پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

معرفی ۱۰ زن زیبای جهان در سال ۲۰۲۲

زیباترین زنان جهان براساس فرمول طلایی

اگرچه برخی معتقدند که زیبایی در چشم بیننده است، اما معیارهای علمی ای وجود دارد که با آن می‌توان میزان جذابیت چهره را محاسبه کرد؛ این فرمول به نسبت طلایی (golden ratio) زیبایی معروف است که به یونان باستان باز می گردد. فهرستی از ۱۰ زن زیبای جهان که به کمال زیبایی نسبت طلایی یونانیان باستان نزدیک شده اند را در اینجا آورده ایم. بررسی اینکه آیا ترجیحات زیبایی شخصی شما با این فرمول علمی مطابقت دارد یا خیر، می تواند هیجان انگیز باشد.

Top 10 Beautiful Women of The World 2022

۱۰- کارا دلوین  (Cara Delevingne) – ۸۹.۹۹٪

این مدل مشهور ۳۰ ​​ساله بیشتر به خاطر ابروهای پرپشتش شناخته می شود که همراه با لب های خوش فرمش به او اجازه می دهد تا در لیست ۱۰ نفر برتر قرار بگیرد. با این حال، اگر او پیشانی کوچک‌تری داشت، در فهرست بالاتر می‌رفت.

۹- کیتی پری (Katy Perry) – ۹۰.۰۸٪

کیتی پری (Katy Perry)

با توجه به نسبت طلایی، بینی کیتی پری ۳۷ ساله بهترین ویژگی او است، به خصوص قاعده بینی او به نسبت پهنای لب او که ۹۸.۸٪ امتیاز را به دست آورد. چانه او کمترین درصد را نسبت به سایر ویژگی هایش داشت. فرم صورت او نیز یکی از نقاط قوت او محسوب می شود.

۸– ناتالی پورتمن (Natalie Portman) – ۹۰.۵۱٪

ناتالی پورتمن (Natalie Portman)

با امتیاز ۹۹ درصد، چشمان این بازیگر ۴۱ ساله واقعاً خوب است. با این حال، ناحیه ابرو و لب‌های او هر دو کمترین امتیاز را در میان ویژگی‌های چشمگیر صورتش کسب کردند.

۷- اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) – ۹۰.۹۱٪

اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson)

این بازیگر ۳۷ ساله امتیاز تقریباً ۹۹.۹٪ را برای چشمان خود کسب کرد. چانه او با ۹۹.۴ درصد امتیاز، دومین ویژگی برتر اوست. او کمترین امتیاز را برای فرم صورت و لب های خود کسب کرد.

۶– کیت ماس (Kate Moss) ​​- ۹۱.۰۵٪

کیت ماس (Kate Moss)

فاصله پیشانی و چشم های این سوپر مدل ۴۸ ساله ۲ مورد از بزرگترین مزیت های صورت اوست. با این حال، با توجه به نسبت طلایی، ناحیه ابرو و شکل صورت او کمترین امتیاز را کسب کردند.

۵- تیلور سویفت (Taylor Swift) – ۹۱.۶۴٪

تیلور سویفت (Taylor Swift)

چانه و بینی این خواننده ۳۲ ساله با توجه به نسبت طلایی امتیاز ۹۷ درصد را به خود اختصاص دادند. ابروهای او با ۸۳ درصد، کمترین امتیاز را در بین سایر ویژگی های صورتش کسب کردند.

۴- آریانا گرانده (Ariana Grande) – ۹۱.۸۱٪

آریانا گرانده (Ariana Grande)

با توجه به نسبت طلایی، پیشانی، بینی، چانه و لب های این ستاره ۲۹ ساله پاپ از قوی ترین ویژگی های صورت او هستند. ابروهای او کمترین امتیاز را کسب کردند.

۳- امبر هرد (Amber Heard)– ۹۱.۸۵٪

امبر هرد (Amber Heard)

این بازیگر ۳۶ ساله با امتیاز ۹۹.۶ درصد، چانه تقریباً کاملی دارد. دماغش هم نمره خیلی بالایی گرفت. با ۸۰.۲٪، فرم صورت او کمترین امتیاز را در مقایسه با سایر ویژگی هایش کسب کرد.

۲– بیانسه (Beyoncé)– ۹۲.۴۴٪

بیانسه (Beyoncé)

این ستاره ۴۰ ساله با توجه به نسبت طلایی، فرم صورت تقریباً عالی با امتیاز ۹۹.۶٪ دارد. ابروها و بینی او در مقایسه با سایر ویژگی های صورتش کمترین امتیاز را کسب کردند.

۱- بلا حدید (Bella Hadid)– ۹۴.۳۵٪

بلا حدید (Bella Hadid)

این مدل ۲۵ ساله بیشترین امتیاز را برای چانه خود با ۹۹.۷ درصد به دست آورد، پس از آن وضعیت چشم با ۹۷.۶۵ درصد و پیشانی او با ۹۷ درصد قرار دارد. کمترین امتیاز او مربوط به ناحیه ابروهایش بود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 53, میانگین امتیاز: 3,55 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. احمدرضا گفت:

  هیچکی مثل دختر ایرونی نمیشه تو خوشگلی. همه مدل داریم از چشم ابرو‌مشکی مثل بلوچ .خوشتیپ ناز مثل کرد. باکلاس خوش تیپ مثله تهرونی. گرم ناز مثل جنوبی. سفید چشم رنگی مثل شمالی. وو الی آخر……..هیچکی مثل ایرونی نمیشه چشم ابروی دختر بورم به اینا می ارزه

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۵
 2. هه. ژار گفت:

  واقعا شوخی میکنید؟ اینا زیبان؟ بیا روستای ما دخترهایی که سر زمین کار میکنه رو ببین از اینا صد برابر خوشگلترن

  موافقم ۶۰
  مخالفم ۳
 3. ستی ارمی گفت:

  ناموسا ایرانی ها و کره ای ها تو زیبایی اولن👌🗿

  موافقم ۵۰
  مخالفم ۹
 4. شیما گفت:

  اگه اینا زیبا هستنn، پس زشت ها کیا هستن؟!!!!!!!! آدم انگشت به دهن میمونه که چه مزخرفایی شدن جزو چهره های برتر. فقط کیتی پری رو میشه گفت خوبه وگرنه مابقیشون افتضاحن.

  موافقم ۵۶
  مخالفم ۸

ارسال دیدگاه شما

×
/a>