سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

اعتراض به نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

اعتراض به نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستان در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نسبت به نحوه محاسبه و پرداخت مانده معوقه ۲۵ درصد همسان حقوق بازنشستگان اعتراض کرد.
ایلنا: عبدالحمید عبائی حسنی رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستان در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نسبت به نحوه محاسبه و پرداخت مانده معوقه ۲۵ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعتراض کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای میرهاشم موسوی

« احتراماً به استحضار می‌رساند پس از اعتراضات گسترده جامعه بازنشسته تامین اجتماعی کشور از جمله استان خوزستان به افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار و تعیین ۲۷ درصد برای جامعه حداقل بگیر و ۲۱ درصد به اضافه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان برای سایر سطوح که مغایر با مواد ۹۶ و ۱۱۱ تامین اجتماعی و معیارها و شاخص‌های تورم بود به یکباره در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه با اعلام اشتباه محاسباتی و اشکال نرم افزاری فیش‌های حقوق از سایت سازمان برداشته شد در نتیجه این امیدواری در افکار عمومی بازنشستگان ایجاد شد که آن سازمان درصدد است تا ابهامات را رفع نموده تا اقدامات لازم جهت اصلاح و محاسبات صحیح احکام را مطابق با ماده ۹۶ و در راستای تحقق خواسته بحق بازنشستگان تامین اجتماعی به عمل آورد.

اما صدور فیش‌های حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه اعتراضات و ابهامات را دوچندان کرد چرا که در خصوص محاسبه ۲۵ درصد باقیمانده همسان‌سازی از سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ موضوع طلب بازنشستگان تامین اجتماعی از سازمان که باید اولاً نسبت به صدور احکام اصلاحی سال ۱۴۰۰ با افزایش ۲۶ درصدی همان سال و دوم اینکه اصلاح احکام ۱۴۰۱ با افزایش ۳۸ درصدی محاسبه میشد و پس از آن افزایش حقوق ۱۴۰۲ با افزایش دو سال مذکور محاسبه و پرداخت می‌شد.

این فرآیند ناقص اعمال شد و لذا ضمن اعتراض به نحوه محاسبه معوقه ۲۵ درصد باقیمانده همسان‌سازی ضمن تقدیر از جنابعالی درخصوص امر خدمات رسانی به بازنشستگان تامین اجتماعی و پیگیری مطالبات آن‌ها، به عنوان نماینده ۲۳۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی خوزستان استدعا دارم در خصوص اصلاح احکام ۲۵ درصد همسان سازی، و رفع ابهامات به عمل آمده دستور مقتضی را صادر کنید.»

به شکایات بازنشستگان درباره همسان سازی حقوق رسیدگی خواهد شد

(۱۴۰۲/۰۲/۲۷) وزیر کار در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: همکاران ما اعلام می کنند که همسان سازی و افزایش حقوق اعمال شده ولی تعدادی از بازنشستگان معتقدند که در مواردی اعمال نشده است که این موضوع، حتما رسیدگی خواهد شد.

صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اختلاف پیش آمده واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق مستمری بگیران گفت: در این زمینه اگر حق به جانب بازنشستگان باشد، پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: برخی از بازنشستگان معتقدند که این میزان افزایش حقوق اجرا نشده است در حالی که تامین اجتماعی معتقد است که کاملا اجرا شده است؛ در این رابطه کارگروهی مسئول شده اند تا بررسی کنند.

مرتضوی در رابطه با اینکه بازنشستگان اعتراضات خود را چگونه باید به ثبت برساند گفت: این راه و چارچوب دارد. شما به عنوان رسانه شکایت آنها را مطرح می‌کنید و این به منزله مطالبه این‌گروه از جامعه است.

وزیر کار افزود: شما اصحاب رسانه زبان‌مردم و آحاد مختلف جامعه هستید. در جلسه قبل نیز این‌مطالبه مطرح شد که مورد بررسی قرار گرفت.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 37, میانگین امتیاز: 4,16 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. هادی گفت:

  برای ما بازنشستگان سال ۹۹، ۲۵٪ همسان‌سازی را واریز نکردن

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 2. محمد گفت:

  امسال برای رد گم کردن اومدن افزایش حقوق را با پرداخت ۲۵درصد همسان سازی باقیمانده دوسال پیش را در یک زمان وحتی دریک حکم اعمال کردند تا بازنشسته متوجه نشه چه اتفاقی افتاده است! درصورتی‌که نیاز به دو حکم جداگانه داشته است…
  چرا در فیش بعضی ها که همسان سازی ۷۵درصد داشتند ۲۵ درصد اعمال نشده است؟ این چه عدالتی است؟! خدایا جنگ اعصاب تاکی؟ بخاطر شندرغاز حقوق باید هرماه عذاب روحی داشته باشیم. نکند دست‌هایی درکار است که بازنشستگان را به کف خیابون بکشاند؟!

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
 3. حسین گفت:

  سلام وای از این همه بی داد. بنده که حدودا ۳۹ سال پرداخت حق بیمه داشتم حالا باید ۲۱ درصد افزایش حقوق داشته باشم درصورتی که به قول خود مسئولین تورم ۷۰ درصدی پوست مردم را قلفتی کنده و بعداز گذشت چند سال بنده و امثال من به حداقلی بگیرها بسیار نزدیک شدیم ظلم نه شاخ دارد و نه دم

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲
 4. بازنشسته گفت:

  چرا مابه التفاوت حقوق فروردین از مابه التفاوت افزایش حکم ۱۴۰۲ کمتر محاسبه شده؟ این همه دزدی از جیب مستمری بگیر برای چیه؟

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۲
 5. مریم گفت:

  واقعا محاسبات بلد نیستین یا قصد اذیت کردن ما را دارید؟
  ۲۶% افزایش حکم ۱۴۰۰ و ۲۵% باقیمانده سال ۱۴۰۰ که به آن افزایش سال ۱۴۰۱ باضریب افزایش ۳۸% تعلق میگیرد و ۲۴ ماه است معوق شده به اضافه ۲۱% ضریب افزایش سال ۱۴۰۲ برای ۲ ما امسال باید پرداخت شود.
  اما شما فقط به ۲۵ % باقیمانده متناسب سازی سال ۱۴۰۰ ضریب افزایش امسال که ۲۱% است اضافه نموده و میخواهید برای ۲ ماه امسال پرداخت کنید. ارقام محاسبه شده در احکام و فیش های ما مشهود است.
  تورو بخدا حقمون رو بدید. اینقدر مارو اذیت نکنید.

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۲

ارسال دیدگاه شما

×