چهارشنبه , ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸

ویتامین لازم برای سفت شدن آلت تناسلی

ویتامین ضروری برای سفت شدن آلت تناسلی

 

کمبود ویتامین د که از نور خورشید بدست می‌آید باعث شلی آلت یا ناتوانی جنسی در مردان و یا کاهش عملکرد در رابطه جنسی می‌شود.

 

کمبود ویتامین حاصل از نور خورشید می‌تواند موجب شود در بازی اتاق خواب امتیاز نگیرید. تحقیقات جدید از ایتالیا نشان می‌دهد که کمبود ویتامین د می‌تواند خطر ناتوانی جنسی (اختلال نعوظ) را افزایش دهد.
وقتی محققان 143 مرد را با سطوح متفاوتی از ناتوانی جنسی مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که تقریباً نیمی از آنها دچار کمبود ویتامین د هستند و تنها یک پنجم آنها سطح مناسبی از این ماده مغذی را دارا هستند. علاوه بر آن، سطح ویتامین د در مردان مبتلا به موارد شدید ناتوانی جنسی حدوداً 24 درصد پایین‌تر از مردان با ناتوانی خفیف بود.

میزان ناکافی ویتامین د می‌تواند تولید رادیکال‌های آزادی را که یون‌های سوپراکسید نامیده می‌شوند تشدید کند. این رادیکال‌های آزاد اکسید نیتریک شما را –مولکولی که به عملکرد صحیح عروق خونی کمک می‌کند- تحلیل می‌برند. نتیجه: سفت شدن آلت تناسلی دشوارتر می‌شود.

اکسید نیتریک باعث می‌شود که عروق خونی شل شوند و در نتیجه موجب افزایش گردش خون می‌شود که این گردش خون در شرایط عادی موجب نعوظ (سفت شدن آلت تناسلی) می‌شود. بدون مقادیر ضروری از اسید نیتریک، ممکن است عروق خونی شما به اندازه کافی شل نشوند تا امکان نعوظ فراهم شود.

اگر از ناتوانی جنسی رنج می‌برید، از پزشک خود بخواهید میزان ویتامین د شما را بررسی کند. برای بیماران ناتوانی جنسی ناشی از کمبود ویتامین د، مصرف مکمل‌هایی برای بازگرداندن مقدار ویتامین به سطح مناسب 30 نانوگرم بر میلی‌لیتر یا بیشتر توصیه می‌شود.
در مردان با توانایی جنسی عادی نیز تحقیقاتی در حال انجام است تا بدانیم آیا مصرف مکمل ویتامین د می‌تواند به عنوان روشی پیشگیرانه جهت به تاخیر انداختن ناتوانی جنسی بکار رود یا خیر.

 

آریا سلامت

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 243, میانگین امتیاز: 3.69 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. اسفندیار گفت:

  با سلام مشکلی که به تازگی من با اون مواجه شدم اینه که خیلی دیر و به سختی الت تناسلیم سفت و ایستادگی داره و اگر به سختی این عمل میشه زود به حالت اول بر می گرده،خواهش میکنم راه درمان اینو به من بگید و کمک کنید از چه راهی می تونم مداوا کنم
  با تشکر

  27
  8
 2. ناشناس گفت:

  آلت من خیلی دیر شق میشه زود هم شل میشه

  16
  8
 3. Ahmad گفت:

  الت تناسلی من به سختی سفت می شود سپس شل می شود چه راه درمان دارد؟

  9
  3

ارسال دیدگاه شما

نام(لازم)

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان
آیا بزرگ کردن آلت تناسلی مردان و افزایش طول آن امکان پذیر است ؟