پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

آشنایی با انواع کاندوم و مزایای استفاده از آن

کاندوم

کاندوم یک وسیله محافظت از رابطه جنسی است که خطر انتقال بیماری های جنسی را به میزان زیادی کاهش می دهد. همچنین، این وسیله برای جلوگیری از بارداری مناسب است و عوارض ناشی از روش های دیگر ( مانند قرص های هورمونی) را ندارد. به همین دلیل، امروزه کسانی که به رابطه جنسی خود اهمیت می دهند از این محصولات استفاده می نمایند. تولید کنندگان در تلاش هستند تا ارتقا ویژگی های کیفی این وسیله محبوبیت آن را افزایش دهند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که کاندوم چیست و چه مزایا و معایبی دارد.

کاندوم به چند دسته تقسیم می شود؟

این محصول به صورت مردانه و زنانه در بازار موجود است و نمونه های مردانه آن بیشتر از نمونه های زنانه آن طرفدار دارد. محصولات مردانه به صورت زیر هستند:

  • تاخیری ( درون این پوشش از مواد تاخیری مانند لیدوکائین استفاده شده است که زمان انزال را به تعویق می اندازد)
  • کلاسیک ( این پوشش ساده است و سطح روان آن خشکی واژن را کاهش می دهد)
  • خاردار ( این پوشش دارای نقاط برجسته ای است که به تحریک واژن بانوان کمک می کند و این امر نقش مهمی در ارگاسم بانوان دارد)
  • فضایی ( این محصول دارای ویژگی های متعددی مانند نقاط برجسته، مواد روان کننده و مواد تاخیری است که می تواند حس خوشی را در شرکای جنسی به وجود بیاورد)

کاندوم زنانه چیست؟

این پوشش درون واژن بانوان قرار می گیرد و اجازه نمی دهد آب منی مردان وارد رحم زنان شود. برای اینکه به راحتی بتوانید از این پوشش استفاده کنید، بهتر است کانال واژن با استفاده از ژل روان کننده مرطوب شود. معمولا زنان باید در حالت دراز کشیده این محصول را درون واژن خود قرار دهند و پس از اتمام رابطه جنسی نیز باید در حالتی که دراز کشیده اند آن را خارج کنند. این پوشش هرگز نباید در حالت ایستاده از واژن خارج شود.

خرید کاندوم

آیا این محصول یکبار مصرف است؟

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند که از این پوشش می توانند بیشتر از یکبار استفاده کنند. به همین دلیل، پس از اتمام رابطه جنسی آن را می شویند و برای استفاده های دیگر کنار میگذارند. بهتر است بدانید این بدترین کاری است که ممکن است شما انجام دهید. در این صورت خطر انتقال بیماری های باکتریایی افزایش پیدا می کند و سلامت جنسی به خطر می افتد. به همین دلیل، هرگز نباید بیش از یکبار از این محصول استفاده کنید و باید پس از استفاده آن را دور بیاندازید.

آیا می توانم این پوشش را چرب کنم؟

برخی از افراد زمانی که از این پوشش استفاده می کنند، آن را با وازلین و یا روغن های دیگر چرب می کنند. این کار اشتباه است و ممکن است باعث پارگی این پوشش شود. محصولات معتبری که این روزها تولید می شوند همگی دارای ژل روان کننده هستند و این موضوع نگرانی های مرتبط با خشکی واژن را از بین می برد.

چرا کاندوم پاره می شود؟

ممکن است این موضوع را شنیده باشید و یا برای شما پیش آمده باشد که این پوشش در طول رابطه جنسی پاره شود. این امر می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. یکی از دلایل اصلی آن کهنگی کاندوم است. به همین دلیل در زمان خرید باید به تاریخ انقضا آن توجه داشته باشید. همچنین، اگر سایز این پوشش متناسب با آلت تناسلی نباشد، خطر پارگی آن افزایش پیدا می کند. رابطه جنسی خشن از موارد دیگری است که ممکن است منجر به پارگی این محصول شود. اگر این پوشش در معرض گرما و رطوبت نیز قرار گیرد، ممکن است بافت داخلی آن از بین برود و این موضوع باعث پارگی می شود.

کاندوم

پس از پاره شدن کاندوم چه کاری انجام دهیم؟

پس از اینکه متوجه شدید این پوشش پاره شده است باید سریعا رابطه جنسی را متوقف سازید. زنان باید در این شرایط از قرص های اورژانسی طبق دستور العمل استفاده کنند تا خطر بارداری به صفر برسد. توصیه می شود در صورتی که از شرایط جنسی شریک خود اطلاعی ندارید، سریعا به پزشک مراجعه کنید و آزمایش های تست سلامت جنسی را انجام دهید.

برای خرید کاندوم به کجا مراجعه کنم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد این پوشش در اختیار شما قرار دهم. همانطور که می دانید این محصول در انواع مختلفی در بازار موجود است و برای هر سلیقه ای مدلی وجود دارد. این پوشش دارای روان کننده است و شما نباید از محصولات روان کننده دیگر استفاده کنید. در صورتی که این پوشش در معرض گرما باشد یا تاریخ انقضا آن گذشته باشد و یا مناسب آلت تناسلی مردان نباشد، خطر پارگی آن افزایش پیدا می کند.

اگر می خواهید برای خرید کاندوم اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت هستند تاییدیه های بهداشتی را دریافت کرده اند و شما می توانید برای افزایش کیفیت رابطه جنسی خود از آنها استفاده نمایید. هم چنین مشاورین داروخانه آنلاین جهت مشاوره برای خرید کاندوم در خدمت شما هستند و می توانند با توجه به نیاز شما بهترین محصول را به شما پیشنهاد دهند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 3,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×