چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
  • تاریخ انتشار: 14:17 - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  • دسته : اخبار عمومی
  • کد خبر : 235312
  • خبرنگار : 50001

جزئیات پرداخت پاداش پایان خدمت ایثارگران مشمول ماده ۳۸

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران  از آغاز پرداخت پاداش پایان خدمت به ایثارگرانی که طبق قانون، مشمول دریافت این پاداش می‌شوند خبر داد.

به گزارش تصویر زندگی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی دیشب در برنامه صف اول گفت: پاداش پایان خدمت ایثارگران مربوط به مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است و با پیگیری‌هایی که در ۵ ماه گذشته صورت گرفته، منابع مالی در این خصوص از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته است که پرداخت آن به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: پاداش پایان خدمت بازنشستگی ایثارگران مثل سایر بازنشسته ها محاسبه می‌شود ، این یک مطالبه ۱۰ ساله است که در این دولت انجام می‌شود پرداخت کردن معوقات باقیمانده از محل آن سهامی که به ما اختصاص پیدا کرده که از پالایشگاه شازند است به تدریج آن را نقد می‌کنیم و معوقات  قبل از ۱۴۰۰ را از آن محل پرداخت می‌کنیم به بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی و همین بیمه دی که بیمه ایثارگران است بدهکاریم که از سال‌های قبل فقط هزار میلیارد تومان به آن بدهی داریم و مجموع بدهی های سابق ما  ۱۷ هزار میلیارد تومان است.


وی افزود: از محل املاک در اختیار بنیاد امور ایثارگران غیر از پروژه ملی مسکن که ۵ درصد باید به ایثارگران داده شود خود سازمان املاک بنیاد هم حداقل در طی دو سال آینده باید بتواند برای ۵ هزار ایثارگر مسکن بسازد .

معاون رئیس جمهور درباره پایش سلامت عمومی ایثارگران هم گفت:  ۲۰۰ هزار ایثارگر را پارسال پایش انجام دادیم و  آموزش تخصصی خود مراقبتی نیز به  ۲۵۰ هزار ایثارگر و مراقبت تمام بخشی در منزل برای ۶۰ هزار ایثارگر انجام دادیم و ۱۲۴ هزار و ۳۳۵ قلم تجهیزات  تمام بخشی به ایثارگران عرضه کردیم.

آقای قاضی زاده هاشمی افزود: ما در قالب طرح سپاس حدود ۵۰۰ هزار ملاقات و دیدار  پارسال با خانواده‌ها انجام دادیم که طبق آمار حدود ۶ هزار ملاقات بود یا به صورت دیدار خانه به خانه یا جلسه‌ای ۵۰ نفره ، ۱۰۰ نفره که با تک تک شان گفتگو کردیم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 14, میانگین امتیاز: 3,93 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. خدیجه گفت:

    کو کجا دیدار کردید ما هم خانواده شهید هستیم نه کسی هست بگویید چکار می کنید کجا زندگی می کنید چطور زندگی می‌کنید چی دارید چی ندارید. چشمون به پرداخت معوقات هست کی بدید از اونم خبری نیست الان میدونید ما چقدر سختی می کشیم؟

    موافقم ۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>