دوشنبه , ۲۷ آبان , ۱۳۹۸

لیست بهترین قرص و دارو برای درمان زود انزالی حین رابطه جنسی

داروهای موثر برای تاخیر در انزال مردان هنگام رابطه

درمان زود انزالی - مشکلات جنسی

برخی از دارو ها هستند که برای درمان زودانزالی مردان حین رابطه جنسی با همسر استفاده می شوند. البته بهتر است که زودانزالی بوسیله روش های ذهنی حل شود. زود انزالی یا زود ارضایی به مشکلی گفته می شود که در آن مرد قبل از آنچه خود و همسرش می خواهند منی از بدنش خارج شده و به انزال برسد. اگر این مشکل همیشگی نباشد جای نگرانی نیست

 

سلب مسئولیت : تصویر زندگی مصرف هیچ دارویی و روش درمانی را بدون مشورت با پزشک تایید نمی کند.

 

تاثیر قرص های تاخیری در درمان زود انزالی

درصورتیکه زود انزالی که یا همان زود ارضایی، همیشگی نباشد جای نگرانی نیست و فقط زمانیکه زود انزالی همیشگی بوده و قبل از اینکه رابطه جنسی را شروع کنید و یا زمانیکه تازه رابطه جنسی را شروع کرده اید، رخ دهد، می شود به آن زود ارضایی گفت. چندین عامل برروی انزال تاثیر می گذارد، به همین دلیل بهترین درمان انزال زودرس یا زود ارضایی ترکیبی از درمان های ذهنی، دارویی و تکنیک های جنسی می باشد و فقط نباید از قرص های تاخیری استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم به بررسی داروهایی که بطورمعمول برای درمان زود انزالی یا زود ارضایی ( در مردان انزال همواره همراه با ارضاء جنسی می باشد) استفاده می شوند، بپردازیم.

درمان زود انزالی

 

هیچ دارویی به طور خاص از طرف سازمان غذا و دارویی ایالات متحده (FDA) برای درمان زود ارضایی تایید نشده است، بااینحال می توان از داروهای مختلف برای درمان این مشکل استفاده نمود. داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و داروهای ضدافسردگی حاوی تاثیرات مشابه SSRI از همه موفق تر می باشند. از کرم های بی حس کننده که حاوی بی حس کننده های موضعی هستند نیز می توان در بعضی از موارد استفاده نمود.

 

مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین

این نوع داروها یکی از انواع قرص های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش طول رابطه جنسی و انزال استفاده می شود. عوارض جانبی مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین یک از مواردی می باشد که هنگام انتخاب آنها بعنوان داروی تاخیری باید به آنها توجه نمود.

 

این تاثیرات جانبی شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی (بجز انزال زودرس)، همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می باشند. این داروها شامل موارد زیر می باشند:

 

پاروکستین (Paroxetine)

داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سرترالین (Zoloft)

داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری نیز تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سیتالوپرام (Celexa)

داروی سیتالوپرام یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

فلوکستین (Fluoxetine)

داروی فلوکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

داپوکستین و پریلیگی (PRILIGY)

داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به طور خاص برای انزال زودرس طراحی شده است. نشان داده‌شده است که SSRI ها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRI ها این است که به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر، باید به صورت روزانه مصرف شوند.

اثر داپوکستین در تأخیر زمان انزال در دخول واژینال

تحقیقات نشان داده مردانی که زمان متوسط انزال دخول واژینال شان به صورت پایه 0.9 دقیقه می‌باشد، هنگام مصرف دوز 30 میلی گرم داپوکسین، این میزان به 3.1 دقیقه افزایش‌یافته است و همچنین برای دوز 60 میلی گرم داپوکسین، زمان انزال به 3.6 دقیقه بهبود یافته است. بیمارانی که دارونما مصرف کرده بودند 1.9 دقیقه بهبود پیدا کرده بودند.

 

ترامادول و زرتان (ZERTANE) (نام تجاری ترامادول) برای زود انزالی

ترامادول یک داروی ضد درد است که شبیه مواد مخدر عمل می‌کند، به صورت ثانویه برای دردهای نسبتاً شدید و زود انزالی استفاده می‌شود. بااین‌حال، عوارض جانبی متعدد و از جمله پتانسیل اعتیاد به آن باعث شده که محبوبیت زیادی در این خصوص نداشته باشد.

اثرات جانبی
عوارض جانبی شایع عبارت‌اند از: تهوع، خواب‌آلودگی، اختلال در نعوظ، سوءهاضمه، سردرد، استفراغ و سرگیجه.

سیلدنافیل (VIAGRA)، واردنافیل (LEVITRA)، تادالافیل (CIALIS) برای انزال زودرس

برخی از مردان برای درمان انزال زودرس از داروهای درمان کننده اخلال نعوظ استفاده می‌کنند. اما این داروها برای درمان زود انزالی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأیید نشده‌اند. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی برای درمان زود انزالی اقدام به فروش این داروها نموده‌اند، زیرا افراد بسیاری از مصرف داروهای متعدد خسته شده‌ و به مصرف این داروها ترغیب می‌شوند. مهار کننده‌های PDE5 در به تأخیر انداختن انزال مؤثر نیستند. بااین‌حال، آن‌ها می‌توانند در برخی از مردان، به نعوظ مجدد پس از انزال کمک کنند و شرایطی را فراهم کنند که شریک رابطه جنسی احساس مطلوب‌تری داشته باشد.

معمولاً بیشتر مهار کننده‌های PDE5 به کاهش “دوره تحریک ناپذیری مردان” کمک می‌کنند. مدت زمانی که در مردان لازم است برای نعوظ مجدد پس از انزال، سپری شود. محبوب‌ترین این داروها سیلدنافیل است که با نام عمومی “ویاگرا ” در دسترس است. فروشگاه‌های اینترنتی اشکال دیگر مهارکننده PDE5 را نیز ارائه می‌دهند مانند: واردنافیل، تادالافیل و غیره.

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای

برخی از داروهای ضد افسردگی، دارای علایم مشابهی همچون داروهای SSRI هستند، بعضی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCAs) را می شود به عنوان داروی درمان زود ارضایی استفاده نمود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای که بیشتر از بقیه در زمینه درمان زود ارضایی برروی آن تحقیق شده است کلومیپرامین بوده که شاید بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید باشد.

 

داروهای بی حس کننده موضعی

کرم های و داروهای بی حس کننده موضعی قادر به کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می شود. این کرم ها و اسپری ها از کم خطر ترین داروهایی هستند که برای درمان زود ارضایی از آنها استفاده می شود. در صورتیکه فرد حساسیت خاصی به این داروها نداشته باشد، عوارض جانبی

 

سیستمیک کمی در پی دارند. لیدوکائین و پریلوکائین 2.5 درصد از جمله داروهای بی حس کننده موضعی می باشد. نحوه مصرف این کرم ها بصورت استعمال خارجی روی پوست آلت جنسی مرد ، بخصوص سر آلت ( حشفه ) و قسمت زیرین آلت ( از زیر حشفه تا حدودا 5 سانت به سمت بیخ آلت که محدوده بسیار حساس پوست آلت است)

 

بصورت اسپری پاششی و یا کرم مالیدنی می باشد، که می تواند با مشورت پزشک نیز مصرف شود. لازم به تذکر است که این قبیل داروهای بیحس کننده با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر آلت، عمل کرده و مانع زود انزالی می گردد و همچنین از لذت تماس جنسی نیز می کاهد و بعنوان درمان برای تحریک پذیری عصب ها و یا تحریک پذیری روانی، زود انزالی نمی باشد.

 

مهارکننده فسفودی استراز نوع 5

قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز که امروزه با نام های قرص های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … مشهور می باشند، با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن، به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می شوند، که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شده گی آلت تناسلی تجویز می شود.

 

جایگاه مهم این قرص ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است. به صورت خلاصه قرص های ویاگرا، تادلافیل و سیلدنافیل انزال را به تأخیر نمی اندازند بلکه به فرد این توان را می دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع تا نیم ساعت بعد از انزال، دوباره قدرت نعوظ داشته باشند، که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می شود که به آن dabble sex می گویند.

سلب مسئولیت : تصویر زندگی مصرف هیچ دارویی و روش درمانی را بدون مشورت با پزشک تایید نمی کند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 324, میانگین امتیاز: 3.69 از 5)
Loading...

۵۰ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ایرج بهرام گفت:

  با سلام
  داروهایی که نام بردید مثل پاروکستین رو حتما باید با تجویز پزشک مصرف کنم یا اینکه میتونم از داروخانه بگیرم مصرف کنم؟

  11
  2
  • mahnaz گفت:

   سلام دوست عزیز
   مطالب پزشکی و … که تو نت قرار می گیره عموم رو در نظر می گیره با شرایط یکسان . پس حتما با توجه به مشکل خود با پزشک مشورت کنید.

   4
   2
 2. محمود گفت:

  سلام بهترین دارو برای زود انزلی رو میخواستم کمکم میکنید

  44
  4
 3. معین گفت:

  داداش تنها دارویی که جواب میده داپوکستین هستش که صرفاً واسه علاج همین مشکل ساخته شده…!!
  فقط متأسفانه با اینکه ساخت داخل کشوره اما گرونه هرعدد ۸۰۰۰ تومانه و بسته ۶ عددی ۴۸۰۰۰ تومان

  15
  3
 4. محمدرضا گفت:

  دوستان عزیزی ک مشکل زودانزالی دارن..سعی کنید از قرص های ک ترامادول درانها استفاده شد اصلا استفاد نکنید چون بیچارکنندس..بیشترسعی کنید برید پیش پزشک.

  13
  1
 5. am گفت:

  من کینگ دول استفاده کردم خوب بود ولی خب ادم ازعوارضشون میترسه البته ای قرص برا باردوم وسوم خیلی خوبه

  5
  3
 6. عیدی گفت:

  قرص هایی مثل سیلدنافیل جهت استفاده خیلی خوب هستند.اما نتاسفانه ویرانگر هستند.
  من هیچ مشکلی نداشتم فقط برای بهتر شدن کیفیت سکس استفاده میکردم. اما تقریبا بیست بار از این قرص استفاده کردم(سیلدنافیل) و الان استفاده نمی کنم . و شرایطم طوری شده که دیگه هم زود انزال شدم و بدتر از آن اینکه در حالت طبیعی نعوظم را از دست داده ام و شرطی شده ام و فقط با قرص نعوظ شکل میگیره. که این قرص عوارض بسیار بد و خطرناکی دارد.لذا خواهشمندم استفاده نکنید

  13
 7. اسمیل گفت:

  سلام من همه جورقرصی مصرف کردم اما جواب نگرفتم یکی متادون معرفی کرد اوایل خوب بود ولی خانه خرابم کردمعتادمتادون شدم هرروز بیست پنج سی سی می خورم فقط می خورم که دردنکشم زودانزالی هم بترشده اصلآبه نزدیکی نمی رسم لصف کمکم کنید اسم قرصی یا آمپول بهم معرفی کنید ممنون میشم

  8
  4
 8. ناصر گفت:

  سلام این قرص ضرر کی نداره قیمت ایشان چند هست
  در رفسنجان میخاستم

  7
  1
  • mahnaz گفت:

   درود دوست گرامی
   هیچ دارو و درمانی بدون مشورت با پزشک تایید نمیشه
   لطفا با پزشک خود در میان بذارین

   5
   1
 9. بابک گفت:

  سلام واقعیتش من مشکلم خیلی حاده یه جوان 24ساله هستم که حتی وقتی در حالت خوابیده هستش آلتم لوله زیر بیضه هام داعم مثل نبض میزند برای ریختن منی و همچنین به محض نعوذ فشار برای تخلیه منی بر من می آید یعنی به محض نعوذ با کوچکترین لمس سر آلت مایع منی از بدنم خارج و ارضا میشم لطفا کمکم کنید چیکار باید بکنم

  5
  4
  • mahnaz گفت:

   سلام دوست گرامی
   مشکل خودتون رو با پزشک در میان بذارید زیرا خیلی از دوستان سرما خوردگی و آنفولانزا براشون قابل تشخیص نیست و تو درمان دچار اشتباه میشن برای همین ما توصیه به مراجعه پزشک می کنیم.
   سلامتی خودتون رو با روش های درمانی که منبع مشخصی ندارن به خطر نندازید

 10. ایمان گفت:

  با سلام
  همه مشکل دارن توی زود انزالی
  جوان پیر و مسن نداره
  عطاری برید بهتون میدن اما اعتیاد آوره بدجور
  دکتر بهترین راه درمانه

  2
  2
  • ناشناس گفت:

   سلام مشکلی جنسی دارم زود انزال میشم رو1دقه. مشکلم چیه. باید چی استمال کنم جلوگیر بشه

   1
   1
 11. بابک گفت:

  با سلام ، دوستان من تمام داروهای زود انزالی رو مصرف کردم هیچکدوم درست جواب ندادن به غیر از قرص کلومیپرامین که در لیست بالا هم ذکر شده بود ، قرص های 10 و 25 و 50 میلیش تو داروخونه ها هست و خیلیم ارزونه ، حداقل ۴ ساعت باید قبل مصرف بشه والا اثر نمیکنه ، من ۶ ساعت قبل مصرف میکردم ، فقط تنها عیبی که داره خیلی آدمو منگ میکنه ، اگه بتونین منگی و سنگین شدن شدید سرتونو تحمل کنید خیلی عالیه حتی ۵۰ میلیش منو که رابطم یه دقیقه طول نمیکشید یه ربع و بیشتر نگه میداشت ، خیلی خوب جواب میده ولی اگه خواستین مصرف کنین از ۱۰ یا ۲۵ شروع کنین که پنجاهش بنیتون ضعیف باشه خیلی گیج و منگتون میکنه و کار دستتون میدین

  10
  3
  • بابک گفت:

   جوانی۳۰ ساله‌ هستم‌ زود‌ ارضا میشم.لطفا راهی بهم‌ نشون‌ بدید.ممنون

   1
   3
 12. رضا گفت:

  برای درمان زود انزالی اصلا دارو مصرف نکنید . از داروخانه لیدوکائین دندان بگیرید و 20 دقیقه قبل از سکس به آلت اسپری کنید . بهتر است به بیضه ها نخورد چون موجب سوزش پوست می شود. بعد از 20 دقیقه آلت را شسته و با دستمال کاغذی پاک کنید تا همه لیدوکائین روی آن برطرف شود چون موجب سوزش شریک جنسی می شود.

  7
  5
 13. علی گفت:

  سلام مدتی هست خیلی زود ارضا میشم درحد دو دقیقه

  4
  2
 14. دوست گفت:

  سلام
  به نظرم بهترین روش ورزش هست،بخصوص ورزش های کف لگن و دراز نشست.هر چقدر شکم و عضلات کف لگن قوی تر باشه ارضا شدن بیشتر به تاخیر میافته.

  7
  2
 15. مجید گفت:

  سلام مشکل زود ارضایی دارم به چه پزشکی مراجعه کنم

 16. احمد گفت:

  سلام

  دارویی هست برای خانم ها که زود ارضا بشن

 17. پارسا گفت:

  با سلام من خیلی از این قضیه زود انزالی در عذابم لطفا یه داروی خوب و موثر معرفی میکنید

  3
  2
 18. مهدی گفت:

  سلام من زودارضا میشم و نمیخوام ازقرصهایی که مواد مخدر دارن مصرف کنم و قرصی میخوام که تاخیری روحداقل نیم ساعت باشه ….چه قرصی رو پیشنهاد می کنید؟ البته تاحالا ازقرص هایی که مواد مخدر دارن استفاده کردم و بدنم عادت کرده و هیچ قرصی دیگه جوابگو نیست …چیکار باید بکنم؟

  10
  2
 19. محمد گفت:

  بهترین دارو داپوکستین 60 هست.3 ساعت قبل از نزدیکی بخورید.اثرش عالیه

  3
  1
 20. احمد گفت:

  فقط پاروکسیتین – دو شب مصرف کنی تاثیرشو میزاره

  • مرتضی گفت:

   پاروکسیتین بدون تجویز میشه استفاده کرد؟ چقدر تاخیر میندازه؟

   6
   3
 21. علی گفت:

  سلام.علی هستم از پاکدشت.من هنگام رابطه جنسی اصلا لذت نمی برم وقبل از نزدیکی آب منی ام می آید.خسته شده ام .دوست دارم حداقل نیم ساعت نزدیکی طول بکشد.واقعا اعصاب خودم وهمسرم به هم ریخته است. لطفا کمک کنید. ممنون

  1
  1
  • علی گفت:

   سلام من هم مشکلم زود انزالی دارم باید چه قرصی مصرف کنم که اعتیاد نداشته باشه اثر بالای هم داشته باشه

 22. فرزین گفت:

  سلام دوستان منم خیلی ازقرص ها و چیزهای که شما نام بردید استفاده کردم ولی نتیجه نگرفتم تا جای که به موادمخدر رو آوردم از نوع تریاک که نتیجه داد و بالای نیم ساعت جواب داد بعضی وقتها بیشتر ولی گرفتارش شدم

  • علی گفت:

   دوست عزیز اگه هرشب استفاده نکنی گرفتارش نمیشی هفته ای دوبار خیلی خوبه

   1
   2
 23. شابر گفت:

  فقط کاندوم استفاده کنید مفید وبی ضرر..

  1
  1
 24. صابر گفت:

  بهترین دارو برا زود انزالی خانمها چیه؟

  2
  5
 25. محمود گفت:

  سلام کسانی که مشکل زود انزالی دارند این قرص های مصرفشون موقت دیگه ینی بعد مدتی درمان میشه فرد یا نه

  1
  2
 26. محمد گفت:

  سلام من مشکل زود انزالی دارم چه نوع دارویی از همه بهتره مصرف کنم؟ بی ضررم باشه، لطفا راهنمایی کنید.

  5
  2
 27. Morteza گفت:

  با سلام یه قرص به بنده معرفی کنید برا کمرم مشکلم زود ارضایی دارم ممنون

 28. hassan گفت:

  ببخشید باید پیش چه دکتری بریم

  1
  1
 29. حمید گفت:

  سلام دوستان. من بر خلاف مطالب نوشته شده دارم. یعنی حالت طبیعی 20 دقیقه طول می کشه و انقدر نعوظ میمونم که دل درد می گیرم. همه جور داروی گیاهی استفاده کردم، نشد. رازیانه خیلی خوردم. 6 ماهه با همسرم به مشکل جدی خوردم. میگه اذیت میشم.
  دیگه از خودمم بدم میاد. دیر ارضا میشم و نعوظم خیلی طولانی میشه. مشکلم با همسرم خیلی جدیه. خیلیم خرج کردم، نشد.

  • Aref گفت:

   مواد مخدر مثله شیره و تریاک و ترامادول مصرف نکنی مشکلت حل میشه

 30. حمید گفت:

  به مشاوره برید خیلی بهتره

  1
  1
 31. متین گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز
  بهترین راه برای شما عزیزان بدون دارو، روش دابل سکس هست. یعنی هنگام دخول و هنگام ارضا شدن باید سریع خارج کنید تا فقط نصف منی خارج بشه اینجوری میتونید بلافاصله دوباره شروع کنید که حداقل به راحتی نیم ساعت طول میکشه…

 32. آقا رضا گفت:

  سلام منم مشکل زود ارضائی دارم فقط داروی اگزیرکت استفاده کردم ولی هیچ تاثیری نداشت

 33. بی نام گفت:

  سلام دوستان من تمام قرص ها و روش ها رو امتحان کردم،همه داروها عوارض دارن،مثل سوءهاضمه و گیجی و بی میلی جنسی،ترامادول اولش خوبه ولی بعد از مدتی عوارضش اذیت میکنه و اگه نخوری تایمت بدتر از قبل میشه،اصل موضوع اعصابه ادمای استرسی و نگران بیشتر مشکل جنسی دارن با ورزش و تغذیه مناسب میشه یه کارایی کرد،ختنه و استمنا هم رو این موضوع موثرن.

ارسال دیدگاه شما

نام(لازم)