چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

به متولدین سال ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ چقدر سهام تعلق می گیرد

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی ، هیأت وزیران در نشست روز چهارشنبه ۴ آبان ، رئیس جمهور به منظور تأمین نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، آیین نامه اجرایی ماده (۱۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بند (ر) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، مبلغ اختصاص یافته برای متولدین سال ۱۴۰۱ برای خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، به ازای هر نوزاد ۱۵ میلیون ریال و تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال است.

پیش از این دولت در مصوبه خود مقرر کرده بود به متولدین سال ۱۴۰۰، یک میلیون تومان و متولدین سال ۱۴۰۱، یک و نیم میلیون تومان سهام تعلق گیرد.


بهادری جهرمی گفت: مبلغی به‌عنوان سهام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری به متولدین سال ۱۴۰۰، یک میلیون تومان و به متولدین ۱۴۰۱، یک و نیم تومان تعلق می‌گیرد.
سهام فرزندآوری

به متولدین سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مبلغی به‌عنوان سهام تعلق می‌گیرد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز هیات دولت، اظهار داشت: جلسه امروز هیات دولت به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد و موضوعات متعددی به تصویب هیات وزیران رسید.

وی افزود: به منظور حمایت موثر از مسأله حل مشکلات زائرین محترم اماکن مقدس کشور، کارگروه ملی زیارت با ارتقای جایگاه به شورای ملی زیارت تبدیل شد و شورای ملی زیارت به ریاست شخص رئیس‌جمهور و عضویت برخی از اعضای مرتبط دولت از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر میراث فرهنگی، وزیر کشور، وزیر کار و عضویت تولیت آستان مقدس رضوی، آستان شاهچراغ (ع) و آستان حضرت معصومه (س) و آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و استانداران استان‌هایی که میزبان اصلی زائران در کشور هستند، تشکیل شود. دبیر شورای ملی زیارت نیز استاندار خراسان رضوی خواهد بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با توجه به سیل و حوادث طبیعی اخیر، وزیر اقتصاد پیشنهاد تخصیص منابعی به صندوق ملی حوادث طبیعی را داشتند که امروز در جلسه هیات وزیران گزارش کارشناسی ارائه شد و هیات وزیران مصوب کرد که با تخصیص منابعی صندوق حوادث طبیعی را احیا کند تا پرداخت خسارت با محوریت صنعت بیمه فراهم شود. این یک نوآوری با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی موجود است.

سهام متولدین ۱۴۰۱ چقدر است؟

سخنگوی دولت همچنین در حاشیه نشست امروز هیات دولت گفت: به متولدین سال ۱۴۰۰، ۱ میلیون تومان و متولدین ۱۴۰۱، ۱.۵ تومان سهام تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: در مصوبه دیگر امروز دولت کارگروه ملی زیارت با ارتقاء جایگاه، به شورای ملی زیارت تغییر کرد و ریاست آن به عهده رئیس‌جمهور است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 27, میانگین امتیاز: 4,11 از 5)
Loading...

۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. میثاق گفت:

  آیا به متولین سال ۱۴۰۰ سهام عدالت تعلق میگیرد؟ زمان تخصیص کی هست؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 2. حسین گفت:

  سلام من فرزند متولد سال۱۴۰۰دارم کجا برم برای ثبت نام

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۵
 3. احمد محمد رضایی گفت:

  سلام، دو تا دختر دارم یکی ۱۰ سالشه دومی ۱۴۰۰به دنیا اومده بنده خودمم تحت پوشش هستم این دوتا دخترم سهام عدالت ندارن ما باید به کجا مراجعه کنیم خودمم در روستا زندگی میکنم کارگر فصلیم. راهنمایی کنید ممنون میشم

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 4. فاطمه گفت:

  در سامان سجام بایستی اطلاعات خودمون رو وارد کنیم یا بچه؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۳
 5. اسماعیل گفت:

  آیا به متولدین ۱۴۰۰سهام عدالت میدن کجا باید مراجعه کنم؟

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۲
 6. عبدالله گفت:

  سلام. میگن به متولدین ۱۴۰۰سهام عدالت یک میلیون تومانی تعلق می‌گیرد ولی نمیگن کجا باید ثبت نام کنیم، کجا بریم، چه مدارکی ببریم، کسی اطلاعی داره؟؟؟؟

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۷
  • هیراد گفت:

   سلام. اول بانک ملت برای فرزندت حساب باز کن بعدش برو دفتر پیشخوان سامانه سجام ثبت نام کن و احراز هویت انجام بده. همین. (کامنت ادمین: البته خودتم می تونی از خونه به صورت غیر حضوری تو سجام ثبت نام کنی)

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۸

ارسال دیدگاه شما

×
/a>