یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

طراحی قفسه های کنار شومینه جذاب

اگر تا به حال تصمیم به انتخاب قفسه‌های مناسب با شومینه خانه خود گرفته باشید، می‌دانید که این کار آن‌چنان هم که فکر می‌کرده‌اید ساده نیست.

سبک، مواد و مصالح، و محل قرارگیری قفسه‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دیگر اجزای اتاق داشته باشد، اما شاید شما وسوسه شوید که جدا از انجام طراحی‌های تجربه‌شده و معمول و نیز اضافه کردن وسایلی معمولی کارهایی تازه‌تر و خاص‌تر انجام دهید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از انجام کارهای آشنا و ساده نگاهی به اتاق‌های نشیمن موجود در این مطلب بیاندازید تا ببینید که قفسه‌ها چگونه ظاهری زیبا و جذاب را به فضای اتاق اضافه می‌کنند.

 

قفسه های عرضی کم ارتفاع

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

محل قرارگیری و شکل این شومینه فوق‌العاده زیبا فضایی را مهیا کرده است تا در کنار آن قفسه‌هایی شیک و زیبا قرار بگیرند. قفسه‌های کم‌ارتفاع با شومینه مستطیل شکل از نظر بصری هماهنگ هستند و فضایی را فراهم کرده‌اند که در آن‌ها می‌توان وسایل تزئینی و قطعه‌های زیبا را به نمایش گذاشت.

 

طراحی متفاوت قفسه های چوبی

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

این شلف های معلق چوبی به طرز فوق‌العاده زیبایی با رنگ سطوح پیرامونی شومینه که از جنس استیل هستند هماهنگ هستند و جلوه کاملا متفاوتی را در فضا ایجاد کرده‌اند. طول هر کدام از قفسه‌ها متفاوت است و این ایده به فضا شخصیت بخشیده است.

 

طبقه های ساده و مستقیم

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

قفسه‌های معلق به خودی خود زیبا هستند، اما کابینت‌های معلق نیز می‌توانند عنصر نامتعارف و متفاوت در فضا باشند و به یک اتاق نشیمن مینی‌مالیستی، مانند عکس بالا، جلوه‌ای خاص و زیبا اضافه کنند. هر گونه بی‌نظمی و وسایل نازیبا را داخل کابینت‌ها پنهان کنید و زیباترین وسایل خود را بر روی قفسه‌ها قرار داده و از آن‌ها لذت ببرید.

 

در استفاده از قفسه‌ها افراط نکنید.

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

به یاد داشته باشید که همان تعداد قفسه‌ای که نیاز دارید را در پیرامون شومینه اضافه کنید. در خانه‌هایی که به سبک آسیایی طراحی شده‌اند فقط اشیایی که به دقت انتخاب شده‌اند به نمایش درمی‌آیند، به همین دلیل قفسه‌های ساده اما مدرنی که در بالا و پایین شومینه قرار گرفته‌اند بسیار خوب و کارآمد هستند و با طراحی فضا هماهنگی کاملی دارند. هم‌چنین برای زیباتر کردن فضا و به چشم آمدن اشیای تزئینی می‌توانید از نورپردازی استفاده کنید.

 

تقارن کامل در قفسه های دو طرف شومینه

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

این‌که شما به طراحی مینی‌مالیستی علاقه دارد به این معنی نیست که باید از خیر فضاهای نگهدارنده بگذرید و از آن‌ها در طراحی اتاق نشیمن خانه خود استفاده نکنید. این اتاق نشمین دارای فضاهای نگهدارنده بسیار زیادی است: کابینت‌ها در قسمت پایین و قفسه‌ها در قسمت بالا. چوب طبیعی به کار رفته در ساخت قفسه‌ها و کابینت‌ها کنتراست بسیار خوبی با کاشی‌هایی دارد که تمام سطح بیرونی شومینه را پوشش داده‌اند. برای خلق زیباترین و حرفه‌ای‌ترین فضای ممکن بهتر است از کابینت‌های سفارشی استفاده کنید. در اتاق نشیمن موجود در عکس بالا کابینت‌ها هماهنگی خوبی با شومینه دارند چراکه با لبه بالایی شومینه هم‌تراز و در یک خط هستند.

 

رنگ‌مایه‌های طبیعی در طراحی قفسه های و شومینه

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

طراحی طاقچه شومینه این اتاق نشیمن (عکس بالا) به گونه‌ای است که شما جذب آن می‌شوید و دوست دارید که در آن بنشیند و در کنار گرمای آتش شومینه به مطالعه بپردازید. قفسه‌های چوبی کنار شومینه با دیگر قفسه‌های موجود در فضا در هماهنگی هستند و به همین دلیل قفسه‌های کنار شومینه تبدیل به عنصری جداافتاده نشده‌اند.

 

قفسه تکی

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب
وقتی تعداد قفسه‌ها و فضای نگهدارنده خانه کافی باشد، می‌توان از طراحی خاص‌تری در فضای پیرامون شومینه استفاده کرد. در این اتاق نشیمن یک قفسه تکی اما بلند در کنار شومینه طراحی شده است و تعدادا اندکی وسیله تزئینی که بسیار هوشمندانه انتخاب شده‌اند جلوه‌ای زیبا و خاص به فضا داده‌اند.

 

چیدمان ساده و زیبا

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب
با انتخاب یک پالت رنگی ساده مانند پالت رنگی سیاه و سفید، قفسه‌های پیرامون شومینه از نظر بصری با دیگر اجزای اتاق ترکیب شده و بیش از حد به چشم نمی‌آیند. در اتاق نشیمن موجود در عکس بالا یک قفسه‌ ساده و سفید رنگ در فرورفتگی دیوار کنار شومینه ساخته شده است و هماهنگی بسیار خوبی با اجزای دیگر اتاق نشیمن دارد. در طراحی این فضا تلویزیون در فضا بالای شومینه قرار گرفته است و به همین دلیل فضای کافی برای ساخت یک قفسه یا کتابخانه بزرگ در کنار شومینه فراهم شده است.

 

منبع : chidaneh.com

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 4,50 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×