سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

ستاد اربعین: تمدید گذرنامه بدون اعتبار با مهر پلیس از شنبه

پلیس: گذرنامه‌های تاریخ گذشته که از شهریور ۱۳۹۱ صادر شده، برای سفر اربعین، از امروز به رایگان تمدید می‌شوند. سردار ذوالقدری رئیس اداره گذرنامه فراجا گفت: از امروز گذرنامه افرادی که تاریخش منقضی شده است برای سفر اربعین و به مقصد کشور عراق رایگان تمدید می‌شوند.
رئیس اداره گذرنامه فراجا گفت: گذرنامه‌های با اعتبار کمتر از شش ماه و گذرنامه‌هایی که از شهریور سال ۱۳۹۱ صادر شده و تاکنون نسبت به تعویض آن اقدام نشده از امروز به صورت رایگان صرفا جهت سفر اربعین و به مقصد کشور عراق تمدید می‌شوند.

وی افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته ۴ برابر گذرنامه صادر کردیم. همکاران ما در سالن‌های چاپ به صورت شبانه روزی درحال انجام کار هستند تا گذرنامه‌ها به موقع به دست مردم برسد.

سردار ذوالقدری ادامه داد: صدور برگه گذر ویژه اربعین از امروز آغاز شده و مبلغ آن یک دهم قیمت گذرنامه است؛ این برگه گذر صرفا ویژه سفر اربعین صادر می‌شود.


تمدید رایگان گذرنامه‌های ۱۰ سال گذشته برای سفر اربعین

سردار مهدی حاجیان سخنگوی فراجا گفت: از شنبه هفته آینده زائرانی که گذرنامه آن‌ها اعتبار ندارد، به اداره گذرنامه استان‌ها یا شهرستان هایی که شعب اداره گذرنامه فعال است مراجعه کنند تا مُهر اعتبار سفر به عراق روی گذرنامه آن‌ها زده شود.


رییس ستاد اربعین گفت : تمدید سریع گذرنامه زائران اربعین با مهر پلیس فراجا در مراکز استان و شهرستان‌ها از روز شنبه انجام خواهد شد.
سید مجید میراحمدی گفت: دولت عراق موافقت کرده است که با گذرنامه‌هایی که اعتبار آنها کمتر از شش ماه مانده و یا اصلاً اعتباری ندارند با یک مهر تمدید که از طرف پلیس گذرنامه ایران زده می‌شود؛ بتوان برای یک بار در مدت اربعین به عراق سفر کرد.

میر احمدی افزود: این اقدام توسط پلیس گذرنامه فراجا در مراکز استان و شهرستان‌ها از روز شنبه انجام خواهد شد.

تمدید گذرنامه با مهر در مرز
وزیر کشور در خصوص صدور برگه تردد موقت یا گذرنامه اختصاصی برای ورود به کشور عراق با طرف عراقی مشغول مذاکره‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم، گفت: امکان مهر کردن گذرنامه در مرز وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، وزیر کشور در حاشیه نشست کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت نحوه صدور و تمدید گذرنامه زائران اربعین گفت: در خصوص صدور برگه تردد موقت یا گذرنامه اختصاصی برای ورود به کشور عراق با طرف عراقی مشغول مذاکره‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

وی درباره مهر کرد گذرنامه در مرز اظهار داشت: این امر شدنی نیست و افرادی گذرنامه‌هایشان اعتبار ندارد باید مراجعه کنند و قبل از سفر گذرنامه را مهر کنند.

پیشتر فرمانده کل انتظامی کشور از آمادگی پلیس برای اجرای ماموریت ها در ایام اربعین خبر داده بود و گفته بود: اگر گذرنامه ای تا یک ماه اعتبار داشت یا حتی اگر تاریخ گذرنامه به اتمام رسیده با مهر پلیس می توانند با آن تردد کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 10, میانگین امتیاز: 4,20 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. غلامحسین نمازی گفت:

  سلام حداقل ۲۰۰ هزار دینار عراقی اگه بشه که خیلی خوبه چون کمتر از این رو باید به نرخ روز خریداری کنه. قیمت دلار یا دینار عراقی چنده؟

  • عبدالعزیز خادم پیر گفت:

   امروز صبح رفتم اداره گذر نامه خرمشهر گفتن خواب دیدی خیر باشه تلویزیون برا خودش اعلام کرده، سه شنبه بیا. چرا مردم سر کار میزارید انشاالله بحق زوار امام حسین خیر نبینید

   موافقم ۴

ارسال دیدگاه شما

×
/a>