سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

واریزی جدید به‌ حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

عضو هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز مبلغ ۲۰۵ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریال به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم خرداد تا اول تیر ۱۴۰۱ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد.

واریزی جدید به‌ حساب بازنشستگان خرداد و تیرماه ۱۴۰۱ صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از ایسنا، حمید باقرنژاد در این باره اظهار کرد: مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی سهم تعهدات دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است که به حساب ۱۳۰۱ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شده است.

معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر حفظ کرامت اعضای موسسه، گفت: پرداخت سهم‌الشرکه اعضای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز شده است در حالی که قبلا حدود سه ماه طول می‌کشید.

باقرنژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۸۱ درصد از فرهنگیان عضو موسسه هستند، تاکید کرد: سایر فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند می‌توانند در اسرع وقت نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی بهره‌مند شوند.

وی افزود: همچنین اعضای صندوق که در شرف بازنشستگی قرار دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به تکمیل فرم ادامه عضویت اقدام کنند تا ضمن برخورداری از مزایای طرح استمرار، همچنان از سودآوری موسسه در سال‌های آینده برخوردار شوند.

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته موسسه در کمتر از یک ماه خبر داد و گفت: در راستای انتظارات بحق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان شاهد تغییرات و اتفاقات مثبتی در فرایند پرداخت سهم الشرکه اعضای بازنشسته هستیم که به تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

باقرنژاد با اشاره به تشکیل واحد مدیریت امور اعضا در موسسه، افزود: به دنبال تقویت زیرساخت‌ها و سیستم اعضای موسسه، سود سال مالی مربوط به دوره ۲۷ (از مهر ۱۳۹۹ لغایت شهریورماه ۱۴۰۰) دو ماه زودتر از سال‌های قبل و تنها دو هفته پس از برگزاری مجمع پرداخت و موجب رضایت و خشنودی اعضای بازنشسته شد.

وی تصریح کرد: سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته اولین وجوهی است که پس از بازنشستگی به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو موسسه واریز می‌شود، بنابراین تلاش کردیم که زمان این واریزی از دو ماه به کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات کاهش یابد.

باقرنژاد، تسریع در زمان واریزی‌ها را نتیجه درایت، نگاه و دغدغه تیم مدیریت فعلی موسسه نسبت به خواسته‌ها و انتظارات فرهنگیان عضو دانست و تاکید کرد: در آینده نزدیک، برنامه‌های راهبردی در راستای اهداف موسسه و در جهت تکریم و رضایت‌مندی هر چه بیشتر اعضاء را عملیاتی می کنند.

وی افزود: همچنین اعضای صندوق که در شرف بازنشستگی قرار دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به تکمیل فرم ادامه عضویت اقدام کنند تا ضمن برخورداری از مزایای طرح استمرار، همچنان از سودآوری موسسه در سال‌های آینده برخوردار شوند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 12, میانگین امتیاز: 3,17 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. مامن گفت:

  اگر پاداش را بموقع می دادند عضویت در صندوق ذخیره را ادامه می دادم و بخاطر مشکلات مالی و عدم پرداخت پاداش انصراف دادم و حیف که چقدر جفا در حق بازنشستگان روا کردند

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. رضا گفت:

  بله. در تایید سخنان همکار عزیزمان با اینکه سالهاست دولت وام بسیار هنگفتی از صندوق فرهنگیان برداشته و مقدار زیادی از آن را هنوز پس نداده و با این وجود بازهم بقول یکی از نمایندگان مجلس که هنگام بازرسی از صندوق حضور داشته است هر فرهنگی به وقت بازنشستگی باید حداقل ۵۰۰ میلیون تومان دریافت کند. حالا چرا آقایان نمی‌دهند و برای کی و چه کسی نگه داشته اند الله علم.

 3. داود گفت:

  قرار بود سهام صندوق بین اعضای محترم تقسیم شود و اعضایی که از بدو تاسیس سرمایه‌گذاری کرده اند به حقشان برسند، چی شد؟

  موافقم ۳
 4. معلم گفت:

  این گونه حساب و کتاب درست نیست. ما خواهان واریز سهم دولت و ارزش مالکانه هستیم و آنچه دولت به تعهدش عمل نکرد هیچ از صندوق برداشت کرد و جایگزین نکرد.. همچنین خواهان برگشت پولهایی که از صندوق به سرقت رفته است.
  دولت ما را فریب داد و از پول معلمین سوء استفاده کرد. این دولت‌ها قابل اعتماد نیستند.

  موافقم ۷
 5. جلیل گفت:

  آیا می دانید که سهم هر عضو صندوق از سرمایه صندوق طبق برآورد اجمالی بیش از پانصد میلیون تومان، تأکید می‌کنم بیش از پانصد میلیون تومان می باشد که متاسفانه هیات مدیره از غفلت اعضا سوءاستفاده کرده و فقط مبلغ حدوداً سی میلیون تومان به اعضا در هنگام بازنشستگی پرداخت می کنند؟
  خداوند متعال بین ما و آنان قضاوت و حکم فرماید انشاالله

  موافقم ۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>