سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

روز خبرنگار چه روزی است و علت نام گذاری آن چیست؟

این روزها که با وجود اخبار مجازی حضور خبرنگاران به خاطر صحت اخبار بیشتر حس می شود، تاریخ روز خبرنگار در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روز خبرنگار

JOURNALIST’S REMEMBRANCE DAY

تاریخ روز خبرنگار در تقویم ۱۴۰۱

 

معروفترین خبرنگار دنیا :

از معروفترین خبرنگاران عرصه خبر در تلویزیون می توان نام لری کینگ که یک خبرنگار امریکایی می باشد نام برد . نام اصلی او  لارنس هاروی زیگر می باشد که در شبکه سی ان ان مشغول به کار است او بیش از چهل هزار گفتگوی رادیو و تلویزیونی داشته است.

خبرنگار کیست؟

خبرنگار (Reporter) فردی است که علاقه مند به فعالیت در این حرفه است و دارای استعداد ویژه ای در این حرفه است. او پس ازطی کردن دوره آموزش تخصصی به دنبال تهیه، جمع‌آوری، تنظیم و انتقال اخبار به مخاطبان می‌رود. او اخبار را از طریق مطبوعات، رادیو، تلویزیون و خبرگزاری به اطلاع مردم می‌رساند. خبرنگار برای تهیه اخبار روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون گاهی از راه دور خبر تهیه می‌کند.

حرفه خبرنگاری

در سال ۱۹۷۸ توسط سازمان یونسکو اعلامیه‌ای درباره نقش رسانه‌های جمعی در تقویت و ایجاد صلح جهانی و تفاهم بین‌المللی به تصویب رسید. در این اعلامیه در مورد لزوم تربیت اخلاقی واجتماعی خبرنگاران مطالبی ارائه شد. این اعلامیه بیان کرده است که خبرنگاران باید تلاش و کوشش خود را به کار گیرند تا اخباری که به مردم انتقال می‌دهند، صحیح و دقیق و معتبر باشد و از تحریف اخبار بپرهیزند.

تاریخ روز خبرنگار در تقویم ۱۴۰۱

 

روز خبرنگار در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

مصادف با روز دوشنبه ۱۷ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ و ۱۰ محرم سال ۱۴۴۴ و۸ آگوست سال ۲۰۲۲ می باشد.

علت نامگذاری روز خبرنگار؟

شهادت خبرنگار جمهوری اسلامی به نام محمود صارمی به همراه ۸ نفر از کنسولگریای جمهوری اسلامی در افغانستان در روز ۱۷ مرداد سال ۷۷ علت نامگذاری این روز توسط شورای فرهنگ عمومی، به نام روز خبرنگار شد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>