یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

اخبار اربعین: زائران پیاده روی اربعین از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر با بیان اینکه چهار هدف سهولت، امنیت، سلامت و ارزانی را برای برگزاری مراسم اربعین امسال پیش بینی کردیم، گفت: برای استانداران سراسر کشور را به عنوان استان‌های معین تکالیفی معین کردیم.

پیاده روی اربعین

تامین آب پیاده روی اربعین

مجید میراحمدی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰ میلیون آب آشامیدنی برای زائران اربعین فراهم کردیم، بیان داشت: مسئولان عراقی به ما اطلاع دادند در کربلا برای اولین بار در روز عرفه دچار کم آبی شدند که بر این اساس پیش بینی تامین آب شرب کربلا مسئله مهمی است.

برای پیاده روی اربعین از وسایل شخصی استفاده کنید

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین تاکید کرد: زائران حتی المقدور از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده کنند چراکه حمل و نقل عمومی کشور پاسخگوی نیاز زائران اربعین نیست چون در این زمینه ۵۰ درصد کسری داریم.

کدام مرز برای پیاده روی اربعین مناسب است؟

مجید میراحمدی با اعلام اینکه بیشترین تمایل زائران برای عبور از مرز مهران سپس شلمچه و چزابه است توصیه کرد که زائران، مرزی غیر از مهران، چزابه و شلمچه را انتخاب کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین توصیه کرد که سفر اربعین را زودتر شروع کنید و بازگشت خود را به روز اربعین موکول نکنید.

ثبت نام پیاده روی اربعین در سامانه سماح

مجید میراحمدی با بیان اینکه یک میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام اولیه کردند و ثبت نام قطعی بعد از ایام عاشوراست، در خصوص بحث صدور گذرنامه ها نیز گفت: ظرف تولید و صدور این حجم از درخواست برای گذرنامه را نداریم و اگر زائران اربعین تقاضای خود را برای روزهای آخر موکول کنند دچار مشکل می‌شوند.

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین، تا به حال مسئولان عراقی موضوع برگ گذرنامه غیرقابل جعل به جای گذرنامه را نپذیرفتند.

مجید میراحمدی در پایان این بخش از صحبت های خود گفت: گذرنامه ها باید شش ماه مهلت داشته باشد که پیشنهاد دادیم به یک ماه کاهش پیدا کند اما هنوز عراق نپذیرفته است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ضمن درخواست از هموطنان برای کاهش مدت طول سفر اربعین و گفت: درخواست ما از مسئولان عراق این بوده که طول سفر زائران ایرانی را کم کنند چراکه مشکلات جدی را ایجاد می‌کند.

حذف عوارض خروج برای زائران پیاده روی اربعین

مجید میراحمدی همچنین گفت که عوارض خروج برای زائران ایرانی اربعین حذف شده است.

اینترنت رایگان برای زائران ایرانی پیاده روی اربعین

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی همچنین گفت که تلاش می‌کنیم اینترنت زائران ایرانی اربعین رایگان باشد.

زائران خارجی از کدام مرز به پیاده روی اربعین مشرف شوند؟

مجید میراحمدی در پایان با اشاره به اینکه پیش بینی کردیم حدود ۵۰۰ هزار زائر خارجی از اربعین داشته باشیم، گفت: مرز ریمدان را برای زائران خارجی اربعین به خصوص پاکستانی‌ها در نظر گرفتیم و مسئولیت زائران خارجی اربعین را به عهده سپاه پاسداران گذاشتیم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×