سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

ورود به سامانه جستجوی شغل وزارت کار + shoghl.mcls.gov.ir

سامانه جستجوی شغل وزارت کار

استقبال سرد بیکاران از سامانه جستجوی شغل وزارت کار؛ ثبت نام کمتر از ۲۱ هزار نفر طی ۷ ماه

مطابق آمار ارائه شده تا کنون ۲۰۷۸۶ نفر از جویندگان کار و تعداد ۲۸۹۴ نفر از کارفرمایان در سامانه جستجوی شغل ثبت نام کرده اند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم, سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش هزینه های جستجوی شغلی، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان، رضایت مندی مخاطبان و در نهایت ایجاد پویایی در بازار کار راه اندازی شد و در دی ماه ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار گرفت.

این سامانه فرصتی است تا رضایت مندی استفاده کنندگان از خدمات کاریابی افزایش یافته و موجبات کاهش بروکراسی اداری، هزینه های جستجوی شغلی و بهبود عملکرد دفاتر کاریابی را فراهم نماید.

مطابق آمار ارائه شده از سوی وزارت کار تا کنون ۲۰۷۸۶ نفر ازجویندگان کار و تعداد ۲۸۹۴ نفر از کارفرمایان در این سامانه ثبت نام کرده اند  و مشخصات و اطلاعات بیش از ۱۲۱ هزار فرصت شغلی اعلامی از سوی کارفرمایان متقاضی نیروی کار جدید نیز در سامانه ثبت شده است.

ثبت نام کمتر از ۲۱ هزار نفری افراد کارجو در سامانه جستجوی شغل نشان از شکست این سامانه و عدم موفقیت آن در جلب اعتماد بیکاران نسبت به پیدا کردن شغل از این طریق است.

آدرس سایت جستجوی شغل وزارت کار

کارجویان و کارفرمایان برای کسب اطلاعات از فرصت های شغلی می توانند به سامانه جستجوی شغل به نشانی https://shoghl.mcls.gov.ir مراجعه و مراحل ثبت نام را سپری کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 9, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>