چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

عوارض جبران ناپذیر میکروبلیدینگ که قبل از انجام آن باید بدانید

میکروبلیدینگ ممکن است یک گزینه عالی برای داشتن ابروهایی طبیعی و زیبا باشد. افرادی که ابروهای کم پشت دارند به دنبال روشی برای پرکردن ابروهای نازک خود و پرپشت ترکردن ابروها هستند. اما، ضروری است قبل از انتخاب یکی از انواع آرایش دائم برای ابروهای خود  بدانید که با چه عوارضی ممکن است مواجه شوید.

میکروبلیدینگ

این مطلب در مورد عوارض میکروبلیدینگ که ممکن است با آن مواجه شوید صحبت کنیم . بنابراین برای اینکه از تصمیم خود پشیمان نشوید و انتخابی عاقلانه داشته باشید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

حقایقی در مورد میکروبلیدینگ

خوب است که حقایق زیر درباره میکروبلیدینگ ابرو بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

 • یک متخصص زیبایی این روش را با استفاده از ابزارهای دستی انجام می دهد تا برش های ریزی روی پوست ابروی شما ایجاد کند.
 • میکروبلیدینگ فرآیندی است که در آن یک متخصص زیبایی پوست ابروی شما را برش می دهد که در صورت عدم انجام صحیح باعث ایجاد عفونت می شود.
 • انجام درمان چند ساعت طول می کشد و ابروها پس از اولین جلسه تیره تر به نظر می رسند، اما پس بهبود .
 • میکروبلیدینگ به ما ابروهایی طبیعی می‌دهد، اما رسیدن به ابروهای ایده‌آل ممکن است کمی طول بکشد.
 • میکروبلیدینگ ابرو مناسب پوست چرب نیست و افرادی که پوست چربی دارند بهتر که روش شیدینگ ابرو را برای آرایش دائمی ابروهای خود انتخاب کنند.

عوارض جانبی رایج میکروبلیدینگ چیست؟

عوارض جانبی میکروبلیدینگ ممکن است در صورتی رخ دهد که متخصص میکروبلیدینگ اصول بهداشتی و بهداشت مناسب را رعایت نکند.  و یا توسط فردی که فاقد مهارت و تجربه کافی در این زمینه است، انجام شود.

عوارض جانبی میکروبلیدینگ و خطرات ممکن است ظاهر شود و تجربه وحشتناکی را به مشتری بدهد. در اینجا برخی از خطرات ناشی از میکروبلیدینگ (که امیدواریم برای کسی اتفاق نیفتد) آورده شده است.

بافت اسکار در ابروها

ایجاد بافت اسکار در ابروها به دلیل عدم تجربه یک هنرمند میکروبلیدینگ است و این یکی از عوارض میکروبلیدینگ است که ممکن است با آن مواجه شوید. هنگامی که یک متخصص زیبایی فشار زیادی را در طول درمان وارد می کند، این احتمال وجود دارد که رنگدانه عمیق باشد.  در نتیجه به ابروها آسیب می رساند و بافت اسکار روی ابرو ایجاد می شود.

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که متخصص زیبایی که به آن مراجعه می‌کنید، شرایط لازم برای انجام میکروبلیدینگ را دارد . تکنسین‌های بی‌تجربه احتمالاً شما را دچار عوارض میکروبلیدینگ می‌ کنند و باعث ایجاد بافت اسکار در ابروها می‌شنود. در بسیاری از موارد، بافت اسکار روی ابروها قابل ترمیم نیست. هیچ کس دوست ندارد این نوع عوارض جانبی میکروبلیدینگ را تجربه کند.

ابروهای چند رنگ

رنگ های مختلف ابرو ممکن است جذاب باشد. با این حال، ابروهای چند رنگ بدون برنامه ریزی باعث ایجاد عوارض جانبی میکروبلیدینگ با محو شدن رنگ می شوند.  این به دلیل انتخاب رنگدانه هایی است که برای این روش استفاده می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، انتخاب رنگ با استاندارد بالا نقش اساسی در نتیجه میکروبلیدینگ شما دارد.

به عنوان مثال، اکسید آهن موجود در رنگ ممکن است باعث شود ابروی قهوه ای شما نارنجی، قرمز، زرد یا صورتی شود . علاوه بر این، اگر رنگ نهایی یک ترکیب از سه رنگ فوق باشد، این احتمال وجود دارد که یکی از این رنگها محو شود. فلزات سنگین معمولاً در این رنگها وجود دارند و می توانند تا یک دهه یا بیشتر در پوست باقی بمانند. این در درجه اول یکی از شدیدترین عوارض جانبی میکروبلیدینگ است.

عفونت

اگر متخصص میکروبلیدینگ از ابزار یا تجهیزات غیر بهداشتی در طول درمان استفاده کند، احتمال عفونت بعد از عمل وجود دارد . اگر چه ابزارها در بسته بندی مهر و موم شده اند، اما هیچ تضمینی برای ایمن بودن آنها وجود ندارد. بنابراین یک متخصص میکروبلیدینگ باید قبل از استفاده از تمیز بودن دستگاه ها اطمینان حاصل کند.

واکنش آلرژیک

برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به رنگ استفاده شده توسط تکنسین را تجربه کنند.  بسیار مهم است که با متخصص زیبایی در مورد وضعیت خود صحبت کنید تا مشخص شود آیا می توانید این روش را انجام دهید یا خیر.

کلوئیدها

کلوئیدها اسکارهایی هستند که بزرگتر از حد معمول رشد می کنند و اگر در گذشته سابقه کلوئید داشته باشید، می توانید دوباره آنها را از طریق میکروبلیدینگ دریافت کنید.

روشهای جدید میکرو ابرو

به این نکته توجه کنید که پیشرفت تکنولوژی باعث شده انجام میکروبلیدینگ تغییرات زیادی نسبت به گذشته داشته باشد و سعی کنید قبل از انجام میکروبلیدینگ با سایر روشهای میکرو ابرو نیز آشنا شوید. تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

چگونه یک متخصص زیبایی مورد اعتماد پیدا کنیم؟

تحقیق در مورد سالن یا فردی که میکروبلیدینگ را انجام می دهد نقش مهمی در دور نگه داشتن شما از عوارض جانبی میکروبلیدینگ و دستیابی به ابروهای زیبا و بی نقص دارد.

 • سالن زیبایی باید شرایط استاندارد را برای انجام روش میکروبلیدینگ داشته باشد.
 • هنرمند میکروبلیدینگ باید مجوز داشته باشد و آموزش مناسب برای انجام درمان داشته باشد.
 • اعتبار کارشناسان میکروبلیدینگ را که در سالن ها یا مراکز پیشرفته کار می کنند بررسی کنید.

برای اینکه خیالتان راحت شود، سعی کنید این سوالات را از متخصص زیبایی بپرسید.

 • آیا برای هر مشتری از سوزن های جدید استفاده می کنید؟
 • آیا ابزارهای میکروبلیدینگ قبل از استفاده استریل می شوند؟
 • چند وقت است که میکروبلیدینگ انجام می دهید؟
 • چند ساعت تمرین دارید؟
 • آموزش خود را از کجا گذرانده اید؟

از پرسیدن این سوالات از یک متخصص میکروبلیدینگ دریغ نکنید زیرا پای سلامت و زیبایی شما در میان است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 8, میانگین امتیاز: 4,38 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×