دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

هزینه کاشت دندان به چه عواملی بستگی دارد

ایمپلنت دندان تقریبا یکی از بهترین درمان هایی است که مشکلات درمان های قدیمی را ندارد و توانسته رضایت بسیاری از افراد را جلب کند. اما یکی از مهمترین جنبه های ایمپلنت، هزینه کاشت دندان است. البته نمی توان به صراحت قیمت ایمپلنت دندان را تعیین کرد. هزینه این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

ایمپلنت دندان معمولا مناسب ترین درمان برای دندان های از دست رفته است. اگر دندانی پوسیده شود هم تاج و هم ریشه آن از بین می رود. ایمپلنت های دندانی پیچ هایی هستند که از تیتانیوم ساخته شده اند و به عنوان ریشه دندان مصنوعی استفاده می شوند. هنگامی که دندانپزشک ایمپلنت را در استخوان فک قرار می دهد، اباتمنت را در ایمپلنت قرار می دهد تا از پروتز یا ساختارهای بالایی سیستم ایمپلنت حمایت کند. افرادی که یک یا چند دندان را به دلیل بیماری یا آسیب لثه از دست می دهند، اغلب این مشکل را دارند. انواع مختلفی از درمان های دندانپزشکی موجود است. دندانپزشک سیستم های ایمپلنت مختلفی را برای ارائه درمان مناسب ارائه می دهد و تمام تلاش آنها این است که خیلی سریع دندان جدید را به استخوان اطراف متصل کنند.

فرقی نمی کند یک دندان، چند دندان یا همه دندان های خود را از دست داده باشید، ایمپلنت های دندانی می توانند نقش مهمی در بهبود طرح لبخند یا سلامت دهان و دندان شما داشته باشند. بنابراین، برای داشتن لبخندی زیبا، ابتدا به دندانپزشک معتبر مراجعه کنید تا مشخص شود آیا ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای شماست یا خیر.

هزینه کاشت دندان

 ایمپلنت مناسب چه افرادی است؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ایمپلنت دندان مناسب کیست؟ پاسخ این است که این نوع درمان برای افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند توصیه نمی شود زیرا به خوبی جواب نمی دهد.

همچنین ایمپلنت در بیماران مبتلا به پوکی استخوان دوام زیادی ندارد. سلامت دهان و لثه برای کار مهم است و هرچه لثه های شما قوی تر باشد بهتر است.

در بسیاری از موارد که بیمار سیگاری است، این درمان انجام نمی شود زیرا سیگار کشیدن روی ایمپلنت شما تأثیر منفی می گذارد.اگر می خواهید همه دندان های خود را با ایمپلنت دندان جایگزین کنید، به شش تا هشت ایمپلنت در فک بالا و چهار تا شش ایمپلنت در فک پایین نیاز دارید.

رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان در افزایش طول عمر ایمپلنت تاثیر دارد. ایمپلنت لبخند زیبایی به شما می دهد.

هزینه کاشت دندان چقدر است؟

قیمت یا هزینه کاشت دندان برای همه بیماران یکسان نیست. درمان بسته به ساده یا پیچیده بودن فرآیندهای متفاوت و هزینه های متفاوتی خواهد داشت. شرایط بیماران مانند: نیاز به کشیدن دندان، وضعیت استخوان ها و سینوس های فک بالا و نوع برند مصرفی در قیمت آن بسیار موثر خواهد بود.

توجه داشته باشید که برخی از بیمارانی که برای مدت طولانی دندانی در فک ندارند، این افراد برای کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان دارند زیرا استخوان به مرور زمان تحلیل رفته و امکان کاشت بدون پیوند بسیار کاهش یافته است. همچنین ممکن است نیاز به جراحی لیفت سینوس وجود داشته باشد که بسته به شرایط بیمار می تواند باز یا بسته باشد و این نیز بر قیمت کاشت دندان تاثیر می گذارد.

هزینه کاشت دندان

هزینه کاشت دندان جلو

از آنجا که دندان یا دندان های جلویی از سایر دندان ها از اهمیت بیشتری برخوردار است لذا افرادی که دندان های جلو را از دست میدهند و یا وضعیت دندان به  نحوی میشود که فرد برای لبخند و خندیدن سعی میکند دهانش را کامل باز نکند که دندانش مشخص نشود لذا خیلی ها به دنبال کاشت دندان جلو هستند. هزینه کاشت دندان جلو با سایر دندان ها فرق نمیکند مگر اینکه شامل درمان های دیگر باشد.

عوامل موثر در هزینه کاشت دندان

برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که هزینه کاشت دندان چقدر است؟ این هزینه به چه پارامترهایی بستگی دارد؟ چه عواملی باعث افزایش هزینه ها می شود؟ هزینه کاشت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل حقوق جراح، کلینیک ایمپلنت دندان، هزینه های اتاق عمل، داروهای مصرفی، هزینه های کادر پزشکی و پرستاری کلینیک یا مرکز، درمان های تکمیلی حین یا قبل از جراحی می باشد.

دستمزد جراح دندانپزشک

یکی از عوامل مهم در برآورد هزینه ها، دستمزد جراح است. دستمزد جراح به عواملی مانند شهرت، تجربه، توانایی انجام درمان های ثانویه و غیره بستگی دارد. اما باید توجه داشت که اهمیت این جراحی به حدی است که نباید جراح قابل اعتماد و قابل اعتمادی را برای پرداخت هزینه بیشتر انتخاب کرد. زیرا کوچکترین خطای پزشک و همچنین عدم تجربه لازم در این کار باعث می شود هزینه بیشتری برای تعمیر و یا تعویض ایمپلنت دندان پرداخت کنید. عدم قرارگیری پایه ایمپلنت دندانی و شلی آن، استفاده از مواد بی کیفیت، عدم تشخیص عفونت لثه و …. می تواند در مراحل بعدی مشکل ایجاد کند.

هزینه کاشت دندان جلو

کلینیک یا مرکزی که انتخاب می کنید

کلینیک یا مرکزی که برای کاشت دندان انتخاب و مراجعه می کنید در تخمین قیمت کاشت دندان موثر است. کلینیک ها از نظر تجهیزات و امکانات متفاوت هستند مثل آزمایشگاه، آزمایشگاه، اتاق عمل و… اگر کلینیک یا مرکز مورد نظر شما این امکانات را داشته باشد، هزینه اتاق عمل و کادر پزشکی و پرستاری نیز موثر است. عوامل در برآورد نهایی محیط بالینی، وضعیت پذیرش بیمار، توجه به وضعیت بیمار پس از درمان، نوبت های منظم و … نیز مداخله می کند.

برند ایمپلنت دندان

به طور کلی برندهای سوئیسی گران ترین برندهای ایمپلنت دندان هستند. در دسته بعدی برندهای اروپایی به خصوص ایمپلنت های آلمانی قرار دارند. اما برندهای آسیایی قیمت های مقرون به صرفه تری دارند. ایمپلنت های کره ای ایمپلنت هایی با کیفیت و قیمت مناسب هستند. این مدل ها بیشترین استفاده را دارند. در دسته بندی های زیر برندهای چینی قرار دارند که چندان مورد استقبال ایرانی ها نیستند. هر چه کیفیت ایمپلنت های مورد استفاده در کلینیک بالاتر باشد، هزینه ایمپلنت دندان برای شما بیشتر خواهد بود.

درمان های جانبی

در کاشت ایمپلنت دندان، جراح ممکن است با اتفاقات غیرقابل پیش بینی نیز مواجه شود. از جمله استحکام ناکافی فک یا ارتفاع کوتاه استخوان از مواردی است که قبل از کاشت دندان باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین ابتدا باید به این مشکلات رسیدگی شود و سپس بیمار برای جراحی و کاشت ایمپلنت آماده شود. درمان هایی مانند سینوس لیفت یا پیوند استخوان که باید با نهایت دقت و مهارت انجام شود. اگر این درمان ها نیز ضروری باشد، هزینه کاشت دندان بیشتر میگردد.

درست است که قیمت هر واحد ایمپلنت بسته به برند آن ثابت است، اما چون وضعیت استخوان هر فرد متفاوت است، جراحی های اضافی مانند لیفت سینوس و بازسازی استخوان قیمت را تغییر می دهد، اما برای تصمیم گیری صحیح باید به دندانپزشک حرفه ای که در رابطه با هزینه کاشت دندان منصف هست همانند دکتر علی سجودی مراجعه کنید. در معاینه کلینیک دندانپزشکی، پزشک می تواند هزینه تخمینی را به شما بگوید. در نظر داشته باشید که قیمت بالاتر یا کمتر اصلا ملاک نیست زیرا تجربه پزشک و تعهد طولانی مدت به شما بسیار مهم است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 7, میانگین امتیاز: 4,43 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×