سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

فال ابجد امروز سه شنبه ۱۱ بهمن «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

فال ابجد امروز

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: آ ب آ
تعبیر: طالعت خوب نیست. بهتر است؛ در زندگی دست از بدگویی کردن دیگران بردارید با این کارتان به مشکلات فراوانی روبرو خواهید شد و به دردسر های خیلی زیادی مواجه می شوید،، بهتر است؛ هر چه زودتر خودتان رااز مشکلات زندگی رها کنید تا به نابودی و شکسته بالایی مواجه نشوید.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ج آ ‌آ
تعبیر: طالعت روشن است. به موفقیت های بالایی در زندگی خود خواهید رسید و شادی و آرامش را در خود به وجود می آورید،، بهتر است؛ استرس و اضطراب را از خود دور کنید اگر گمشده ای دارید به زودی پیداش میکنید ،،و این باعث شادی و خوشحالی خیلی زیادی در شما خواهد شد.

 ⚡️ فال امروز

فال روزانه

☀️ فال هفته 

فال پی ام سی

 💥 فال ماه

فال ماهانه دی

 ⭐️فال سال

فال سال ۱۴۰۲

 ❤️فال عشق

فال هفتگی عشق

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: ج ج ج
تعبیر: آینده ی خوبی دارید. به لطف خداوند گره از کارتان گشوده خواهد شد،، و شما به سربلندی و موفقیت های بالایی در زندگی خود خواهید رسید بهتر است؛ هراسی به دل خود راه ندهید از شر بدخواهان در امان خواهید ماند و هیچ مشکلی در آینده برایتان به وجود نخواهد آمد.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: د آ د
تعبیر: قصد و نیتت خوب است. رزق و روزی حلال به دستتان خواهد رسید، اگر قصد معاملات پولی و مالی را دارید به انجام برسانید که برایتان خوشایند دیده شده است،، به موفقیت های بالای شما را می رساند و سربلندی را در زندگی برایتان به وجود می آورد.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: د ب آ
تعبیر: طالعت روشن است. روزگار بر وفق مراد شماست شما به موفقیت‌های بزرگی خواهی رسید از طرف شخصی به مجلسی بزرگ دعوت خواهید شد،، در این مجلس دیدار با اقوام و دوستان تان خواهید داشت،، شخصی به شما پیشنهاد ازدواجی را خواهد داد که برای تان مبارک است.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: ج ب آ
تعبیر: طالعت نیکوست. اگر همت کنید با موفقیت فاصله ای ندارید می‌توانید خیلی زود به خواسته و آرزوهای قلبیتان دست پیدا کنید و پیروزی را در زندگی به دست بیاورید،، اگر قصد معاملات پولی و مالی را دارید به انجام نرسانید که ضرر و زیانی به شما وارد خواهد شد.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ب ب ب
تعبیر: تصمیمات تازه ای برای زندگی‌تان گرفته‌اید که بسیار شما رل در موقعیت جدیدی قرار می دهد اما مراقب باشید که در این امر به تنهایی تصمیم نگیرید و افراد خانواده را مطلع کنید. پولی به دستتان میرسد که از شرعی بودن آن مطمئن نیستید پس بهتر است آن را صرف امورات زندگی خود نکنید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ب آ آ
تعبیر: ممکن است بیماری به سراغتان بیاید و مشکلاتی از این نظر برایتان وجود داشته باشد اما نگران نباشید و خودتان را به خداوند بسپارید. کار جدیدی را آغاز می کنید که شما را از نظر مالی در موقعیت مناسبی قرار می دهد مراقب باشید و به خودتان مغرور نشوید. توکل به خداوند را در همه حال حفظ کنید تا بهترین ها در زندگیتان روی دهد.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: ب د آ
تعبیر: اقبال نیکویی دارید اما این مقصودی که در نظر گرفته اید شما را از موهبت های الهی دور خواهد کرد پس بهتر است از آن صرف نظر کنید. اگر افرادی نسبت به شما حسادت دارند بهتر است که اسرار زندگی تان را برملا نکنید و مراقب حرفهایی که بر زبان می آورید باشید. نسبت به امور معنوی خود بی‌تفاوت نباشید که به دردسر خواهید افتاد.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: آ ‌آ ‌د
تعبیر: زندگی به کامتان می‌شود و اگر همچنان امیدتان نسبت به خداوند را حفظ کنید به زودی آینده روشنی پیش روی تان خواهید دید. نگران امور مالی و مسائل معنوی خود نباشید که به زودی تمامی این ها در بهترین حالت ممکن خودش قرار خواهد گرفت. اگر فردی با شما ناسازگاری می کند بهتر است به او زمان دهید تا خودش را پیدا کند.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ج ب ج
تعبیر: آرزویی دارید که از رسیدن به آن ناامید هستید اما هیچ کاری پیش خدا نشد ندارد پس همه چیز را به او بسپارید. این روزها بسیار مورد توجه اطرافیان تان هستید و ممکن است چشم بخورید پس با خود دعای دفع چشم زخم حمل کنید. اگر زندگی احساسی شما در مرحله ناامیدی قرار دارد نگران نباشید که بالاخره روی خوش زندگی را خواهید دید.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: ب ج د
تعبیر: اقبال تان نیکوست اما دشمنان زیادی در اطراف تان دارید که ممکن است هر لحظه به شما ضربه بزنند پس مراقب باشید. نگران پول هایی که از دست داده اید نباشید که دوباره آنها را به دست می آورید. از بی توجهی نسبت به دوستان و اطرافیانتان برحذر باشید که به زودی تنها خواهید شد.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

 • ابجد کبیر
 • ابجد صغیر
 • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹
ی = ۱۰ک = ۲۰ل =۳۰م = ۴۰ن = ۵۰س = ۶۰ع = ۷۰ف = ۸۰ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ر = ۲۰۰ش = ۳۰۰ت = ۴۰۰ث = ۵۰۰خ = ۶۰۰ذ = ۷۰۰ض = ۸۰۰ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰گ = ۲۰۰۰چ= ۳۰۰۰پ= ۴۰۰۰ژ= ۵۰۰۰

 

ابجد صغیر

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹
ی = ۱۰ک = ۸ل =۶م = ۴ن = ۲س = ۶ع = ۱۰ف = ۸ص = ۶
ق = ۴ر = ۸ش = ساقطت = ۴ث = ۸خ = ساقطذ = ۴ض = ۸ظ = ساقط
غ = ۴گ = ۲چ= ۳پ= ۴ژ= ۵

 

ابجد وسیط

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹
ی = ۱۰ک = ۸ل =۶م = ۴ن = ۲س = ۰ع = ۱۰ف = ۸ص = ۶
ق = ۴ر = ۸ش = ۶ت = ۴ث = ۸خ = ۰ذ = ۴ض = ۸ظ = ۰
غ = ۴گ = ۸چ= ۰پ= ۴ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 147, میانگین امتیاز: 4,10 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. امین گفت:

  در مورد ماه تولد باید بگم در آسمان چرخش انجام شده است و ماه ها جابجا شده بعنوان مثال آبان که عقرب بوده جای خودش رو به آذر داده و میزان در مهر بجای عقرب نشسته

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۹
 2. متعجب گفت:

  سلام واقعا دست مریزاد در این قسمت از مجلتون برای فال ابجد توضیحاتش رو سنگ تموم گذاشتید هر چند که آدم سر در نمیاره از این نوشته ها

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۴

ارسال دیدگاه شما

×
/a>