پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام دختران دانشجوی افغان در دانشگاه آزاد اعلام شد

ثبت نام دختران دانشجوی افغان در دانشگاه آزاد

شرایط تحصیل دختران دانشجوی افغان در دانشگاه آزاد

بانوان کشور افغانستان می­ توانند به صورت مجازی و از طریق سامانه‌های ­ویژه دانشگاه در رشته یا مقاطع واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام نمایند.
معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی, نحوه ثبت دختران دانشجوی افغانستانی منع شده از تحصیل در افغانستان را اعلام کرد.

درخشه درباره نحوه ثبت نام دختران دانشجوی افغانستانی منع شده از تحصیل در افغانستان گفت: به دلیل محدودیت­ های ایجاد شده برای تحصیل بانوان در دانشگاه ­های کشور افغانستان، هم­ اینک دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه غیردولتی در جهان و با دارا بودن رشته­‌های مختلف در گروه‌های پزشکی و غیرپزشکی در واحد‌های متعدد دانشگاهی سراسر کشور، پذیرای بانوان مشتاق علم و دانش در کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی است.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بانوان کشور افغانستان می­ توانند به صورت مجازی و از طریق سامانه‌های ویژه دانشگاه در رشته یا مقاطع واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز ثبت نام نمایند و از کلاس ­های درسی به صورت آنلاین و آفلاین بهره‌مند گردند.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی طی یک دهه گذشته میزبان بیش از ۳۰ هزار نفر از دانشجویان مرد و زن کشور افغانستان بوده است و تاکنون قریب به ۵ هزار فارغ ­التحصیل از کشور افغانستان داشته ­ایم.

درخشه افزود: واحد کابل دانشگاه آزاد اسلامی طی یک سال و نیم گذشته و علیرغم شرایط افغانستان حضور فعالی در این کشور داشته است و یکی از نهاد‌های آموزشی جمهوری اسلامی ایران است که در افغانستان فعالیت می‌نماید و حتی در چنین شرایطی توانسته در سال جاری مجوز برگزاری دو دوره کنکور نیز در کشور افغانستان اخذ نماید که یک دوره آن برگزار گردیده است.

معاون بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: بانوان متقاضی تحصیل (حضوری و مجازی) در دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه به وب سایت fstudent.iau.ir، ضمن اخذ اطلاعات لازم و تکمیلی، در واحد‌های دانشگاه ثبت نام نمایند.

 

قابل توجه اتباع افغانستانی متقاضی تحصیل در واحد مشهد (مجتمع آموزشی گلبهار) و اسلامشهر

۱ – با توجه به تحولات اخیر کشور افغانستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مشهد و اسلامشهر، برای داوطلبان تحصیل در مجتمع آموزشی گلبهار، با تغییر گروه از سطح ۱ به سطح ۳ شهریه(فیس) و واحد اسلامشهر، از سطح ۱ به سطح ۲ و ارایهی خوابگاه دانشجویی مجردی برای خانمها و آقایان، مطابق دانشجویان ایرانی، تسهیلات فراهم می نماید.
۲ -دانشجویان افغانستانی که نتوانسته‌اند تحصیلات خود را تکمیل نمایند با ارایه ریز نمرات (ترانسکریپت) و معادلسازی آن توسط گروه علمی مربوطه، میتوانند به تحصیلات خود ادامه دهند.
۳ -برای امور تدریس علاوه بر اساتید ایرانی از اساتید با تجربه ی افغانستانی نیز استفاده خواهد شد

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...
×