یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

ثبت‌نام طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده آغاز شد

نوسازی تاکسی‌ فرسوده

روابط عمومی شهرداری تبریز اعلام کرد: طرح نوسازی ناوگان تاکسی با ثبت نام تاکسی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز آغاز شد.

در طرح نوسازی تاکسی‌ فرسوده چه خودرویی عرضه می شود؟

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت نام و انتخاب خودرو سمند سورن پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یورو ۵ در سامانه نوسازی ناوگان آغاز شده است.

نوسازی تاکسی فرسوده مدل ۱۳۹۰ به پایین

بر همین اساس، به اطلاع مالکان تاکسی‌های فرسوده (مدل ۱۳۹۰ به پایین) می‌رساند جهت ثبت نام به همراه مدارک ذیل به واحد نوسازی سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان جایگزینی تاکسی فرسوده:

  1. ایجاد صفحه شخصی در سامانه فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir و گرفتن پرینت از همان صفحه
  2. اصل و کپی برگ سبز
  3. اصل و کپی پروانه تاکسیرانی
  4. اصل و کپی کارت شهری
  5. در صورت خرید به صورت وکالتی  اصل و کپی وکالت

فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده آغاز شد

اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت‌نام و انتخاب خودروی سمند «سورن پلاس پایه گاز سوز» با سطح آلایندگی یورو ۵ در سامانه نوسازی ناوگان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده پس از گذشت پنج ماه توقف در سال ۱۴۰۱، متقاضیان نوسازی فعال شده است.

یکی از اقدامات موثر در حوزه حمل و نقل درون شهری برای افزایش سطح ارائه خدمات به شهروندان از یک سو و کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت از سوی دیگر نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل درون شهری است که برای تحقق آن لازم است نسبت به هماهنگی میان ارکان اجرایی طرح از جمله شرکت خودرو ساز برای تامین خودرو اقدام شود.

با توجه به حذف خودرو سمند و پژو ۴۰۵ از سبد تولیدی شرکت ایران خودرو در عمل نوسازی ناوگان تاکسی درون شهری متوقف شده بود که طبق پیگیری‌ها توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، این شرکت نسبت به معرفی خودرو سمند «سورن پایه گازسوز» به عنوان جایگزین در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اقدام کرده است.

با وجود گذشت بیش از هشت ماه از سال، خودرو معرفی شده توسط سازمان ملی استاندارد برای شماره‌گذاری تایید نشده بود و این موضوع اعتراض گسترده تاکسیرانان و شهرداری‌های کشور را به دنبال داشته و اسباب توقف کامل فرایند نوسازی را در حوزه تاکسیرانی موجب شده بود.

با رفع این مشکلات و صدور تأئیدیه‌های لازم برای شماره گذاری این خودرو با کاربری تاکسی، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با امکان ثبت نام و انتخاب خودروی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یورو ۵ با قیمت ۲میلیارد و ۷۳۱میلیون و ۷۶۵هزار ریال از ۲۶ آذر همزمان با روز ملی حمل و نقل در سراسر کشور در سامانه نوسازی ناوگان (طرح تاکسی ستاد) آغاز شده است.

متقاضیان نوسازی خودروی فرسوده تاکسی می‌توانند با مراجعه به سازمان‌های تاکسیرانی و حمل و نقل شهرهای خود نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک لازم اقدام کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 41, میانگین امتیاز: 4,22 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>