پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

ثبت‌نام طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده

آغاز پرداخت وام برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده پایتخت

(۱۴۰۲/۰۶/۰۱)  مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آغاز پرداخت وام با کارمزد ۸ درصدی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده از امروز خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی وحدت‌کار از تسهیلات جدید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد و گفت: نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده با ارائه تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس از ابتدای شهریورماه سال جاری برای نوسازی تاکسی‌ها آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این طرح، شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده با مشارکت صندوق کارآفرینی امید فراهم آورده است، به طوری که تاکسیرانان برای دریافت تسهیلات با مراجعه به اداره نوسازی سازمان تاکسیرانی باید نسبت به ثبت‌نام اقدام‌ می‌کنند و متناسب با زمان ثبت‌نام برای تشکیل و تکمیل پرونده بانکی به صندوق کارآفرینی امید برای بهره‌مندی از تسهیلات معرفی می‌شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خاطرنشان کرد: در صورتی که خودروساز به تعهد خود عمل کند و پیش‌فاکتور را در زمان‌بندی مشخص مطابق با قرارداد منعقد شده با نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور صادر کند، طرح نوسازی ناوگان مطابق با زمان‌بندی پیش‌بینی شده محقق خواهد شد.

وی عنوان کرد: خودروی «سمند سورن پلاس» برای متقاضیان با قیمت حدود ۳۶۲ میلیون تومان عرضه می‌شود و با توجه به اینکه تحویل خودرو سه ماه پس از تکمیل پرداخت است و نظر به اجرای طرح کلید به کلید، تحویل خودروی فرسوده در روز دریافت خودروی جایگزین انجام می‌شود. مبلغ ارزش اسقاط نیز توسط مراکز به تاکسیرانان پرداخت می‌شود.


نام نویسی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی

(۱۴۰۲/۰۵/۰۱) تاکسی دارانی که خودرو آن‌ها مربوط به قبل از سال ۹۱ باشد، برای نام نویسی خودرو جدید می‌توانند به سازمان تاکسی رانی مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم؛ سرپرست سازمان تاکسی رانی گفت: برای نوسازی تاکسی‌هایی که سال تولید آن‌ها قبل از سال ۸۵ باشد تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد دو درصد پیش بینی شده و رانندگان باقی مبلغ یعنی ۲۹۴ میلیون تومان را به صورت نقد پرداخت می‌کنند.
آقای طالبی خودرو جایگزین را سمند سورن اعلام کرد و افزود: رانندگانی هم که خودروی آنان مربوط به قبل از سال ۹۱ باشد می‌توانند به صورت نقدی نسبت به نوسازی خودروی خود اقدام کنند.


تعویض کلید به کلید تاکسی های فرسوده

سخنگوی وزارت صمت گفت: سامانه nnhk.ir از فردا آماده تعویض کلید به کلید ۱۰ هزار خودرو فرسوده تاکسی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، امید قالیباف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: سامانه nnhk.ir از فردا ۹ اردیبهشت آماده تعویض کلید به کلید ۱۰ هزار خودرو فرسوده تاکسی است.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، این سامانه از ۲۶ فروردین ۲۹ هزار سهمیه خودرو فرسوده در قرعه کشی‌های قبلی را از مرحله اسقاط تا تحویل خودروی نو ساماندهی کرده است. امسال سرعت جایگزینی خودرو فرسوده شتاب می‌گیرد.

نوسازی تاکسی‌ فرسوده

روابط عمومی شهرداری تبریز اعلام کرد: طرح نوسازی ناوگان تاکسی با ثبت نام تاکسی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز آغاز شد.

در طرح نوسازی تاکسی‌ فرسوده چه خودرویی عرضه می شود؟

(۱۴۰۱/۰۹/۲۸) به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت نام و انتخاب خودرو سمند سورن پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یورو ۵ در سامانه نوسازی ناوگان آغاز شده است.

نوسازی تاکسی فرسوده مدل ۱۳۹۰ به پایین

بر همین اساس، به اطلاع مالکان تاکسی‌های فرسوده (مدل ۱۳۹۰ به پایین) می‌رساند جهت ثبت نام به همراه مدارک ذیل به واحد نوسازی سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان جایگزینی تاکسی فرسوده:

  1. ایجاد صفحه شخصی در سامانه فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir و گرفتن پرینت از همان صفحه
  2. اصل و کپی برگ سبز
  3. اصل و کپی پروانه تاکسیرانی
  4. اصل و کپی کارت شهری
  5. در صورت خرید به صورت وکالتی  اصل و کپی وکالت

فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده آغاز شد

اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت‌نام و انتخاب خودروی سمند «سورن پلاس پایه گاز سوز» با سطح آلایندگی یورو ۵ در سامانه نوسازی ناوگان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده پس از گذشت پنج ماه توقف در سال ۱۴۰۱، متقاضیان نوسازی فعال شده است.

یکی از اقدامات موثر در حوزه حمل و نقل درون شهری برای افزایش سطح ارائه خدمات به شهروندان از یک سو و کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت از سوی دیگر نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل درون شهری است که برای تحقق آن لازم است نسبت به هماهنگی میان ارکان اجرایی طرح از جمله شرکت خودرو ساز برای تامین خودرو اقدام شود.

با توجه به حذف خودرو سمند و پژو ۴۰۵ از سبد تولیدی شرکت ایران خودرو در عمل نوسازی ناوگان تاکسی درون شهری متوقف شده بود که طبق پیگیری‌ها توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، این شرکت نسبت به معرفی خودرو سمند «سورن پایه گازسوز» به عنوان جایگزین در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اقدام کرده است.

با وجود گذشت بیش از هشت ماه از سال، خودرو معرفی شده توسط سازمان ملی استاندارد برای شماره‌گذاری تایید نشده بود و این موضوع اعتراض گسترده تاکسیرانان و شهرداری‌های کشور را به دنبال داشته و اسباب توقف کامل فرایند نوسازی را در حوزه تاکسیرانی موجب شده بود.

با رفع این مشکلات و صدور تأئیدیه‌های لازم برای شماره گذاری این خودرو با کاربری تاکسی، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت نام و انتخاب خودروی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یورو ۵ با قیمت ۲میلیارد و ۷۳۱میلیون و ۷۶۵هزار ریال از ۲۶ آذر همزمان با روز ملی حمل و نقل در سراسر کشور در سامانه نوسازی ناوگان (طرح تاکسی ستاد) آغاز شده است.

متقاضیان نوسازی خودروی فرسوده تاکسی می‌توانند با مراجعه به سازمان‌های تاکسیرانی و حمل و نقل شهرهای خود نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک لازم اقدام کنند.

وام تاکسی‌ فرسوده

مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران جزئیات ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تشریح کرد.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایسنا، امین رهبر در مورد ارائه تسهیلات جدید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده از ۲۸ خردادماه توسط نماینده سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور ابلاغ شده است که در این طرح خودروی «سمندسورن پلاس» با قیمت ۳۶۲ میلیون تومان عرضه می‌شود.

جزئیات وام نوسازی تاکسی فرسوده

وی با بیان اینکه در این طرح، شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده با کمک صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته است، ادامه داد: بر همین اساس:

  • وام ۱۵۰ میلیون تومانی
  • با نرخ سود ۸ درصد
  • اقساط ۶۰ ماهه
  • با سه ماه تنفس

برای نوسازی تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است.

رهبر با تاکید بر اینکه توافق نامه با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است که پس از انجام فرآیند اداری و تأمین منابع مالی، اطلاع رسانی لازم برای نحوه مراجعه متقاضیان به منظور ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات عنوان شده، انجام خواهد شد.

وی  در مورد ارزش اسقاط خودروی فرسوده نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه طرح نوسازی ناوگان به صورت کلید به کلید می باشد و از آنجایی که اگر متقاضیان نسبت به ثبت نام و واریز وجه اقدام کنند؛ عملا سه ماه دیگر با توجه به قرارداد منعقد شده با  خودروساز، خودروی جایگزین خود را دریافت می کنند، پیش بینی کرده‌ایم که قبل از تحویل خودرو در طرح جدید، فراخوان از مراکز اسقاط برای اعلام قیمت های جدید در دستور کار قرار گیرد.

مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه تاکسی‌های مدل سال ۹۱ و ماقبل می توانند از این تسهیلات استفاده کنند، افزود: نوسازی تاکسی ها با توجه به آیین نامه ماده ۸ قانون هوای پاک مبتنی بر سن تاکسی نیست و تاکسی هایی که نتوانند معاینه فنی دریافت کنند، مشمول نوسازی هستند.

رهبر در مورد نرخ نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۸۸ پرونده نوسازی تشکیل شده که ۵۲۳ خودرو تحویل داده شده است و مابقی خودروها نیز طبق زمان‌بندی اعلامی از سوی خودروساز تا اواسط تیرماه تحویل داده می‌شود؛ اما دقت داشته باشید که این خودروها به صورت تمام نقد و بدون دریافت تسهیلات از سوی رانندگان خریداری شده است و به زودی تسهیلات نوسازی به رانندگان ارائه می‌شود.

موافقت با اعطای وام کم بهره برای نوسازی تاکسی های تبریز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شهرداری مبنی بر تجویز اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه با بهره ۴ درصد برای تاکسیرانان شهری به منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز به صورت دو فوریت اعلام وصول و موافقت شد.
شهردار تبریز در این نشست با اشاره به نوسازی یک هزار دستگاه تاکسی از ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: سال گذشته شهرداری تبریز لایحه‌ای مبنی بر نوسازی ناوگان تاکسیرانی با اعطای تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی کم بهره به شورا ارائه کرد و بر اساس این لایحه و مصوبه شورا، یک هزار دستگاه تاکسی نوسازی شد که این اقدام  در کاهش آلودگی هوای شهر تبریز موثر بود.
هوشیار با بیان اینکه قیمت جدید تاکسی ۳۶۱ میلیون با افزایش ۹۰ میلیون تومانی به نسبت سال پیش اعلام شده است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۱۴۰۰ نفر برای نوسازی تاکسی ثبت نام کرده و در چند روز گذشته نیز ۳۰۰ نفر نیز به این تعداد اضافه شده است. بر همین اساس شهرداری تبریز لایحه نوسازی دو هزار تاکسی را تقدیم شورا  کرد.
شهردار تبریز در تشریح لایحه شهرداری مبنی بر نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزود: در این لایحه تسهیلات ۱۷۰ میلیون تومانی برای نوسازی تاکسی ها و ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای ون ها با بهره ۴ درصد در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز امسال نوسازی دو هزار دستگاه تاکسی و ۵۰۰ دستگاه ون را در دستور کاری خود قرار داده چرا که نوسازی ناوگان عمومی یکی از ضروریات حمل و نقل شهری است.

همچنین دو فوریت لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز انتشار اوراق مشارکت مالی اسلامی به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به تصویب شورای اسلامی شهر تبریز رسید.
شهردار تبریز در این باره نیز گفت: در سال گذشته تعداد ۱۰۰ دستگاه از طریق شرکت خصوصی و همچنین ۳۰ دستگاه از ۸۰ دستگاه اتوبوسی که تعهدات دولتی بودیم توانستیم بگیریم.
وی همچنین با اشاره به دستگاه های بازسازی شده و خریداری شده از دیگر ارگان ها مجموع دستگاه های اضافه شده به ناوگان اتوبوسرانی در سال جدید را ۲۳۰ دستگاه اتوبوس اعلام کرد.
هوشیار افزود: امیدواریم بتوانیم به تعهد خود مبنی بر خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در این دوره عمل کنیم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 53, میانگین امتیاز: 4,30 از 5)
Loading...
×