پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

لیست بهترین قرص و دارو برای درمان زود انزالی حین رابطه جنسی

درمان زود انزالی - مشکلات جنسی

داروهای موثر برای تاخیر در انزال مردان هنگام رابطه

برخی از دارو ها هستند که برای درمان زودانزالی مردان حین رابطه جنسی با همسر استفاده می شوند. البته بهتر است که زودانزالی بوسیله روش های ذهنی حل شود. زود انزالی یا زود ارضایی به مشکلی گفته می شود که در آن مرد قبل از آنچه خود و همسرش می خواهند منی از بدنش خارج شده و به انزال برسد. اگر این مشکل همیشگی نباشد جای نگرانی نیست

 

سلب مسئولیت : تصویر زندگی مصرف هیچ دارویی و روش درمانی را بدون مشورت با پزشک تایید نمی کند.

 

تاثیر قرص های تاخیری در درمان زود انزالی

درصورتیکه زود انزالی که یا همان زود ارضایی، همیشگی نباشد جای نگرانی نیست و فقط زمانیکه زود انزالی همیشگی بوده و قبل از اینکه رابطه جنسی را شروع کنید و یا زمانیکه تازه رابطه جنسی را شروع کرده اید، رخ دهد، می شود به آن زود ارضایی گفت. چندین عامل برروی انزال تاثیر می گذارد، به همین دلیل بهترین درمان انزال زودرس یا زود ارضایی ترکیبی از درمان های ذهنی، دارویی و تکنیک های جنسی می باشد و فقط نباید از قرص های تاخیری استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم به بررسی داروهایی که بطورمعمول برای درمان زود انزالی یا زود ارضایی ( در مردان انزال همواره همراه با ارضاء جنسی می باشد) استفاده می شوند، بپردازیم.

 

هیچ دارویی به طور خاص از طرف سازمان غذا و دارویی ایالات متحده (FDA) برای درمان زود ارضایی تایید نشده است، بااینحال می توان از داروهای مختلف برای درمان این مشکل استفاده نمود. داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و داروهای ضدافسردگی حاوی تاثیرات مشابه SSRI از همه موفق تر می باشند. از کرم های بی حس کننده که حاوی بی حس کننده های موضعی هستند نیز می توان در بعضی از موارد استفاده نمود.

 

مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین

این نوع داروها یکی از انواع قرص های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش طول رابطه جنسی و انزال استفاده می شود. عوارض جانبی مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین یک از مواردی می باشد که هنگام انتخاب آنها بعنوان داروی تاخیری باید به آنها توجه نمود.

 

این تاثیرات جانبی شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی (بجز انزال زودرس)، همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می باشند. این داروها شامل موارد زیر می باشند:

 

پاروکستین (Paroxetine)

داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سرترالین (Zoloft)

داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری نیز تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سیتالوپرام (Celexa)

داروی سیتالوپرام یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

فلوکستین (Fluoxetine)

داروی فلوکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

داپوکستین و پریلیگی (PRILIGY)

داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به طور خاص برای انزال زودرس طراحی شده است. نشان داده‌شده است که SSRI ها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRI ها این است که به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر، باید به صورت روزانه مصرف شوند.

اثر داپوکستین در تأخیر زمان انزال در دخول واژینال

تحقیقات نشان داده مردانی که زمان متوسط انزال دخول واژینال شان به صورت پایه ۰.۹ دقیقه می‌باشد، هنگام مصرف دوز ۳۰ میلی گرم داپوکسین، این میزان به ۳.۱ دقیقه افزایش‌یافته است و همچنین برای دوز ۶۰ میلی گرم داپوکسین، زمان انزال به ۳.۶ دقیقه بهبود یافته است. بیمارانی که دارونما مصرف کرده بودند ۱.۹ دقیقه بهبود پیدا کرده بودند.

 

ترامادول و زرتان (ZERTANE) (نام تجاری ترامادول) برای زود انزالی

ترامادول یک داروی ضد درد است که شبیه مواد مخدر عمل می‌کند، به صورت ثانویه برای دردهای نسبتاً شدید و زود انزالی استفاده می‌شود. بااین‌حال، عوارض جانبی متعدد و از جمله پتانسیل اعتیاد به آن باعث شده که محبوبیت زیادی در این خصوص نداشته باشد.

اثرات جانبی
عوارض جانبی شایع عبارت‌اند از: تهوع، خواب‌آلودگی، اختلال در نعوظ، سوءهاضمه، سردرد، استفراغ و سرگیجه.

سیلدنافیل (VIAGRA)، واردنافیل (LEVITRA)، تادالافیل (CIALIS) برای انزال زودرس

برخی از مردان برای درمان انزال زودرس از داروهای درمان کننده اخلال نعوظ استفاده می‌کنند. اما این داروها برای درمان زود انزالی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأیید نشده‌اند. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی برای درمان زود انزالی اقدام به فروش این داروها نموده‌اند، زیرا افراد بسیاری از مصرف داروهای متعدد خسته شده‌ و به مصرف این داروها ترغیب می‌شوند. مهار کننده‌های PDE5 در به تأخیر انداختن انزال مؤثر نیستند. بااین‌حال، آن‌ها می‌توانند در برخی از مردان، به نعوظ مجدد پس از انزال کمک کنند و شرایطی را فراهم کنند که شریک رابطه جنسی احساس مطلوب‌تری داشته باشد.

معمولاً بیشتر مهار کننده‌های PDE5 به کاهش “دوره تحریک ناپذیری مردان” کمک می‌کنند. مدت زمانی که در مردان لازم است برای نعوظ مجدد پس از انزال، سپری شود. محبوب‌ترین این داروها سیلدنافیل است که با نام عمومی “ویاگرا ” در دسترس است. فروشگاه‌های اینترنتی اشکال دیگر مهارکننده PDE5 را نیز ارائه می‌دهند مانند: واردنافیل، تادالافیل و غیره.

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای

برخی از داروهای ضد افسردگی، دارای علایم مشابهی همچون داروهای SSRI هستند، بعضی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCAs) را می شود به عنوان داروی درمان زود ارضایی استفاده نمود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای که بیشتر از بقیه در زمینه درمان زود ارضایی برروی آن تحقیق شده است کلومیپرامین بوده که شاید بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید باشد.

 

داروهای بی حس کننده موضعی

کرم های و داروهای بی حس کننده موضعی قادر به کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می شود. این کرم ها و اسپری ها از کم خطر ترین داروهایی هستند که برای درمان زود ارضایی از آنها استفاده می شود. در صورتیکه فرد حساسیت خاصی به این داروها نداشته باشد، عوارض جانبی

 

سیستمیک کمی در پی دارند. لیدوکائین و پریلوکائین ۲.۵ درصد از جمله داروهای بی حس کننده موضعی می باشد. نحوه مصرف این کرم ها بصورت استعمال خارجی روی پوست آلت جنسی مرد ، بخصوص سر آلت ( حشفه ) و قسمت زیرین آلت ( از زیر حشفه تا حدودا ۵ سانت به سمت بیخ آلت که محدوده بسیار حساس پوست آلت است)

 

بصورت اسپری پاششی و یا کرم مالیدنی می باشد، که می تواند با مشورت پزشک نیز مصرف شود. لازم به تذکر است که این قبیل داروهای بیحس کننده با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر آلت، عمل کرده و مانع زود انزالی می گردد و همچنین از لذت تماس جنسی نیز می کاهد و بعنوان درمان برای تحریک پذیری عصب ها و یا تحریک پذیری روانی، زود انزالی نمی باشد.

 

مهارکننده فسفودی استراز نوع ۵

قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز که امروزه با نام های قرص های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … مشهور می باشند، با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن، به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می شوند، که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شده گی آلت تناسلی تجویز می شود.

 

جایگاه مهم این قرص ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است. به صورت خلاصه قرص های ویاگرا، تادلافیل و سیلدنافیل انزال را به تأخیر نمی اندازند بلکه به فرد این توان را می دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع تا نیم ساعت بعد از انزال، دوباره قدرت نعوظ داشته باشند، که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می شود که به آن dabble sex می گویند.

سلب مسئولیت : تصویر زندگی مصرف هیچ دارویی و روش درمانی را بدون مشورت با پزشک تایید نمی کند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 446, میانگین امتیاز: 3,73 از 5)
Loading...

۷۰ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. Ghanbari گفت:

  همچی برمیگرده ب ختنه کردن اشتباه.

  موافقم ۳
 2. راهنما گفت:

  سلام خدمت برادران عزیز ازتون خواهش میکنم و تمنا میکنم دنبال دارو برای زود انزالی چه تو سایت یا غیره نرید چرا آدم باید سلامت ذهن و بدن خودشو به خاطر چند دقیقه بیشتر برای رابطه جنسی به خطر بندازه شما از اول زندگی زناشویی هر طور همسر خودتونو عادت بدین مشکلی براتون تو آینده پیش نمیاد. دوستان این همه مشکلات سر راه به خاطر نگاه کردن دو طرف به فیلم های مبتذل و سکسی هست. این عادت‌ ها رو ترک بدین.

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۸
 3. بی نام گفت:

  سلام دوستان، به مدت ۲۰ روز یک در میان درست وسط کمر خود بادکش بگذارید خیلی تاثیر داره .

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱۰
 4. الیاس گفت:

  سلام دوستان. من سالهاست که مشکل زود انزالی دارم، به چند دکتر هم مراجعه کردم و بیشتر داروها رو استفاده کردم اما هیچ نتیجه ای نداشت. ببخشید که این رو میگم اما لطفاً شما هم خود درمانی نکنید و برای لذت بیشتر خودتون رو درگیر داروهای اعتیاد آور و روانی نکنید. بهترین راهی که من پیدا کردم و سالهاست استفاده میکنم اینه که از کاندوم ساده و اسپری لیدوکایین ۱۰ درصد استفاده میکنم، همون اسپری بی حسی دندون، تقریبا پنج دقیقه قبل از شروع کاندوم رو میکشم و اسپری رو از کنار کاندوم وارد میکنم و ۴ یا ۵ بار اسپری میکنم، بعد در حال لذت بردن های اولیه و قبل از دخول آلتم بی حس میشه، اگر بخوام با کاندوم ادامه بدم که هیچ اما من نزدیکی با کاندوم رو دوست ندارم پس درست قبل از دخول کاندوم رو در میارم و با یک دستمال مرطوب حسابی تمیزش میکنم تا لیدوکایین پاک بشه و بی حسی به طرف مقابلم منتقل نشه، با این روش سالهاست که نزدیکی خوبی دارم و به راحتی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشه. برای من که این بهترین راه بوده و خواستم با شما در میون بذارم.

  موافقم ۱۴۹
  مخالفم ۲۳
 5. امید گفت:

  دوستان
  ۸۰ درصد مقصر اصلی زود انزالی خودمان هستیم
  که در سنین نوجوانی و جوانی خودارضایی کردیم …

  موافقم ۸۸
  مخالفم ۵۰
 6. مسعود گفت:

  به نظر من اسپری ویاگرا برای درمان زود انزالی خیلی خوبه خیلی ها جواب گرفتن قرص همش ضرر داره با عوارض شدید

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۱۳
 7. مهدی گفت:

  دوستان زود انزالی مشکلات متنوعی داره. راهنمایی خواستن از دیگران و خود درمانی بزرگترین اشتباست. چون یکی بخاطر اعتیاد درگیره یکی بخاطر اعصاب و اضطراب. یکی مشکل جسمی داره. نمیشه که شما از دوستت یا کسی که وارد نیست راهنمایی بخوای چون احتمال داره مشکلت بدتر از این بشه.بهترین راه اینه که بری پیش متخصص اورولوژی چون دکتر با پرسیدن مشکل شما و معاینه می تونه مشکلت رو درمان کنه. لطفا خود درمانی نکنید که باعث پاشیدن زندگیتون بشه عزیزان

  موافقم ۹۰
  مخالفم ۸
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×