دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 09:59 - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
 • دسته : اخبار عمومی
 • کد خبر : 235494
 • خبرنگار : 50001

درخواست اینترنتی برگ گذر موقت اربعین فراهم شد

برگ گذر ویژه اربعین تا پایان ماه صفر اعتبار دارد

سخنگوی فراجا گفت: با هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی، برگ گذر ویژه اربعین حسینی(ع) تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “مهدی حاجیان” با اعلام این خبر، اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی برگ گذر ویژه اربعین حسینی(ع) تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.

وی افزود: زائران عزیزی که قصد دارند بعد از ماه صفر در کشور عراق حضور داشته باشند توصیه می شود گذرنامه رسمی به همراه داشته باشند چرا که گذرنامه ویژه اربعین بعد از پایان ماه صفر قابل پذیرش نیست.

گفتنی است پیش از این تاریخ اعتبار گذر ویژه اربعین تا روز ۲۶ شهریور مصادف با اربعین حسینی اعلام شده بود که با هماهنگی های به عمل آمده با کشور عراق تا آخرین روز ماه صفر تمدید شد.


از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه‌ها زائران اربعین

سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا از آمادگی ادارات مهاجرت و گذرنامه برای از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه خبر داد و گفت: البته متقاضیان باید بدانند که ظرف ۷۲ ساعت گذرنامه به دست آنها می رسد و بنابر همین موضوع باید برنامه‌ریزی کنند.

تسنیم: سخنگوی فراجا گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶ هزار نفر به کشور بازگشتند و به تدریج موج برگشت زائران در حال افزایش است.

سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا در خصوص آخرین اقدامات فراجا در خصوص صدور و تمدید گذرنامه اظهار کرد: تا به امروز یک میلیون و ۶۰۰ هزار گذرنامه جدید و ۵۵۰ هزار گذر ویژه اربعین صادر شده و ۴۱۰ هزار گذرنامه منقضی شده نیز تمدید شده‌اند.

سخنگوی فراجا از آمادگی ادارات مهاجرت و گذرنامه برای از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه خبر داد و گفت: البته متقاضیان باید بدانند که ظرف ۷۲ ساعت گذرنامه به دست آنها می رسد و بنابر همین موضوع باید برنامه‌ریزی کنند.


عدم صدور گذرنامه‌ اربعین در پی بسته‌شدن مرز

توقع بر این بود که زیرساخت‌های مربوط به حمل و نقل، امداد و نجات، تغذیه و پذیرایی و مخصوصا آبرسانی را مهیا کنند که شرایط مهیا نشد.
رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین از توقف صدور گذرنامه اربعین تااطلاع ثانوی خبر داد.به گزارش ایسنا، سردار شرفی با اشاره به جلسه بامدادی ستاد مرکزی اربعین در پی بروز مشکلاتی برای زائران، گفت: متاسفانه در ۱۶ شهریور به لحاظ عدم تمهیدات لازم از طرف کشور عراق، تعداد قابل ملاحظه ای از زائران عزیز در مرز خسروی ما دچار مشکلات تنفسی شدند و بعد از این موضوع شب گذشته هم شرایط بدی در مرز مهران داشتیم، هم زائران عزیزی که به سمت عراق رفته بودند و هم زائرانی که در پایانه بودند به دلیل تراکم جمعیت و عدم پذیرش مناسب زائران توسط عراق تعداد قابل توجهی از آنها دچار ناراحتی های تنفسی شدند و شرایط خوبی نبود.

وی بااشاره به جلسه وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین با مقامات عراقی گفت: تعهداتی داده شده اما به مرحله عمل نرسید، توقع بر این بود که زیرساخت‌های مربوط به حمل و نقل، امداد و نجات، تغذیه و پذیرایی و مخصوصا آبرسانی را مهیا کنند که شرایط مهیا نشد.
رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین با بیان اینکه ستاد مرکزی اربعین در ساعت یک بامداد جلسه ای را در مرز مهران به ریاست وزیر کشور و سایر اعضا تشکیل داد، گفت: جمع‌بندی جلسه این شد که ما بخاطر سلامت، امنیت و کرامت زائران خودمان محدودیت‌هایی اعمال و بسته شدن مرزها را منعکس کنیم که این تصمیم عملیاتی شد.

وی درباره تکلیف زائرانی که در پایانه‌ها حضور دارند نیز گفت: به شرط اینکه بتوانیم با طرف عراقی وارد مذاکره شویم و به شرط تامین سلامت و امنیت ، این زائران اهسته به سفر عتبات عالیات می‌روند.

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های تردد در محورهای منتهی به مرزهای اربعین از همه زائران درخواست کرد که فعلا به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند، زائران عزیزی که بلیت اتوبوس تهیه کردند بلیت‌ آنها هم لغو شد و هزینه آن عودت می‌شود.

شرفی همچنین اعلام کرد که نیروی انتظامی نیز از چاپ گذرنامه ویژه اربعین و تمدید گذرنامه فعلا خودداری می‌کند تا شرایط تغییر کند.


درخواست اینترنتی برگ گذر موقت ویژه اربعین

افراد می‌توانند با مراجعه به سایت epolice.ir درخواست برگ گذر ویژه اربعین خود را داشته باشند. به گزارش تصویر زندگی به نقل از مهر، سردار مهدی حاجیان سخنگوی فراجا در گفت و گو با خبر ساعت ۱۴ گفت: افرادی که تاکنون درخواست صدور گذرنامه خود را در دفاتر پلیس ۱۰+ ثبت نکرده اند یا هنوز گذرنامه آنها به دستشان نرسیده است می‌توانند با مراجعه به سایت epolice.ir درخواست برگ گذر ویژه اربعین خود را داشته باشند. وی افزود: این برگ گذر ویژه‌ها تا ۷۲ ساعت بعد از درخواست برای متقاضیان ارسال خواهد شد.

باخبر شوید: آخرین اخبار پیاده روی اربعین در ۲۴ ساعت گذشته

وارد سامانه epolice.ir شوید

(ظاهرا این گزینه از سایت حذف شده از لینکی که پایین قرار گرفته مستقیم وارد سامانه بشید)

اگر از دسته‌ی افرادی هستید که به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) رفته و درخواست صدور گذرنامه داده‌اید و قصد رفتن به کشور عراق برای شرکت در پیاده‌روی اربعین را دارید و هنوز گذرنامه به دستتان نرسیده است، می‌توانید از طریق سایت epolice.ir صدور برگه گذر ویژه اربعین را درخواست کنید و پس از دریافت این برگه به کشور عراق سفر کنید.

قبل از اینکه با نحوه درخواست این برگه آشنا شوید، مطالعه نکات زیر می‌توانید راهنمای شما باشد:

مهلت برگه گذر ویژه تا کی هست؟

این برگه تا پایان تاریخ ۳ مهر ماه سال ۱۴۰۱ اعتبار دارد و تنها فقط برای یکبار خروج از کشور به مقصد عراق است و قبل از ۲۸ صفر می‌بایست برای ورود به کشور عراق از آن استفاده کنید.
این برگه برای سفرهای زمینی و هوایی قابل استفاده می‌باشد.
طلاب و دانشجویان عزیزی که به خدمت سربازی نرفته‌اند نمی‌توانند از این برگه استفاده کنند و برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حتماً باید گذرنامه داشته باشند.

برای گرفتن برگ گذر ویژه اربعین بایستی در سامانه سخا ثبت نام کنید

برای ثبت درخواست صدور برگه ویژه اربعین، به پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی epolice.ir مراجعه و وارد بخش خدمات اینترنتی و یا نشانی https://sakha.epolice.ir/portal بشوید.
پس از ثبت‌نام و یا ورود به سامانه، مطابق تصویر زیر از منوی کناری، بخش گذرنامه و سپس درخواست گذرنامه را انتخاب نمایید. در صفحه‌ای که نمایان می‌شود در صورتی که درخواست گذرنامه خود را در دفاتر پلیس+۱۰ ثبت کرده باشید می‌توانید گزینه برگه تردد ویژه اربعین را برگزینید. پس از انتخاب این گزینه روی عبارت موافقم کلیک کنید و مراحل بعدی نشان داده شده را تا انتها انجام داده و در پایان درخواست خود را نهایی کنید.در صورت وجود هرگونه پرسش در خصوص سامانه می‌توانید با تلفن ۰۲۱۸۱۲۴۰۰۹۰ در ارتباط باشید.

نحوه گرفتن برگ گذر موقت برای فرزندان زیر ۱۸ سال

با توجه به اینکه امکان خرید سیم کارت به نام فرزندان زیر ۱۸ سال نیست و برای ثبت نام در سامانه سخا و درخواست برگه تردد ویژه اربعین بایستی سیم کارت به نام متقاضی باشد. سرپرست (پدر یا مادر) این افراد در سامانه ثبت نام کرده و از بخش درخواست گذرنامه ———> ثبت آشنایان / بستگان برای فرزندان خود درخواست صدور برگه موقت کنند.

گرفتن برگ گذر موقت برای افراد زیر 18 سال

هرگونه سوال و تجربه و رفع مشکلات احتمالی در فرایند صدور گذرنامه و … را از بخش نظرات در پایین این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 120, میانگین امتیاز: 4,02 از 5)
Loading...

۷۶ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. سما ولی گفت:

  سلام‌ من واسه خودم توانستم برگه تردد ثبت کنم ولی واسه بچه هام نشد اون صفحه بستگان و آشنایان کلیک میکنم باز نمیشه تا اطلاعاتشون ثبت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  موافقم ۱
 2. محدثه گفت:

  سلام، ثبت اطلاعات بستگان غیر فعاله، باید چیکار کنم؟

  موافقم ۱
 3. محسن گفت:

  آیا میشود خودمان بریم حضوری برگه گذر موقت را تحویل بگیریم؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   اگه به پست مرکز شهرتون رسیده باشه می تونید شخصا نسبت به دریافت اقدام کنید(منتظر پستچی نباشید)

 4. هموطن گفت:

  مسئولین کشور خصلت مردم آزاری شون خیلی زیاده. از حدود یه ماه پیش هیچ خبری مبنی بر صدور برگ گذر موقت اربعین نبود. تا جایی که تونستن از ملت برای یه سفر کربلا و صدور گذرنامه پول گرفتن. مگه ملت ستمدیده ما چقدر توان دارن که مسافرت خارج از کشور برن که براشون گذرنامه صادر میکنید. از همون اول همین برگه گذر موقت رو براشون با حداقل هزینه صادر کنید. ثانیا گذرنامه هایی که میشد با یه مهر یا با یه روش ساده تمدید کرد رو اومدن باطل کردن و مجدد هزینه صدور دوباره گذرنامه گرفتن. این مردم آزاری نیست؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳
 5. احمدرضا حبیبی گفت:

  سلام،من هم از پلیس +۱۰ اقدام کردم و هم خودم تو سایت ثبت نام کردم، ولی یه پیام برام اومد که اطلاعاتم مغایرت داره در صورتی که مغایرت نداره، پلیس +۱۰ هم رفتم گفتن الکیه و صبر کنم. اون تلفنی هم که زده الکیه فقط میگه کد ملی رو به ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ پیامک کنید ولی هیچ اتفاقی نمیوفته و سامانش الکیه

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 6. طاهره گفت:

  با سلام من روز پنجشنبه با تور عازم کربلا هستم سن پسرم زیر ۱۸سال است چطور می تونم برای پسرم درخواست برگ تردد بدم

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 7. نعیم گفت:

  باسلام گذرنامه با تاریخ انقضاء ۳ ماه تا پایان آذر امکان زیارت و عبور به کشور عراق را دارد؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
  • mahnaz گفت:

   بله مشکلی نیست

  • مرتضی گفت:

   سلام ، میخواستم بدونم برگه گذر ویژه اربعین فقط برای عبور از مرز زمینی هست یا اینکه فرقی ندارد ؟ من بلیط هواپیما خریدم میخواستم ببینم به مشکل نمی‌خورم ؟؟؟

» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>