یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سایت ثبت‌ نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

مهلت ثبت‌نام بیمه تکمیلی و عمر بازنشستگان کشوری

مهلت ثبت نام اینترنتی «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» برای بازنشستگان کشوری که پیش از این و یک مرتبه تمدید شده بود، پس فردا، یکشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان می‌رسد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره جزئیات این طرح گفت: طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا که با مشارکت شرکت بیمه ملت ارائه می شود از جمله طرح‌های بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری است که برای تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق که خالص حقوق دریافتی آنها بیش از ۱.۵ میلیون تومان باشد، قابل اجراست.

ثبت نام این طرح به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir و در قالب سه پوشش طلایی، نقره‌ای و برنزی برای متقاضیان قابل انجام است. حق بیمه‌ای که از حقوق بازنشستگان متقاضی به صورت ماهانه و برای هر فرد بیمه شده کسر می‌شود به ترتیب برای طرح طلایی ۵۵هزار تومان، نقره‌ای ۳۳هزار تومان و برای طرح برنزی نیز ۲۲هزار تومان به صورت ماهانه خواهد بود.

به گفته مرتضایی فرد، در طرح طلایی،  پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۵۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۱۰۰ میلیون تومان است. همچنین غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است.  در طرح نقره‌ای نیز پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۳۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۶۰ میلیون تومان است و غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه نیز ۷۵ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین در طرح برنزی بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۲۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۴۰ میلیون تومان بوده و غرامت روزانه بستری درمراکز درمانی مجاز در اثرحادثه ۵۰ هزار تومان است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه در این طرح، پوشش بیمه آتش‌سوزی شامل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و زلزله برای بیمه شده اصلی به صورت رایگان فعال خواهد شد گفت: این پوشش‌ها برای ساختمان و تاسیسات و اثاثیه و دکور منزل در طرح‌های سه گانه طلایی، نقره‌ای و برنزی به ترتیب ۱۰۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

شرایط ثبت‌نام:

  • ثبت‌نام برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری با حقوقِ خالصِ دریافتی بیش از « ۱.۵ میلیون تومان» امکان‌پذیر است.
  • متقاضیان می‌توانند از ۱۳ آذر لغایت ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب طرح بیمه‌ای اقدام کنند.
  • ثبت‌نام و خرید بیمه‌نامه کاملا اختیاری است.
  • این قرارداد بدون سقف سنی است.
  • بازنشستگان می‌توانند علاوه بر بیمه کردن خود، افراد تحت تکفل اعم از همسر (بدون سقف سنی) و سایر منتسبین (فرزند، برادر، خواهر، پدر و مادر تا سقف ۵۰ سال سن) را نیز بیمه کرده و با تکمیل اطلاعات هویتی و انتخاب طرح مربوطه موافقت خود را با پرداخت حق بیمه اعلام کنند.
  • موظفین حقوق‌بگیر مشترک صندوق بازنشستگی نیز در صورت تمایل می‌توانند از این طرح استفاده کنند.
  • متقاضیان در هنگام ثبت‌نام باید ذی‌نفع خود را جهت دریافت غرامت اعلام کنند؛ در غیر این‌صورت پرداخت غرامت بر اساس برگه انحصار وراثت انجام می‌شود.
  • چنانچه فردی در بازه زمانی ثبت‌نام (قبل از شروع قرارداد) فوت کند، مشمول بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا نیست.
  • متقاضیانی که طبق مستندات قانون مدیریت خدمات کشوری، اعاده به خدمت شده‌اند و در دستگاه‌های دولتی به‌عنوان شاغل در حال خدمت هستند، باتوجه به اینکه پرونده بازنشستگی آنها راکد شده است، در صورتی که در زمان بازنشستگی از انواع بیمه‌های بیمه ملت استفاده  کرده‌اند باید نسبت به تسویه بیمه‌نامه‌های خود اقدام کنند.

انتهای پیام


مرتضایی‌فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا در قالب سه پوشش طلایی، نقره ای و برنزی برای متقاضیان قابل اجرا است» گفت: حق بیمه‌ای که از حقوق بازنشستگان متقاضی به صورت ماهانه و برای هر فرد بیمه شده کسر می‌شود به ترتیب برای طرح طلایی ۵۵ هزار تومان، نقره‌ای ۳۳هزار تومان و برای طرح برنزی نیز ۲۲هزار تومان به صورت ماهانه خواهد بود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام اینترنتی بیمه تکمیلی عمر و حادثه «صبا» برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از ۱۳تا ۲۵ آذر جاری خبر داد.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی‌فرد افزود: طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه «صبا» که با مشارکت شرکت بیمه ملت ارائه می‌شود از جمله طرح‌های بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری است که برای همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش این صندوق که خالص حقوق دریافتی آنها بیش از ۱.۵ میلیون تومان باشد، قابل اجرا است.

آدرس سایت ثبت‌ نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

وی تصریح کرد: ثبت‌نام این طرح به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir و از روز یکشنبه ۱۳ آذر به مدت ۲ هفته یعنی تا ۲۵ آذر ۱۴۰۱ برای متقاضیان به صورت کاملا اختیاری انجام می‌شود.

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری چقدر است؟

مرتضایی‌فرد با بیان اینکه «طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا در قالب سه پوشش طلایی، نقره ای و برنزی برای متقاضیان قابل اجرا است» گفت: حق بیمه‌ای که از حقوق بازنشستگان متقاضی به صورت ماهانه و برای هر فرد بیمه شده کسر می‌شود به ترتیب برای طرح طلایی ۵۵ هزار تومان، نقره‌ای ۳۳هزار تومان و برای طرح برنزی نیز ۲۲هزار تومان به صورت ماهانه خواهد بود.

بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری چه مورادی را شامل می شود؟

در طرح طلایی:

پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۵۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۱۰۰میلیون تومان است همچنین غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

در طرح نقره‌ای :

نیز پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۳۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۶۰ میلیون تومان است و غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه نیز ۷۵هزار تومان تعیین شده است.

در طرح برنزی:

غرامت فوت به علت غیرحادثه ۲۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۴۰ میلیون تومان بوده و غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه ۵۰ هزار تومان است.

پوشش بیمه آتش سوزی شامل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و زلزله برای بیمه شده اصلی به صورت رایگان فعال است و این پوشش‌ها در برای ساختمان و تاسیسات و اثاثیه و دکور منزل طرح‌های سه گانه طلایی، نقره‌ای و برنزی به ترتیب ۱۰۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

مرتضایی‌فرد از متقاضیان خواست تا پیش از ثبت‌نام اینترنتی حتما همه ضوابط و مقررات و شرایط طرح و پوشش‌های سه‌گانه آن را مطالعه کرده و سپس برای ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه «ثبت نام این طرح بدون سقف سنی انجام می شود»، یادآور شد: بازنشستگان می‌توانند علاوه بر بیمه کردن خود، افراد تحت تکفل و منسوبان خود را نیز بیمه کرده و با تکمیل اطلاعات هویتی و انتخاب طرح مربوطه موافقت خود را باپرداخت حق بیمه اعلام کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: متقاضیان در هنگام ثبت‌نام باید «ذینفع» خود را برای دریافت غرامت اعلام کنند؛ در غیر این‌صورت پرداخت غرامت براساس برگه انحصار وراثت انجام می‌شود و در ضمن پرداخت غرامت فوت صرفا به افراد ثبت نام شده‌ای که حق بیمه را پرداخت کرده باشند، تعلق می‌گیرد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>