جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

روش های درمان کجی آلت تناسلی یا بیماری پیرونی

 

درمان کجی آلت تناسلی

 

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلت تناسلی هستند مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن هستند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.

کجی آلت تناسلی و راه های درمان آن

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلت تناسلی هستند مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن هستند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.
از نظر ساختاری آلت مرد از عروق شریان و ورید و ۲ عدد جسم غاری و یک عدد جسم اسفنجی که در قسمت پائین و بین دو اجسام غاری قرار گرفته است و از وسط آن مجرای ادراری عبور می کند تشکیل شده است.
هنگام حالتهای تحریک پذیری مرد خون از طریق شریان وارد اجسام غاری که شکل استوانه ای هستند وارد و باعث پرشدگی و اتساع آنها شده و باعث سفتی آلت مردانه می گردد. در هنگام نعوظ کامل ورید ها بسته می ماند تا مانع خروج خون از آلت شوند و حالت سفتی آن برجا باشد. کجی آلت تناسلی زمانی ایجاد می شود که که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد که اغلب به علت بافت فیبری که در معاینه سفت می باشند ایجاد می شوند و در نتیجه در هنگام نعوظ آلت مرد به همان طرف کج می شود. که درصد کجی آلت ارتباط مستقیم با درصد و اندازه بافت فیبری دارد. هرچه بافت فیبری بیشتر باشد درصد انحراف بیشتر خواهد شد.

علت ایجاد انحراف آلت ( کجی آلت تناسلی) چیست؟

کجی آلت تناسلی می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.
در حالت مادرزادی که اغلب به علت نامتقارن بودن اجسام غاری و کوچک بودن یکی از سیلندرها می باشدکه باعث انحراف درجاتی از آلت تناسلی مرد می گردد که اغلب باعث اختلال در مقاربت نمی شود و مقدار انحناء آن کمتر است.
اگر مقدار انحناء بیش از ۳۰ درصد باشد با جراحی اصلاح می گردد.
علل اکتسابی: که انحناء در اول وجود ندارد و بعداً ایجاد می شود که به آن بیماری پیرونی نیز می گویند.
پیرونی یا پلاک آلت تناسلی می تواند با نشانه های زیر خود را نشان دهد:
۱- احساس سفتی در تنه آلت که توسط فرد در معاینه آلت متوجه آن می شود.
۲- درد در ناحیه تناسلی: این درد مخصوصاً در موقع نعوظ و سفتی آلت تشدید شده و باعث افت میل جنسی فرد می شود و در ۳/۲ افرد مبتلا این درد به درجاتی وجود دارد.
۳- خمیده گی یا انحناء آلت که شایعترین علامت می باشد و فرد سالم با انحناء تدریجی آلت روبه رو می شود که اگر بیش از ۳۰ درصد باشد باعث اختلال در دخول و نزدیکی می شود.

 

کجی آلت تناسلی

»چه عواملی باعث انحناء ثانویه آلت می شوند؟

علت قطعی آن مشخص نیست ولی این انحناء اغلب در افراد مبتلا به فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و زمینه ژنتیکی ایجاد می شود.
لازم به ذکر است هر گونه ضربه به آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی که اغلب هنگام نزدیکی اتفاق می افتد می تواند باعث انحناء آلت شود.
در اینجا توصیه می کنم از هرگونه خم کردن و فشار به آلت در حالت نعوظ اجتناب نمائید که باعث شکستگی آلت تناسلی شما می گردد.
درمان کجی آلت تناسلی

آیا هر درجه ای از انحناء آلت نیاز به درمان دارد و درمان قطعی آن چیست؟

اصولاً داروی درمانی قطعی برای درست کردن انحراف آلت وجود ندارد. در مواردی که درصد انحناء آلت کم است و مانع مقاربت نمی شود بهترین توصیه مدارا کردن با آن می باشد.
امروزه جوانان زیادی را می بینم که به کوچکترین انحناء آلت حساس بوده و دنبال اصلاح آن هستند. در اینجا لازم می دانم عرض کنم با توجه به حساسیت منطقه آلت تناسلی بهتر است از کوچکترین دستکاری غیرضروری اجتناب شود چرا که هر عمل جراحی ممکن است باعث ایجاد اختلال در نعوظ و کوچکی آلت تناسلی گردد و لذا مواردی که باید تحت عمل اصلاح انحناء آلت قرار گیرند عبارتند از:
۱- انحناء بیش از ۳۰ درصد
۲- اختلال در دخول
۳- حتی الامکان به خاطر زیبائی و با توجه به عوارض احتمالی عمل جراحی نکنید
با توجه به حساسیت خونرسانی منطقه که کوچکترین آسیب به عروق باعث افت نعوظ می گردد اینجانب بهترین روش درمانی جراحی را Pelicution می دانم که در آن بدون ایجاد برش و بدون برداشتن پلاک فیبری که برداشت آنها باعث پنچری عروق خواهد شد و تنها با چند بخیه این انحراف را اصلاح می کنم.

 

»درمان کجی آلت تناسلی 

برای درمان کجی آلت تناسلی  یا بیماری پیرونی روش های وجود دارد ؛

دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی توصیه داشتند که دو نوع روش متداول امروزه جهت درمان کجی آلت تناسلی استفاده می شود:

۱- درمان های غیر جراحی و داروئی کجی آلت (پیرونی ) :

صادقانه باید عرض کنم هیچ یک از روش های درمان غیر جراحی از قبیل: ۱- سنگ شکنی ۲- تزریق کورتون ۳- مصرف داروهای ضدالتهاب، قرص وراپامین، هیچ تأثیری در درمان بیماری ندارند.

۲- درمان جراحی کجی آلت تناسلی  (پیرونی ) :

قطعی ترین روش و مؤثرترین روش درمانی ، جراحی کجی آلت تناسلی  می باشد.

به توصیه دکتر حسین کرمی روش های مختلف جراحی برای درمان پیرونی(کجی آلت تناسلی) وجود دارند که عبارتند از:

۱- برداشتن منطقه سفت شده: هر گونه برش در لایه پوشاننده آلت تناسلی یا تونیکا آلبوژینه می تواند باعث پنچری و نشت وریدی شده و باعث از بین رفتن نعوظ و سفتی آلت تناسلی گردد و لذا در تکنیک برداشتن پلاک امکان این عارضه بسیار بالا است و من توصیه نمی کنم.

۲- روش پلیکاسیون (Plication): در این روش بدون دست زدن و بریدن منطقه سفت شده فقط با چند بخیه آلت تناسلی را از حالت کجی به حالت نرمال درمی آوریم. حسن بزرگ این عمل که درمان طلائی انحناء آلت است: هیچ خطر ناتوانی جنسی بعد از عمل ندارد. تنها عارضه این عمل کوتاه شدن کمتر از یک سانت آلت تناسلی می باشد که زیاد به چشم نمی خورد.

۳- گذاشتن پروتز: در موارد بیماری پیرونی شدید و انحناء پیچیده آلت یکی از روش های درمانی می باشد.

 

»عوارض عمل جراحی  کجی آلت تناسلی

عمده ترین عارضه عمل کوتاه شدن طول آلت تناسلی است که به شدت انحناء از ۱-۲ سانت فرق می کند. با بریدن و برداشتن قسمت های فیبروز امکان ایجاد اختلال در نعوظ که اینجانب نسج طبیعی را جهت جلوگیری از عارضه ذکر شده نگاه می دارم، می شود.

 

 

منیع: الو دکتر

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 50, میانگین امتیاز: 3,92 از 5)
Loading...

۱۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. اعلمی گفت:

  سلام به تمام دوستان عزیز می خواستم بگم که آلت تناسلی من کمی انحراف به سمت چپ منه راه درمانی خانگی یا داروی برای رفع این مشکل من است؟ دلیل کجی آلت تناسلی چیه؟چه باعث میشه اینجوری بشه.. اگر کسی هست این سوالات منو بدونه، خواهش میکنم راهنمایم کنه.ممنون

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 2. Hsm گفت:

  سلام ببخشید من التم وقتی که نعوظ پیدا میکنه به سمت پایینه ولی هیچ مشکلی نداره و همه چی طبیعیه چیکار میتونم بکنم واسه رفع این مشکل رو اعتماد بنفسم تاثیر میزاره (خمیدگی اش هم زیاد نیست)در کل مشکل خاصی ندادم فقط میخام از لحاظ ظاهری درست بشه لطفا راهنمایی کنید تشکر

  موافقم ۵
  • دوست گفت:

   دست نزن بهش،منم مثل تو و بودم عمل کردم و الان پشیمونم،هم عمل دردناکه،هم هزینه بر،هم دیگه هیچی مثل قبل نیست

   موافقم ۴
 3. علی گفت:

  آیا من بخوام عمل جراحی کنم بعداز عمل عوارضی روی آلتم میزاره جواب میگیرم

 4. محمد گفت:

  با سلام،آیا ورزشی است که انحنای آلت رو کمتر کنه؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
  • ابوالفضل گفت:

   سلام من التم رو به پایین از قسمت انتها انحراف داره و به این دلیل ازدواج نمی کنم چون زجر می کشم و خیلی زود ارضا میشم و اون سفتی رو که بخوام نداره

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 5. غالب گفت:

  التم دیرسفت میشود

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 6. یوسف کمری گفت:

  من مدت دو ماهی میشه که آلت تناسلیم خم شده درمانش چیست؟

  موافقم ۹
  مخالفم ۶
 7. رضا گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات مفیدتون. اگه میشه لطفا در مورد دستگاه های مختلفی که در بازار وجود داره و تضمین میکنن که بعد از ۴ ماه مشکل حل میشه و درمان بدون بازگشت داره، راهنمایی بفرمائید. روی دستگاهها نشان سیب سلامت خورده و تائیدیه وزارت بهداشت و درمان… ولی آیا این دستگاهها و موارد مشابه مکانیکی، ثاثیری دارن؟ یا فقط یک وسیله برای کسب درآمده؟

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 8. انحرافی گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید اینجانب تمام دستگاهای که شبکه خارجی تبلیغ میکنن رو استفاده کرده ام هیچ ارزشی ندارند فقط وقت شمارو میگیره ضرر میکنین و آلت تناسلیتان اذیت میشه تا حدی که نمیتونین راه برین آخرسر رفتم عمل جراحی کردم همون روش که دکترفرمودن چندتا بخیه میزنن تا ده روز خیلی اذیت شدم خیلی تاثیر آن چنانی هم نداشت شب خوش

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
 9. حسین باقری گفت:

  با عرض سلام : سوال بنده این است که آیا برای کجی الت تناسلی (کجی حدود ۳۰ سانتی متر )دستگاه موسوم به وکیوم کارای دارد و کلا استفاده از این وسیله فایده ای و یا ضرری دارد؟ با تشکر فراوان

  موافقم ۸
  مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×