چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

خصوصیات ماه ها | شخصیت شناسی متولدین هر ماه و بزرگترین ضعف آن ها

شخصیت شناسی از روی ماه تولد - ضعف های متولدین هر ماه

شخصیت افراد با توجه به ماه تولد * نقاط ضعف افراد با توجه به ماه تولدشان * رفتار و اخلاق بد متولدین هر ماه * بزرگ ترین ضعف متولدین ماههای مختلف چیست؟

مواجه شدن با ضعف ها و قبول کردن شان کار ساده ای نیست. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، ما چشمان مان را روی ضعف های خود می بندیم در صورتی که بهتر است نگاه نقادانه تری به خودمان داشته و پس از شناسایی ضعف هایمان، در پی برطرف کردن آنها باشیم. با آگاهی از ضعف ها نقاط قوت مان را تقویت خواهیم کرد و فرد کامل تری هم برای خود و هم برای اطرافیان و جامعه مان خواهیم شد.

هر فردی ضعف هایی دارد که تا حدودی می توان آنها را از ماه تولد شناسایی کرد. در این مطلب ما بارزترین نقاط ضعف افراد را با توجه به ماه تولدشان برایتان آورده ایم. اگر دوست دارید بدانید که ضعف های شما چیست، با ما همراه باشید.

ضعف های متولدین فروردین ماه : رئیس بازی و تندمزاج

فروردینی ها در مقایسه با بقیه ماههای سال، افرادی مستقل و فعال هستند که به تنهایی از پس هر مشکلی بر می آیند. آنها دوست دارند مدیریت امور را به دست بگیرند، به همین دلیل در جایی که مدیر نیستند، ناامید و دلسرد خواهند شد. اگر چه به شدت مهربان اند اما وای به روزی که عصبانی شوند. آنها زبان تندی دارند و ممکن است که در عرض چند ثانیه از کوره در روند و همه چیز را فراموش کنند. دوست دارند که به سرعت تمام کارهایشان را پیش ببرند و اگر امور طبق برنامه آنها پیش نرود، با زبان تندشان بر دیگران می توپند. به همین دلیل به فروردینی ها پیشنهاد می شود که در این شرایط قبل از هر گونه اقدامی اول آبی به صورت شان بزنند و چند نفس عمیق بکشند، سپس عمل کنند.

ضعف های متولدین اردیبهشت ماه : سمج و لجباز

اردیبهشتی ها افراد به شدت لجبازی هستند. اگر تصمیمی بگیرند، هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند مانع از آن شود. آنها تا رسیدن به هدف شان دست از تلاش بر نمی دارند، حتی اگر به ضررشان تمام شود یا مطمئن باشند راهی که می روند اشتباه است. آنها عقاید خاص خود را دارند که تغییر آن تقریبا غیر ممکن است. در مکالمه های آنها «من» زیاد می شنوید به این علت که عقاید خودشان را بیش از هر چیز دیگری قبول دارند. پیشنهاد ما به اردیبهشتی ها این است که گاهی دست از لجبازی بردارند. سرسختی همیشه خوب نیست، گاهی باید رها کرد تا اتفاقات خوب بعدی رخ دهد.

ضعف های متولدین خرداد ماه : دو شخصیته و شایعه ساز

تقریبا همه می دانند که خردادی ها افرادی دو شخصیته هستند اما این موضوع برای آنها آزار دهنده نیست. همه ما دو جنبه سیاه و سفید داریم که طبیعی است اما این برای خردادی ها شدیدتر است. یک زمان عاشق یک نفر هستند و لحظه ای بعد از او فرار می کنند. بدترین قسمت این است که آنها تکلیف شان را با خود و رابطه ای که با دیگران دارید، نمی دانند. نه تنها دو شخصیته بلکه شایعه پراکنی نیز از دیگر خصوصیات نامطلوب متولدین این ماه است. آنها در محیط کار، محیط های دوستانه و … ساکت نمی نشینند و مدام در حال شایعه پراکنی هستند. بهترین درس برایشان این است که گاهی سکوت کنند.

انواع تست شخصیت شناسی را ببینید

ضعف های متولدین تیر ماه : بدبین و احساساتی

بدی متولدین تیر این است که مثبت اندیش نیستند. آنها از کاه کوه می سازند و غرق افکار منفی شان می شوند تا حدی که اعصاب خود و اطرافیان شان را خورد می کنند. اگر احساس کنند که چیزی سر جایش نیست، حتی اگر غیر این باشد، باور نمی کنند و به افکار منفی خود ادامه می دهند. آنها افراد احساساتی هستند و گاهی آنقدر غرق احساسات شان می شوند که دیگر هیچ چیزی را نمی بینند. این رفتارها تنها وقت آنها را تلف می کند، بی آنکه فایده ای برایشان داشته باشد. بنابراین پیشنهاد ما به تیری ها این است که دید مثبت تری به زندگی داشته باشند و از لحظه لحظه زندگی شان نهایت لذت را ببرند.

ضعف های متولدین مرداد ماه : حسود و متظاهر

مردادی ها افراد متظاهری هستند که دوست دارند تمام نگاه ها را به سمت خودشان جلب کنند. آنها از این که دیگران به آنها توجه یا دقت نکنند، به شدت دلگیر می شوند طوری که ساعت ها به علت آن می اندیشند. نه تنها تظاهر بلکه حسادت نیز از دیگر ویژگی های بد آنهاست. اگر دوستان، خانواده یا اطرافیان مردادی ها به دیگران بیش از آنها توجه کنند، ممکن است که حتی شاهد گریه آنها باشند. البته این گریه شاید از روی ناراحتی باشد اما بیشتر برای جلب توجه، احساس ناامنی و بی پناهی است.

ضعف های متولدین شهریور ماه : منتقد و سخت گیر

شهریوری ها افراد کمال گرایی هستند که دست از تلاش بر نمی دارند. آنها نه تنها برای خود بلکه برای دیگران هم بهترین ها را می خواهند. دوست دارند که جهانی بهتر بسازند و به همین دلیل همیشه مسئولیت های زیادی روی دوش شان است. از اشتباه به شدت فراری هستند و در صورت مرتکب شدن آن، خودشان را مدام سرزنش می کنند. توصیه ما به آنها این است که در صورت اشتباه کردن، به جای غصه خوردن و نقد منفی، از آن به عنوان راهی برای رشد و پیشرفت استفاده کنند.

فال روزانه

فال هفته pmc

ضعف های متولدین مهر ماه : مقید و دودل

متولدین ماه مهر همیشه بین دو راهی گیر افتاده اند. در این شرایط، نه تنها خود بلکه دیگران را نیز درگیر می کنند. فرقی نمی کند تصمیمی که می گیرند کوچک است یا بزرگ، در زمان تصمیم گیری نمی توانند ذهن شان را خالی کنند. آنها ترجیح می دهند که دیگران به جای آنها تصمیم بگیرند زیرا از استرسی که باید تحمل کنند نیز بیزارند. آنها دوست دارند که دنیا همیشه روی تعادل باشد به همین دلیل تا شرایط ذره ای تغییر می کند و قوانین طبق مرادشان نیست، گیج و دودل می شوند. اما برای پیشرفت گاهی باید انعطلاف پذیری بیشتری به خرج داد.

ضعف های متولدین آبان ماه : دمدمی مزاج و خسیس

هیچکس در خساست به پای آبانی ها نمی رسد. آنها نه تنها هنگام پول خرج کردن عقب می کشند بلکه به شدت هم دمدمی مزاج اند. بدین معنی که شما در مدت زمان کوتاهی رفتارهای مختلف و عجیب و غریبی را از آنها می بینید که این رفتار می تواند حسابی اطرافیان را آزرده کند یا حتی موجب سوتفاهم شود. به همین دلیل متولدین آبان باید بیشتر مراقب رفتارهایشان باشند، در غیر این صورت در مدت زمان کمی تمام دوستان شان را از دست خواهند داد.

ضعف های متولدین آذر ماه : بی تفاوت و پرمخاطره

آذری ها دوست ندارند که اخبار ناراحت کننده، جزییات یک رابطه عاطفی یا دردودل های عاشقانه دیگران را بشنوند. به همین دلیل همراه خوبی برای نوشیدن یک فنجان قهوه نخواهند بود. آذری ها تن به احساسات خود نمی دهند و دوست دارند که به دنبال راهی برای پیشرفت و حرکت باشند. آنها عاشق مسافرت هستند اما دوست ندارند که خیلی در مورد آن برنامه ریزی کنند. از یک جا نشستن و فکر کردن، بیزارند. آنچه برایشان اهمیت دارد تنها حرکت کردن به سمت جلوست که البته گاهی عواقبی را به دنبال دارد. پیشنهاد ما به شما آذری ها این است که به دلیل روحیه ماجراجویانه بالایی که دارید، قبل از جواب مثبت دادن به هر ماجراجویی، خوب خطرهای آن را در نظر بگیرید.

ضعف های متولدین دی ماه : محافظه کار و سردمزاج

متولدین دی افراد سردمزاجی هستند اما این بی تفاوتی نشانه بی اهمیت بودن آنها نیست. بلکه برعکس، آنها اهمیت زیادی برای اطرافیان شان قائل اند اما ترجیح می دهند که احساسات شان را کنترل کنند. به اعتقاد آنها هر چه رفتار بی تفاوت تری داشته باشی، در زندگی موفق تری. مطمئنا آنها زمان زیادی را صرف خودشناسی خود کرده اند تا به این نتیجه رسیدند اما این نتیجه همیشه کارساز نیست. آیا زندگی بدون احساس ممکن است؟ اگر چه دنبال کردن هدف اهمیت دارد اما خندیدن و گریه کردن است که ما را از ربات ها جدا می سازد.

ضعف های متولدین بهمن ماه : دمدمی مزاج و بی ثبات

بهمنی ها هر لحظه مشغول یک کارند، نمی توانند یک جا بند شوند. به عنوان مثال ایده های زیادی برای شروع مکالمه دارند اما پس از دقایقی صحبت تمام آنها را نیمه تمام رها می کنند و به سراغ موضوع بعدی می روند. آنها کمک به دیگران را دوست دارند اما ناگهان در اواسط راهی که در پیش گرفته اند، جا می زنند، به این دلیل که به سادگی ذهن شان آشفته می شود و دچار گیجی می شوند. اگر یک بهمنی هستید و گاهی از هدف تان متوقف شدید، نگران نشوید، طبیعی است اما یادتان باشد که تنها با سخت کوشی و پافشاری است که به اهداف متن خواهید رسید. هیچگاه مسیری که روزی آغاز کردید را فراموش نکنید.

ضعف های متولدین اسفند ماه : احساساتی و عاشق پیشه

اسفندی ها افرادی هستند که از ظاهر عبور می کنند و در عمق غرق می شوند. آنها در هر چیزی نشانه ای می یابند اما گاهی عکس العمل های لازم را دریافت نمی کنند. آنها درد و رنج های دیگران را درک می کنند اما از این که نمی توانند آن را بیان کنند و کار مفیدی انجام دهند، به شدت ناراحت می شوند و غصه می خورند. برای یک زندگی بهتر، متولدین این ماه باید توجه بیشتری به خودشان کنند، در غیر این صورت روزی می رسد که زندگی خودشان را فدای دیگران کرده اند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 278, میانگین امتیاز: 4,26 از 5)
Loading...

۲۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. قیصر گفت:

  واقعا عالی بود فکم افتاد ایول خداروشکر هم خودم هم بچه هام هم خانمم ماه های خوبی هستیم خودم فرودین همسرم مهر پسر بزرگم اردیبهشت پسر کوچیکم شهریور، دمتون گرم

  موافقم ۴
  مخالفم ۴
 2. یاسمین گفت:

  من خودم یه اردیبهشتی ام و همه چیزهایی که راجع به اردیبهشتی ماه ها گفتن درست بود و به نظرم آبانی ها هم درست گفتن ولی شاید هم هر کی اخلاق های آبانی ها رو نوشته حتما ازشون خوشش نمیومده :))

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۷
 3. عسل گفت:

  بچه ها اینا واقعین من خودم یک اسفندی ام و واقعا همیشه به فکر مردمم تا خودم
  این درباره‌ی فامیلای اسفندیم هم صدق میکنه

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۶
 4. الهه گفت:

  سلام. من یه خردادی هستم اصلا چیزی که گفتین درست نبود فوق العاده آدم تودار و بی حاشیه هستم و تو محیط کار تا زمانی که از من سوالی نشه حرفی با کسی ندارم. در مورد خصوصیات خردادی ها کاملا نادرست گفتین چون تمام خردادی های اطرافم همین اخلاق داشتن.

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۱۲
 5. آیسو گفت:

  من آبانی ام… اصلا هم خسیس نیستم و حسادت هم ندارم. اتفاقا خیلی ام دست و دلباز و ولخرجم و دلسوز برا اطرافیانم…. اما یه آبان ماهی دوست داشتم به معنای واقعی خسیس و حسود بود و خودش به زبون میاورد… من فکر میکنم این خصلت ها به روزهای ماه هم مربوطه یعنی ۱۰ روز اول ماه و متولدین ۱۰ روز وسط ماه و ۱۰ روز آخر ماه یا نماد سال تولدشون ثاثیر داره روی رفتارهاشون

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱۱
 6. مهدیس گفت:

  من یه آبان ماهیم و اصلا با اینکه با آبان ماهی ها مشکل داری برام عجیب نیست چون توی طالع آبان و فروردین هست که از هم متنفر باشن
  شاید ندونی اما این خصوصیاتی که شما گفتی برای خیلی از ما آبان ماهیا مزیت حساب میشه و باعث میشه بیشتر احساس غرور کنیم چون تیپ شخصیتی مورد علاقمون همینه و انتظاری غیر از این هم نمیشه ازمون داشت چون
  ما سنبل عقربیم

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱۲
 7. آرش گفت:

  من متولد آبانم مادرم هم آبان ماهی هستش دست و دل بازتر از آبان ماهی ها تا حالا ندیدیم نمیدونم این مطلب خساست رو قبول ندارم

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱۶
 8. آناهیتا گفت:

  خیلی ممنون خیلی خیلی جالب بود من واقعاً امروز احتیاج داشتم که راجع به خودم بیشتر بدونم و روی رفتارها یا تصمیم های عجولانه و…. که باید رو خودم کار کنم که بیشتر به خودم و رفتارهایی که دارم تلاش کنم ممنون….

  موافقم ۷
  مخالفم ۵
 9. پروین گفت:

  واقعاً درست بود من خودم اسفند ماهیم .

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۶
 10. لهاسا گفت:

  من اردیبهشت به دنیا اومدم راستش در باره من کاملا راست میگفت اما چی کار کنم نظر من و اخلاقم این جوریه تقصیر خودمم نیست

  موافقم ۸
  مخالفم ۷
 11. سوما گفت:

  من مرداد ماهی هستم واقعا که درسته دقیقا من اینجوریم

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۵
 12. یه اسفندی گفت:

  در مورد اسفندی ها کاملا درسته ..از من به خاطر دلسوز و مهربون بودنم خیلی سو ‌‌استفاده شده، ببینید احساساتی‌ام. در مورد آبانی ها هم موافقم البته باید در نظر گرفت که این موارد شامل همه نمیشه ولی ۶۰٪ درسته . من داداشم آبانیه خخخخ

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۶
  • باران گفت:

   آخ که چقدر درست و دقیق هستش این فال، ما اسفندیا خیلی دل رحمیم، همیشه هم نارو می خوریم متاسفانه

   موافقم ۱۷
   مخالفم ۵
 13. سحر گفت:

  واقعی بود راجبم ای خدا

  موافقم ۴
  مخالفم ۶
 14. مسعود گفت:

  همش چرته چرا شهریوری ها باید اینجوری باشن اگه اینجوریه اونایی که شریکشان شهریوری باید تو جنگ و دعوا باشن مزخرفه

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱۹
  • افشین گفت:

   بله دقیقاً بنده همسرم متولد شهریور هست و هر روز جنگ و دعوا داریم و هر روزم تا مرز طلاق پیش میریم ولی در کل عاشق همدیگه و مهمتر از اون عاشق ارزش های همدیگه ایم. چیزی برامون مهم نیست و همه آرزوی ما رو دارن که چقدر این دوتا خوبن🤷‍♂️ البته از دور همه چی بدون مشکل دیده میشه وگرنه طبق عرایضم هر روز جنگ و دعواست🤷‍♂️😊😊🙏

   موافقم ۹
   مخالفم ۴
 15. یه نفر گفت:

  فروردینیم در مورد من کاملا درست بود.من هم قبلنا خیلی جاه طلب بودم وواقعا یه جابند نبودم خیلی فعال بودم ودوست داشتم همه جا فعالانه مشارکت کنم و نظرمو بگم.اگه کسی مخالفت میکرد خیلی ناراحت میشدم آخرشم باهاشون به مشکل برمیخوردم و… ولی الان چندساله که بی خیال شدم احساس میکنم افسردگی گرفتم.به نظرم خیلیا لیاقت فروردینیا رو ندارن.بقیه ماهها هم به نظرخیلیاشون درستن ولی درمورد آبانیا بااینکه من واقعا ازشون بدم میاد و هیچ وقت باهاشون رابطه خوبی نداشتم ولی از حق نگذریم ادمای خسیسی نیستن. خصوصیات بد تا دلت بخواد دارن زبون دراز و حاضرجواب، بددهن، مغرور،کینه ای وشدیدا انتقامجو و تلافی میکنن.ظاهر اروم و خونسردشون گولت میزنه ولی اگه پا رو دمشون بزاری تبدیل به ادمای خطرناک و روانی میشن.درمورد مردادیا هم کاملا موافقم.

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۸
 16. منتقد گفت:

  هر چند تمام اینها جنبه سرگرمی داره
  اما کاملا مشخصه که نویسنده ی این مطلب از یک نفر که متولد آبان ماه هست، بدش میاد.
  شخصیت و رفتار یک فرد هیچ ارتباطی با ماه تولدش نداره

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۱۶
  • محمد حسام گفت:

   در طالع بینی ماه ها می شود کمی از خصوصیات افراد را حدس زد ولی نمی توان آن حدس را به تمام متولدین آن ماه نسبت داد

   موافقم ۹
   مخالفم ۷
 17. فاطمه گفت:

  جالب بود

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۶
 18. Kimia گفت:

  من یک آبانیم و اصلا خسیس نیستمممممم

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲۱
  • گلبانو گفت:

   شما درست می گین منم آبانی هستم و با سن کمم تا جای می تونم دست و لبازم هستم
   این مورد کاملا اشتباه و برعکسه
   و خسیس بودن به نفس آدم بر می گرده پس دلیل نمیشه همه ی متولدین آبان ماه خسیس هستن

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۸
 19. اریا گفت:

  با سلام بله درسته همش درسته من تک تک افراد دور و برم و که ماه های تولدشون رو می دونستم چک کردم درست بود

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۷
 20. Zahra گفت:

  سلام من یک شخص مردادی هستم و واقعا هیچکدوم از اینایی کi تو این مطلب نوشته بود و ندارم و حتی جای دیگه هم ندیدم اینطور نوشته باشه و نتها این ماه رو مسخره نوشته برا بقیه ماه ها هم همینطوره

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱۵
  • امید گفت:

   اینا همشون چرت بود اصلا هیچکدومشون درست نبود اتفاقا ابانی ها دلسوز و ولخرج هستند تنها چیزی ندارند خسیس بودنه بعدش خودم یه بهمنی هستم مال بهمن رو هم بد گفتید .هیچکدومشون درست نبود

   موافقم ۳۶
   مخالفم ۱۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>