چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

معرفی بهترین کتاب های کودک و نوجوان ایرانی ( لیست کتابهای مخصوص کودکان )

بهترین کتاب کودک

اگر فرزند شما سنین حساس کودکی یا نوجوانی خود را طی می‌کند، باید نسبت به تربیت و اصلاح شخصیت او، بیشتر تلاش کنید. کودکان در سنین پایین می‌توانند عادات و رفتارهایی را بیاموزند و آن‌ها را تا سالیان سال به همراه خود داشته باشند. یکی از بهترین اقداماتی که می‌توان برای تربیت کودک انجام داد، تشویق آنها به مطالعه است. با مطالعه کتاب‌هایی مناسب برای فرزندان، می‌توان قوه تفکر و تخیل آنها را رشد داد و خلاقیتشان را افزایش داد. اما سوالی که در این زمینه برای والدین ایجاد می‌شود این است که بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان چه کتاب هایی است؟ چه کتاب‌هایی را برای کودکان خود بخوانیم؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را بیابید.

اهمیت مطالعه برای کودکان

با تهیه کتاب کودک و نوجوان و تشویق کودکان به مطالعه‌ی آنها می‌توانید ویژگی‌های مثبتی در کودک خود رشد دهید. از مهمترین فواید مطالعه کودکان:

  • کمک به تقویت لغات و مهارت زبانی کودکان با استفاده از کتاب‌های تصویری
  • کمک به آموزش برخی از مفاهیم و عبارات مانند: زیبا، بزرگ، کوچک با کمک تصاویر
  • امکان تقویت قوه تخیل کودکان با تصویر سازی داستان‌ها در ذهن
  • تقویت مهارت‌های شنیداری کودکان و توجه به برخی از جملات مهم
  • آموزش ساده‌تر اخلاقیات در قالب داستان‌های آموزشی
  • معرفی برخی از هنجارها و ناهنجاری‌های جامعه به صورت روان
  • تقویت کنجکاوی‌ها و مهارت‌های ذهنی کودکان با برقراری رابطه و تعامل با شخصیت‌های داستان


بهترین کتاب‌های کودکان از چه نوعی هستند؟

۱– کتابهای معرفی آداب زندگی

اگر فرزند شما سالهای کمتر از ۸ سالگی را طی می کند، بهتر است به سراغ کتابهایی بروید که آداب زندگی را به آنها می‌آموزد. برای مثال نحوه‌ی احترام به بزرگترها، عدم اعتماد به حرف افرادی که ناآشنا هستند، شیوه رعایت نظم و بهداشت فردی و مواردی از این قبیل.

۲– کتابهای سرگرمی

کتاب های سرگرمی از آن دسته کتاب‌هایی است که کودکان آنها را بیشتر دوست دارند. معمولا هنگام خواب کودک یا زمانی که کودک دچار بی حوصلگی شده این نوع کتابها مناسب هستند. اغلب این کتاب ها بار آموزشی یا علمی زیادی ندارند و موضوع سرگرمی و داستان محور نوشته شده‌اند.

یکی از مزیت‌های این نوع کتاب این است که کودک شما به مطالعه علاقه مند می‌شود چرا که درک این نوع کتابها برای کودکان ساده تر است و جذابیت بیشتری با خود به همراه دارند.

۳– کتاب های خلاقانه

این دسته از کتاب‌ها می‌توانند قوه خلاقیت و استعداد فرزندان شما را رشد دهند. معمولا در این نوع کتاب‌ها بحث‌های آموزشی ، تخیلی و داستانی همراه یکدیگر ادغام می‌شوند. مطالعه این نوع کتاب‌ها درکنار سایر کتب برای کودکان توصیه می‌شود.

۴- کتاب‌های آموزشی، از بهترین کتاب های کودک و نوجوان

خواندن کتاب آموزشی که موجب افزایش دانایی و دانش فرزندان شما می‌شود، هم انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. برای مثال برای کودکان کم سن‌وسال تر کتابهایی برای آموزش نام حیوانات، رنگ ها، اعداد و.. مناسب هستند. برای نوجوانان کتاب های آموزشی در مدارس تدریس می‌شوند می‌توانید برای درک بهتر مفاهیم و دورس به سراغ کتاب کمک درسی بروید.

لیست بهترین کتاب های کودکان و نوجوانان

۱- کتاب مسافر ابر، نوشته‌ی لیلا حسن نژاد

۲- سرافینا و شنل سیاه ، انتشارات پرتقال

۳- جزیره گنج، لوئیس استیونسن هرمس

۴- شاید عروس دریایی، انتشارات پرتقال

۵- درخت آرزو ،انتشارات پرتقال

۶- آپولو پیش گویی پنهان، انتشارات پرتقال

۷- شازده کوچولو ،  آنتوان دوسنت اگزوپه ری

۸- خاطرات یک بچه چلمن زدن به سیم آخر, حوض نقره

۹- المپیک در کتابخانه ی آقای لمونچلو, پرتقال

۱۰- فرار از کتابخانه ی آقای لمونچلو, پرتقال

ده کتاب بالا از جمله محبوب‌ترین کتاب های کودک هستند که می‌توانید همگی آنها را از وب‌سایت یونیکتاب تهیه کنید.

یونیکتاب منبعی برای خرید کتاب با تخفیف

بهترین کتاب برای کودکان

وب سایت یونیکتاب، چندین سال است که در زمینه فروش آنلاین کتاب فعالیت دارد. بیشتر کتاب‌های موجود در این وب‌سایت دارای تخفیفات ویژه هستند که می‌توانید به کمک این تخفیفات، کتاب‌های را با قیمتی پایین تر از مبلغ پشت جلد خریداری کنید.

ارسال کتاب برای تهران رایگان است و توسط پیک موتوری به صورت روزانه ارسال می‌شود. همچنین برای شهرستانها ارسال سریع کتاب با پست پیشتاز و سفارشی وجود دارد و در کمتر از ۳ روز کتاب به دست شما خواهد رسید.

در یونیکتاب انواع کتاب‌های مختلف از حوزه‌ی کتاب کودک و نوجوان، کتاب درسی، کتاب کمک درسی، کتاب دانشگاهی و… وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به این سایت کتاب مدنظر خود را تهیه کنید.

برای تهیه کتاب با تخفیف ویژه و ارسال رایگان به یونیکتاب به نشانی uniketab.com مراجعه نمایید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 3,67 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×