دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

چه پولی برای پیاده روی اربعین همراه داشته باشیم؟

دینار  عراق

برای پیاده روی اربعین دینار ببریم یا دلار؟

همراه داشتن پول رایج عراق برای شرکت در پیاده‌روی اربعین لازم و ضروری است، اما برای سفر اربعین و هزینه کرایه‌ها، دینار به صرفه‌تر است یا دلار؟
به گزارش برنا؛ اربعین حسینی نزدیک است و جمعی از عاشقان حسینی در حال برنامه‌ریزی برای سفر هستند و برخی دیگر هم راهی پیاده‌روی اربعین شده‌اند.

با توجه به اینکه برای شرکت در پیاده‌روی اربعین باید به عراق سفر کرد، طبیعتاً همراه داشتن پول رایج این کشور نیز لازم و ضروری است و به دلیل اینکه سفر اربعین رایگان نیست و برخی موارد همچون کرایه و خریدهای شخصی هزینه‌بر است، در این مطلب به این موضوع می‌پردازیم که چه نوع پولی یعنی ریال، دینار یا دلار برای سفر اربعین به صرفه‌تر است.
امسال دولت به هر کدام از زائران اربعین که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده باشند، ۱۰۰ دلار یا معادل آن به دینار می‌دهد که زائران با همراه داشتن گذرنامه و کارت ملی می‌توانند برای دریافت این ارز به صرافی‌های مجاز یا بانک‌های ملی، ملت، صادرات، سپه و تجارت مراجعه کنند.

ببینید:

در عراق پول ایرانی یا همان ریال مورد پذیرش نیست و بیشتر مردم از دینار استفاده می‌کنند. با این وجود، ممکن است در ایام اربعین با توجه به افزایش تقاضا، زائران امکان خرید دینار به اندازه کافی نداشته باشند و به دلیل کمیاب شدن آن به ویژه در روزهای اخیر، برخی افراد دینار عراقی را بالاتر از قیمت اصلی عرضه کنند.
خرید دلار و تبدیل آن در صرافی‌های عراق به صرفه‌تر خواهد بود. با این وجود، توصیه می‌شود تا حد امکان مبلغ کرایه تا اولین شهر زیارتی عراق را به دینار به همراه داشته باشید تا در مرز دچار مشکل نشوید. از طرفی هم در مرز برای جلوگیری از متضرر شدن، اقدام به تبدیل پول نکنید.

در عراق برخی از مغازه‌ها، ریال ایرانی را می‌پذیرند

در عراق برخی از مغازه‌ها، ریال ایرانی و حتی کارت عابر بانک ایرانی را می‌پذیرند و می‌توانید با همراه داشتن کارت عابر بانک، دینار بگیرید. این روش چندان توصیه نمی‌شود. چرا که بسیاری از آنها به ازای هر یک میلیون تومان تا ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند؛ به طوری که برای دریافت یک میلیون تومان، باید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بدهید. بر همین اساس، تا حد امکان در ایران دینار یا دلار تهیه کنید.

مطلع شوید: آخرین اخبار پیاده روی اربعین امسال

هم‌اکنون در ایران هر هزار دینار عراقی بین ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان عرضه می‌شود که اگر مثلا ۱۰۰ دلار به قیمت هر دلار ۳۰ هزار تومان تهیه کنید و آن را در عراق به دینار تبدیل کنید، هر هزار دینار حدود ۲۰ هزار تومان خواهد شد؛ به طوری که به ازای هر ۱۰۰ دلار ۱۴۸ هزار دینار دریافت می‌کنید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 22, میانگین امتیاز: 4,14 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. حجت گفت:

    چرا با اخبارتون جو روانی درست میکنید!! از سال ۱۳۸۵ تا به امروز فقط با پول ایران هر نوع خریدی انجام دادم و تا الان مشکلی نداشته. از زمانی که هزار تومان معادل دوهزار و پانصد دینار بود تا به امروز که ۱۰۰ دینار تقریبا ۲۳ هزار تومان

    موافقم ۸

ارسال دیدگاه شما

×
/a>