دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

وایت برد مغناطیسی، انتخابی هوشمندانه برای شما

خرید تخته وایت برد مغناطیسی

همیشه قبل از اینکه اقدام به خرید تخته وایت برد کنید، ابتدا درباره مزایا و معایبش مطالعه کنید تا متوجه شوید آیا این همان محصولی است که می خواهید؟ قرار است تعدادی از تفاوت های تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی را برایتان بگوییم. این کمکتان می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

پیدایش تخته وایت برد

در حدود ۸۰ سال قبل اولین تخته وایت برد تولید شد و چیزی حدود سی سال زمان برد تا در کلاس های درس از آن استفاده شود. هرچند آلرژی به کچی که برای نوشتن روی تخته سیاه استفاده می شد و باعث خیلی از مشکلات از جمله نشستن گرد و غبار(گچ) رو وسایل، به وجود آمدن بیماری های ریوی و آسم باعث تصریح در ورود تخته وایت برد ها به بازار و مدارس و دانشگاه ها شد.

هرچند اولین نسل تخته وایت برد ها که از جنس ملامین بود و پس از گذشت مدتی رد ماژیک بر روی آن باقی می­­‌‌ ماند و پاک کردن رد ماژیک بسیار مشکل بود. البته معایب دیگری نیز داشت. مثل گران قیمت بودن آنها نسبت به کیفیتی که داشتند. که همین امر منجر شد به سرعت جای خود را به تخته وایت برد های لعاب دار بدهند که نسبت به نسل قبلی هم کیفیت بهتری داشت و هم ارزان تر بود.

خرید تخته وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد مغناطیسی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست تخته وایت برد های مغناطیسی از ورق های آهن تولید شده اند و خاصیت مغناطیسی بودنش باعث می شود تا مگنت (آهن ربا) و تخته پاک کن به آن بچسبد. البته تخته وایت برد های مغناطیسی تجهیزات دیگری نیز دارد. اگر دوست دارید در رابطه با سایر تجهیزات تخته وایت برد بدانید توصیه می کنم سری به مقاله تجهیزات تخته وایت برد شیشه ای بزنید.

تخته وایت برد معمولی

تخته وایت برد های معمولی از جنس فرمیکا ست. که از کاغذ های کرافت شده به همراه ورقه های کاغذ دکور که به چسب آغشته شده اند و با فشار بالا پرس شده اند حاصل شده اند. ورق های فرمیکا در صنعت های مختلفی همچون دکوراسیون، تجهیزات مدارس و دانشگاه ها، خودرو سازی و… کاربرد دارد. برد های معمولی از مواد حفره دار یا متخلخل تولید شده اند. که منجر به نفوذ ذرات جوهر به درون تخته وایت برد می شود. و باعث کاهش کارایی تخته وایت برد و کیفیت آن می شود.

تفاوت تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی​

تخته وایت برد های مغناطیسی و معمولی تفاوت های بسیار با هم دارند. که در پایین به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

تخته وایت برد های مغناطیسی به دلیل استفاده از ورق های آهن، نسبت به برد های معمولی سنگین تر هستند.

تخته وایت برد های مغناطیسی طول عمر بالاتری دارند. البته این را نمی توان به طور قطع عنوان کرد. زیرا بسته به کیفیت رنگ استفاده شده در ورق های استفاده شده تخته وایت برد و شیشه سکویت به کار رفته در آن است. همانطور که در بالا گفته شد برد های معمولی از جنس فرمیکا ساخته شده اند. فرمیکا نوعی ورق است که از الیاف هایی مثل کاغذ آغشته شده بهزرین گرما دیده است. و در برابر آب و بخار مقاوم است و ترک و ورقه ورقه نمی شود.

تفاوت دیگر در قیمت تخته وایت برد های مغناطیسی و معمولی است. به این صورت که تخته برد های مغناطیسی از لحاظ قیمت گران تر از برد های معمولی هستند.

مهمترین تفاوت برد های مغناطیسی و معمولی در پاک شوندگی سطح رویی آنهاست. تخته وایت برد های مغناطیسی پاک شوندگی بالایی دارند. به این صورت که نوشتن و پاک کردن سطح رویی تخته واین برد بسیار ساده و روان است. و آن هم به دلیل سطح سیقلی برد مغناطیسی است. در حالی که برد های معمولی بدلیل استفاده از مواد حفره دار فاقد این ویژگی هستند. و آن هم به دلیل عدم وجود سطح سیقلی در آن است.

و آخرین ویژگی داشتن محفظه ای برای ماژیک و تخته پاک کن است. که در تخته وایت برد های مغناطیسی از پلکسی برای ساخت آنها استفاده شده تا ظاهر جذاب تری به سایت دهد.

توجه: سطح رویی تخته وایت برد مغناطیسی از جنس شیشه سکویت است. برخلاف وایت برد های مغناطیسی قدیمی که مگنت مستقیما به برد می چسبید، در وایت برد های جدید اینطور نیست. یعنی شیشه سکورت فاصله ای بین مگنت و ورق آهن ایجاد کرده است. در نتیجه باید از سوپر مگنت برای چسباندن روی برد شیشه ای مغناطیسی استفاده شود.

خرید تخته وایت برد مغناطیسی

مزایای تخته وایت برد

همانطور که در بالا گفته شد تخته وایت برد های نسل های قبل از گچ برای نوشتن بر روی سطح آنها استفاده می شد. که پس از گذشت مدتی باعث ایجاد آلرژی و بیماری های ریوی و آسم در بین استفاده کنندگان، مخصوصا معلم ها که مدت طولانی تری با کچ سرکار داشتند شد. اما برای نوشتن بر روی تخته وایت برد ها از ماژیک استفاده می شود. که ضد حساسیت هستند. و به انرژی کمتری هنگام نوشتن نیاز است. همچنین این تخته ها را می توانید بر روی دیوار به صورت ثابت نصب کنید یا مدل های پایه دار آن ها را خریداری کنید که تخته وایت برد پایه دار مغناطیسی، دارای چرخ های ریزی در قسمت انتهایی هستند و به راحتی جا به جا می شوند.

بهترین مارک

در حال حاضر برند های زیادی اقدام به تولید و پخش تخته وایت برد های معمولی و مغناطیسی کرده اند. از جمله برند کلاروس و مکس تک. شرکت اینکو در رابطه با برند های برتر تخته وایت برد شیشه ای مقاله ای نوشته که برای مطالعا آن می توانید روی لینک بهترین مارک تخته وایت برد شیشه ای کلیک کنید. تا اطلاعات جامعی از برند های برتر در بازار کسب کنید.

خرید تخته وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد مغناطیسی ارزان

اینکو گروپ تضمین بهترین قیمت بازار را به همه عزیزان می دهد.  شرکت اینکو تولید کننده تخته وایت برد های شیشه است. و تمامی محصولات ما با کیفیت بالا تولید شده اند. تنوع محصولات ما آنقدر بالاست که هر سلیقه ای بتواند نیازش را مرتفع کند. ما برای هر سلیقه ای تخته وایت تولید کرده ایم.

پس از مطالعه مقاله و تایید انتخاب خود می توانید از طریق کارشناسان فروش اینکو گروپ اقدام به خرید تخته وایت برد انتخابی خود کنید. البته توجه داشته باشید که سایز انتخابی تان باید با توجه به فضایی که می خواهید در آن تخته وایت برد را قرار دهید باشد.

جمع بندی​

حتما تا اینجا متوجه تفاوت های تخته وایت برد های مغناطیسی و معمولی شده اید. اینکه برد مغناطیسی کیفیت، زیبایی و کاربرد بالاتری تری نسبت به برد های معمولی دارد. همچنین طبیعتا طول عمر آن نیز بالا تر است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 6, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×