چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

ثبت نام وام اشتغال سربازی ۱۵۰ میلیون تومانی

ثبت‌نام وام اشتغال سربازان متوقف شد | مرحله دوم ثبت‌نام کی آغاز می‌شود؟

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از توقف ثبت‌نام وام اشتغال سربازان خبر داد که مبلغ آن از ۱۵۰ میلیون تا ۴ میلیارد تومان است. سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اظهار داشت: با توجه به استقبال قابل توجه کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت و ثبت نام بالغ بر ۵۵ هزار نفر در مرحله اول ثبت نام اعطای تسهیلات طرح مهارت‌آموزی تا اشتغال و نیاز به زمان مناسب جهت بررسی، تکمیل و ارسال پرونده به مبادی ذی‌ربط از جمله بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات، ثبت نام برای دریافت وام از یک آذر متوقف میشود و افراد واجد شرایط فعلا برای ثبت نام مراجعه نکنند .

وی گفت: شروع مجدد فرآیند ثبت نام درخواستهای متقاضیان در مرحله دوم، پس از تعیین و تکلیف پرونده های ثبت شده در مرحله اول، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ اعلام خواهد شد.

سردار کمالی خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی سربازان ماهر در ۲ نوع خوداشتغالی به مبلغ حداکثر ۱۵۰ میلیون تومان و کارآفرینی به مبلغ حداکثر ۴ میلیارد تومان به سربازان منقضی خدمتی که تاریخ ترخیص آنان کمتر از ۵ سال باشد، اعطا می شود.


سه شرط برای دریافت وام اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی سربازی

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات اعطای وام‌های ۱۵۰ میلیونی و چهار میلیارد تومانی به سربازان ماهر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی درباره آخرین وضعیت اعطای وام اشتغال به سربازان ماهر اظهار کرد: در راستای خوشایند سازی خدمت سربازی و با پیگیری‌های انجام شده از سوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان تصمیم بر آن شد تا وام اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی و چهار میلیارد تومانی به سربازان ماهر دارای شرایط پرداخت شود.

وی با بیان اینکه شرط لازم برای تمامی سربازان متقاضی وام این است که حتما کارت پایان خدمت خود را در سال ۹۷ یا سال‌های پس از آن تا چند ماه آینده دریافت کرده باشند، گفت: افراد دارای کارت پایان خدمت با شرایط مذکور اگر چنانچه یکی از سه شرطی که در ادامه گفته می‌شود را نیز دارا باشند می‌توانند برای درخواست این وام اقدام کنند.

وی درباره این سه شرط نیز گفت: یکی از شروط داشتن گواهینامه مهارتی است و تفاوتی ندارد که سرباز این گواهی را قبل از خدمت، حین خدمت یا پس از خدمت دریافت کرده باشد. شرط دیگر داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر از آن بوده و شرط سوم نیز فارغ التحصیلی از هنرستان، دانشسرا یا آموزشگاه‌های علمی و کاربردی است.

وی بار دیگر تاکید کرد که اگر فردی کارت پایان خدمت به تاریخ سال ۹۷ یا پس از آن تا چند ماه آینده را داشته باشد و یکی از سه شرط مذکور را نیز دارا باشد می‌تواند برای دریافت وام اقدام کند.
کمالی با بیان اینکه مبلغ این وام ۱۵۰ میلیون تومان برای خود اشتغالی و چهار میلیارد تومان برای کارآفرینی است، گفت: بازپرداخت این وام پنج تا هفت سال بوده و یک سال نیز تنفس دارد. سود این وام نیز چهار درصد است.

شرایط دریافت وام ۴ میلیاردی سربازان

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح درباره نحوه درخواست برای این وام نیز گفت: متقاضیان دارای شرایط باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۵۰ هزار تومان درخواست خود برای دریافت وام را ثبت کنند. در آنجا می‌بایست فرمی را تکمیل کرده و در بخشی از آن نیز طرح خود برای اشتغال یا به اصطلاح پروپزال طرح خود را وارد کنند. با تکمیل این فرم، پلیس+۱۰ فرم‌ها را به وظیفه عمومی هر استان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال هر استان ارجاع می‌دهد.

وی ادامه داد: با ارجاع فرم‌ها به کارگروه اشتغال که در آن معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران و … نیز حضور دارند درباره طرح‌ها تصمیم گیری شده و در صورت موافقت پرونده به بانک معرفی و از متقاضی نیز خواسته می‌شود به بانک رفته و فرآیند دریافت وام را طی کند.

وی با بیان اینکه هر مرحله از طریق ارسال پیامک به متقاضی اطلاع داده می‌شود، گفت: ۱۸ بانک عامل برای اعطای این وام تعیین شده است.

وی درباره اینکه آیا ضامنی برای دریافت این وام نیاز است یا خیر؟ گفت: یک کارمند دولت یا جواز کسب به عنوان ضامن از سوی متقاضی خواسته می‌شود. برخی به اشتباه تصور کرده‌اند که متقاضی خودش باید جواز کسب داشته باشد. در حالیکه جواز کسب به عنوان مدارک ضامن مورد نیاز است و می‌توان به جای آن یک کارمند دولت را به عنوان ضامن معرفی کرد.

سردار کمالی درباره اینکه نحوه اختصاص وام اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی و چهار میلیارد تومانی به چه صورت است؟ گفت: با توجه به پروپزال و طرح ارائه شده درباره مبلغ وام در کارگروه اشتغال تصمیم گیری می‌شود


در راستای تحقق این هدف، رصد، هدایت، حمایت و تسهیلگری برای اشتغال سربازان ماهر به مدت سه سال پس از خدمت، جزو سیاست‌ها و برنامه‌های قرارگاه درج شده است.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه از آغاز اختصاص تسهیلات به سربازان ماهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد جواد زاده کمند درباره اختصاص تسهیلات برای سربازان ماهر منقضی خدمت از سال‌ ۱۳۹۷ به بعد، اظهارکرد: به استناد سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه یکی از اهداف طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، ایجاد تسهیلات برای اشتغال سربازان منقضی خدمت است.

وی ادامه داد:‌ در راستای تحقق این هدف، رصد، هدایت، حمایت و تسهیلگری برای اشتغال سربازان ماهر به مدت سه سال پس از خدمت، جزو سیاست‌ها و برنامه‌های قرارگاه درج شده است.

برای دریافت وام اشتغال سربازان ماهر به کجا  مراجعه کنیم؟

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ادامه داد: در همین راستا تمامی سربازان منقضی خدمت از سال ۱۳۹۷ به بعد که پیش، حین یا پس از خدمت سربازی، دوره‌های مهارت آموزی را طی کرده و گواهینامه مهارتی دریافت کرده‌اند و در حال حاضر طرحی برای اشتغال دارند، می‌توانند برای دریافت وام به پلیس +۱۰ مراجعه و سنوات خود را ثبت کنند.

سود وام اشتغال سربازان ماهر چقدر است؟

وی گفت: سقف این وام مبلغ یکصد و پنجاه میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن هفت ساله با سود چهار است.


فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش وام اشتغال سربازان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: رئیس جمهور سند ملی مهارت آموزی و اشتغال سربازان را تایید کرد.
سردار محمدجواد زاده کمند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مبحث مهارت آموزی و لزوم همکاری دیگر نهادها با ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرایی شدن این موضوع گفت: مهارت آموزی سربازان موضوعی نیست که فقط مربوط به نیروهای مسلح باشد و نیروهای مسلح بتوانند به تنهایی این کار را به سرانجام برسانند.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در این سند سهم هر کدام از دستگاه‌ها در پشتیبانی از موضوع مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه تعیین شده است، گفت: امیدواریم تمامی دستگاه‌ها به نقشی که در این سند برای آنها در نظر گرفته شده است، عمل کنند تا اهداف مان در موضوع مهارت آموزی به طور کامل محقق شود.

رئیس جمهور سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه را تأیید کرد.

وام اشتغال سربازان

وی افزود: در همین راستا سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه تهیه و به تأیید رئیس جمهور رسید و به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آن چیزی که در این سند پیش بینی شده با همکاری تمامی نهادها به مرحله عمل برسد.

به گفته وی، برای اجرایی سازی سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه کمیته ویژه ای تشکیل شده و تا به امروز پنج جلسه برگزار شده و وظایف هر دستگاه به طور دقیق مشخص شده است.

سال گذشته رقم وامی که به هر سرباز اعطا می‌شد ۱۰۰ میلیون تومان بود که امسال این رقم به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است

سردار زاده کمند با اشاره به وام در نظر گرفته شده برای اشتغال سربازان گفت: سال گذشته مصوب شد دو هزار میلیارد تومان برای اعطای وام به سربازان داده شود که البته بخشی از این تسهیلات قرض‌الحسنه بود و دو هزار نفر توانستند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی گفت: اما برای عملیاتی سازی این تسهیلات اقدامات و ریل گذاری‌هایی نیاز بود که به موقع کارها انجام نشد و از برنامه عقب افتادیم.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امسال تلاش داریم تا تمامی تسهیلاتی که به سربازان داده می‌شود در قالب وام قرض‌الحسنه باشد البته افرادی که دوره‌های مهارت آموزی را طی کرده باشند و خدمتشان به پایان رسیده باشد می‌توانند برای اشتغال از این وام استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه رقم وام سربازان به منظور اشتغال زایی تغییری کرده یا خیر، گفت: سال گذشته رقم وامی که به هر سرباز اعطا می‌شد ۱۰۰ میلیون تومان بود که امسال این رقم به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

زاده کمند خاطرنشان کرد: امسال ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام سربازان آن هم به صورت قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده است، که امیدواریم به صورت کامل محقق شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 60, میانگین امتیاز: 4,33 از 5)
Loading...

۱۱۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. فرزاد گفت:

  سلام من چند ماه هست که پیگیرم. نامه معرفی به بانک هم بهم دادن اما وامی پرداخت نشد وقتتون رو تلف نکنید

  موافقم ۷
 2. محمد گفت:

  من از پارسال تا الان پیگیرم خبری نیست، جدیدا لیست نفرات هم تو سایت فنی حرفه ای زدن که آره اینا تسهیلات گرفتن و معرفی شدن به بانک ولی الکیه رفتم بانک گفت بودجه نداریم و اعتباری برای سربازها ندادن، کلا سرکاریه واسه جذب سرباز بدبخت

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 3. حسن گفت:

  من دوره اول رفتم نظام وظیفه ثبت نام کردم حدود ۵ ماه پیش دیروز بهم زنگ زدن رفتم اونجا مدارکم بهم دادن گفتن برو پلیس+۱۰دوباره ثبت نام کن رفتم اونجا گفت هیجی توی سیستم برامون نیومده همش کشکه بعد ۵ ماه باید دوباره برم ثبت نام کنم تازه اگه مرحله دومی درکار باشه حدود ۳ تومن هزینه کردم مدرک و پروانه کسب کوفت زهرمار مردم مسخره خودشون کردن اینقدر رفتم اومدم کیف مدارکم روهم گم کردم از کارت ملی کارت پایان خدمت و گواهینامه و شناسنامه کارت سوختم همه رو گم کردم بخاطر هیچی بدبخت شدم دنبالش

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 4. Mr.reza گفت:

  سلام دوستان، نظرات رو که خوندم کلا بیخیالش شدم، هر چند از اول هم میدونستم که ملتو سرکار گذاشتن!
  آقایونی هستند ک هزاران میلیارد وام میگیرن اونم بدون بهره و سود! اونوقت یه جوون تحصیل کرده میخواد ۱۰۰ تومن وام بگیره که الان یه نصفه پرایدم نمیشه باهاش خرید، تازه اونم سرکارش میذارن!
  چیزی نمیشه گفت جز تاسف!

  موافقم ۹
 5. اکبر گفت:

  من به بانک ملی معرفی شدم گفتند همچین وامی نداریم!!

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 6. شاهین ملک پور گفت:

  به زبان حکومت پسند میگم که دوستان سانسور چی هم تائیدش کنند. سوای اینکه کسانی که بیش از یک ساله ثبت نام کردن هویج هم نگرفتن و کسانی که از هفت خوان عبور کردن در نهایت شرایطی که برای وام بهشون گفتن تفاوتش با وامی که اینا میگن زمین تا آسمون فرق داره بیشتر شبیه جوکه، من زنگ زدم پلیس +۱۰ گفتم ثبت نام دور دوم گفته بودید ۲۹ آذره الان وسط بهمن هستیم چی شد گفتش اردیبهشت سال بعد میــــگن شروع میشه که تا اون موقع هم دوره پنج ساله سربازی من تموم میشه. پول، وقت و شعورتون رو صرف اینا نکنید اینا درست بشو نیستن. این فقط تبلیغاته که مردمو بکشونن تو دامه سربازی و فرزندآوری و..

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۱
 7. علی گفت:

  سلام منم معرفی شدم بانک سپه دروغ گفتند که وام ۱۵۰ میلیون هستش اولا ۱۰۰ میلیونه دوما هم دو تا ضامن میخواد و یکی قبول نمیکنند یه جواز کسب میخوان با یه فیش حقوقی کارمند رسمی همچنین گفته بودن که ۱ سال تنفس داره که این هم دروغ بود و قسطا از همون روز اول شروع میشه خلاصه که من با این همه هفت خوان رستم و دردسر و این همه ضامن شرایط دریافتش رو ندارم امتیازش رو میفروشم تا بره خلاص.

  موافقم ۱۵
 8. علیرضا گفت:

  رفتیم بانک سه تا ضامن میخواد میگم جواز کسب قبول نیست؟ میگه نه فقط ضامن‌ کارمند. خو من اگه سه تا ضامن داشتم ار همونا قرض میگرفتم

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۱
 9. محمد گفت:

  سلام، من به بانک سپه معرفی شده‌ام یک ماهی هست تمام مدارکم رو بردم حتی مدارک ضامن اول که زده بودین یک ضامن کافیه یا کارمند یا پروانه کسب دار ولی بانک جفتشوو خواست.
  دوم اینکه این یک ماهه هر وقت من میرم بانک میگن که اعتباری به ما ندادن برای پرداخت
  لطفالطفالطفا، ما رو از زمان پرداخت این وام مطلع کنید و زمان اعتبار دهی رو پیگیری کنید. بخدا دستمون بجایی بند نیست🙏🏻

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲
  • علی گفت:

   منم ثبت نام کردم تو سخا برام زده تایید کمیسیون حالا الان باید حضوری برم وظیفه عمومی استان نامه معرفی بانک بگیرم؟ محمد داداش روندش رو کامل توضیح بده بی زحمت

   موافقم ۹
   مخالفم ۱
  • سیدمحمد گفت:

   سلام
   مبلغ وام که تایید شده همون ۱۵۰ میلیون تومنه و چند درصد زدن؟؟؟؟

   موافقم ۵
 10. محمد گفت:

  آقا ما که ثبت نام کردیم چه غلطی کردیم، از پلیس +۱۰ به نظام وظیفه از اونجا به جهاد کشاورزی استان از اونجا به نظام وظیفه استان از اونجا به استانداری، آخرشم میگن خبرتون میکنیم من نزدیک چهار تومن به غیر از وقتی که گذاشتم هزینه کردم.

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۳
  • امیرحسین گفت:

   با سلام خدمت دوستان، من هم پول ثبت نام نداشتم رفتم قرض کردم ولی خبری فعلا نشده با شما سربازان تحصیل کرده لیسانس احساس همدردی می کنم انشالله که بیاد و بدون ضامن این وام رو بدن.

   موافقم ۱
 11. زانکو گفت:

  سلام من ثبت نام کردم برای وام و یه برگه بهم دادن توش نوشت سه راه داری برای پیگیری ۱- اینکه براتون پیامک میاد ۲- برید تو سامانه سخا و پیگیر بشید ۳- نرم ابزار پلیس من رو نصب کنید.
  پیامک نیومد برام، رفتم تو سامانه سخا هیچ خبری نبود و برنامه پلیس من هم به همین صورت. به نظرم دوستان کسایی که میخواند ثبت نام کنند ارزش وقتی که تلف میشه رو نداره باتشکر🙏🏻

  موافقم ۴۱
  مخالفم ۲
 12. عباس گفت:

  من مدرک کارشناسی دارم. رفتم پلیس +۱۰میگه باید حتما گواهی مهارت داشته باشی. خداوکیلی مملکته داریم ما؟!

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۴
  • عزرائیل گفت:

   سلام داداش …خوبی سلامتی… من با همون کارشناسی ثبت نام کردم…به اون کاربر چوپون پلیس +۱۰ بگو همه رفتن ثبت نام کردن …دلتو به این وام نبند ولی

 13. علی دلدار گفت:

  من تو این دوران بیکاری کلی وقت گذاشتم و هزینه کردم برای مدرک فنی حرفه ای تا وقتی که گرفتم الان مدرک دارم خبری از وام نیست این انصاف نیست حدود یک و نیم میلیون هزینه کردم برای مدرک دلم خوش بود برای این که میتونم وام بگیرم بچسبم به کار از این اوضاع در بیام ولی انگار ما به دنیا امدیم که تو همین اوضاع بمونیم همه تلاشامون برای هیچیه

  موافقم ۹۴
  مخالفم ۶
 14. میرعلی سیدقمی گفت:

  بی‌زحمت این وام اشتغال رو پیگیری کنید مرحله دومش کی هست؟

  موافقم ۷۱
  مخالفم ۳
 15. محمد گفت:

  ۲ دی ماه هنوز خبری از ثبت نام وام سربازی نیست همش حرفه، گفتن تا ۳۰ آذر خبر میدن

  موافقم ۸۰
  مخالفم ۸
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>