شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

نظر دکتر زنان و زایمان و دکتر طب سنتی در خصوص ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن چیست؟

ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن از جمله مشکلات مربوط به دختران و زنان می باشد که همواره آنها را با چالش های جسمی و روحی زیادی درگیر می کند، در همین راستا در این مقاله نظر دکتر زنان و زایمان و دکتر طب سنتی در خصوص ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن چه نوع مشکلاتی هستند؟

پرده بکارت: این پرده در واقع غشاء نازکی است که در ورودی مهبل دختران دوشیزه قرار دارد و از ایجاد عفونت واژن جلوگیری می کند.

این پرده ظریف ممکن است به دلایل مختلفی چون؛ وارد کردن جسم خارجی به واژن(حین خودارضایی)، رابطه جنسی با انجام دخول آلت مردانه، ورزشهای سنگین، تصادفات شدید در ناحیه لگن، انجام جراحی سنگین در ناحیه لگن و… دچار پارگی شود.

پرده بکارت در دختران انواع مختلفی دارد؛ برخی به صورت مادرزادی فاقد پرده هستند و برای افراد نیز دارای پرده ضخیم و یکپارچه ای هستند که جهت برداشتن آن نیاز به عمل جراحی خواهد بود.

شایع ترین علت پارگی پرده، انجام آمیزش جنسی است که طی این عمل، پرده در چند جا دچار پارگی می گردد.

پس از پاره شدن پرده بکارت ، بخش هایی از آن باقی خواهد ماند، اما چنانچه فرد زایمان طبیعی انجام دهد، دیگر امکان ترمیم پرده بکارت از طریق بقایای پرده بکارت امکان پذیر نخواهد بود.

عفونت واژن در زنان چه اثراتی دارد؟

عفونت واژن در اثر ورود عوامل مضری نظیر باکتری ها( برهم خوردن تعادل باکتری های درون واژن)، ویروس ها و برخی مخمرها( کاندیدا آلبیکنز) به واژن ایجاد می شود.

 علائم عفونت واژن عبارتند از:

  • خارش خفیف تا شدید فرج و واژن
  • تغییر رنگ و بوی ترشحات واژن
  • احساس درد و سوزش حین ادرار کردن
  • لکه بینی یا خونریزی از واژن

عارضه عفونت واژن اگر به طور کامل درمان نشود سبب مشکلاتی بسیاری در زنان خواهد شد که عبارتند از:

  • ایجاد زخم در دهانه رحم
  • نامنظم شدن دوره های قاعدگی
  • ناباروری در زنان
  • ایجاد تنبلی و کیست تخمدان
  • بوی بد واژن
  • درد و ناراحتی حین رابطه جنسی

عفونت واژن

■ ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن توسط دکتر زنان و زایمان و دکتر طب سنتی چگونه انجام می شود؟

امکان ترمیم خود به خود پرده بکارت در کودکان با سن کم وجود دارد اما در سنین بالاتر (نوجوانی و جوانی) این احتمال بسیار کمتر می شود.

مطمئن ترین روش ترمیم پرده بکارت انجام عمل جراحی توسط دکتر زنان و زایمان است.

به منظور ترمیم پرده بکارت، دکتر زنان و زایمان طی یک عمل جراحی یک الی دو ساعته، بافت های به جا مانده از پرده را با دوختن به هم متصل می کند، بخیه های این نوع عمل جراحی قابل جذب هستند.

این عمل ترمیمی می تواند با انجام بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام شود و پس از آن بدون دوره نقاهت فرد می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد.

اگر چه محدودیت زمانی جهت مراجعه به متخصص زنان و زایمان برای انجام عمل ترمیم پرده بکارت مطرح نیست اما اگر هر چه زودتر این عمل انجام شود، نتایج بهتری خواهد داشت.

تشخیص عفونت واژن در زنان:

به منظور تشخیص عفونت واژن و نوع آن، متخصص زنان و زایمان با معاینه لگنی و یا نمونه برداری از ترشحات واژن جهت تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه ، عفونت واژن و نوع آن را تشخیص خواهد داد.

درمان عفونت واژن:

پس از تشخیص نوع عفونت واژن، پزشک زنان و زایمان با توجه به نوع عفونت، درمان های دارویی به صورت قرص( مترونیدازول یا تینیدازول) ، پماد و یا شیاف واژینال را تجویز خواهد کرد.

به عنوان مثال، در موارد ابتلا به عفونت مخمری؛ پزشک کرم یا شیاف های ضد قارچی تجویز می کند. در ادامه نیز می خواهیم به یکی از مهم ترین سوالاتی که بیماران از متخصصان می پرسند، پاسخ دهیم: آیا دکتر زنان و زایمان می تواند به درمان عفونت واژن و ترمیم پرده بکارت بپردازد؟ دکتر طب سنتی چطور؟

ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن توسط پزشک طب سنتی:

همان طور که می دانید پزشکان طب سنتی، پزشکان عمومی هستند که دوره های طب سنتی را در دانشکده  های طب سنتی ایران را گذرانده و موفق به دریافت مدرک PHD دکترای طب سنتی در این زمینه شده اند.

از این رو پزشکان طب سنتی با برخورداری از دانش طب نوین و طب سنتی قادر هستند به شکل اساسی بسیاری از مشکلات و بیماری های را درمان کنند.

ترمیم پرده بکارت توسط پزشک طب سنتی:

همان طور که اشاره شد بهترین روش ترمیم پرده بکارت انجام عمل جراحی است اما در مواردی که پرده بکارت دچار آسیب های جزیی شده باشد، می توان به برخی داروهای گیاهی نظیر ماریانا پرده بکارت را ترمیم کرد.

چگونگی استفاده و میزان استفاده از این دارویی گیاهی جهت ترمیم پرده بکارت توسط پزشک طب سنتی برای فرد تشریح خواهد شد.

درمان عفونت واژن توسط پزشک طب سنتی؛

در طب سنتی، مزاج شناسی انسان و استفاده از داروهای گیاهی و غذا درمانی با توجه به مزاج فرد( مزاج سودایی، بلغمی و…) در درمان بسیاری از امراض موثر می باشد، از این رو پزشک طب سنتی با بهره گیری از داروهای گیاهی جهت شستشوی واژن، متعادل سازی مزاج بدن زنان با مصرف داروهای گیاهی و مواد غذایی متعادل کننده و … به رفع عفونت واژن در زنان می پردازد.

روش های درمانی پزشک طب سنتی در درمان عفونت واژن هر فردی با توجه به وضعیت جسمانی و روحی فرد متفاوت خواهد بود به طوری که برخی افراد با تغییر سبک زندگی( شستشوی بیش از حد واژن، استفاده از مواد شوینده محرک واژن و…) و کاهش استرس و اضطراب به راحتی می توانند عفونت واژن را برطرف نمایند زیرا ریشه بسیاری از امراض و مشکلات انسان ناشی از استرس و اضطراب های همیشگی است.

چگونه در رابطه با ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن توسط دکتر زنان و زایمان و دکتر طب سنتی مشاوره آنلاین دریافت کنیم؟

با مراجعه به سایت پذیرش ۲۴ که یکی از بهترین سایت های ارائه دهنده خدمات پزشکی آنلاین کشور می باشد، با پرداخت هزینه حق مشاوره می توانید از میان تعداد بسیاری زیادی از پزشکان متخصص این سایت، در رابطه با ترمیم پرده بکارت و عفونت واژن توسط دکتر زنان و زایمان و دکتر طب سنتی مشاوره آنلاین( تلفنی یا متنی) دریافت کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی به راحتی کلیه نیاز کاربران به دریافت مشاوره پزشکی با پزشکان متخصص را مرتفع می سازد، به طوری که کاربران استفاده کننده از این گونه سایت ها روز به روز در حال افزایش هستند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 2,50 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×