یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

حق پرستاری معلولان چه زمانی واریز می‌شود؟

حق پرستاری معلولان

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حق پرستاری معلولان شدید و ضایعه نخاعی‌ها توضیح داد.
تسنیم: علیرضا انجلاسی با اشاره به افزایش کمک هزینه نگهداری مددجویان در مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه اظهار کرد: کمک هزینه مراکز شبانه‌روزی ۵۰ درصد و روزانه ۳۵ درصد افزایش یافته است که این افزایش از آذرماه اعمال می‌شود.

وی افزود: همزمان با هفته بزرگداشت مقام افراد دارای معلولیت، هیئت وزیران به استناد ماده ۷ قانون حمایت از حقوق معلولان، با افزایش ۵۰ درصدی میزان کمک هزینه حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید موافقت کرد که این افزایش نیز به حساب خانواده‌ها واریز خواهد شد.

انجلاسی با اشاره به پرداخت تعرفه جدید تعیین شده به مراکز شبانه‌روزی و روزانه تصریح کرد: از آذر ماه این ارقام برای هر مددجو در نظر گرفته شده است که به صورت متمرکز واریز می‌شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که مابه‌التفاوت افزایش‌های صورت گرفته چه زمانی به حساب به مراکز واریز خواهد شد، بیان کرد: مابه‌التفاوت ماه‌های گذشته در حدود تخصیص اعتبار و به محض ابلاغ اعتبار و دریافت منابع از خزانه پرداخت می‌شود.

انجلاسی در پاسخ به این پرسش که آیا مابه‌التفاوت افزایش ۳۰ درصدی مستمری نیز به حساب مددجویان واریز می‌شود یا خیر، گفت: براساس مصوبه مجلس این افزایش از مهرماه در نظر گرفته شده است به طوری که مستمری آبان ماه مددجویان با افزایش ۳۰ درصد واریز شد ضمن اینکه مابه‌التفاوت افزایش ۳۰ درصدی مهرماه نیز در چند روز گذشته به حساب مددجویان واریز شد و بنابراین معوقه نداریم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 37, میانگین امتیاز: 4,05 از 5)
Loading...

۹ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. سید گفت:

  سلام، چرا هنوز حق پرستاری دی ماه واریز نشده است

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. فاطمه گفت:

  بهزیستی انقدر که هیاهوی داره برای معلولان خیر نداره. الان ۱۰بهمن هست و معلول نخاعی هنوز مبلغ ناچیز حق پرستاری نگرفته. بهترین راه اینکه معلول در خانه نگهداری نشه و بذاریش آسایشگاه تا دولت چشمش کور خودش هزینه کنه که بفهمه چقدر هزینه نگهداری کمر شکن هست.

 3. محمد گفت:

  حق معلول، معیشت معلول، حق پرستاری معلول کجا رفته؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی پاسخگو هست، رئیس بانک رفاه، رئیس اداره بهزیستی باید پاسخگو باشند، رئیس جمهور ایران باید پاسخگو باشند، رهبری باید پاسخگو باشند، جواب منه معلول را بدهید.

 4. علی گفت:

  پنج سال دارن حق پرستاری میدن ولی هنوز خبری نیست میگن پشت نوبت پشت نوبت چه صیغه ایه وقتی تایید شده که معلولیت خیلی شدیده چرا نباید بدن پس اولویت با کدوم دسته هست متاسفانه تو همه جا باید پارتی و آشنا داشته باشی از سیستم اداری ایران متنفرم

 5. بنده خدا... گفت:

  سلام خدمت دوستان گرامی معلول
  این دیگه چطور دولتی هست که حق معلولان جامعه رو اینجور میخورن، خدا لعنتتون کنه که ما رو چشم انتظار این مبلغ ناچیز گذاشتید

 6. موسی قلعه ای گفت:

  باسلام، من یک معلول شدید و دارای کارت معلولیت هستم و از سال ۹۶ به الان یک ریال بابت حق پرستاری دریافت نکرده ام. دارای یک فرزند دختر و در روستا سکونت دارم نه پای رفتن به این ور اون ور را دارم نه کسی دارم بره دنبال کارم از شما خواهشمندم به فریاد ما برسید.

 7. یه معلول گفت:

  شما حق پرستاری معلولان رو سر موقع واریز کن. معوقات پیشکش. خدا لعنت کنه هر کسی که مسئول واریزی حق و حقوق معلولان هست و کم کاری میکنه

 8. مجتبی گفت:

  امروز ۸ بهمن و ما کماکان منتظر واریز حق پرستاری دی …خدایش اگه حقوق نجومی خود آقایون عقب می افتاد ساکت میموندن …معلول بیچاره چشمم به همین چندرغاز مستمری و حق پرستاری هست که اونم دست آقایون درد نکنه همیشه یک داستان پشتش داره

 9. رستم گفت:

  این همه سخنرانی کرده ولی مشخص نکرده چه وقت حق پرستاری دی ماه واریز میشه. اینهمه حرف مفت واسه چی؟!!

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۲

ارسال دیدگاه شما

×
/a>