دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

جزئیات پرداخت پاداش پایان خدمت ایثارگران مشمول ماده ۳۸

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران  از آغاز پرداخت پاداش پایان خدمت به ایثارگرانی که طبق قانون، مشمول دریافت این پاداش می‌شوند خبر داد.

به گزارش تصویر زندگی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی دیشب در برنامه صف اول گفت: پاداش پایان خدمت ایثارگران مربوط به مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است و با پیگیری‌هایی که در ۵ ماه گذشته صورت گرفته، منابع مالی در این خصوص از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته است که پرداخت آن به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: پاداش پایان خدمت بازنشستگی ایثارگران مثل سایر بازنشسته ها محاسبه می‌شود ، این یک مطالبه ۱۰ ساله است که در این دولت انجام می‌شود پرداخت کردن معوقات باقیمانده از محل آن سهامی که به ما اختصاص پیدا کرده که از پالایشگاه شازند است به تدریج آن را نقد می‌کنیم و معوقات  قبل از ۱۴۰۰ را از آن محل پرداخت می‌کنیم به بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی و همین بیمه دی که بیمه ایثارگران است بدهکاریم که از سال‌های قبل فقط هزار میلیارد تومان به آن بدهی داریم و مجموع بدهی های سابق ما  ۱۷ هزار میلیارد تومان است.


وی افزود: از محل املاک در اختیار بنیاد امور ایثارگران غیر از پروژه ملی مسکن که ۵ درصد باید به ایثارگران داده شود خود سازمان املاک بنیاد هم حداقل در طی دو سال آینده باید بتواند برای ۵ هزار ایثارگر مسکن بسازد .

معاون رئیس جمهور درباره پایش سلامت عمومی ایثارگران هم گفت:  ۲۰۰ هزار ایثارگر را پارسال پایش انجام دادیم و  آموزش تخصصی خود مراقبتی نیز به  ۲۵۰ هزار ایثارگر و مراقبت تمام بخشی در منزل برای ۶۰ هزار ایثارگر انجام دادیم و ۱۲۴ هزار و ۳۳۵ قلم تجهیزات  تمام بخشی به ایثارگران عرضه کردیم.

آقای قاضی زاده هاشمی افزود: ما در قالب طرح سپاس حدود ۵۰۰ هزار ملاقات و دیدار  پارسال با خانواده‌ها انجام دادیم که طبق آمار حدود ۶ هزار ملاقات بود یا به صورت دیدار خانه به خانه یا جلسه‌ای ۵۰ نفره ، ۱۰۰ نفره که با تک تک شان گفتگو کردیم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 28, میانگین امتیاز: 3,32 از 5)
Loading...

۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. خواهر شهید شد گفت:

  تنها برادرم شهید شده تنها بازمانده خانوادمم تمام و حقوق برادرم قطع شده حتی پاداش بازنشستگی قطعه خدا رو خوش نمیاد خواهری که تمام زندگیش برادرش بود نه حالی ازش بپرسید هم حق برادرش رو قطع کنید به جرم خواهر بودن

  موافقم ۱
 2. حسینی گفت:

  معوقات امسال چی که ۸ ماه از سال گذشت بعد اضافه حقوق داشتیم چرا معوقات این ۸ ماه رو واریز نکردین؟

  موافقم ۴
 3. علی اکبری گفت:

  سلام و عرض ادب اینجانب بازنشسته ارتش هستم قبل از استخدام به عنوان رزمنده در سال ۶۶ به مدت هشت ماه ۱۷ روز حضور داشتم که پس از سی و سه سال به اینجانب ۵ درصد جانبازی دادن حالا پس از سی و سه سال چقدر حق حقوق برایم تعلق می گیره ارتش و یگان خدمتی من نمی دانند و یا نمی خواهند انجام بدهند ضمنا ۵ درصد جانبازی من توسط سپاه تعیین شده و توسط بنیاد جانبازان نهایی گردیده است چون من قبل از استخدام رزمنده بودم.با توجه به مراتب فوق برای دریافت حق و حقوق که سی سال نظامی بودم ار کی و چگونه مطالبه گری کنم؟

  موافقم ۲
 4. قربانعلی سراوانی ازنیمروزسیستان گفت:

  زوج فرهنگی بازنشسته هستیم که شصت سال به عنوان معلم رسمی برای فرزندان این مرز و بوم در بدترین روستاهای بلوچستان خدمت صادقانه و با عشق و علاقه معلمی کردیم عدالت است که با شش فرزند محصل و دانشجو در روستایی مستاجر باشیم. اگر عدالتی در این کشور هست بررسی شود.

  موافقم ۲
 5. جانباز جنگ گفت:

  بنده جانباز ۴۵ درصد شیمیایی کل بدنم ترکش خورده و موج انفجار هم گرفته ام، در یک کلام به خواننده گان این خبر و کل ملت ایران به صراحت عرض می کنم به ولله
  تمام گفته ها و آمار و ارقام دروغه، ظالم تر از بنیاد نسبت به زیر مجموعه اش نیست مظلوم تر از جانباز و خانواده شهید در کشور نیست. همین. هر کس اعتراض دارد بنده با مدرک ثابت میکنم. امیدوارم منتشر شود.

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 6. جانباز امیر گفت:

  سلام امیدوارم همیشه سلامت باشید این پاداش جانبازان حالت اشتغال که گفته شده بود تا آخر این ماه واریز میشه، چی شد؟

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۲
 7. خدیجه گفت:

  کو کجا دیدار کردید ما هم خانواده شهید هستیم نه کسی هست بگویید چکار می کنید کجا زندگی می کنید چطور زندگی می‌کنید چی دارید چی ندارید. چشمون به پرداخت معوقات هست کی بدید از اونم خبری نیست الان میدونید ما چقدر سختی می کشیم؟

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×
/a>