دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

چگونه زود بخوابیم • با این روش در ۶۰ ثانیه بخوابید

چگونه در ۶۰ ثانیه به خواب رویم؟

چگونه زود بخوابیم

برداشتن تمرکز از روی مغز پیش از خواب هم اصلا کار آسانی است. اما این مشکل شاید راه حلی داشته باشد که بتوانید به کمک آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواب روید.

آیا تکنیک ۴-۷-۸ را شنیده‌اید؟

دکتر اندرو وِیل، دانش آموخته دانشگاه هاروارد و ابداع کننده این روش، می‌گوید که روشش در واقع یک تکنیک تنفسیِ ضد استرس (روش کاهش استرس) است.

روش ۴-۷-۸ به مهارت خاصی نیاز ندارد و به سادگی می‌توان آن را اجرا کرد. کافی است این سه قانون را به یاد بسپارید. اول اینکه باید به مدت ۴ ثانیه از راه بینی تنفس کنید. سپس نفستان را به مدت ۷ ثانیه حبس کنید. در آخر نیز عمل بازدم را مستقیما از راه دهان به مدت ۸ ثانیه انجام دهید.

این روش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی آرام بخش در مغز شده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. بدن آماده خواب می‌شود.

  آیا جواب می‌دهد؟

جایی برای شکاک شدن نسبت به این روش وجود ندارد؛ کافی است یک بار آن را امتحان کنید! زمانی که آن را امتحان می‌کنید، خودتان متوجه قدرت جادویی این روش خواهید شد. البته فراموش نکنید که این روش را باید چند مرتبه امتحان کنید. برای نمونه، یکی از کاربران نوشته که با کمک تکنیک ۴-۷-۸ و پیش از چهارمین تکرار به خواب رفته است.

حقه کار در این است که دم و بازدم متناوب بر میزان آدرنالین ترشح شده در بدن اثر گذاشته و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. ممکن است در اوایل کار کمی اذیت شوید، اما به سرعت این مشکل از بین می‌رود. کافی است ثانیه‌ها را به خاطر داشته باشید

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 65, میانگین امتیاز: 4,12 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. جواد گفت:

  من در روز مقدار زیادی فعالیت فیزیکی دارم
  صبح ها زود پا میشم و تا شب مشغول کار و بعد ورزش هستم و باید شب بتونم سریع بخوابم که خواب کافی داشته باشم اما بعد از ورزش خوابم نمی بره و این روش هم تست کردم اما نشد

  • mahnaz گفت:

   قبل از خواب فعالیت فیزیکی نداشته باشید. می تونید با مشورت پزشک از قرض ملاتونین استفاده کنید ( هورمون ملاتونین که توسط غده پینه‌آل که در مغز قرار دارد، ساخته می‌شود، به بدن کمک می‌کند تا متوجه شود چه زمانی برای خواب و بیدار شدن است)

 2. لیانا گفت:

  منم ۶ بار انجام دادم اصلا که اصلا

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۵
 3. arian گفت:

  سلام من هشت بار این کار رو انجام دادم ولی فرقی نکرد🙁

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۲

ارسال دیدگاه شما

×