دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

معرفی کاندوم زنانه و طرز استفاده از کاندوم زنانه به همراه عکس

 

کاندوم های زنانه

نحوه استفاده از کاندوم زنانه و تصویر آن

مجله تصویر زندگی : در سری از  دانستنی های جنسی به معرفی انواع کاندوم زنانه  و طریقه استفاده از آن می پردازیم:

کاندوم های زنانه به غیر از بارداری، از انتقال بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز نیز جلوگیری میکند. کاندوم های زنانه تنهاروشی است که خانمها می توانند با استفاده از آنها از انتقال بیماریهای عفونی جلوگیری نمایند.

کاندوم های زنانه بصورت لوله ای پلاستیکی،نازک و قابل انعطاف ساخته شده اند که خانمها می توانند آنها را در داخل مهبل خود قرار دهند . یک حلقه نرم در انتهای بسته لوله به روی دهانه رحم قرار می گیرد تا در هنگام مقاربت ، کاندوم را در داخل مهبل نگهدارد . حلقه دیگری در انتهای باز لوله قرار دارد و تا حدودی بر روی لبهای مهبل را می پوشاند و بدین طریق از ورود مایعات بدن (منی) مرد به داخل مهبل جلوگیری می شود . کاندومهای زنانه ۷۹ تا ۹۵ درصد درجلوگیری از بارداری موثر می باشند.

 

نحوه استفاده از کاندوم های زنانه

کاندوم های زنانه را می توان تا هشت ساعت قبل از مقاربت در داخل مهبل نصب نمود.در ابتدا ممکن است استفاده از این کاندوم ها برای خانمها ناراحت کننده باشد اما استفاده از این کاندوم ها آسان بوده و کم کم به آن عادت خواهند نمود.

خانمها می توانند این کاندوم ها را به روشهای مختلفی در داخل مهبل خود قرار دهند. شما می توانید در حالیکه ایستاده اید ویک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید ، یا در حالیکه نشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده نیز این کاندومها را در داخل مهبلتان قرار دهید .استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن، نیاز به تمرین دارد.

۱- بسته را با دقت باز کنید. یک موقعیت مناسب و راحت برای قرار دادن کاندوم داخل واژنانتخاب کنید. می توانید در حالی که ایستاده اید و یک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید، و یا در حالیکه تشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده کاندوم را داخل مهبل قرار دهید.

۲- حلقه داخلی را با انگشت شست و میانی، در حالی که انگشت اشاره وسط حلقه می باشد، فشار دهید. حلقه باریک و دراز می شود. با دست دیگر لبهای خارجی مهبل را باز کنید و کاندوم را به آرامی داخل واژن نمایید.می توانید قبل از استفاده، از روان کننده ها برای داخل کردن راحت تر استفاده کنید.

۳- انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلی را تا جایی که امکان دارد فشار دهید.

۴- مطمئن شوید که کاندوم درست و مستقیم داخل مهبل قرار گرفته است و پیچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجی باید خارج از واژن باقی بماند.

۵- بهتر است هنگام آمیزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدایت شود تا از لیز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگیری شود.

۶- در پایان مقاربت، قبل از بلند شدن و ایستادن آن را خارج کنید.

استفاده از موادنرم کننده می تواند به نصب آسان کاندوم در داخل مهبل کمک نماید و همچنین از بروز صدای آلت تناسلی در هنگام تماس با کاندوم درحین مقاربت جلوگیری نماید.

طرز استفاده از کاندوم زنانه

استفاده از مواد اسپرم کش قبل یا بعد از قراردادن کاندوم در داخل مهبل می تواند خطربروز حاملگی را کاهش دهد.

روش خارج کردن و از بین بردن کاندوم

برای خارج کردن کاندوم، ابتدا حلقه خارجی کاندوم را به آرامی بچرخانید و سپس آن را بیرون بکشید تا مایع مرد از آن بیرون نریزد. توجه داشته باشید که قبل از ایستادن آن را خارج نمایید.بعد آن را داخل کیسه پلاستکی گذاشته و دور بیندازید. مراقب باشید که آن را داخل توالت نیندازید.

 

کاندوم های زنانه

 

نکاتی دراستفاده از کاندوم

-از کاندوم زنانه و کاندوم مردانه نباید بطور همزمان استفاده نمود.

-بعد از تمام شدن مقاربت،کاندوم را به دور بیندازید و هیچگاه دو بار از یک کاندوم استفاده نکنید.

-برای قرار دادن کاندوم در داخل مهبل،حلقه ای که در انتهای بسته کاندوم قرار دارد را فشار دهید.با استفاده از یک دست، لبهای خارجی مهبل را باز نمایید و کاندوم را به داخل مهبل فرو نمایید .

-حلقه داخلی کاندوم باید بر روی دهانه رحم قرار گیرد . بعد از نصب کاندوم در داخل مهبل ، مطمئن شوید که کاندوم در داخل مهبل پیچ نخورده است .

-حدود دو سانتیمتر از انتهای باز کاندوم ، درخارج مهبل ( دربیرون از بدن) قرار میگیرد.

-حلقه بیرونی کاندوم را باید در هنگام مقاربت، درجای خود نگهداشت، اما این کار ممکن است باعث افزایش تحریک زنانه شود. بعداز تمام شدن مقاربت، حلقه بیرونی کاندوم را فشار داده و آن را بپیچانید تا تمام مایعاتی (منی) که در داخل آن قرار دارد تبه بیرون نریزد. سپس به آرامی کاندوم را از داخل مهبل بیرون بکشید و آن را به دور بیندازید.

 

مزایای کاندوم های زنانه عبارتند از:

*کاندوم زنانه از انتقال بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز جلوگیری می کند.

*کاندوم زنانه از آسیب رسیدن به مهبل در هنگام مقاربت جلوگیری می کند.

*استفاده از کاندوم زنانه باعث کاهش تحریک آلت تناسلی مرد نمی شود.

* می توان آن را بدون نیاز به نسخه پزشک تهیه نمود.

* از آنجایی که این کاندومها فاقد لاتکس می باشند، می توان برای افرادی که به لاتکس حساسیت یا آلرژی دارند استفاده نمود.

* می توان آن را با موادچرب کننده ، نرم و لغزنده ساخت.

*استفاده از  کاندوم زنانه در ایجاد حاملگی های بعدی مشکل ایجاد نمی کند.

* اگر همسر شما حاضر به استفاده از کاندوم مردانه نیست، شما به عنوان شریک جنسی می توانید از کاندوم زنانه استفاده نمایید.

*استفاده از پلی اورتان در کاندوم زنانه باعث حساسیت کمتر نسبت به استفاده از لاتکس در کاندوم مردانه می شود.

* کاندوم زنانه اگر درست استفاده شود، باعث جلوگیری از بارداری و بسیاری از بیماریهای مقاربتی می شود.

* تا ۸ ساعت قبل از مقاربت می توان آن را داخل واژن قرار داد.

جنس کاندوم زنانه نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتی صورت گرفته و حس می شود.

* انتهای باز کاندوم که خارج از مهبل قرار می گیرد، ممکن است در اثر سایش با کلیتوریس باعث نحریک بیشتر زن شود.

کاندوم زنانه را می توان با روان کننده ها و چرب کننده ها نیز استفاده کرد.

* محل خاصی برای نگهداری نیاز ندارد زیرا تغییرات دمایی روی پلی اورتان تاثیر نمی گذارد. معمولا تاریخ انقضای آن ۵ سال پس از تولید می باشد.

معایب استفاده از کاندوم های زنانه :

* وجود آن در هنگام مقاربت محسوس می باشد.

* گاهی اوقات قرار دادن کاندوم در داخل مهبل مشکل می باشد.

*کاندوم های زنانه ممکن است در هنگام مقاربت پاره شده و نشت کند.

* قیمت کاندوم زنانه از کاندومهای مردانه گران تر است.

* حلقه خارجی کاندوم از خارج از واژن قابل مشاهده است که ممکن است باعث خجالت برای برخی از زنان شود.

* ممکن است استفاده از کاندوم زنانه هنگام مقاربت، باعث تولید سر و صدا شود. با افزودن روان کننده می توان از این مشکل پیشگیری کرد.

* قرار دادن و خارج کردن کاندوم زنانه ممکن است برای زنان کمی مشکل باشد.

* کاندوم زنانه از کاندوم مردانه گران تر است.

اثر استفاده از کاندوم زنانه در جلوگیری از بارداری چیست؟

در صورت استفاده صحیح و مستمر، اثر بخشی کاندوم زنانه به میزان ۹۵-۹۸% می باشد. اگر به درستی و به طور مداوم استفاده نشود، میزان تاثیرگذاری آن خیلی کمتر می شود.

آیا می توان دو بار از یک کاندوم استفاده کرد؟

خیر، هر کاندوم زنانه فقط باید یک بار استفاده شده و دور انداخته شود. هرگز کاندومی که استفاده شده را شسته و دوباره استفاده نکنید.

آیا می توان در یک زمان هنگام مقاربت، زن از کاندوم زنانه و مرد از کاندوم مردانه استفاده کنند؟

خیر، از کاندوم زنانه و مردانه نباید به طور همزمان استفاده نمود. زیرا باعث اصطکاک شده و ممکن است یاعث پارگی کاندوم یا لغزش شود و یا باعث جابجایی حلقه بیرونی کاندوم زنانه به داخل مهبل شود.

اگر هنگام آمیزش، حلقه خارجی به داخل مهبل فرو رفت، چه باید کرد؟

سریعا آمیزش را متوقف کرده و کاندوم را خارج کنید و کاندوم دیگری را جایگزین کنید. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که یا حلقه داخلی در جای مناسب قرار نگرفته و یا از روان کننده به اندازه کافی استفاده نشده باشد.

احتمال پاره شدن کاندوم در حین عمل جنسی چقدر است؟

مطالعات نشان داده است که کمتر از ۱% احتمال پارگی وجود دارد و اگر این اتفاق افتاد باید کاندوم جدیدی جایگزین شود.

بیتوته

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصبت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 162, میانگین امتیاز: 4,29 از 5)
Loading...

۱۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ملیکا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم شوهرم زود انزالی داره کاندوم هم میزنه اثر نمی کنه چی کار باید کرد؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳
 2. شادی گفت:

  سلام من همسرم بیماری هپاتیت بی داره و متاسفانه رعایت مسائل بهداشتی در هنگام مقاربت نداره، به همین دلیل من وحشت از مقاربت دارم و اصلا بهش بی تفاوت شدم و هیچ احساسی ندارم، خیلی درعذابم. البته یکم مشاجره و دعوا هم بر سر مسائل خانوادگی داشتیم الان بدجور بهم ریخته شدم واصلا حس یک بوسه بهش ندارم چه برسه درمقاربت باهاش همراه باشم خسته شدم مشاوره رفتم میگه جدا شو ولی بخاطر بچه هام و ابروم نمیتونم جدا بشم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  موافقم ۵
  مخالفم ۱۱
  • h.adelzadeh گفت:

   سلام اول با توکل بر خداوند متعال دوم مراجعه به پزشک متخصص سوم کاری نکنید که فرزندانتان از جدا شدنتان آسیب ببینند و توصیه می کنم مشکلات رو حل کنید تا اینکه یه تصمیم اشتباه بگیرید و خانواده خود را نابود کنید و تاثیرات منفی بر روی خانواده و فرزندانتان بگذارد و باز هم توصیه می کنم از هم جدا نشوید با توکل بر خدا انشالله درست می شود.

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۴
 3. میلاد گفت:

  سلام من هم مثله اون دوسته عزیزبیشتره شباتوی خواب ارضامیشم اگه مثلاچندروزخودارضایی نکنم خیلی زودهم ارضامیشم جوری که به۲دقیقه هم نمیرسه ولی حشریتم خیلی بالاس وخیلی زودتحریک میشم بیضه هامم بعضی وقتابه شدت دردمیگیرن دکتررفتم ولی گفته چیزی نیست،چیکاربایدبکنم که این زودارضاشدنم واین درده بیضم خوب شه؟؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۴
 4. رها گفت:

  سلام من موقع سکس با همسرم زیاد درد میکشم و اصلا لذت نمیبرم لطفا راهنماییم کنید💔

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۸
  • اسماء گفت:

   درد در حین سکس بی دلیل نیست از ژل لوبریکانت بر پایه آب استفاده کنید احتمال زیاد خشکی واژن آزاردهندس براتون و اینکه سعی کنید پوزیشین های جدید رو امتحان کنید همچنین از همسرتون بخوایید بیشتر عشقبازی کنن باهتون قبل سکس

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۴
  • عاصم گفت:

   اینکه احساس درد دارید دلایلش رو باید بررسی کرد اینکه واژن خشک هست یا تنگ یا آلت همسرتون خیلی بزرگ و کلفته و خشن رفتار میکنه و صدالبته آماده نشدن و سریع و بی مقدمه رفتن سر اصل مطلب، معاشقه قبل رابطه خیلی مهمه و اینکه شما احساستون چیه بهش

   موافقم ۴
   مخالفم ۲
 5. g گفت:

  سلام. من دیروز رابطه محافظت نشده داشتم. بعد برای اطمینان قرص اورژانسی مصرف کردم. چند ساعت بعد از مصرف مجددا رابطه داشتم که متاسفانه کاندوم پاره شد و تمام منی داخل واژن تخلیه شد. حالا باید چیکار کنم؟ در ضمن ۳ روز از تموم شدن پریودیم میگذره.

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۵
  • بی نام گفت:

   سلام.شما بعد از ۵ روز از رابطه میتوانید آزمایش خون دهید اگر باردار شده باشید در آزمایش مشخص میشود

   موافقم ۱۷
   مخالفم ۲
 6. حميد گفت:

  سلام ممنونم ازسایتتون من یه مشکی دارم شباهنگام خواب،توخواب ارضامیشم خیلی برام عذاب آوره خسته شدم بعضی شبا دوشب پشت سرهم میشم لطفاکمکم کنید مرسی

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۴
  • mahnaz گفت:

   سلام دوست عزیز
   مصرف پیاز و خرما و …. و مواد غذایی محرک رو کاهش بدین مخصوصا شبها. از تماشای فیلم های پورن و متون مرتبط پرهیز کنید. از معاشرت با دوستانی که با این موضوعات ذهن شمارو مسموم میکنن دوری کنید. شبا قبل از خواب مثانه خودتون رو خالی کنید و مصرف مایعات که باعث ادار شبانه میشن رو کم کنید

   موافقم ۱۸
   مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×
/a>