پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

محدودیت‌ های ترافیکی در تعطیلات پیش‌رو

احتمال یک‌طرفه‌شدن چالوس و هراز

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را تشریح کرد و از احتمال یک‌طرفه شدن محورهای چالوس و هراز خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی  به تشریح محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پرداخت و گفت:‌ برابر تدابیر اتخاذ شده محدودیت‌های ترافیکی در برخی از جاده‌های کشور از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۲ فروردین آغاز شده و تا صبح روز شنبه ۲۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت. بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ساعت ۶ صبح روز شنبه از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

وی درباره محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد برای خودروهای سواری در جاده چالوس نیز گفت‌: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴  همان روز از میدان امیرکبیر کرج  و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه انجام خواهد شد.

شیرانی با بیان اینکه تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز های پنج شنبه و جمعه در جاده چالوس از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، گفت‌: در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران نیز به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت‌های تردد در جاده هراز نیز اظهارکرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا  ۲۴ روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.

به گفته وی تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس همچنان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد کلیه تریلرها ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه از محور هراز ممنوع است.

شیرانی درباره محدودیت تردد در محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر نیز اظهارکرد:‌ تردد انواع تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای پنج شنبه و جمعه از محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با بیان اینکه یک‌طرفه شدن جاده‌ها قطعی نیست و منوط به تصمیم فرمانده میدان است، گفت:‌ اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.


اخبار زیر قدیمی است


اعمال محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: در جهت برگزاری مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل محدودیت‌های ترافیکی اعمال خواهد شد.
سرهنگ سید حجت فتاحی گفت: در جهت برگزاری هر چه بهتر و باشکوه‌تر مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی در جهت تسهیل در عبور و مرور و افزایش ضریب ایمنی برای عزاداران حسینی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی محدودیت‌های ترافیکی در تمامی شهر‌های استان اردبیل اعمال خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل می‌گوید: در این راستا در مرکز استان اردبیل در روز تاسوعا از ساعت ۱۲ظهر تا اتمام مراسم تمامی مسیر‌های منتهی به چهارراه عالی قاپو از جمله (تقاطع باغمیشه، قیام، بازار، چهاراه امام) محدودیت‌های ترافیکی اعمال خواهد شد.

فتاحی همچنین گفت: در روز عاشورا از ساعت ۶ صبح تمامی تقاطع‌ها و میادین جهات اربعه از جمله (تقاطع یاقوت، میدان بهشت فاطمه، چهاراه ژاندارمری، چهاراه باغمیشه، تقاطع ورزش) به هسته مرکزی شهر محدودیت ترافیکی اعمال خواهد شد.

او می‌گوید: انتظار می‌رود همشهریان و هم استانی‌ها همچون سالیان گذشته خادمان و خدمتگذاران خود در پلیس راهنمایی و رانندگی را در جهت خدمت رسانی هر چه بهتر یاری کنند.

محدودیت‌های ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در شیراز اعلام شد

رئیس پلیس راهور شهر شیراز محدودیت‌های ترافیکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را اعلام کرد.
سرهنگ حمید کریمی گفت: از ساعت ۲۰ امشب ۱۵ مرداد تا پایان عزاداری که معمولا تا پاسی از نیمه شب به طول می‌انجامد و همچنین در روز‌های تاسوعا و عاشورا از ساعت ۷ صبح تا پایان عزاداری که معمولا تا حوالی اذان ظهر به طول می‌انجامد، همه مسیر‌ها به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بسته خواهد بود.

او گفت: این مسیر‌ها شامل ورودی از سمت میدان شهدا، چهارراه مشیر، چهارراه شاهزاده قاسم و چهارراه غدیر و همه فرعی‌های منتهی به حرم مطهر خواهد بود.

رئیس پلیس راهور کلان شهر شیراز گفت: محدودیت های ترافیکی شامل ورودی‌های منتهی به حرم مطهر سید علاالدین حسین نیز خواهد بود، به این ترتیب در ورودی دروازه غسالخانه، ورودی از سمت درِ شیخ و خیابان حسینی از سمت بلوار سیبویه محدودیت ترافیکی در این ایام اعمال خواهد شد.

سرهنگ کریمی گفت: رانندگان به حرکت عابران در سطح سواره رو دقت کافی و کامل داشته باشند تا نظر به اینکه اکثر عزاداران از لباس‌های مشکی استفاده می‌کنند، از بروز حوادث جلوگیری به عمل آید.

او از مردم و هیئت‌های عزاداری خواست تا ضمن رعایت نکات ایمنی در تردد از عرض یا طول سواره رو، مواظب حرکت وسائل نقلیه نیز باشند و از نیرو‌های تامینی با لباس شبرنگ استفاده کنند.

تمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورا در ارومیه

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از اجرای تمهیدات ویژه ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در معابر درون و برون شهری در ارومیه خبرداد.

سرهنگ ایرج حسنخانی ضمن تسلیت ماه محرم و شهادت سید وسالارشهیدان حضرت اباعبداله حسین (ع) اظهار کرد: با توجه به حضور دسته جات عزاداری ها در معابر به منظور نظم‌ بخشی به آمد و شد و کاهش حجم ترافیک با بکارگیری حداکثری نیروها، ضمن پوشش ترافیکی معابر تمهیدات ومحدودیت های ترافیکی در ارومیه اجرا خواهد شد.

وی افزود: ورود خودرو به محل های اعلام شده برای عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا ممنوع بوده و همکارانم در  پلیس راهور و راه اجازه تردد در این مسیرها را نخواهند داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: از صبح تا ظهر این ایام مسیرهای پنجراه به سمت میدان انقلاب، تقاطع برق به سمت خیابان شهید سلیمانی، تقاطع هلال به سمت میدان انقلاب، میدان امام حسین (ع) به طرف خیابان امام (ره)، کنارگذر عطایی به طرف خیابان امام (ره)، تقاطع آیت الله مدنی – شهیدمطهری به سمت میدان ولایت فقیه، میدان آیت الله طالقانی به طرف میدان ولایت فقیه و تقاطع شهید باکری و آیت الله منتظری به طرف میدان ولایت فقیه از جمله این محدودیت ها هستند.

وی در ادامه افزود: از صبح تا عصر؛ خیابان صمدزاده به طرف آرامگاه، میدان طالقانی به سمت خیابان وحدت و میدان دفاع مقدس به طرف خیابان وحدت نیز محدودیت های ترافیکی اجرا خواهد شد و همچنین تمامی مسیرهای منتهی به باغ رضوان از سمت خیابان پرنیان، پل شهیدلر و… مسدود خواهد بود و روز تاسوعا با توجه به تجمع عظیم عزاداران حسینی در خیابان امام (ره) از صبح تا عصر (پایان مراسم) محدودیت ترافیکی در این خیابان و کلیه معابر منتهی برقرار خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسنخانی تصریح کرد: در مسیر امام زاده غریب حسن (ع) از تقاطع گونی بافی به سمت امام زاده تا خروجی تقاطع روستای وندایی از ساعت  ۰۹۳۰صبح تا ۱۴۰۰ظهر و از ساعت ۱۷۰۰بعدازظهر تا ساعت ۲۱۰۰ یک طرفه بوده  و هر گونه توقف در حاشیه راه در محدوده طرح سرتاسر ممنوع می باشد.

جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به اینکه رانندگان محترم از هر گونه پارک خودروها در مسیرهای اعلام شده خودداری نمایند چرا که در صورت مشاهده به پارکینگ انتقال داده خواهند شد؛ خاطر نشان کرد: از  شهروندان محترم درخواست داریم که نهایت همکاری را با ماموران مستقر در معابر داشته باشند.

تمهیدات ویژه ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در غرب استان تهران

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران گفت: پلیس راهور تدابیر و تمهیدات ویژه را برای برگزاری مراسم عزاداری در این ایام و شبهای تاسوعا و عاشورای حسینی با همکاری دستگاه‌های امنیتی اجرا کرده و آمادگی کامل برای روان سازی ترافیکی برای تردد عزاداران و هیئات را دارد.

به گزارش ایرنا از پلیس ، سرهنگ محمودی روز شنبه ضمن تسلیت این ایام از پیش‌بینی تمهیدات ترافیکی ویژه برای برقراری نظم و امنیت ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

وی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ایام محرم که یادآور شهادت ۷۲ تن از یاران باوفای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است شیفتگان آن حضرت به عزاداری پرداخته و ارادت قلبی خود را به ساحت پاک و مقدس آن امام همام به منصه ظهور می گذارند .

رییس پلیس راهور غرب استان گفت: از مسئولان و ‌عموم شهروندان انتظار داریم در جهت ایمنی تردد عابرین و توجه بیشتر رانندگان به تردد عابرین پیاده در سطح راه به خصوص شب‌ها ، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

محمودی گفت: از تداخل خودروها به داخل جمعبت هیئات خودداری و در روز تاسوعا و عاشورا از وسایل نقلیه شخصی استفاده نکنند و ظرفیت معابر را برای تردد هیئات عزاداری باز نگه دارند.

وی با بیان اینکه شهروندان در زمان اعمال محدودیت‌های ترافیکی از معابر مجاور و جایگزین استفاده کنند، اظهار کرد: همچنین از توقف در محدوده ۱۰۰ متری تکایا، مساجد و هیئات خودداری کنند.

محمودی گفت: با توجه به اینکه تجمع ه‍یئات و عزاداران در شهرستان‌های غرب استان تهران در مساجد، تکایا و مقابل امامزاده‌ها است محدودیت‌های ترافیکی در معابر منتهی به این اماکن را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی پیرامون محدودیت‌های ترافیکی شهرستان شهریار افرود: با توجه به اینکه تجمع هیئات در أین شهرستان امامزاده اسماعیل است از ساعات هفت صبح تا پایان مراسم در ایام تاسوعا و عاشورا از ابتدای خیابان ولیعصر و از سه راهی کیومرثیه به سمت میدان امام (ره)، از میدان امام به سمت امامزاده اسماعیل مسدود و دارای محدودیت ترافیکی است و از رانندگان تقاضامندیم در این ایام تا پایان مراسم عزاداری از معابر مجاور و جایگزین استفاده کنند.

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورا در بندرعباس اعلام شد

رئیس پلیس راهور استان هرمزگان محدودیت و ممنوعیت‌های ترافیکی و شهری مراسم تاسوعا و عاشواری حسینی در بندرعباس را تشریح کرد.
به گزارش خبرآنلاین، «سرهنگ مجیدصالح پور»،رئیس پلیس راهور استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: پلیس راهنمایی رانندگی استان با تمام توان در راستای تسهیل در عبور و مرور عزاداران حسینی تلاش می‌کند تا ضمن ارائه خدمات خدا پسندانه سهم کوچکی در این عزاداری داشته باشد.

وی افزود: برای تسهیل تردد شهروندان و هیئت‌های عزاداری در صبح روز تاسوعا با عنایت به برگزاری مراسم در نوارساحلی و در زیرپرچم در بوستان غدیر، محدودیت تردد و دسترسی درکنار گذر لاین جنوبی بلوار ساحلی در محدوده مذکور انجام می‌شود.

این مسئول انتظامی افزود: محدودیت ترافیکی شهر بندرعباس در روز عاشورا نیز از ساعت ۶ صبح تا پایان نمازظهر عاشورا، در مسیرهای میدان حضرت امام، تقاطع شهید مطهری تا میدان انقلاب و همچنین در مسیرهای مقابل بلوار امام خمینی ره از میدان شهداء تا میدان انقلاب و کلیه مسیرهای ورود به خیابان تاپایان مراسم عزاداری ظهر عاشورا اعمال می‌گردد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان هرمزگان ضمن در خواست از شهروندان و رانندگان عزیز جهت همکاری شایسته با ماموران پلیس در نظم بخشی به ترافیک شهری در روز عاشورا، در صورت لزوم و ضرورت تردد از مسیرها جایگزین در بلوار جمهوری و بلوار ساحلی جهت تردد استفاده کنند.

محدودیت‌های ترافیکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شد

محدودیت‌های ترافیکی و ممنوعیت‌های تردد درون و برون‌شهری ویژه تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی از سوی پلیس راهور و پلیس راه استان قم اعلام شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس راه قم با اشاره به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح محورهای برون‌شهری استان، گفت: با توجه به تعطیلی چند روزه به همین مناسبت و تقارن آن با تعطیلات پایانی هفته، محورهای مواصلاتی استان به‌خصوص محور قم – سلفچگان از حجم ترافیک سنگینی برخوردار خواهد شد.

سرهنگ مختار پناهی افزود: به همین منظور و برای افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور و به حداقل رساندن تصادفات جاده‌ای، محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای استان قم به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: تردد تمامی تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز دوشنبه مورخ هفدهم مردادماه جاری در محور سلفچگان به قم (باند رفت به سمت قم) ممنوع می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان این‌گونه وسایل نقلیه می‌توانند از محور اتوبان ساوه – تهران به‌عنوان محور جایگزین استفاده کنند.

اعلام محدودیت‌های درون‌شهری

رییس پلیس راهور قم نیز با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر قم، بیان کرد: میدان جهاد به سمت چهارراه بازار(اتوبوس و وسایل سنگین)، ابتدای کنارگذر تونل غدیر (پاساژ الزهرا) به سمت تقاطع آذر، تقاطع شهید روحانی به سمت عماریاسر، تقاطع سجادیه به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، میدان جانبازان به سمت تقاطع شهدا، میدان روح ا…به سمت تقاطع شهدا و تقاطع عمار یاسر – آذر به سمت سه راه بازار تردد وسایل نقلیه ممنوع است.

سرهنگ غلامرضا صدفی افزود: محدودیت تردد در تقاطع حجتیه – بهار به سمت حرم مطهر، دوربرگردان بلوار شهید منتظری به سمت تقاطع حجتیه– بهار، دوراهی ناشران به سمت میدان روح‌الله، خیابان۱۹دی کوچه مخابرات به سمت چهارراه بازار، چهار راه غفاری به سمت میدان شهید مطهری، تقاطع پل شهید رجایی – خاکفرج به سمت میدان شهید مطهری، سه راه غفاری به سمت میدان مطهری، میدان سعیدی به سمت میدان مطهری(خیابان هدف)، در صورت لزوم از تقاطع هفت تیر به سمت میدان سعیدی، در صورت لزوم خیابان اراک از زیر پل نیروگاه به سمت میدان مطهری و تقاطع حجتیه اراک به سمت میدان مطهری نیز انجام خواهد شد.

اعلام محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر کرمان

رییس پلیس راهور استان مهمترین محدودیت های ترافیکی آئین های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر کرمان را اعلام و بر همکاری شهروندان و هیات های مذهبی با ماموران برای اجرای مطلوب این طرح ها تاکید کرد.

سرهنگ “اسماعیل خوشوقت”در تشریح جزییات اعلام محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان گفت: با توجه به اینکه مراسمات مهم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر کرمان در گلزار شهداء، تکیه قائم(عج)، تکیه فاطمیه (س)، تکیه میدان قلعه، صفه عزاخانه، میدان شهداء، تکیه عباسعلی و امام زاده محمد برگزار می شوند در ایام تاسوعا و عاشورا محدودیت توقف و تردد وسائط نقلیه به شرح زیر در زمان مورد نیاز به مرحله اجرا گذاشته خواهند شد.

در محدوده تکیه فاطمیه(س) و تکیه میدان قلعه:

۱. سه راه مطهری-طالقانی به سمت شمال(تا تقاطع طالقانی)

۲. تقاطع طالقانی-امام خمینی(ره) به سمت جنوب(تا سه راه احمدی)

۳. سه راه پیروزی -امام خمینی(ره) به سمت غرب(تا سه راهی بلوار قلعه-امام خمینی (ره) )

۴. سه راه بلوار قلعه -امام خمینی(ره) به سمت شرق(تا سه راهی پیروزی-امام خمینی (ره) )

محدودیت های ترافیکی مسجد قائم:

۱. از سه راه پیروزی-امام خمینی(ره) به سمت جنوب(تا تقاطع قائم)
۲. از سه راه بلوار قلعه-مطهری به سمت شرق(تا تقاطع قائم)
۳. از اولین بریدگی بلوار پیروزی جنوبی به سمت شمال(تا تقاطع قائم

محدودیت های ترافیکی میدان شهداء:

۱. از سه راه چمران-شریعتی (سه راهی شمال جنوبی)به سمت شرق(تا میدان شهدا)

۲. از تقاطع میرزا رضا -امام خمینی(ره)به سمت شمال(تا میدان شهدا)

۳. از تقاطع مادر «شهید اخلاقی-امام خمینی(ره)» به سمت شمال(تا میدان شهدا)

۴. از ابتدای خیابان ۱۷شهریور -امام خمینی(ره)به سمت شمال(تا میدان شهدا)

۵. از سه راه ایرانمنش- باهنر به سمت جنوب(تا میدان شهدا)

۶. از سه راهی خیابان برزو آمیغی- شهداء(تا میدان شهدا)

محدودیت های ترافیکی حسینیه ثارالله، مصلی امام علی (ع) و موزه دفاع مقدس (مقبره شهدای گمنام):

۱. از میدان بسیج به سمت شمال(تا تقاطع پاسداران)

۲. از تقاطع پاسداران به سمت جنوب(تا میدان بسیج)

محدودیت های ترافیکی تکیه عباسعلی:

۱. از سه راه پروین اعتصامی-فردوسی به سمت جنوب(تا سه راهی سپه-فردوسی)

۲. از ابتدای بلوار فردوسی ( تقاطع نشاط ) به سمت شمال تا سه راهی سپه فردوسی)در صورت ضرورت

۳. از تقاطع بهداری(معلم-قرنی-سپه) به سمت غرب (تا سه راهی سپه-فردوسی) در صورت ضرورت

۴. از سه راه سپه-فردوسی به سمت شمال (تا سه راهی پروین اعتصامی-فردوسی-وحشی بافقی)

محدودیت های ترافیکی امام زاده محمد:

۱. خیابان امام زاده محمد (شاهزاده محمد) از سمت شمال به جنوب یکطرفه خواهد بود.

۲. شرقی ۷  خیابان شاهزاده محمد به سمت غرب

۳. شرقی ۹ خیابان شاهزاده محمد به سمت غرب

۴. توقف کلیه وسایط نقلیه در شعاع بیست متری ورودی امامزاده محمد ممنوع خواهد بود.

تمهیدات ترافیکی پلیس راهور قزوین در ایام پایانی دهه اول محرم

رئیس پلیس راهور استان قزوین از در نظر گرفتن تمهیدات ترافیکی در ایام پایانی دهه اول محرم در محل‌های تردد هیئات‌های مذهبی و برگزاری مراسمات عزاداری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سرهنگ مهرداد حسن‌پور، رئیس پلیس راهور استان قزوین با تسلیت ماه محرم و شهادت سید و سالارشهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) اظهار کرد: باتوجه به پراکندگی مکان‌های برگزاری مراسمات عزاداری در شب‌های پایانی دهه اول محرم امسال درسطح شهر، تمهیدات ترافیکی ویژه برای کلیه مساجد، تکایا و امامزاده‌ها اندیشیده شده، در این ایام همکاران بنده در قالب تیم‌های خودرویی و پیاده امنیت ترافیکی مراسمات عزاداری را تامین می‌کنند.

او ضمن درخواست از مسئولان هیئات برای همکاری با پلیس، افزود: ایستگاه‌های صلواتی، باید به‌ گونه‌ای احداث شود که مشکلات ترافیکی و ایمنی برای عابرین و تردد وسایل نقلیه فراهم نشود.

سرهنگ حسن‌پور گفت: بحمدالله همکاری و همدلی بین پلیس و مسئولان هیئات‌های مذهبی وجود دارد و در جلسات متعدد هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا عزاداران حسینی بدون مشکل به عزاداری بپردازند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: تردد کامیون‌ها در معابر منتهی به برگزاری مراسمات از ساعت ۲۰:۰۰ الی ۰۱:۰۰ ممنوع است و به عزاداران توصیه می‌شود با توجه به اینکه اغلب عزاداران عزیز ملبس به لباس تیره هستند، هنگام عبور در سطح سواره‌رو و عبور از عرض خیابان با احتیاط حرکت کرده و مراقب تردد وسایل نقلیه باشند.

او همچنین افزود: از امروز مورخ ۱۵مرداد ماه از ساعت۲۰ خیابان نادری به سمت میدان آزادی و تقاطع شهربانی و همچنین از سه‌راهی اسد آبادی به سمت خیابان انصاری و از چهارراه بازار به سمت مولوی و چهارراه انصاری مسدود است.

رئیس پلیس راهور قزوین در پایان بیان کرد: در شب و روز عاشورا کلیه مسیرهای منتهی به امام‌زاده حسین از خیابان نادری تا تقاطع شهربانی، تقاطع بازار به سمت خیابان انصاری و نهایتا تقاطع شهربانی، تقاطع شهربانی به سمت سلامگاه، خیابان منتظری به سمت سلامگاه و تقاطع ایرانگاز به سمت سلامگاه مسدود است و تمام تلاش خود را در این ایام به کارمی‌گیریم تا بتوانیم به نحو مطلوب امنیت این عزاداری‌ها را تامین و تداوم‌دهنده راه سرور وسالار شهیدان باشیم

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...
×